Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyülölöm a testvéremet mit tegyek? fórum

Gyülölöm a testvéremet mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
100. kleeri (válaszként erre: 74. - 8845d363d4)
2015. ápr. 5. 12:55

van akinek több jut, van akinek kevesebb,

ha megtehetné a fórumindító hogy nem kéri vissza, akkor biztosan ő sem gyűlölné a testvérét a pénz miatt,

de valószínű hogy ő is kevés pénzből él és szüksége van rá, mégis segített neki és kölcsön/pénz/kenyér most nem jár vissza

2015. ápr. 5. 11:40

Nálunk a tesóimmal ilyesmi elképzelhetetlen lenne,hogy bármikor is bármiért gyülöljük egymást. Mi legendásan jó tesók vagyunk hárman. Persze pénzről ,kölcsönkérésről ilyesmiről nem is esik szó köztünk. Nem mondanám,hogy pénz miatt gyülölni kellene a testvérét,de el tudom képzelni,hogy iszonyúan haragszik rá és jogosan. Ő kölcsön adott,a testvére megigérte,hogy vissza adja. És biztos,hogy ha nem lenne 3 gyerek vagy lenne pénz ,nem érdekelné,hogy vissza adja vagy sem. De nincs és az igenis kell neki.

Ez azért elég undoritó. A tesvére elvárja,hogy kölcsön adjon neki és értse meg,hogy éppen sosem tudja vissza adni,de ő cserébe nem várhatja el,hogy megértse a testvére,hogy a 3 gyerekének szügsége van arra a pénzre?

Nem szabad soha többet kölcsön adnia neki. Van egy barátnőm ő ilyen,folyton kölcsön kér gyakorlatilag bárkitől. De a vissza adással már problémái vannak. Éppen ezért már a saját családja sem ad neki,de a szülei sem,senki sem. Ismerősök sem. Soha nem fogom ezt a kölcsönkérősdit megérteni.

2015. ápr. 5. 10:39
Én az enyémmel minden kapcsolatot megszüntettem, így tudom elkerülni a vitákat.
2015. ápr. 5. 07:46
nehez szitu ez,mertha nem segitened talan ehen is halna a bratyuskad,csak te birsz segiteni rajta szuleid vagy masik teso/nem tudom van e/?
2013. nov. 5. 17:10
Állj be a sarokba és hidd el idővel el múlik.
2013. okt. 23. 10:42
Nem gyülölöm, nem is tudnám inkább valami tehetetlen düh fog el időnként. Sajnos munkanélküli és mi segítjük a férjemmel egy bizonyos összeggel, hát bizony másra is tudnánk költeni azt a pénzt. Na ilyenkor kap el az a bizonyos tehetetlenség, mert ha nem segítenénk nem tudom mi lenne vele.
2011. júl. 7. 22:14
Én sem vagyok a legjobb viszonyban a bátyámmal, volt hogy egy-egy veszekedésünk után napokig sírtam, köztünk nagyon sok (10 év) a korkülönbség, de néha úgy érzem, hogy én vagyok az érettebb :$:D Azt kell hogy mondjam, hogy 50 000 forint nem egy nagy összeg, de persze hogy azért ha már megígérte, hogy visszaadja, akkor azért elvárod, érthető. Szerintem adj neki még egy kis időt mire visszaadja, persze, valami feltétellel, amit nem is muszáj betartani, de ha nem fenyegeted meg valamivel, elég valószínű hogy félvállról veszi majd az egészet...
93. *Mimmi* (válaszként erre: 88. - Elszabadult hold)
2011. júl. 7. 21:49

Sajnos nálunk is mindig én tartottam szem elött a "testvériséget". Mégsem tudom gyűlölni.

Csak a legutolsó sztory: 1 éves a kisfiam és az öcsém még nem látta. Hiába telefonáltam neki a kórházból mikor született, be se jött. Aztán a múlt héten megjelent, bemutatni az új barátnőjét. De egy rohadt szóval nem kérdezte meg hogy vannak a gyerekek vagy valami....

Ő ilyen... Már nem is reménykedek, hogy megkomolyodik. Inkább megpróbálom elfogadni ilyennek.

92. kori54
2011. júl. 7. 20:27
Az elcseszettt életét rajtam veri le -nem szószerint szerencsére. Aggresszív az ivástól, kötekedik folyamatosan. Legjobb ha nem szólok hozzá. A többi is stimmel. Lassan ki kell költöznöm a sajátomból, mert nem bírom már.
91. elszabadult hold (válaszként erre: 90. - Kori54)
2011. júl. 7. 17:07
Szia. Az egy fedél és a közös teherviselés hiánya az ő részéről itt is stimmel! A nagy tulajdonos! És még meg is lopott! Hogy az ilyennel nem tud valami történni - de komolyan...
90. kori54 (válaszként erre: 88. - Elszabadult hold)
2011. júl. 7. 12:03

Akkor most képzeld el ugyanezt egy fedél alatt.

Beköltözött hozzám még régebben, mig anyukám élt, rezsit nem ad. Nem dobhatom ki, mert szívműtött beteg. Csak az idegeimet rágja.

89. Farika (válaszként erre: 87. - Bnedora)
2011. júl. 7. 08:20
azt írtam 'ezért!
88. elszabadult hold (válaszként erre: 79. - *Mimmi*)
2011. júl. 6. 20:20
Hát, pedig gyűlölheti, ha mindig csak az egyik tartja szem előtt a "testvérséget". Mi pl. nem is köszönünk egymásnak a bátyámnak nevezett idiótával. Sőt, én még meg is változtattam a nevem, hogy ne is tudják, közünk van egymáshoz. Felnőttek vagyunk és hosszú évekig nagyon-nagyon sok olyan dolgot művelt velem, a gyerekeimmel és a szüleinkkel szemben, ami megkeserítette az életünket. Anyám azt mondja: "jaj, nem lehet egy életen át haragudni." De! Bocsánat, nem a macimat dobta ki a kukába. Anyámnak egyébként nagy elkeseredettségében az is elhagyta a száját, hogy ha újra kezdhetné, nem szülné meg. Istenem, inkább sámlit csináltak volna helyette! Mindenki jobban járt volna.
87. bnedora (válaszként erre: 86. - Farika)
2011. júl. 6. 16:58
A gyűlölet nemcsak 1-2-szeri alkalomból következik, az sok apró, nagyobb dolgokból, és nem feltétlenül pénz miatt.
86. Farika
2011. júl. 6. 16:02

nekem volt a családban gyűlölet a pénzért, még gyerek voltam de úgy emlékszem mintha ma lett volna! megrázott!

ha kifizetem a tartozásomat a fizumból nem hogy 50 ezer, de még a fele se marad!

De ezért nem tudnám gyűlölni a tesómat......nem is tettem!

Ezt csak azért írtam le, hogy az ha valaki nem gyűlöl a pénzért még nem jelenti azt, hogy sok van neki! Persze ehhez nekem is kellett egy rossz tapasztalat!

2011. júl. 6. 15:54

Sajnos nekem nincs testvérem,de a gyerekeimen néha látom a gyűlöletet amit remélem kinőnek hisz ha mi már nem leszünk csak ők lesznek egymásnak.

De az tény hogy 50 ezer forint nagyon sok pénz 3 gyerek mellett!

Nekünk 4 van így tudom.

Nagyon jó itt sokaknak hogy ez a pénz semmi,élnék én is olyan körülmények között!

De gyűlölködni tényleg nem jó,viszont becsület kell hogy legyen egy testvérben is,és igen is ha kölcsön kérek,főleg egy 3 gyerekes anyától,ha éhen halok is vissza adom!

Ez undorító amit csinált vele.

Vagy lehet engem neveltek túl becsületesre,de ha isten ments egy kiló kenyeret kell kérjek a hó legvégén valakitől rá 1 nappal az az első hogy vissza adom.

Tükörbe se tudnék nézni ha nem ilyen lennék!

És ez a tesók közt is így kell,kéne működni!!!

84. nzs2001 (válaszként erre: 82. - D5ef6da91d)
2011. júl. 6. 15:44
Nagyon jól összefoglaltad!
83. Farika
2011. júl. 6. 14:52
a pénz az mindenkinek pénz.......de hogy ez gyűlöletet szüljön?
82. d5ef6da91d (válaszként erre: 74. - 8845d363d4)
2011. júl. 6. 14:34

A lényeglátásod a témában nem túl erős.


NEM az a kérdés, hogy kinek hány ft-ot ér meg atestvére, itt az a kérdés, hogy ha valaki KÖLCSÖNBE kér x ft-ot, akkor azt megadja, mert:

-becsület is van a világon,

-tisztelem ennyire a másik felet

-volt neveltetésem

-és nem vagyok egy utolsó alja hazug.


Az MÁS, hogy ha nem kölcsönbe mennyit ad neki az ember önszántából és az is más, hogy mennyit ér 50 ezer ft.

81. kori54
2011. júl. 6. 14:33
Egy lakásért, amit anyukám a nevemre íratott, mikor még a bátyus az USA-ban élt családostul. Ezért gyűlöl engem a kedves. Miközben egy másik lakás a nagynénénktől csak az övé lett, hogy igazság legyen, de ő ezt nem tudta megemészteni. Lesír az arcáról a gyűlölet.
80. slavi
2011. júl. 6. 13:43

Lehet.hogy 50ezer forint nagyon sok pénz a forum indítónak,de gyülölni ezért egy tertvért nem szabad.


Nekem is van hugom akinek ha tudok segítek, nem mindig tudja viszonozni,de én nem is várom el. Neki van 3gyereke nekem 1lányom. Én is anyámmal vagyok hadilábon.

2011. júl. 6. 13:33

Gyűlölni? Hogy gyűlölheti valaki a saját testvérét?! Haragudni azt lehet, de annak sincs sok értelme... Inkább meg kell oldani a problémákat, megoldást keresni, a harag, a gyűlölködés, nem jó tanácsadó.

Nekem a végletekig önző testvérem van. Én elfogadtam ilyennek és így is szeretem. Persze az önzőségével sokszor megbánt, csinál olyan dolgokat ami nekem fáj, de akkoris a testvérem és akkoris szeretem!

Pedig sok olyan dolgot tett ami után szerintem a többség itt még szóba se állna vele...

78. 18e79e1970 (válaszként erre: 12. - Anika31)
2011. júl. 6. 13:28
Van két nagybátyám, a fiatalabbik kölcsönkért az idősebbtől 700 ezer forintot. Több mint egy éve. És mikor rákérdezett, hogy ugyan, mikor adja már meg, mert neki is pénz a pénz, neki állt feljebb, és azóta mérges rá........................ Nem beszélnek, de gyűlölni nem gyűlölik egymást. Annyit mondott az idősebb, hogyha pénz kell neki kenyérre, arra se fog adni, hanem inkább ad neki egy szelet kenyeret. Akkor legalább tudja, hogy nem veri át.
2011. júl. 6. 13:22
Nekem nem!
76. Sopianae (válaszként erre: 74. - 8845d363d4)
2011. júl. 6. 13:19
Csak tudod ez nem így működik. Ha kölcsön kérnek tőlem 100 ft-ot akkor igen is visszavárom azt a pénzt. Én jelenleg 38 ezerből tartom el a kislányom és minden ft számít, lehet neked nem.
75. Sopianae (válaszként erre: 22. - 8845d363d4)
2011. júl. 6. 13:18
50 ezer 3 gyerek mellett nagyon sok pénz....
2011. júl. 6. 13:17
Már pedig 50 ezer FT egyáltalán nem sok! Főleg ha a testvérünkről van szó! Ez a baj Magyarországgal, hogy mindenki elájul, ha 50 ezer FT-ja van, közben pedig ez egyáltalán nem normális, hogy ilyen fizetések vannak! Röhögnek rajtunk NY-európában, és nem csodálom! A lengyelek, csehek, és szlovákok is kétszeresét keresik mint a magyarok! És igenis, 3 millió FT-ot is adnék a testvéremnek, anélkül, hogy vissza kérném!
73. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Anika31)
2011. júl. 6. 13:15

Semmit NE tegyel , de többet NE adjal neki semmit ! Ö is felnött ha ,penzre van szugsege vegyen fel kölcsönt !

A testverek közötti veszekedes,gyulölködes ,egymas becsapasa stb közel sem olyan ritkasag mint ahogy gondoljuk.... elvegre Kain leszarmazottjai vagyunk -:(

2011. júl. 6. 13:12
Na én eljutottam odáig, hogy már nem adnék kölcsön . Ételt szívesen adok, ruhát veszek ha rászorulnak, de pénzt nem adok.A barátnőméknek kölcsönöztünk és aztán azt láttuk,hogy továbbra is megveszik a cigarettát , sört ..stb. Nagy bulikat rendeznek a gyerekek születésnapjára azzal a jelszóval, hogy a gyerek nem érezheti , hogy nincs pénz. Na én ezért érzek óriási csalódást,és ezért nem adok többé kölcsön senkinek pénzt.
71. abcd85b849 (válaszként erre: 69. - Sundance)
2011. júl. 6. 13:10
Köszönöm, azt tudom, hogy nekem van a leges legjobb Apukám.:-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook