Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szüleim elhanyagolják a testvéremet? fórum

A szüleim elhanyagolják a testvéremet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
4. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 13:55
Biztos, hogy pedagógus vagy, mert ha igen, akkor pont neked tudnod kellene a megoldást !
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 25. 13:31

Éthetetlen az egész amit leírsz.

Miért ne tehetnél bejelentést a családodra? Ki nem engedi? Vagy fontosabb neked hogy a szüleid ne mondják neked hogy ejnye-bejnye, mint hogy jobb körülményekben éljen a tesód? Kimegy a gyámügy, ha rosszak a körülmények, intézetbe kerül a fiú. Vagy magadhoz veszed. Ezek a lehetőségek vannak. Ha nem lépsz, a 3. az hogy marad minden a régiben.

2021. okt. 25. 13:12

Ezt itt kérded?


Pedagógusként azért tájékozottabbnak kellene lenned a témában.

2021. okt. 25. 12:57

Én már nem otthon lakom, de nem tetszik amit látok. Van egy 9 éves öcsém (most töltötte) és alapvető dolgokat nem tud. Pedagógusként úgy érzem, hogy nem foglalkoznak vele.

Még mindig a szüleimmel alszik, evőeszközt nem tud használni (villát, kanalat marokkal fogja). Egyedül nem mehet utcára, iskolába, (pici falu, alig van forgalom) mert elütik. Fürdeni se egyedül fürdik, úgy zuhanyoztatják. Biciklizni sem tud.

YouTubeon folyamatosan agresszív és ijesztő videókat néz, amik miatt fél egyedül a házban lenni, villanyt fel kell neki kapcsolni stb. Pisilni sokszor nem mer elmenni, inkább tartogatja.

Nagyon vékony, szinte semmit nem eszik, csak virslit, hamburgert, chipset, csokit, pizzát… Kezdem azt gondolni, hogy nem főznek??? (Amikor otthon laktam, akkor főztek, de 3-4 napra. 4. Nap már undorodtam, hogy ugyanazt kell megint ennem, főzni nem engedtek).

Nem játszik el rendesen, csak a xbox meg a youtube…

Mit tehetnék? A saját családomra nyilván nem tehetek bejelentést. Párszor már mondtam, hogy ez így nem jó meg úgy, de mindig van kifogás, hogy miért csinálják úgy, ahogy.


Amúgy nagyon jó képességű, okos, érdeklődő kisfiú. Választékosan beszél, gyorsan olvas és a matek is nagyon jól megy neki.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook