Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbe estem 4 év után, miért így reagál a testvérem? fórum

Teherbe estem 4 év után, miért így reagál a testvérem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. jan. 6. 20:24
Szuper volt a karácsony. Nagy meglepetés volt a nagyszülőknek a baba híre, boldogok voltak. A tesóm látszólag szintén boldog volt, aztán hogy ez megjátszott volt vagy sem, nem tudom. De nagy öröm volt karácsonykor 😊!
75. semleges (válaszként erre: 74. - Kannanana)
2021. dec. 17. 14:52
Nagyobb! Akinek nem jön össze és 4 évet küszködik a teherbeeséssel, annak nagyobb.
74. kannanana (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 14:40
Miért kéne valaki olyanról szólnia, aki szinte még nem is létezik? Ezzel felesleges vitát generálsz csak, és lehet, hogy a babádat se úgy fogadja majd a húgod, ahogy tervezte... Nagyon gyereknek tűnsz még. Másnak is voltak kihívások az életében, mégse várja el, hogy a sikerének mindenki rendelje alá magát. Meg aztán a teherbeesés nem egy doktori disszertáció, mégha nagy is az öröm...
73. kannanana (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 14:36
Csodás, hogy ennyire semmibe veszed a tesódat, aki 4 éven keresztül támogatott ilyen szinten valamiben, amihez neki semmi köze. Ne haragudj, de szerintem undorító a hozzáállásod a dolgokhoz.
72. _Berry_ (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 16. 13:09
Ha a testvéred nem lesz ott, akkor lényegtelen, hogy mikor jelentitek be, (max. a nagyszülőkben lesz az öröm mellett egy kis keserűség is) vagy neki erről mi a véleménye. Téged nem is ez zavar, hiszen egyébként is határozott elképzelésed van, hanem az, hogy a testvéred már nem ugrál körbe, miközben úgy gondolod, hogy megérdemelnéd, hogy mindenki el legyen ájulva és körbeugráljon.
2021. dec. 16. 12:03

Atyaég, hogy egy ilyen örömteli témán is összevesztek!


Én azok táborát erősítem, akik azt mondják, hogy akkor jelentsétek be mikor ti akarjátok. A tesót nem értem, de nekem baj, nem is kell.

A nagyszülőknek és nektek ez világraszóló örömhír lesz és ez így oké.

Bizony ez a karácsony rólatok volt szólni a következők meg az unokákról. Ezért család, a család.

Ha meg a tesó nem lesz ott, akkor mi a gond? Neki nem kell végig hallgatni, hogy ti lesztek a főszereplők. Nagyszülők boldogok lesznek. De ha őt ez annyira zavarja, annak oka van. Féltékeny? Majd lesz neki is és akkor őt fogja hallgatni az egész család. Egyébként meg lehet ezt is kulturáltan, tapintatosan kezelni. Az első fél óra rólatok, a következő a többiekről szól.

Boldog karácsonyt mindenkinek:)

70. mimy63 (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 16. 11:32

A válaszaidból úgy érzem, téged igazából egyáltalán nem érdekel semmi, és senki más, te elhatároztál valamit, nem engedsz belőle. Akkor minek ez a fórum? Mit szerettél volna megbeszélni? Remélem, nem azt szeretted volna, hogy együtt szidjuk az "érzéketlen" testvéred, aki évek óta veled lélegzett, drukkolt, támaszod volt a baba kérdésben.


Én továbbra is azt mondom, hogy nem lenne őszinte a mosolyom, amikor 15 hétig eltitkolnak előlem valamit, amikor évek óta együtt sírtunk-nevettünk érte. Csak azért, mert karácsonyi ajándéknak szánták. Sántít a dolog. Ha pár hetes terhes lennél, jobban megérteném, de sebaj, hiszen nem számít senki véleménye.

69. 37e1ff8723 (válaszként erre: 62. - F7f780f355)
2021. dec. 16. 11:04
Én sem értem, mi a fórum célja. 😄
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Globus)
2021. dec. 16. 10:59
Így van, köszönöm. Ha csettintésre jött volna össze a baba is nagy öröm lenne, de 4 év küzdelem után azt hiszem megerdemeljuk azt, hogy kicsit "önzők" legyünk és a karácsony picit a babánkról szóljon.
67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - F7f780f355)
2021. dec. 16. 10:57
Nem jelentjük be máskor.
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Gabbbicica)
2021. dec. 16. 10:56
Én is meg tudnám őt érteni, ha elmondaná mi a baja.
65. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Mimy63)
2021. dec. 16. 10:56
Szűk családi körben ünneplünk mindig. Szerintem nem fogjak a leendő nagyszülők bánni, hogy az unoka lesz a téma 🙂
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - F7f780f355)
2021. dec. 16. 10:54
Ettől függetlenül karácsonykor lesz a bejelentés 🙂
63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Cicamica3)
2021. dec. 16. 10:53
Köszönöm. Hát ha most ez az egy db karácsony rólunk fog szólni, az még talán megbocsáthato. A jövő karácsony úgyis már az unokarol szól majd 😄
62. f7f780f355 (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 16. 10:53
Akkor mi köze hozzá a tesódnak ha nem lesz ott? Minek a kérdés?
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2021. dec. 16. 10:51
Karácsonykor, nem ma és nem holnap és nem jövő héten 🙂és nem ez volt a kiírásom fő célja.
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Rabankari)
2021. dec. 16. 10:50
Mert nagy az esemény, és nem egy kedd délután akarom bejelenteni.
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - F7f780f355)
2021. dec. 16. 10:49
A férjem szülei és az én szüleim lesznek ott, senki más és mivel ők is már nagyon várták, hogy sikerrel járjunk, örülni fognak, em lesz művigyor.
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - F7f780f355)
2021. dec. 16. 10:48
Azért a nagyszülőket fogja érdekelni. 4 évig látták min megyünk keresztül.
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 37e1ff8723)
2021. dec. 16. 10:47
Mert a leendő nagyszülőknek ez lesz az ajandek.
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 621bb5db60)
2021. dec. 16. 10:46
Persze, beszélek vele. De nincs senkije ez tuti, azt elmondta volna. Nem tudom miért viselkedik így.
55. mimy63
2021. dec. 16. 10:27

Azokhoz csatlakoznék, akik szerint ne karácsony este jelentsék be.

Első körben azt sem értem, hogy miért vártak a bejelentéssel ennyit? Persze oké, hogy az első halvány pozitív tesztnél nem hirdették ki a világnak, de hogy a saját szüleimnek ne mondjam el? Tudom, azért nem, hogy ne csalódjanak, ha nem sikerült. Elfogadható indok, de ha a leendő nagyszülő helyzetébe képzelem magam, akkor az első hurrá után tuti az lenne a kérdésem: miért nem mondtatok eddig semmit???

Az ismerősöknek nem mondják el, érthető. A legközelebbi hozzátartozónak én úgy gondolom, illett volna. A tesó tudja hetek óta, anyám-apám nem? Kicsit furcsa.

A másik: nem kell ahhoz irigynek lenni, ha valaki nem ugrik ki a bugyijából attól, hogy összejön a család, talán olyan emberek, akikkel év közben így, együtt nem tudnak lenni, és ahelyett, hogy mindenki mesélhetne, nem szabad, mert a baba és a hozzá tartozó mindenféle lesz a téma egész este. Anyaként gondolom nem lesz elég a nagyinak annyit tudni, hogy nagymama lesz, de jó, akkor együnk egy kis halat. Nem, ilyenkor jön a kérdések sora, amihez valakinek lesz 5 másik kérdése, egészen addig, amíg vége az ünnepnek, és senki semmi mást nem mondhatott, senki senki mással nem beszélgethetett.

Vajon tényleg az az önző, aki a baba öröm mellett szeretne mással is, másról is beszélgetni? Így is szóba fog kerülni a terhesség, a baba, stb., ezzel nincs is semmi baj, de az első sokk szerintem legyen előbb, mint karácsony.

Akkor nem lesz senki arcán műmosoly, őszinte örömmel várja mindenki az ünnepet.

2021. dec. 16. 09:49

Nekem van gyerekem, mégis azokkal értek egyet, akik nem ünnephez kötik az ilyen hírek bejelentését.


Persze, a ti dolgotok, meg értem az örömötöket is, de megértem tesódat is.

53. birebora (válaszként erre: 28. - F7f780f355)
2021. dec. 16. 05:22
És igy kerek a világ, hogy nem vagyunk egyformák:)
52. f7f780f355 (válaszként erre: 50. - Unom)
2021. dec. 15. 19:30
Én meg viszonylag előítéletesnek:) Nem tudom miért lennék megkeseredett azért, mert a saját életem foglalkoztat, nem pedig a babatéma. Én nem akarok szülni. Ha később meggondolom magam, akkor ráérek akkor bájcseverészni erről. Nem mindenkit érint ez a téma. Lehet, hogy a fórumindító testvére se töltené ezzel a karácsonyát.
51. f7f780f355 (válaszként erre: 49. - Globus)
2021. dec. 15. 19:28

Ez rendben van. De a történet itt nem szokott megállni.

Jönnek a terhes és szüléstörténetek az idősebb nőktől amiktől én mellesleg rosszul vagyok. Nem a karácsonyi oldalas mellett akarom hallani, hogyan vajúdott a nagynéném. ,A baba témák hada jön és az, hogy mindenki mást levegőnek néznek.

Bejelenthetnék máskor is, akkor nem mennének ezzel a többiek agyára.

50. unom (válaszként erre: 46. - F7f780f355)
2021. dec. 15. 19:27

Akkor nem a kényztetés a gáz, máshol rontották el a nevelésed.

Viszonylag fiatalnak gondollak, ebben a korban ritka ekkora megkeseredettség.

49. globus (válaszként erre: 44. - F7f780f355)
2021. dec. 15. 19:24
Miért lenne baj, ha sok év kudarc után örülnek a sikernek? Mosoly, ölelés, puszik, jókívánságok, koccintás. Mem olyan elviselhetetlen.
48. 37e1ff8723 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 15. 19:23
Rendben, akkor tegyétek azt. De miért lepődsz meg a húgod reakcióján? Nem kéne.
47. libikóka (válaszként erre: 46. - F7f780f355)
2021. dec. 15. 19:21
Véletlenül sem gondolt szerintem senki anyának.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook