Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szoptatás gyakorisága anyafüggő vagy babafüggő? fórum

A szoptatás gyakorisága anyafüggő vagy babafüggő? (tudásbázis kérdés)


24. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Regina 86)
2014. dec. 5. 20:58

Ez normalis, hogy az elso honapban tobb a tej, mint amennyire szukseg van. Kesobb annyi termelodik, amennyi a babanak kell. A fejlodesi ugrasrol is irtak, hat en ebbol nem vettem eszre semmit... a gyerek ossze-vissza eszik, egyik nap folyton a cicin log, masik nap meg fejnem kell, mert ehsegsztrajkol... Volt, hogy nappal (!!!) 6 oran at nem evett.

Zavarhatja a hasfajas is, az enyem nem tudott enni, ha kozben gorcsolt. A vegen mar nem tudta, miert uvoltson jobban: az ehsegtol, vagy a hasfajastol :D


Egyebkent nem irod, hogy ejjel is orankent szopik?? Mert az eleg kimerito lehet...

23. Cucicsillag (válaszként erre: 21. - Regina 86)
2014. dec. 4. 22:59

Amugy a ferj is abban a hiszemben van, hgy "sokat" iszik"

MERD! Tegyel ki 3 1,5 literes vizet es toljad! Sokat szamit :)

Meg azok,amit irtam :)

22. Cucicsillag (válaszként erre: 21. - Regina 86)
2014. dec. 4. 22:58
En akar masfelet is :))) eccaka, de rajottem estere ettem kinai szojaszoszos tesztas. Cuccot, attol vok olyan szomjas.
21. Regina 86 (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2014. nov. 22. 11:22
Rengeteget iszom. Egy-egy szopi után (főleg éjjel) fél litert is!
20. Regina 86 (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2014. nov. 22. 11:21
Próbáltam már mindent, csak a gyakori szopi segített. Sokszor érzem is, hogy hagy benn egy keveset, úgyhogy nem segítene, ha több tejem lenne.
19. Cucicsillag (válaszként erre: 16. - Regina 86)
2014. nov. 22. 10:15

Eleg vizet iszol? Tudom, durvan hangzik, de en az elejen 8-9 litert ittam, folyton szomjas vtam.

Ezen kivul ajanlottak a madartejet es a tojaslevest.

Kitartas :)

18. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Regina 86)
2014. nov. 22. 10:08

próbálkozz laktoherb teával vagy a MoreMilk kapszulával, hátha kicsit megnövelik a mennyiséget és nem kell óránként szoptatnod.

Vagy a homeós bogyó, amit szoktak ilyenkor ajánlani .


A táplálkozásodon is lehet, hogy kéne változtatni, sok leves, husi, hal, barnarizs, köles, hajdina, tehát magasabb táplálkozásélettani értékű gabonák



Hidd el, nem lesz ez mindig így!!! Most Neki erre van szüksége a gyarapodáshoz. Lehet, hogy pár nap múlva szépen átáll a rend.


Kitartás!!

2014. nov. 22. 10:06
Egy idő után a cici a baba igényeihez igazodik. Annyi tej lesz, amennyit a baba szopik. Azért nem "szabad" korlátozni a szopásokat, mert van egy úgy nevezett fejlődési ugrás,amikor is a babának több tejre van szüksége, mert nagyobb lesz a táplálék igénye. Ilyenkor többször kell mellre rakni, és a cici megtanúlja, hogy több tejet kell termelni. Ez van 2 hetesen 6 hetesen, már nem emlékszem rá, milyen időközönként, keress majd rá. Én is beperáztam mindíg, hogy nem elég a tej, de csak erről volt szó. Ja és az sem szentírás hogy hat hetesen, mert lehet hogy a te babád egy héttel előbb vagy később esik bele ebbe a fejlődési ugrásba. Ha nem feszes a cici az nem jelenti azt, hogy kevés a tej. Egyszerűen már megtanulta. De azt sem jelenti, hogy nem gyullad be egyik npról a másikra, ha a babádnak rosszabb az étvágya. Ne aggódj a baba és a cici is tudja mi a dolga :-)
16. Regina 86 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2014. nov. 22. 09:47
Kiszívja az egészet! De mostanában eléggé lassan szopik, lehet azért, mert nincs dugig a cicim. Megküzdöttünk a tejcsiért, hogy legyen elegendő, kb. 20 napja, azóta óránként szopik. Ellőtte 1.5-2 óránként szopott.
15. Regina 86 (válaszként erre: 8. - Viki8503)
2014. nov. 22. 09:44
Köszi :)
14. Viki8503 (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. nov. 22. 09:33
Egyetértek. Nincs rossz tej, a gyerek igénye a fontos. Az egyik baba ilyen a másik olyan. Mi sem vagyunk egyformák és ez így jó.
2014. nov. 22. 09:25
Nem azt mondtam, hogy mindenre cici kell, hanem azt,hogy van olyan baba aki óránként szopik. A sírásán lehet hallani, hogy éhes, fáj a hasa, pisis a pelusa, vagy társaságra vágyik. Nyilván én sem szoptattam meg, ha azt kérte, hogy foglalkozzak vele, de ha éhes volt, megszoptattam. Én felnőtt ember vagyok, még sem tudom irányítani a gyomrom. Ha előző étkezésnél nem voltam annyira éhes, a következőnél jobban eszek. Vagy előbbre hozom a következő étkezésem. Náluk is így van ez. Ők is emberek, csak kicsiben.
12. Kilimcs (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2014. nov. 22. 09:25
ez a vizesebb első tej.. nekem is próbálták ezt a fiamnál beadni.. mert nagyon gyorsan megette a magáét.. aztán megnyugtatásomra, közölte a doki, fejjek mondjuk 5 percet... tegyem le a poharat... na picit se volt vizes a tej, olyan föle volt hogy ihaj!! egyszerűen nem csak csordogált belőlem a tej, hanem ömlött... ennnyi. így bőven elég volt a 10 perc, sőt volt hogy kevesebb is. És igen, már az eleje is bőven elég zsíros volt. Nem tudom ki találta ki ezt a vizes tej, meg enm jó tej, stb.. de úgy baromság ahogy van..
11. Kilimcs (válaszként erre: 3. - Regina 86)
2014. nov. 22. 09:21

nekem két gyerekem van, mindkettő máskp szopizott. Az első az olyan 2-3 óránként.. de éjjel is kelt.. a amásodik délelőtt 3.4 óránként,a ztán du 4 től 8 ig, óránként vagy akár ygakraban.. viszont már 3 hetesen aludt 7 órát egyben, nem kellt éjjel.


mindkét esetben szuper vérképpel, jóltátpláltan, tök jó tejjel rendelkezdtem (második babámnak vannak tejtesói is, adtam tejet más anyukáknak). Szóval csak a baba igényie lehettek mások. De mindkettőt igény szerint szoptattam kb. A fiamnál próbáltam az elején ezt a 3 órát.. de rájöttem hamar, úgy baromság ahogy van, csak stresszelem magam is, a gyereket is feleslegesen. Ált gyakrabban kérte és kész. A kicsit ugye meg délelőtt kora délután meg kellett volna töm,nöm, mert ő meg ritkábban kérte... Átlagban kb jók vagyunk:)


szerintem a legkényelmesebb, és legkevésbé ügyet csináló az igény szerinti szoptatás. Ha éhes vagy eszek, ha szomjasd vagy iszol nem? hát a babák is így vannak vele:)

10. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Regina 86)
2014. nov. 22. 09:17
nem lehetséges, hogy kicsit ügyetlenül szopik s elfárad az elején, s így csak a vizesebb első tejet tudja kiszívni, s a zsírdúsabb meg ott marad?
9. rinike (válaszként erre: 1. - Regina 86)
2014. nov. 22. 09:15
Mindkettő. A baba igényei szerint érdemes szoptatni, de ez nem jelenti azt, hogy minden nyekkenésére a cici a válasz. Én próbáltam tartani a 3 órákat, és közte más módon megnyugtatni, vigasztalni a picikémet, de ha cici kellett neki, akkor adtam. Olyan, hogy óránkért kért volna cicit, olyan talán 1-2 nap fordult elő. Olyan, gyakrabban volt, hogy előbb kért, mint 3 óra, de ha azzal is megnyugodott, hogy felvettem, vagy ringattam, vagy játékot mutogattam neki, vagy sétálni vittem stb., akkor nem a cicit kapta még. Az én kicsim éjszaka igényelte jobban a cicit. 1 évesen többször kelt fel éjszaka cicizni, mint pár hónaposan. Aztán ez is elmúlt pár hónap alatt.
2014. nov. 22. 08:52
Az első 3 hónapban én sem fogytam semmit. Gondoltam is, na az jó lesz, ha rajtam marad ez a kis +22 kg. Aztán szépen fokozatosan kopogatott. És még ettől az egyenletes fogyástól olyan nagy szerencsém is lett, hogy egy csík sincs a hasamon. (Mázlista vagyok)! 2 hónapos :-), tehát gyönyörű (így lehet jellemezni őket ilyen picinek) Nagyon sok egészséget és boldogságot kívánok hozzá! Mindent tegyél belátásod szerint az anyai ösztönök sosem tévednek. Halgass meg mindenki, de csak azokat az infókat szűrd ki ami, úgy érzed haszonodra van.
2014. nov. 22. 08:40
Nem fogyózom, tartom a súlyom, már 2 hónapos... mindenki a csokikakt hozta, esélyem sem lett volna fogyni :D
2014. nov. 22. 08:24

Egyébként a szoptatás gyakoriságát több minden befolyásolja. Koraszülött-e a baba, gyengébb, fáradékonyabb.Nekik ehhez nagyon sok energia kell, és valamelyik baba egyszerűen elfárad és félig tele hassal elalszik. Majd amikor újra gyötri az éhség felébred. Ha van tej, akkor az csak jó lehet. Nincs olyan, hogy nem jó minőségű a tej. Vagy nem laktatja a babát. Figyelj nagyon arra, hogy eleget egyél és vitaminban gazdag egészséges ételeket. Attól lesz "jó" a tej és sok.

Nem most kell fogyózi. A szoptatástól csak úgy pörögnek majd le a plusszok. Én semmit nem tettem azért, hogy foggyak, ettem is rendesen, még is visszanyertem az alakomat.

2014. nov. 22. 08:14
Baba függő. Vannak olyan babák akik lusták (az én lányom is ilyen volt picinek) ők kényelmesen ciciznek és elalszanak evés közben. Ezért nem lesz tele a pociuk és előbb megéheznek újra. Szerintem jobb a baba igényeihez igazodni. Két egyforma gyerek nincs, lehet, hogy a másiknak elég lesz a 2-3 óránkénti szoptatás. Tudom kicsit megterhelő ez az óránként, de hidd el olyan hamar elmegy ez az idő. Az én lányom mintha tegnap született volna aztán már 1,5 éves, és még mindíg cicizik. De már 5 perc alatt letudja az egészet.
2014. nov. 22. 07:55
Jelenleg óránként szoptatok. Másik babámat is óránként fogom szoptatni?
2014. nov. 22. 07:54
Vajon mi okozza, hogy valaki 2.5-3 óránként szoptat, valaki pedig óránként? A baba gyomormérete okozhatja vagy az anya teje nem olyan tápláló?
2014. nov. 22. 07:54
Baba. Jó esetben :D Az igényeinek megfelelően kell. Kellene :D
2014. nov. 22. 07:53
A szoptatás gyakorisága anyafüggő vagy babafüggő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook