Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A szőkítőpor vagy a hidrogénperoxid károsítja jobban a hajat? fórum

A szőkítőpor vagy a hidrogénperoxid károsítja jobban a hajat? (tudásbázis kérdés)


14. antsus
2010. aug. 30. 12:41

háátt..én még ilyet nem hallottam,h por+oxi+festék....:S

a hatóidő meg a színmélységtől,a festett v. festetlen hajtól,az elérni kívánt színtől függ...1énileg más és más.Azért eég öszetett dolog ez...nem véletlen egy külön szakma.Házat se építünk magunknak,pedig tudjuk,tégla,malter,1másra pakolgatni....:D:D

De mindenki magának döntse el mit lát jónak....hozzám sokan jöttek már elcseszett hajjal...és ami szégyen,de sajnos igaz...zömét fodrász tette tönkre,nem is otthoni kókányolás...szal nem 1szerű...eltörném az ilyen amatöröknek a kezét....bocs,csak felbosszant ez mindig!

2010. aug. 26. 09:43

Fodrászok!

Hogy szoktatok szőkíteni?

Nekem volta ki úgy csinálta,hogy por+oxi+festék

Volt olyan,aki por+oxi rajtahagyta kb 1óráig,majd a végén átkente festékkel.

Hogyan is kell ezt valójában? Vagy ez olyan,hogy ahány ház annyi szokás? :)

2010. aug. 25. 03:14

próbald ki az elseve tükörfény sampont,balzsamot.nekem használt.

azt hiszem rózsaszín a doboza.

2010. aug. 25. 03:13

én szőkítőport használtam,tönkretette a hajam. pedig csak pár csíkot húztunk bele...

most barna vagyok míg le nem nő a festett rész... :((

2010. aug. 24. 23:12

Köszi a válaszokat!

Nem én akarom saját magamnak szőkíteni! Voltam fodrásznál és észrevettem,hogy a hajam tiszta szálkás lett,ha megmosom apró hajszálak kunkorodnak ki az hosszú hajszálaim közül és kb úgy nézek ki,mint akit megrázott a 220, a hajvégek meg szabályosan meg vannak pörkölődve!

Ezért kérdeztem,hogy szőkítésnél melyik a rosszabb a por vagy az oxi!

Ha fodrászok vagytok,akkor örömmel venném a tanácsotokat,hogy mi történhetett a hajammal,illetve,hogy mit lehetne tenni a látvány jobbá tételévé?? :)

2010. aug. 24. 15:27
A kettő együtt károsítja,önmagában egyiksem
2010. aug. 18. 23:18

antsusnak igaza van :/

és is így csesztem el a hajam -.-"

szóval ne vágj bele úgy,hogy nem vagy biztos a dolgokban!

Bár nekem kékes fekete volt a hajam,és én rögtön szőkét akartam..(nem szeretek várni)

meg vettem a legolcsóbb sz..t..és hát nem tett jót a hajamnak!

Voltam fodrásznál,de mindenki elutasított,mert nem merte vállalni..kérdem én,hogy akkor mért mentek fodrásznak..

2010. aug. 18. 22:52
de ne olcsó fost vegyél,hanem inkább vmi minőségit,mert nagyon szétcseszheti a hajad a rossz minőségú anyag....
2010. aug. 18. 22:48
persze,fodrászként én is a fodrászt javasolom,de ha végképp otthon szeretnéd,akkor tudnod kell,h szőkítés nélkül nem tudsz világosítani.A festékek nagyon erős(12%)os hidr./ox.-al is csak max.3árnyalatot tudnak világosítani,de ha most az alapod sötétszőke,akkor szerintem azt vmennyire szívja a festék/ha nem festett az alap/.de ha melírt szeretnél akkor meg szőkítő mindenképp!
5. Iviiiiii (válaszként erre: 4. - Tamara2009)
2010. aug. 18. 22:39
Szerintem ezt fodrásszal csináltasd, az ő cuccaik a legkevésbé károsak.
4. Tamara2009 (válaszként erre: 3. - Antsus)
2010. aug. 18. 22:38
Köszi. Barna,szőke mellirt szeretnék. Szőkét meg lehetne úgy oldani,hogy szőkítőpor nélkül? Az alaphajszínem sötétszőke és platinaszőke festéket vettem.
2010. aug. 18. 22:33
a szőkítőpor önmagában semmit se tesz!a hozzáadott hidrogén-peroxiddal készült egyveleg az ami szív,igazából a hidrogén-peroxid az ERŐ.Tehát ha a legkíméletesebb megoldást keresed akkor ammóniamentes szőkítőport és alacsony százalékszámú hidrogén/oxidot használj....persze attól függően,hány árnyalatot szeretnél világosítani és milyen állapotban van most a hajad minőségileg,illetve,hogy festett vagy natúr!
2010. aug. 18. 22:31
A szőkítőporban mi van a hidrogén-peroxidon kívül?
2010. aug. 18. 22:27
A szőkítőpor vagy a hidrogénperoxid károsítja jobban a hajat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook