Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó -mi a könyv titka? fórum

A Suttogó -mi a könyv titka? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó -mi a könyv titka?

1 2 3 4
41. norrra (válaszként erre: 28. - Bb2f4e28dd)
2008. ápr. 11. 21:59

Nem tudom, ki vagy te Jamina, de gőzöd nincs az egészről.

Férjem:Az egész arról szól, hogy a baba igényeit ki kell elégíteni.A tiédet is kielégíti valaki.NEM??? Mert gondolom, ha nem elégítik ki, akkor mérges vagy.

A "nagy amerikai maszlag" sok babának és szülőnek segített.Jó lenne, ha te is tudnál ilyen maszlagot írni!Csak magyart!

40. Piczur
2008. ápr. 11. 09:29
Kár, hogy erre nem reagál senki.
39. Piczur
2007. dec. 26. 08:23

Amit józan ésszel is tennél, azt nem értem, miért nem megy ilyen könyv nélkül is józan ésszel.


"jót kell kiszűrni belőle"

Hát ez az.

Ha veszek egy szakács könyvet és csak pár jó recept van benne, a többi meg olyan, hogy azokat meg majd kiszűröm és nem csinálom meg, akkor az nekem nem jó könyv.

Mert én kezdő könyhatündér vagyok és nem tudom kiszűrni, hanem sorba próbálom ki őket, majd nyugtázom, hogy ez is a szűrni kellett volna kategória volt és kár volt kipróbálni. (És aznap nem ebédelünk...)

38. nyau82 (válaszként erre: 25. - Ditke62)
2007. dec. 15. 12:16

én is valami ilyesmit akartam írni.most olvastam a könyvet.a kislányom most 2 és fél hónapos.nem tartjuk be szigorúan, de igenis kell a rendezettség.ha belegondolsz egy felnőtt is ideálisan reggel reggelizik, délben ebédel,este vacsorázik, és éjjel alszik....

vannak benne irreális dolgok is, a jót kell kiszűrni belőle,csak amit józan ésszel is tennél.nekem pl. elalvásnál segített sokat, mert rájöttem, hogy amikor álmos, egy nyugodt helyre kell vinnem, nem szólhat a tv,vagy zene,nem lehet túl világos, vagy sok ember körülötte, mert ha túl sok inger éri, akkor nem tud kikapcsolni, csak túlpörög és sír.sokszor én is ilyenkor az evéssel vígasztaltam meg, aminek aztán hasfájás és újabb sírás lett a vége.

de én is ellenzem, amit a szoptatásról ír, bár nekem is nagyon nehezen ment,de itt félre kell tenni a kényelmet.és ellenzem azt is, hogy szerinte elrontjuk a gyereket, ha sokat felvesszük és ringatjuk.

37. weberkitti (válaszként erre: 36. - Piczur)
2007. nov. 4. 10:56
Ezt nem hinném!
36. Piczur (válaszként erre: 33. - Weberkitti)
2007. nov. 3. 08:08
Vagy még depisebb lett volna...
35. Csenge anyukája (válaszként erre: 25. - Ditke62)
2007. márc. 24. 12:00
Nagyon egyetértek valad,b ár nálunk a 4é több ok miatt sem vált be, de a rendszeresség, még ha másfajta is, csodát tett. a kislányom 3 hónapos, átalussza az éjszakát és este 18 óra előtt általában nincs is problémánk. Addígra meg ha elfárad, hát érthető! :-)
2007. márc. 24. 11:53

Sziasztok!


Nekem a Suttogó mindent megold című változat van meg. Ez már egy összefoglaló kötet.

Szerintem vannak benne teljesen kivitelezhetetlen dolgok, de ami számomra nagyon tetszett, hogy megnyugtat, a problémával nem vagyok egyedül. Legyen az túlpörgés, ok nélküli sírás, stb...

Első babás anyukáknak én tudom ajánlani.

2007. márc. 14. 12:27

Sziasztok!


Bár még nem vagyok kismama, de olvasom a könyvet. Nekem nagyon tetszik!

Szerintem egy első gyermekes anyukának igenis jó tudni azokról a dolgokról, amiket ír. Ad egy kis bíztatást, hogy nem vagy rosszabb anya csak mert nem tudod megvígasztalni a gyermeked.

Barátnőm kislányán próbáltam Tracy tanácsait és igen, bevállt!! Azóta ő is elolvasta és azt mondta, ha előbb elolvassa talán nem lett volna depis az első 3-4 hó-ban!

32. sugaro
2007. márc. 12. 11:17

Sziasztok!

Szerintem is kissé demagóg a könyv, mint minden instant megoldást kínáló módszer, de azért lehet egy-két dolgot, praktikát csipegetni, ami neked tetszik és passzol, a többit, meg el lehet felejteni. Ennyi.


Az egyik ismerősöm könyvvel a kezében azonosította az újszülöttje sírásait. no comment...


Szerintem ezeknek a csöppségeknek a nevelése a változásokhoz való folyamatos alkalmazkodást is jelenti, az állandóság biztosítása mellett. És az állandóság TE vagy, meg a SZERETETED.

És itt nem azt mondom, hogy nincs szükség napirendre (nagyon is szükség van), csakhogy a gyerek máshogy eszik, máshogy alszik, máshogy játszik 1, 3, 6, 8...(sorolhatnám)hósan, és ez így van jól hiszen fejlődik, egyre többet ért a világból.

31. csehe
2007. febr. 19. 22:15
Szerintem minden gyerek más, nem lehet sablont húzni a gyereknevelésre. Az én lányom 5 hetes kora óta átalussza az éjszakát, előtte is csak 1X kelt fel enni, és aludt tovább. Most már 8 hónapos, és csak nem olyan régóta sikerült valami napirendnek nevezhetőt kialakítani. Most már kb fél órás eltéréssel be lehet határolni, hogy mikor alszik, eszik. Egészen eddig ez nem működött nála.
2007. febr. 16. 22:28

Nem is tudjátok mennyire örülök a fórumnak nomeg a hozzászólásoknak.

A környezetemben többen is esküsznek a könyvre, nekem viszont a 'hátamon borsózott/felállt a szőr' az olvasása közben. Pontosan attól olyan undormány a könyv, hogy tipikus amerikai marketing sablonokkal és tanácsokkal van telis-tele. Kár hogy a marketing tanulmányaimat kidobtam!!! most elővehetném nektek a fejezeteit!! pl. 4é 7x...

Volt egy ilyen mondata: HÍVD FEL NYUGOGTAN A BABYSITTERT, ha frisztrált vagy!!!- na itt tettem le...

Véleményem szerint ez a könyv csak összezavar mindenkit a modern módszereivel. Meg vagyok arról győződve, hogy ha hazánk szakorvosai vagy védőnői elolvasnák a könyvet: betiltanák!

Hangsúlyozza a napirendet?? Könyörgöm!! Ezt le kell írni?! Igen!! a primitív amerikaiaknak!! akik valóban könyvől fogják majd átállítani gyereküket minden egyes nyugati partról a keleti partra repülés közben!!!

Ja és még valami, amit ki kell írnom magamból: a három kötet egyikében sincs leírva, hogy a gyermek iránti szeretet adja a gondoskodás alapját. (és aki igazán szereti a gyermekét, az már az első perctől megfigyeli a kis napirendjét!) És tudjátok miért nincs leírva? mert ezt csak egy sablon 'love' szóval tudta volna csak a primó amcsiknak 'megtanítani'.

29. 737f507a35 (válaszként erre: 25. - Ditke62)
2007. febr. 1. 17:01
Nagyon egyet értek a véleményeddel, nekem sokat segített, mint első gyerekes anyának és azt hiszem, hogy 2 héttel a hazaérkezésünk után nem rossz teljesítmény az, hogy sikerült egy jó kis napirendet kialakítanunk, mivel az első héten volt úgy többször is, hogy éjszaka 4-6 órát voltunk fent a kiscsaj miatt, mivel a látogatók miatt nem tudtunk neki megfelelő rendet biztosítani. Így most már én is ki tudom számítani, hogy mikor tudok haladni az egyéb dolgokkal, amíg ő pihen.
28. bb2f4e28dd (válaszként erre: 27. - Tünde13)
2007. febr. 1. 14:50

Az egész könyv arról szól, sztem, hogy a szerző szerint az ő útja az egyedül üdvözítő.

Nagy amerikai maszlag.

2007. febr. 1. 13:28
Szerintem mindhárom Suttogó jó, a szerzők nem mondják sehol, hogy csak ez a tuti megoldás, de igyekeznek minél több hasznos infót leírni.
26. win (válaszként erre: 25. - Ditke62)
2007. jan. 31. 09:30
Egyetértek veled, és még annyit tennék hozzá, hogy szerintem azt sem szabad elfelejteni, hogy egy brit gyökerekkel rendelkező USAban élő nő írta! Részben, legalábbis nekem, átjött némi a brit merevségből és az amerikai kényelmességből.
2007. jan. 30. 15:42
Szerintem azért ennyire nem kell félreételmezni a könyvet. Nem az a lényege, hogy a 4 É-t mindig és mindenkor mereven betartsuk. pont azt írja, hogy ez egy lehetőség, amit a gyerekre kell igazítani, nem véletlenül íd meg több gyermekszemélyiség-típust. A 4 É arra való, hogy rendszerezze a napot, ne engedje kifolyni a kezünk közül. Ne nyúljon végtelenségig a szoptatás, az etetés, ne a gyerek irányítson, hanem foglaljuk keretek közé a napját, a rendszerességből megszokja, hogy mi mi után következik és könnyebben alkalmazkodik. Szerintem tök mindegy, hogy evés előtt vagy után alszik, a lényeg, hogy mindig ugyanúgy legyen, vagy pl. fontos, hogy napközben ha néhány percre is, de szorítsuk időt magunknak is. Azért én nagyon nem hurrognám le aköbnyvet, szerintem első gyerekesek is sokat tanulhatnak belőle, csak nem bibliának kell tekinteni, szemléletet kell átvenni belőle.
24. kremő (válaszként erre: 22. - M.Szandra)
2007. jan. 30. 15:09
Szó sincs arról,hogy aki tápszerrel eteti a babáját az rossz anyuka.Egy manókát etetni kell vagy így,vagy úgy,tök mindegy.Nem feltétlenül a szoptatásra vonatkozó segítségre gondoltam a L.L.Liga honlapján,hanem minden egyéb hasznos tanácsra.Nekem bejött-persze nem maradéktalanul,és nyilván nem csak ezek alapján próbálgattam a gyermekemet gondozni,de ötleteket szép számmal merítettem.A védőnőm khm...khm...eléggé tudatlan,az Anyukám memóriája szelektív/csak a szépre emlékezik :-)/,az összes barátnőm velem egy időben kezdett babázni, így nem sok gyakorlati segítségre számíthattam.Nekem nagyon jól jött a segítségük.
2007. jan. 30. 13:59

A LLL nagyon hasznos nonprofit szervezet, nem igazán értem, mi a kifogásod ellenük.

Soha, egyik LLL-es tanácsadónőtől sem hallottam/olvastam még, hogy a tápszer az ördög találmánya.

2007. jan. 27. 20:43

Őszintén szólva nekem a La Leche Liga sem volt túl szimpatikus... az én gyerkőcöm sajnos tápszeres. Nem érzem magam ettől rosszabbnak, vagy akár hibásnak, mert tudom, hogy minent megtettem azért, hogy ne ez legyen és tényleg az utolsó csepp anyatejet is kiküzdöttük. Ennek ellenére úgy éreztem amikor feltévedtem az LLL honlapra minimum ágyúval kéne engem átlőlni, úgy hogy a szememet se kössék be előtte...

De visszatérve a Suttogóra az meg a másik átesik a ló túloldalára... ha az a kényelmesebb nyugodtan tápszerezzem... háááááát ha a kényelemre mennék valőszínűleg gyerkőcöm sem lenne... :S

21. kremő
2007. jan. 26. 09:22

Sziasztok!


Megrendeltem,elovastam...nem tetszett!Ahogy a szoptatásról ír...Első babás anyukák semmi esetre se indítsanak ezzel a könyvvel,inkább a saját gyereküket tapasztalják "ki",és ismerjék meg.Ha lehet, inkább az ösztöneikre hallgassanak,az a legjobb tanácsadó.Jó segítség lehet még:La Leche Liga Magyarország.

2007. jan. 25. 18:05

Képzeljétek én is csatlakozok a kajálás után alvó gyerekek táborához.

Egyébként azt kell irjam,hogy nekem az ismerősöm e könyv szerint neveli a gyerekét és hát mit szépitsem:látszik a gyereken,hogy merev,kötött a napja.

Ezt csak azért irom,mert M.Szandra irta,hogy még nem találkozott olyan családdal,aki e könyv szerint nevelné a gyerekét.Hát van ilyen,de mondom én sajnálom azt a kis gyerkőcöt:(

19. M.Szandra (válaszként erre: 17. - Csehe)
2007. jan. 24. 20:23
Igen ez lehet a baj, hogy mi olvassuk és nem ők!:D
18. bb2f4e28dd (válaszként erre: 15. - Direne)
2007. jan. 24. 07:40
Hárommal meg még könyebb, nekem elhiheted. De nem a könyv miatt!
17. csehe
2007. jan. 24. 00:36
Nem tudom miről szól a könyv, de az én lányomis kajálás után alszik. Lehet ezek a gyerekek sem olvasták a könyvet. :)
2007. jan. 23. 21:37
Igazából szerintem nem is ezzel a könyvvel van baj, hanem úgy általában ezekkel. Én még nem találkoztam olyan családdal, ahol könyv szerint tudták volna nevelni a gyerkőcöt. direne te mit tudtál átvenni belőle? Nekem már ott csúszott az egész, hogy Lili kajálás után alszik el... így felcserélődnek azok a híres É betűk:)
15. direne
2007. jan. 23. 00:40

Sziasztok!

Én azok közé tartozom, akinek a könyv nagyon bejött...Természetesen, azokat a dolgokat vettem át belőle rugalmasan, amik "hozzátettek" az életünkhöz.Így kijelenthettem, hogy két pici gyerekkel szinte könnyebb volt, mint anno eggyel.

14. *Gyöngy* (válaszként erre: 13. - M.Szandra)
2007. jan. 22. 20:32

Szia Szandra!


Mi is egy szobában alszunk a kislányunkkal, de mi hely szűke miatt. Szerintem nem a külön szobában alváson van a hangsúly, hiszen ez tényleg nem mindíg megoldható, hanem egy szemléletet ad az egész gyermeknevelés kérdéskörhöz.

2007. jan. 22. 20:27

Hát igen, szerintem egy könyv arra jó, hogy ad valami kis önbizalmat, hogy neked van fogalmad a dologról. De ha valami probléma van kidobhatod az egészet.

Amúgy ez az egy szobában vagy külön alvás engem nagyon idegesít, mert én egyedül vagyok a kislányommal, az apukája még felé se nézett. A szüleimmel élünk, mert nem boldogulnék egyedül. Így viszont nincs lehetőségem arra, hogy külön szobába vigyem a kislányt. És tudom, hogy azért az a normális, hogy apa-anya-gyerek alkotja a családod, egy háztartásban, de azért szerintem vagyunk egy páran akik ilyen helyzetbe kényszerültünk. Az okos könyvek viszont csak annyit írnk, vigyem külön szobába. Azt nem, hogy mégis hogyan oldjam meg. Ditta, ha jól olvasom erre te sem találtál megoldást:)

2007. jan. 22. 16:04

Sziasztok! Nekem nincs meg a könyv és nem is szándékozom megvenni. Amikor terhes voltam, ajándékba kaptam egy csecsemő-gyermek gondozási könyvet. Elkezdtem nagy lelkesen olvasni, aztán abbahagytam, mert rájöttem, hogy elég ha majd a gyerek megszületése után mindig csak az aktuális témát olvasom el.

Eljött a nagy kérdés külön szobában vagy a szülőkkel egy szobában aludjon-e a gyerek? A könyv szerint 6 hónapos koráig szabad csak a szülőkkel együtt aludni a gyereknek, mert ekkor még könnyen átköltöztethető a saját szobájába. Hát megmondom őszintén nálunk ez csakis addig működött, amíg egyedül ki nem mászott az ágyából. Onnantól fogva az egész éjszaka egy nagy járkálás volt. Átjött-elaludt-visszavittem-mire én is elaludtam volna, újra ott volt. Nem volt semmi gond amíg 3 éves koráig otthon voltam vele, nappal kipihentem az éjszakai tortúrát. Amikor azonban elkezdtem dolgozni, a férjem megsajnált és felajánlotta, hogy majd ő alszik a gyerekszobában. Ez sajnos így ment addig amíg el nem kezdte az iskolát. Kb. 4-5 évig........ :(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook