Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó -mi a könyv titka? fórum

A Suttogó -mi a könyv titka? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó -mi a könyv titka?

1 2 3 4
11. csehe
2007. jan. 21. 22:39
Én nem olvastam a könyvet, csak jókat hallottam róla. Meg akartam venni. Ma már nem akarom. Pár nap alatt hirtelen annyi rossz dolgot hallottam róla, hogy köszönöm, nem kell. Nekünk jó így is.
2007. jan. 20. 20:59
Elolvasva nekem jónak tűnt a könyv... szépen el is terveztem, hogy milyen jó dolgunk lesz ha így fog működni... hát közel sem. Vannak benne azért olyan dolgok amik jók, de azok ösztönből is jönnek. Minden kisbaba más és ha éhes vagy épp nézelődik nem mondhatom neki, hogy kicsim aludj, most az én időm jön, tudod a 4É... A lányom 4 hónapos múlt, gyönyörűen beállt napirendünk lett, szépen eszik, az esti fürdetés után kap vacsit, fél 9-kor beájul és reggel fél 7-7- ig alszik. Viszont egész nap egy percet se, nehogy lemaradjon valamiről. Nekünk ez tökéletesen megfelel és nem cserelném le még egy működő 4É-re sem, nemhogy egy bizonytalanra. A kisbabák megteremtik a saját kis időrendüket, lehet nekik segíteni, de egyik könyv sem írhatja le pontosan mit kell csinálni, azt kettőtöknek kell egymáshoz alakítani.
2007. jan. 20. 20:43

sziasztok!

még terhes voltam mikor megvettem az első kötetet. akkor olvasva, jónak tünt,na de a gyakorlat!

kis súlyal születtünk, amit aszeretett volna a kisasszony gyorsan bepótólni:-)két óránként szopiztunk, éjjel nappal.ebbe nem férbele a könyv álltal javasolt szigorú 4É. mégis működött valamiféle napirend. két hónapos korunkra megdupláztuk a kilóink számát, vidám ,kiegyensúlyozott baba lett. mokr elérte a könyv szerinti életkort megpróbálkoztam az álometeés megtőmés kombinávióval. nekünk egy rémálom lett! hasfájás stb...addig este 7től éjjel egyig aludt azóta se! este 10 kor felébred enni és onnantol 3 óránkén.

szívből gratulálok azoknak akiknek bevált ez a módszer, és a többi könyv álltal javasolt megoldás.

személy szerint inkább amradok a saját ösztöneimnél és az öregek bevált módszereinél,csak így maradian.

8. rencsilany (válaszként erre: 7. - 09d65bf33d)
2007. jan. 20. 14:38

Ne izgulj a baba evése miatt.Nem minden baba nagyétkű.Az én kislányom is pár hósan ali-alig evett.Aztán gondolt egyet és úgy belehúzott,hogy nem lett elég a tejem és tápszerezni kellett.

Mai napig sokat eszik(2 éves)a korához képest.De tele van energiával,egész nap pörög.

A napirend pedig jönni fog magától.De inkább 4 hónapos kora körül lesznek változások.Akkor már kevesebbet alszik.Majd meglátod,kiaéakul az is.

A könyvet pedig szerintem felejtsd el,ha ennyire kötöttnek látod.:)Anélkül is megy a nevelés.

És nem minden gyerek egyforma,ezért nem lehet a könyvre alapozni,hogy de ezt irta,stb...

2007. jan. 18. 22:53
Én hiába próbáltam a könyv tanácsai szerint valamiféle napirendet kialakítani most hogy 3.5 hónapos a gyerekem nagyobb káosz uralja az életünket mint bármikor eddig. Van hogy 10 ml-eket eszik 6 órával az előző evés óta, van hogy 3 óra után megeszik 150-et (ez a rekordja ,mert nagyon keveset eszik a korához képest). De mindig ugrok ha enni akar, mert mostanában nem nőtt eléggé a súlya és a hasa is sokszor fáj ami megakadályozza az evést akkor is ha nagyon éhes. Szóval naponta legalább 5 kerek óra még mindig az evésről szól, ráadásul tök össze-vissza. De nem merem órára etetni, mert akkor szerintem még ennyit se enne. Terhességem idején szimpatikus volta könyv, de a gyakorlatban nem sokra mentem vele.
2007. jan. 18. 14:12

Amikor én szültem az első gyerekemet,ez a könyv még nem volt.Utána jelent meg.

De az emberben valahol benne van az,hogy mit hogyan csináljon a babánál.Mint ahogyan nekünk felnötteknek is van egy napirendünk,nekem természetesnek tünt,hogy a gyerekemnek is kialakitok egyet.Egy rugalmasat.Hogy ne kelljen haza loholni a mamától este 7-re,fürdetésre.Az ember igyekszik betartani,de ha néha fél8 vagy 8 lesz belőle,hát ne döljön össze a világ.

Nekem az nem tetszett a könyvben,hogy nagyon a gyerek körül forgott minden.Mindent csak akkor csináljunk,ha a gyerek is vevő rá.

Jó,valahol ez igy is van.De úgy gondolom,hogy nem fogom azért kettőre főzni az ebédte,mert a gyerek akkor óhajt enni.A család meg addig éhezzen.Vagy nincs kedve délelött sétálni menni,menjünk délután.Vannak esetek,amikor ezt lehet alkalmazni.De én ilyenkor megpróbálom rávenni,hogy jöjjön csináljuk meg most,meg milyen jó lesz,stb...

Ez általában bejön.És ezt gondolom helyes útnak:)

2007. jan. 17. 23:36

Nekem az első két kötet van meg, szerintem mint mindennek ennek is vannak jó és rossz oldalai.

Az tetszik benne, hogy hangsúlyozza a napirend fontosságát és azt, hogy nem csak az a megoldás egy babánál ha sír, hogy szoptassuk meg: ez nem igény szerinti szoptatás. Nekem ikreim vannk, nos itt azt írja, hogy egyáltalán nem lehet igény szerint szoptatni, hát ez azért nem igaz, mindvégig akkor szoptak amikor akartak, nem volt merev napirendünk, de bizony jók a szertartások és a körülbelüli sorrendiség, időbeosztás.

És fontos, hogy a gyerek születésével újraformálódik a család (különösen az elsőnél van ez így), ki kell alakítani új napirendet, szokásokat, ebben a gyerekhez kell alkalmazkodni, majd a gyerkőc napirendjét - amennyire lehet -összehangolni a család más tagajiéval. De semmit nem erőszakosan.

Viszont itt kicsit merevnek tűnik számomra a könyv és sok példa erősen túlszínezettnek. (Vagy csak nekem volt szerencsém és sosem fajult el nagyon semmi ?? :)) )

2007. jan. 17. 14:47

Nekem is van egy ismerősöm,akinek meg vannak a könyvek.Esküszik rá.

Hát nem tudom....

Nekem nincs meg,csak bele lapoztam eg könyves boltban...de a véleményem meg van róla.

Az ismerős gyereke pontosan úgy van nevelve,mint amit Rekus is irt.Ha a gyerek óhajtja...

Én úgy gondolom,hogy ne a gyerek dönthessen amig kicsi.Azért vagyunk,mi szülők,hogy mi neveljük,és úgy,ahogy mi jónak látjuk.

Ha én úgy gondolom,hogy már ki lehet vele próbálni a bilizést,kipróbálom és nem hivatkozok arra,hogy nem látok a gyerekben késztetést rá.felteszem a kérdést:hogyan is lenne?hiszen neki ez egy új dolog az életében,amit meg kell tanulnia.

Nekem két gyerekem van,szépen nevelődtek eddig is,és úgy gondolom,hogy ne egy ilyen könyv "irányitsa" a nevelést.

Elnézést,senkit nem akartam megbántani:)

2007. jan. 17. 13:56

,,Ami tetszik benne, az hogy a babával való beszédre buzdít, akkor is ha azt még a baba nem érti. "


Most őszintén: nem tennéd-e meg ezt ösztönösen is? :) ugye nem kell ahhoz ez a könyv, hogy ilyen evidenciák, mint beszéljünk a gyerekhez, ne nyúljunk hozzá hirtelen, maguktól is ,,működjenek"?

2007. jan. 17. 13:48

Én is kiváncsiságból vettem meg, de rögtön a harmadik példánnyal kezdtem. A suttogó mindent megold a címe, ez a kötet a másik kettő összefoglalása. Mivel én most várom az első gyerekemet, azért nekem tudott újat mondani:) De sokadik gyermek után valószínűleg használhatatlan.


Nekem valahogy ridegnek tűnnek a nevelési elvei. Pl. valahol idéz egy anyukát, aki szeretné bilire/wc-re szoktatni a kislányát, viszont úgy látja, hogy a kislányban még nincs meg erre a késztetés, például képes pisilés után fél óráig is ellenni a nedves pelusban. Mire az író reakciója: kiváncsi lennék, hogy nedves bugyiban, is elüldögélne-e. Adjunk a gyerekre bugyit, ha bepisil, akkor neki kelljen egyedül átöltöznie. Ez nekem a gyereket megalázó magatartásnak tűnik...


A szoptatós résszel én sem értek teljesen egyet, és nekem is az igény szerinti szoptatás a szimpatikusabb, mint a konkrét időpontokhoz kötött. Bár az utóbbiról is hallottam negatívumokat (Egy idő után eljutottak odáig, hogy óránként szopizott a baba, és a kismama teljesen kimerült.)


Egyébbként szoptatott babát is lehet túletetni. A sógornőm barátnője járt így. Szegény annyira túlette magát, hogy fájt a pocija, és a baba súlyja is gyorsan nőtt.


Nem tudom, hogy az első két kötet milyen, de ez a harmadik elég kevés témát/problémát ölel fel, azokat igen bő lére ereszti. Viszont egy csomó kérdést, problémát meg sem említ.


Ami tetszik benne, az hogy a babával való beszédre buzdít, akkor is ha azt még a baba nem érti. (Magyarázzuk el neki az érzéseit, vagy mondjuk el neki, hogy mit miért teszünk vele.) Meg hogy a babának belénk vetett bizalmának fontosságáról ír. (Ne hagyjuk sírni, vegyük figyelembe a baba érzéseit...)

2007. jan. 14. 14:24
Amikor az első két gyerekem csecsemő volt, még nem hallottam erről a könyvről. Vagy ha hallottam is róla, semmi olyat, ami felkelthette volna a kíváncsiságomat.
Ám a 3. gyerekemet várva folyton a könyv címébe ütköztem. Suttogó titkai -mi lehet ez? Mi a titka a könyvnek, ami miatt egyes anyák az egekig magasztalják és mindenben követik a tanácsait? Óvatosságból csak az I. kötetet rendeltem meg egy antikvár oldalról. Jól tettem.

Ugrás a teljes írásra: A Suttogó -mi a könyv titka?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook