Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Suttogó -mi a könyv titka? fórum

A Suttogó -mi a könyv titka? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Suttogó -mi a könyv titka?

1 2 3 4
2009. márc. 17. 10:38

Hello!

Én éppen ma olvasgattam bele a Tracy Hogg Suttogós könyvébe, de a rosszullét kerülgetett tőle. A suttogáshoz nem sok köze van. Sokkalinkább a ridegséghez, a gyerek magunktól való eltávolításához. Olya, mintha szerinte a gyerek csak nyűg lenne .. vagy lehet, h nem is bonyolult a magyarázat: lehet, h csak szimplán primitív.

Ez a túlzott racionalizálás nekem nem jött be. Olyan mintha egy robot prózai módon megírt programját olvasnám.

70. borbelya (válaszként erre: 69. - Piczur)
2008. okt. 13. 14:29
Szerintem is
69. Piczur (válaszként erre: 68. - Borbelya)
2008. okt. 13. 11:33
Ez szomorú :-(.
68. borbelya (válaszként erre: 64. - 497f15547f)
2008. okt. 10. 10:11
Egyébként teljesen egyet értek veled. A lentebbi hozzászuólásom kapcsán emlytett "majmolást" arra értettem, hogy most trendi azt csinálni, enni stb, amit amerikáben, de annyi remek magyar dolog van, hogy észre sem vesszük, többek között a család, gyerekek stb. kapcsán is. Nem rábeszélni akarom őket senkira, csak pusztán felhívni rá a figyelmet. Egyébként minap csináltam egy kis házi statisztikát: a környezetemben élő anyukákat,, megkérdeztem hogy ismerik-e Vekerdy Tamást, vagy Ranschburg Jenőt, illetve Tracy Hogg nevét. Az arány elképesztő, szinte alig: Ranschburg, senki: Vekerdy, és mindenki: Tracy Hogg. Összesen 10 anyukát kérdeztem. Nem kell konzekvenciákat levonni ebből, pusztán érdekességből gondoltam megosztom veletek.
67. borbelya (válaszként erre: 64. - 497f15547f)
2008. okt. 9. 21:07
De jó, hogy hozzászóltál, ezt a könyvét nem ismertem.
2008. okt. 9. 16:55
Visszaolvastam a hozzászólásokat. Félelmetes mennyire különbözően értelmezzük a könyv lényegét, a nő hozzáállását. Sokat azt írjátok hogy a gyerek háttérbe szorul, és az benne a rossz, hogy arra törekszik h a felnőttek élete a lehető legkevesebbet változzon a baba érkezésével. Másoknak meg az nem tetszik benne hogy teljesen a gyerek körül forog minden. Na, akkor miről beszélünk itt?? :-))))
2008. okt. 9. 16:51
Nem is értem az egészet. Szerintem semmi baj a nő stílusával. Én pont azt vettem ki az egészből hogy szoptatáspárti, szereti a gyerekeket, tiszteli őket, persze vannak benne hülyeségek, dehát melyik könyvben nincsenek? Mindenki szedje ki sz összesből amit jónak tart, a többit meg felejtse el. Mit kell ezen ennyit vitatkozni? :-))
2008. okt. 9. 12:01

Hali!

Szerintem nem megy hadjárat egyik könyv ellen sem. Egyszerűen csak arról van szó, h mint minden másban megy az amerikanizálás, minek? Ezeket a könyveket drágábban lehet eladni, meg valamiért azt gondoljuk, h ők mennyivel előrébb haladnak sok dologban, akkor biztosan ebben is. Miért nem lehet hiteles a magyar szerzők könyvei, akik kis hazánkban évtizedek óta tapasztalják a magyar anyák és gyermekeik gondjait. Abban is egyetértek, h ki-ki olvassa el amire "rágerjed", aztán kipróbálja vagy sem, de eldöntheti, h melyik jön be.


R.J: Gyerekségek (oviskor)

63. borbelya (válaszként erre: 62. - Zsannii)
2008. okt. 4. 19:26
Ranschburg: Szülők lettünk, Áldás vagy átok (gyerek a képernyő előtt (Nagyon jó könyv! - bár igazából mindegyik!!!! :))Ranschburg-Vekerdy Popper: Sorsdöntő találkozások, Vekerdy: Kicsikről nagyoknak, Felnőttek és gyerekek. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de még van jópár ami rettentesen érdekes.Mindegyiket nyugodt szívvel tudom ajánlani!
2008. okt. 4. 15:35
Sziasztok! Leírnátok, hogy Vekerdytől meg Ranschburgtól milyen című könyveket említettek? Azokra is kíváncsi vagyok. Köszi
61. borbelya (válaszként erre: 60. - Jk)
2008. okt. 4. 09:40
Mindenki azt hall ki az elmondottakból, amit akar. Nincs azzal baj, hogy az emebr mit olvas, hisz azt mindenkinek a saját joga eldönteni. Én csak arra akartam utalni, hogy az emberek jobban ismerik Tracy Hogg nevét, mint akár Vekerdy Tamás nevét. Végülis ezzel sincs baj, csak elgondolkodtató.
60. Jk
2008. okt. 3. 16:03

Sziasztok!

én olyan mindenevőként elolvastam a Suttogókat és Ranschburg meg Vekerdy meg sok más könyvet is.

És hát egyikhez se ragaszkodom. Ösztönösen nevelek. Ahogy én jónak látom. és ebben hol az egyik hol a másik könyv erősit meg. :)

Igazából nem értem mire jó szidni bármilyen könyvet. Ezzel megint csak szegény kismamák kerülnek rossz helyzetbe. Hadd döntse el mindenki magának mit követ hogyan nevel. És igenis vannak olyan anyák akiknek segít a Suttogó. akik türelmesebbek, megértőbbek lesznek a babájukkal a könyv miatt és foglalkoznak vele. igen van akinek nem jön ösztönösen, azoknak nagy segítség, akiknek meg ösztönösen jön, megerősítés.

és igen a szoptatás, meg felvesz-letesz módszer elég ridegek, nem kell "majmolni " az egész könyvet, egyik könyvet sem kell. nem értem a hadjáratot ami a könyv ellen megy. Bár ha valamit ennyire elleneznek az azért van mert jó. negatív kritika is reklám.

59. borbelya (válaszként erre: 58. - 497f15547f)
2008. szept. 25. 20:08

Teljesen egyetértek veled! Teljesen!

Azért jobb mert divat egy amcsi Tracy Hogg-ot "majmolni", most ez a trendi.

58. 497f15547f (válaszként erre: 57. - Borbelya)
2008. szept. 25. 12:08

:))))

Biztosan vagyunk még egy páran. Megvallom őszintén, h nem tudom, miért nem propagálják őket jobban. Mitől hitelesebb egy francia vagy egy amerikai szerző "tolla"? Mi magyarok egy csomó másban is tehetségesek vagyunk, szóval...

57. borbelya (válaszként erre: 56. - 497f15547f)
2008. szept. 23. 21:05
Végre végre végre!!! Valaki, aki hisz a magyar profikban:) Nagyon örülök neki. Biztos sok embernek bevállt a Suttogó, de Vekerdy és Ranschburg 1000x jobb!
2008. aug. 15. 14:29

Hello!

Vannak kis hazánkban elismert, csak nem ennyire jól felkapott, és propagált írók, szakértők, akik foglalkoznak ezzel a témával.

Vekerdy Tamás, Ranschburg Jenő. Meg lehet keresni a könyveiket és garantálom, h nem fogsz csalódni :-P

Idézet a Kismama augusztusi számából, R.J-től

" Túl vagyok azon, h bosszankodjam Tracy Hoggon, hiszen elismerem, valós, létező igényeket elégít ki könyvével. Azt azonban nem szeretném, ha elterjedne a köztudatban, amit hírdet, ti. a gyereknek észrevétlennek kell lenni."


R.J. szerint Suttogó titkai olyan szülőknek szól, akik a gyermekük születése után is ugyanúgy akarják folytatni életüket, ahogyan előtte éltek. A javasoltmódszerek célja, h a gyerek ezt a lehető legkevésbé zavarja meg.

Ez ellentétes a gyermek veleszületettm alapvető igényeivel, ugyanis az az egészséges, ha észreveteti magát, ha el tudja érni, h kielégítség igényeit. A szülő jól teszi, ha ez NEM akarja kinevelni belőle!!


no, ennyi az idézet

2008. aug. 11. 20:38
Meg annyit, hogy szerintem sokmindenben van tanacsra szuksege az uj anyukaknak, csak pont azzal kapcsolatban nem, amirol a konyv szol. Abban mindenki hallgasson magara.
2008. aug. 11. 20:34

Huuu, en kaptam meg a konyvet, de nekem is felallt a hatamon a szor. Iszonyat arrogans a csaj, es nagyon lekezeloen ir. Arrol nem beszelve, hogy nekem semmi ujat nem mond, nyilvan nalunk is van napirend, de a lanyom alakitotta ki. Egyebkent egyedul alszik el par hetes kora ota, de ha faj a hasa, akkor nem felek akar orakig is ringatni. Megsem szokik el az egyedul alvastol.


Azzal is nagyon egyetertek, hogy ha ki kell szurni azt ami jo benne, akkor miert ajanljak elso gyerekeseknek? Ok megis mi alapjan szurik ki?

Arrol nem beszelve, hogy ha minden ilyen befolyas nelkul magad neveled a gyereked, akkor az fog rajta tukrozodni, es nem valaki mas elvei. Igy a ti kettotok sikere minden siker.

Az pedig, hogy arra jo a konyv, hogy az anyuka tudja, nincs egyedul a problemajaval...hat aki ezt magatol nem tudja, es meg depis is lesz miatta, annak masra van szuksege, nem erre a konyvre.

53. bb2f4e28dd (válaszként erre: 52. - Piczur)
2008. jún. 29. 10:14
Mi van a cikkben? nem veszek Kismamát :)
52. Piczur
2008. jún. 29. 06:49

Júliusi Kismama, 7. oldal.

"A szerkesztő levele: Nincsak, ki suttog?"

2008. máj. 31. 18:48

Húúú, ez nagyon jó téma. Én elvből nem vettem meg a könyveket!

Ha tanácstalan vagyok, és nem jön be a saját anyai ösztönöm, vagy amit az ismerősök tanácsolnak, akkor én is a Piczur által említett szerzőket részesítem előnyben.

50. Piczur (válaszként erre: 41. - Norrra)
2008. ápr. 13. 07:00

"A "nagy amerikai maszlag" sok babának és szülőnek segített."


Csak nem mindegy, hogy az előnyök rövid vagy hosszú távúak.

Úgyhogy én majd szívesen meghallgatom a "suttogó anyukákat" 10-15 év múlva is.

És ezt teljesen komolyan mondom és gondolom.


Magyarul írni?

Miért is?

Ranscburg Jenő és Vekerdy Tamás. Elég őket olvasni.

Akár a Suttogók után is. Még nem késő.

49. norrra (válaszként erre: 48. - Bb2f4e28dd)
2008. ápr. 12. 14:35
Bocsi!Nem akartam szúrni, és nem hülyéztem le senkit.És nem szeretnék tovább. És igazad van, mi a fenének írtam?Ez a vita nem az én asztalom.
48. bb2f4e28dd (válaszként erre: 46. - Norrra)
2008. ápr. 12. 11:53

Mi a fenének írtál egyáltalán, ha nem vagy hajlandó vitatkozni? Csaj szúrni akartál egyet?

Te a való életben is ajtóstul szoktál rontani a házba?


Szívem joga szemétnek titulálni a könyvet 8szerintem ugyanis az), mégem hülyézek le senkit (mint te), miért nem gondolkodik velem egyformán.

Ugyanis nem gondolom, hogy az olvasók hülyék. Inkább a könyv írója túl amerikai és túl -hogy is mondjam -öncélú.

47. norrra (válaszként erre: 42. - Direne)
2008. ápr. 12. 08:48
Egyetértek Veled!Nekem, és körülöttem lévőknek sokat segített, én hálás vagyok érte.A gyermekem kiegyensúlyozott, és imádjuk egymást.Nagyon barátságos, semmi probléma nincs vele.Sok türelem, és kitartás kellett hozzá, de sikerült.Sajnos sokan félreértik Tracy tanácsait.Én kihámoztam, amit használni tudok, és használom is.Az ő napirendje nem szentírás, a gyermekhez kell igazítani.Nekünk mióta beállt, azóta próbálom úgy szervezni a dolgaimat, hogy az ő kis napirendje ne boruljon fel.Bocs, hogy ennyit írtam, csak olyan kedvesen írtál.Köszi!
46. norrra (válaszként erre: 43. - Bb2f4e28dd)
2008. ápr. 12. 08:42

Hála Istennek, józan észnek én sem vagyok hiányában, ezért is lépek ki a vitából.Remélem egyszer megérted a könyv lényegét, és nem ferdíted el!Amúgy én sem könyv szerint nevelem őt, ahogy Te gondolod.Nem azért alszik, mert az következik, hanem azért, mert álmos.Nem kell altatnom, mert szépen elalszik magától egy kis összebújás után.Az együtt alvásról pedig a könyv nélkül is megvan a véleményem.Az osztályomban sok ilyen gyermek volt.Látszik is rajtuk...De ez mindenkinek a saját dolga.

Apropó!Ez a lepereg...???!!!Én nem szeretném ezt folytatni.Tudtam, hogy nem érdemes, de így meg végképp.Azért minden jót!

45. bb2f4e28dd (válaszként erre: 41. - Norrra)
2008. ápr. 12. 07:15
Ó, te csak ezért csináltál egy nicket, hogy ezt megírhasd nekem? de kedves :D
44. bb2f4e28dd (válaszként erre: 39. - Piczur)
2008. ápr. 12. 07:13
Teljesen igazad van.
43. bb2f4e28dd (válaszként erre: 41. - Norrra)
2008. ápr. 12. 07:13

Én meg nem tudom, te ki vagy, egál.


Nekem van 3 gyerekem, mg józan eszem, és nem könyv alapján nevelem őket. Igényeik, köszönöik szépen, úgy vannak kielégítve, hogy pl. szoptatva vannak/voltak, nem láttak cumis üveget, nem vágtam be őket az ágyba csak azért, mert a 4É szerint az következik, velem alszik a legkisebb még mindig és igény szerint szopik.


Úgyhogy lepereg...

42. direne
2008. ápr. 11. 22:28

Nagyon jó kis könyv ez.

Én úgy gondolom, ezeket a könyveket azért olvassuk, hogy segítsenek nekünk.

Viszont nem vagyunk egyformák, mint ahogy a gyerekeink sem azok.

Tehát: akinek bejön - olvassa, használja. Esetleg szedje ki belőle a számára értékes részeket, a többit felejtse el, mint, ahogy én is.

Akinek nem segít, az ne foglalkozzon vele.

Annyi hasonló témájú könyvet írtak már, biztos mindenki rátalál a neki megfelelőre. :-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook