Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Ricinusolaj használata fórum

A Ricinusolaj használata (beszélgetős fórum)


12. kleeri
2015. aug. 15. 15:22

én is kenem egyébként a hajamat a ricinussal amibe E-vitamin gélt rakok (gyógyszerész ajánlotta!), két órát szoktam rajta hagyni, de eddig nem kötöttem be,

még nem látok hatást, igaz csak kétszer kentem

de most hogy olvasom a fórumot, be is fogom kötni és várom a hatást

11. kleeri (válaszként erre: 5. - Ce24db56a5)
2015. aug. 15. 15:13
hatásos!! - hashajtásra?
10. michelle.r (válaszként erre: 9. - Ildianya)
2013. jún. 8. 09:49
a fenébe, a hajam így is nő mintha vízben állna a gyökere :)), a szemöldököm is szép, dús, egyenleges. A szempilláim pedig a sötétbarna hajam ellenére szinte átlátszóak, az alsó sor nem is látszik festés nélkül :/ Nagyon reménykedtem a ricinusban.
9. Ildianya (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2013. jún. 8. 00:31
Nem vagy egyedül!:) a szempillámat nekem sem növesztette meg, de a hajamat meg a szemöldökömet igen....
8. Ildianya (válaszként erre: 1. - NSoldier013)
2013. jún. 8. 00:29
Én ugyan igy jártam!! Tavaly decemberben egy jó nagy részt kitéptem a szemöldökömből... Kb egy hónapja kenem ricinussal, es azota sokat nőtt ès dúsult!!! Mivel elég szélesen kentem föl így oda is nőtt ahol nem volt előtte!! Minden este vagy reggel kenj rá és hagyd rajta ameddig birod!! Tuti segiteni fog:))
2013. jún. 7. 23:53

Komolyan én vagyok az egyetlen ezen a planétán, akinek nem nő a szempillája a ricinustól? :/

Mennyi idő alatt vettétek észre a változást?

6. Miss Angel (válaszként erre: 1. - NSoldier013)
2013. jún. 7. 17:11
A ricinus nagyon jó,akkor használtam,mikor fokozottabban hullott a hajam,megikjdtem hogy nehogy kiritkuljon....gyönyörűen megdúsította és még fényesebb is lett.Szempillára is jó,tapasztaltam,tehát úgy gondolom,ebből következően szemöldökre is jó lehet....
2013. jún. 7. 17:08
A ricinosolajat érdemes meginni...Nagyon hatásos!
2013. jún. 7. 16:44

Szemöldököt nem növesztettem még vele, de anya unokatesója igen, és neki nagyon szépen visszanőtt. Ahol eredetileg nem nő szőr, azt mondják oda is lehet vele növeszteni, bár én ezt nem hiszem, hiszen akkor, mikor az arcomra kenem a pattanásokra, oda is kellene nőnie szőrnek a használata miatt. :) Aztán lehet, csak hajnál igaz, meg ehhez hasonló terültetek közelében. :)

A szempillám nekem sokat nőtt tőle. :)

A haj állítólag kicsit kap egy vöröses színt tőle, de én nem tapasztaltam - vagyis nekem alapból mahagónis a hajam. :D

Sötétíteni szerintem nem fog rajta. :) A diófalevéltea barnít.

Csak simán kend fel éjszakára a szempilládra és a szemöldöködbe. Dörzsölj bele egy keveset. Én ricinusból a szemkörnyékre is szoktam kenni, mint mondjuk a szemkrémből, mert késlelteti a ráncokat. :)

Csak ha felkened a szempilládra, már ne nagyon csinálj aznap mást, csak aludj. :) Néha picit többet ken az ember, és homályosan lát tőle. :) Bármeddig rajta lehet. Én egész éjjel rajta szoktam hagyni. Vagy volt, hogy suliba is úgy mentem, hogy reggel rákentem. De ezt majd úgyis kitapasztalod. :)

3. Násfa (válaszként erre: 1. - NSoldier013)
2013. jún. 7. 16:40

Szia!


Én már nagyon sokszor használtam mindenre:

szemöldök, szempilla, haj.

Mindenre esténként kentem föl.


Szemöldök és szempilla:

Egy fültisztító pálcikát belemártasz a ricinus olajba és átkened vele a szemöldököd és a szempillád. Nem kell sok, nehogy a szemedbe menjen!

A színe nekem nem sötétedet, de ezen egy olaj egyébként sem képes változtatni.

Este természetesen alapos arctisztítás után kell használni és reggel csak simán lemostam, egy kis arclemosó tejjel áttörölheted, ha olajos tapintásúnak érzed.


Haj:

A leginkább akkor érdemes használni ha már közeledik a következő hajmosás ideje.

Egy kevés ricinusolajat melegíts meg (így könnyebb fölvinni a hajra) és oszlasd el először a hajtöveken, a majd a maradékkal dörzsöld át a haj teljes hosszát.

Ha ezzel végeztél folpackkal tekerd körbe a hajad jó szorosan és húzz rá egy sapkát vagy tekerd jó szorosan körbe egy törölközővel. Ez a melegen tartás miatt kell, így sokkal intenzívebben fejti ki a hatását.

Reggel kell lemosni.

Számíts rá, hogy legalább 3-szor kell majd samponnal megmosnod és a balzsamozás sem maradhat el.

Ha növeszteni szeretnéd a hajad, akkor minimum hetente kétszer ismételd ezt meg.

2013. jún. 7. 16:38

Én szempilla és hajnövesztésre használom,heti 3-szor szoktam éjszakára felkenni a szempilláimra és azóta alul,ahol eddig nem nőttek szálak,kinőtt egy csomó új és a felső szempilláim látványosan meghosszabbodtak.Szerintem szemöldökön is segíthet.

Reggel benedvesített törölközővel szoktam áttörölni a szememet.Vigyázni kell,hogy ne nyúlj ébredés után a szemedhez,mert így csak szétkened az arcodon az olajat.Nekem nem lett sötétebb a szempillám.

2013. jún. 7. 16:29

A szemöldököm eléggé megritkítottam, és sajnos, el is csúnyult ezzel... A kérdésem az lenne, hogy nyugodtam használhatom-e a ricinusolajat a visszanövesztéséhez. Illetve, ahol alapból nem nőtt szőr, de oda kéne, hogy formája legye a szemöldökömnek, nőhet?

Szempilláimat is jó lenne növeszteni egy kicsit.. Elég sok véleményt olvastam már a ricinusolajról, de mind megoszló volt.. Nem tudom ki merjem-e próbálni. Igaz, hogy sötétedni fog a szempilla vagy a szemöldök színe?

És hogyan kell használni (felkenni, lemosni, mikor, illetve mennyi ideig kell rajta legyen)? Külön a szempillákra, és a szemöldökre.

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook