Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A régi mechanikus óráknak mennyi a járási idejük? fórum

A régi mechanikus óráknak mennyi a járási idejük? (tudásbázis kérdés)


6. vigyefene (válaszként erre: 1. - Tűzesgatyó94)
2023. aug. 16. 15:32
Régen hordtam mechanikus órát, akkor Doxa volt a divat, és naponta 1x kellett felhúzni. A mostaniakban pedig elem van, amit nem kell.
5. ,zumba (válaszként erre: 1. - Tűzesgatyó94)
2023. aug. 16. 15:23
Én hordok karórát, örököltem, és este felhúzom, másnap estig megy.(nagyon szeretem)
4. Regin_a (válaszként erre: 1. - Tűzesgatyó94)
2023. aug. 16. 14:59

Járástartaléknak nevezik, így biztos találsz leírásokat

24 óra a jellemző, de az óra is koszolódik belül, a rugó is gyengülhet

Ingás falióráknál akár 30 napos is lehet , függ az óratok méretétől, hogy a súly milyen hosszan járhat le

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Tűzesgatyó94)
2023. aug. 16. 10:56
8-10 óránál biztosan többet kellene mennie, a járásidő jellemzően 40 óra körül van...
2023. aug. 16. 10:33

Ahogy én emlékszem gyerekkoromból, mindig nagyjából ugyanabban az időpontban húztuk fel az órákat. Tehát mondjuk este 8-kor, aztán másnap este 8-kor újra. Addig simán járt.

Feltételezem, ha 8-10 óránként kell felhúzni az órádat, akkor valami baj lehet a rugójával. Meg kellene nézetni órással, ő jobban ért hozzá - talán :)

2023. aug. 16. 10:14
Mert reggel felhúzom teljesen aztán estére megáll általában olyan 8-10 órát szokott menni utánna meg újból fel kell húznom. Minden oldalon megnéztem hogy a régi óráknak mennyi a járási idejük de sehol nem írnak semmi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook