Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A patológiára be lehet menni? fórum

A patológiára be lehet menni? (tudásbázis kérdés)


2021. febr. 5. 13:40
Tudomásom szerint általában nem,de vannak helyek ahol igen.
2021. febr. 4. 13:28
Be. Lábbal előre.
17. Oneday
2021. febr. 4. 08:28
Mi nem nézhettük meg, sőt egyedül mehettem csak be anyu nélkül a boncmesterhez a papírokat intézni. Rákérdeztem, de határozott nem volt a válasz ez amúgy áprilisban, már a covid alatt volt. A szomorú, hogy aznap, mikor apu meghalt, már tudták, mi lesz vele és hozzá sem mehettünk be elbúcsúzni :( egyedül volt, egyedül ment el. Valami papírról akkor este még beszéltek, hogy ezzel az engedéllyel egy ember be tudna menni, de persze akkor már késő volt, hogy ezt kiállítsák, pedig aznap már lehetett tudni, mi fog vele történni :( így igazából szegény még "azonosítva" sem lett :(
16. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 8. - Ms_Daisy)
2021. febr. 4. 08:01
Nem mindenhol ilyen ám a patológia és nem mindenhol dolgoznak idióták! Ne álatalánosítsunk!
15. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 4. 07:59
Elvileg be lehet, de most a covid miatt valszeg nem fogják engedni. De érdemes rákérdezni, amikor mész ügyintézni.
14. Lávli* (válaszként erre: 8. - Ms_Daisy)
2021. febr. 4. 00:02

Bűz meg egyéb?

Jobb, ha maradsz a fénymásolók világában.

2021. febr. 3. 23:33

1996-ban, jelezni kellett ha ilyen szándéka volt az embernek.

Mi is ezt tettük.

A megbeszélt időpontra "előkészítették" az elhunytat, azaz, ahogy már írta valaki, hogy egy kisebb helységbe egy talán gurulós hordágyon volt betolva az elhunyt, vállig letakarva lepedővel, nem volt rajta ruha, csak a lepedő.


Sehova máshova nem tudtunk volna menni az épületbe, mert csak ez az egy helység volt nyitva.


A boncmester a bejárattól bekísért minket ebbe a kis szobába és ő kiment.


Semmi borzalmas nem volt benne. Olyan volt, mintha aludna. A homlokán látszott 2 kb. 2 cm-es vágás (gondolom ez a boncolás miatt volt).

Néhány percig bent voltunk, majd hazamentünk. Hamvasztása volt, így később már nem volt alkalom látni...


3 koporsós temetésen voltam. Az egyikre azt mondtam, hogy a temetkezési vállalkozó jobban odafigyelhetett volna. Az elhunyt nő 40 körüli volt és koporsóba el volt billenve a feje, nyitva volt a szája és még a nyelve is kilógott. Hát nem tudom...


A másik kettő pedig szintén nem volt borzalmas. A 3 éves kislány olyan volt, mint egy alvósbaba.

Az idős néni, pedig mintha aludt volna.


Most a kovid alatt nem tudom, hogy van. Ha nem kovidban halt meg, akkor lehet, hogy megoldható. Mindenképp fel kell hívni vagy bemenni oda, ahol az elhunyt van és ott érdeklődni, hogy lehetséges e.


Én azt gondolom, hogy most is igyekeznek talán, hogy legyen erre lehetőség, illetve nem hinném, hogy mindenhol vihogós, érzéketlen, közönséges tuskó a boncmester.


Tehát, hívd fel őket és kérdezd meg!

12. beYOUtiful (válaszként erre: 5. - Ms_Daisy)
2021. febr. 3. 21:05

Nagyon félrevezeto/hatásvadász amit írsz.


"Bementem az egyik folyosóra de nem kellett volna


Nem részletezem mit tapasztaltam."



Èn részletezem: egy öreg bunkó emberrel talalkoztál.


(A felvezetod után mindenki azt várná, hogy leírod mit láttál!)


FI: én sem tudom pontosan, a véleményem, hogy nem igazán alkalmas hely a búcsúra. Remélem jól vagy!

2021. febr. 3. 20:32

3 éve be lehetett, az biztos.

Nem úgy volt, ahogy a filmekben, hogy egy tepsit húznak ki a sok közül.

Az elhunytat kitolták egy kis helyiségbe, ami kicsit fel volt díszítve. Látszott, hogy direkt ebből a célból. Le volt takarva egy fehér lepellel, vállig. Abban a ruhában volt, amiben rátaláltak. Semmiféle szagot nem éreztünk.

A hölgy otthagyott vele, el tudtunk búcsúzni.

Bár annak a negyedórának minden pillanatára emlékszem, de ha rágondolok, sosem az a kép jelenik meg róla, hanem az a vidám, mosolygós ember, aki mindig is volt.

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 20:32
Elbúcsúzni? Nem a patológián szoktak.
2021. febr. 3. 20:17
Szóval azon háborodtam fel hogy valami együttérzés vagy valami. De úgy vigyorgott meg poénkodott mintha buliba lenne
8. Ms_Daisy (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2021. febr. 3. 20:12

Tipikus horror filmes volt igen. De tényleg. Égett a neon lámpa, bűz meg egyéb.


És ami a felkavaró volt hogy ott volt egy pasas. 60 év körüli. Kezdtem neki a mondandómat előadni miért jöttem. Erre rám szólt hogy azt a **** maszkot húzzam le a számról mert nem érti amit mondok. Ő sem hordja munka közben. Lehet nem is a boncmester volt hanem valami inas de ne már. Aztán megkértem valamire hogy mi volt az elhunyt kérése és gúnyosan vigyorogva mondta hogy jaj nem mindegy már neki? Mondom kérem tegye meg. Aztán mondta hogy jóóó megteszem megteszem. És vigyorgott. Szóval tuti nem.

És még valamit mondtam amire az volt a válasza na meg az apjuk *****. Amúgyis ilyenkor nem jól van az ember lelkileg de még ez is

7. a97b9a4e4e (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2021. febr. 3. 20:00
Pont ez jutott az eszembe..most kedvem támadt egy jó horror filmet megnézni. :D
6. Bless the child (válaszként erre: 5. - Ms_Daisy)
2021. febr. 3. 19:59
Engem érdekelne, hogy mit láttál a folyosón
2021. febr. 3. 19:58

Velem volt egy megrázó eset. Közeli hozzátartozó temetését intéztem. Mondták menjek a patológiára és beszéljek a bonc mesterrel. Lementem egy pince jellegű helyre. Folyosók és vas ajtók meg lepattogott falak. Szóltam hogy jónapot. Semmi válasz. Bementem az egyik folyosóra de nem kellett volna

Nem részletezem mit tapasztaltam. Szerintem temetés előtt búcsúzz ha koporsós. Ha hamvasztják akkor esetleg a krematóriumban?

4. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 19:52
Hogy most lehet-e azt nem tudom, de régen lehetett.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 19:49
Ott ne akard látni.
2. a97b9a4e4e (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 19:46
Itt nálunk tuti nincs ilyen. De szerintem külföldön se. Max a filmekben.
2021. febr. 3. 19:44
Patolgiára be lehet menni elköszönni / elbúcsúzni? Vagy erre nincs lehetőség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook