Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom folyton azzal vádol, hogy én az utolsó bőrt is le akarom húzni róla... fórum

A párom folyton azzal vádol, hogy én az utolsó bőrt is le akarom húzni róla... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
152. 74f8c12b8e (válaszként erre: 149. - 2fb18d5637)
2012. aug. 15. 17:14

Én nem mondtam,hogy váljon el!

Te pedig nem válaszoltál arra,hogy MIT mondjon MÉG a férjének szép szóval.

Én meg elfelejtettem beleírni-gondolom,mert már sokan írták - hogy én sem szülnék egy ilyen férfinak,hanem mennék dolgozni,amint lehet.

151. Minocska (válaszként erre: 150. - Minocska)
2012. aug. 15. 16:49
Javítás: Simán találhatnál magadnak olyat, aki tisztel... Valami egészen érthetetlen írtam e helyett, elnézést. :)
2012. aug. 15. 16:43

A férjemnek szoktam mesélni, miket olvasok itt a Hoxán, időnként ő is beleolvas. Szerinte a férjedet minősíti azt, ha hagyja, hogy a barátnőid levetett holmijában járj. Nem a használt cuccokkal van a baja, én például kifejezetten szeretek turiba járni, mert nagyon jó dolgokat lehet lőni. Azzal van baja, hogy gyakorlatilag "kegyelem ruházatban" jársz. Ezt ő fogalmazta így. És szerinte egy magára valamit is adó férfi ezt nem engedheti meg. Azt is mondta, hogy szerinte készülj fel egy válásra, mert ha egy pasi így viselkedik, abból semmi jó nem sül ki.

Azért azt hozzá kell tennem, az én páromnak majdnem mindig a nőkhöz húz a szíve, mindig őket pártolja. :) Ó, igen! Azt is mondta, menj vissza dolgozni, és máris lesz valamid. Ha válásra kerül sor a férjednek semmi esélye sem lesz elperelni tőled a gyereked, mivel Magyarországon az anya jogait védik. Ezenkívül olyan nincs, hogy nem a tiéd, mert házasságkötés után jár neked mindenből, hacsak szerződést nem kötöttetek. Valószínűleg tartja, ha elmégy dolgozni, akkor majd sokkal kevesebb pénzt akar majd adni. Viszont szerinte nagy butaság lenne ennek az embernek szülni egy másik gyereket.

Osztom, amit mondott. Én gyesen vagyok lassan 10 éve, mert a kicsi epilepsziás. Ő sokkal, de sokkal többet hoz haza, mint amennyit én kapok. Persze nagy részét elviszi a kölcsönünk. Én kezelem a kasszát. Megmondom mennyi pénzre van szükségem, és ő hozza. Vagy ha bemegyek a városba ideadja a kártyáját, hogy vegyem le a pénzt. A gyerekekre a világon semmit nem sajnál, és haragszik, ha neki veszek valamit magamnak meg nem.

Az, ahogy a te férjed viselkedik egyáltalán nem normális. Mert lehet kevés a pénz, amit be kell osztani, éppen hó végén szívom is eléggé a fogam, de olyat nem lehet mondani, hogy te lehúzod! Ez sértő és megalázó.

Szöget ütött az ügy az fejembe sietősen meg is kérdeztem, hogy én lehúzom-e őt, ő meg nézett rám bariszemekkel, miről beszélek. Akkor mutattam meg neki ezt a fórumot. Először azt mondta, hogy lehet, jobb lenne, ha nem járnék fel ide, mert rosszat tesz nekem, hülyeségek jutnak tőle az eszembe. Utána nevetve mondta, majd szól ha úgy érzi. Ekkor közöltem, hogy azt ő sose fogja mondani, mert én úgy megsértődök, hogy felhentelem, ezért önvédelmi okokból jobb, ha nem mond ilyet. Ugyanis ez valóban nagyon sértő. Még azt is hozzá tette, nincs az a pénz, amiért ő elvállalná egy gyesen lévő nő dolgát. Vagy éppen egy dolgozó nőét, aki még otthon is gürizik. Én akkor döntöttem el, hogy ez a pasi kell nekem, mikor azt mondta, hogy a nők helyzete sokkal rosszabb, nehezebb dolguk van az életben, és azokat, akik helyt állnak, minden tiszteletet megérdemelnek.

Azért ömlengek, hogy lásd, nem minden pasi olyan, mint a férjed. Simán találhatnál magadnak olyat, aki tosiztek, ha oda visz a sors.

Viszont tényleg megtehetnéd, hogy a konyhapénzből csak minimálisan költesz rá. A krumplistészta tetszett. :)

És már csak annyit, hogy nagyon, de nagyon nem jó olyan emberrel élni, akit a szülei irányítanak. Az ilyen, irányító hajlamú szülők számára te pedig csak egy "gyüttment" vagy, aki elvette tőlük a jó, engedelmes kisfiukat.

149. 2fb18d5637 (válaszként erre: 122. - 74f8c12b8e)
2012. aug. 15. 16:26
Nem rohannék rögtön a válóperes ügyvédhez, ahogy sokan tanácsoltátok neki!Majd eljön az idő, amikor lesz saját keresete, és azt úgy osztja be, és arra amire akarja!Ha pedig nem bírja addig, akkor ne a férjét kérdezgesse, menjen e dolgozni, hanem keressen munkát már most!
148. 0a84e34983 (válaszként erre: 145. - Giovannina)
2012. aug. 15. 15:53
Hát azért már egy 3 éves gyerkőcre nem olyan nehéz vigyázni.Húgomnak sincs gyereke,mégis néha vigyáz az én kettőmre.
147. bb001c2074 (válaszként erre: 136. - Giovannina)
2012. aug. 15. 15:53
Vannak jobb és rosszabb időszakok. Lépni én sem tudok a gyerekek miatt. Persze rosszul esik amikor ilyeneket mond.
2012. aug. 15. 15:52
Most mennem kell, mert felébredt a kicsi. Köszönöm mindenkinek a véleményét, aki megosztotta velem.
2012. aug. 15. 15:50
Mindegyiknek pasija van, gyerek meg nincs. Azt sem tudják mi fán terem :)
144. 0a84e34983 (válaszként erre: 140. - Giovannina)
2012. aug. 15. 15:48
Nem tudod megkérni valamelyik barátnődet megkérni,hogy vigyázzon a kicsire,és kicsit menjetek el kettesben valahova?
143. 0a84e34983 (válaszként erre: 135. - Giovannina)
2012. aug. 15. 15:46
Hát ilyen elnyomásban nem csodálom!!!Próbálj kitörni,megmutatni neki,hogy nem csak egy háziasszony vagy,hanem vannak céljaid,elképzeléseid!!
2012. aug. 15. 15:46
Köszönöm, viszont kívánom!
2012. aug. 15. 15:45
Kívánom neked, hogy jól alakuljon az életed!
2012. aug. 15. 15:45
Egyébként nem vagyok lerongyolódva, szerencsére a barátnőim nem gagyi cuccokat adtak. Csak hát elég limitált a ruhatáram. Ő szokta is mondani, hogy csinos vagyok, lehetőségeimhez mérten adok magamra.
139. 0a84e34983 (válaszként erre: 138. - 0a84e34983)
2012. aug. 15. 15:43
Ne csak a házi cselédet lássa benned,hanem a nőt!!!
138. 0a84e34983 (válaszként erre: 132. - Giovannina)
2012. aug. 15. 15:42
Szerintem a 131es hsz.-t megpróbálhatnád.Csinálj neki olcsó kajákat,és próbálj magadra költeni,látványosan változni,hogy lássa milyen szép,csini felesége van.
137. Giovannina (válaszként erre: 131. - 74f8c12b8e)
2012. aug. 15. 15:42
Megpróbálom.
136. Giovannina (válaszként erre: 133. - Bb001c2074)
2012. aug. 15. 15:42
És Te ezt hogy bírod?
2012. aug. 15. 15:41
Sosem volt..
134. dália 2 (válaszként erre: 132. - Giovannina)
2012. aug. 15. 15:40
Szerintem az a baj, hogy nincs önbizalmad! Állj a talpadra ne hagyd magad kihasználni és tönkre tenni!
133. bb001c2074 (válaszként erre: 1. - Giovannina)
2012. aug. 15. 15:37
Ismerős a helyzet, én megértelek. Nálunk annyi különbséggel, hogy 3 gyerekünk van. Sokszor az orrom alá dörgölte, hogy mennyi bevétel kiesés volt, amit én itthon voltam Gyes-en. De ba.a meg ő csinálta a gyerekeket! Most 2 éves a legkisebb, de már mondogatja, hogy el kellene mennem dolgozni. nekem fodrászra, ruhára sosem adott egy fillért sem. Igaz, hogy sok a kiadás, nem is nagyon marad, de ha van egy kis pénze, akkor elmegy sörözni stb. A gyerekeknek persze megvesz mindent amit kérnek.
132. Giovannina (válaszként erre: 129. - Dália 2)
2012. aug. 15. 15:36
Igen, de láttunk már karón varjút! A mai világban bármit megvehetsz. Ügyvédet, bírót, stb.
2012. aug. 15. 15:36

Ha nem akarsz válni,akkor a helyedben bekeményítenék,mint ahogy vki írta lejjebb: 1 hónapig csak nagyon olcsó kajákat tennék az asztalra,és látványosan magamra költeném a pénzt,mondjuk fodrászra.Amit ő is észrevesz.Ekkor persze kibukhat 1 újabb veszekedés,hogy mi az,h neked úh haj,a kaja meg gyenge.De ettől máris tisztábban fogsz látni,hogy valójában mit is akar.A gyerekre meg direkt külön vásárolnék,a férjjel együtt,és iylenkor kizárólag gyerekcuccot vennék,mondanám neki,hogy ő válasszon,de ragaszkodnék hozzá,hogy minden meglegyen,ami kell.Ekkor is jól meg lehet látni,hogy a gyerekéhez mennyire smucig vagy inkább csak hozzád..Ez megint előbbre vihet,hogy tudd,mit hogyan akar csinálni pontosan.

Mondjuk nem vagy jó helyzetben,ha semmid sincs,és ő ezt érezteti veled..ez egy nagyon rossz alap.

2012. aug. 15. 15:35
De, valószínűleg igen. De nem bántam meg, egy gyereket nem lehet megbánni! Nem volt igazi családom, mindig ere vágytam, és ezért kicsit talán elhamarkodtuk. De ez már nem segít.
2012. aug. 15. 15:35

Hoppá!! A gyereket nehéz elvenni egy anyától! oda sok negatívum kell, hogy ez történjen ne ijedj meg!

A férjnek bizonyítani kell hogy alkalmas a gyerek nevelésére!

128. csgybzs (válaszként erre: 126. - Giovannina)
2012. aug. 15. 15:33
Nem ugrottál bele túl gyorsan ebbe a gyerek dologba?
127. 0a84e34983 (válaszként erre: 118. - 2fb18d5637)
2012. aug. 15. 15:32
Ha valaki én nagyon válás ellenes vagyok,és ebben a furcsa világban én még mindig hiszek a holtomiglan,holtodiglanban.Talán én szerencsés vagyok és sikerült jól választanom.De van az a helyzet ami menthetetlen,és tűrhetetlen.Persze meg lehet próbálni menteni,de az adott szituban én úgy érzem,ez a házasság romokban van.Ahol a férj ennyire alárendelt szerepben tartja a feleséget az nagyon rossz,és egy ilyen ember nem fog változtatni a felfogásán.
2012. aug. 15. 15:32
Voltak már problémák, amiket nem egyik napról a másikra sikerült megoldani, és nagyon sok beszélgetésre volt hozzá szükség.
2012. aug. 15. 15:31
Persze nem kell mindjárt válni, meg lehet beszélni mindent! Csak feltűnt,hogy ilyet írsz!Nézz utána a dolgoknak csak hogy tudd milyen jogaid vannak.
124. 74f8c12b8e (válaszként erre: 120. - Giovannina)
2012. aug. 15. 15:30
A családsegítőben meg tudják neked mondani ezeket a praktikus infókat,és van ingyen jogász is,aki tanácsot ad.Nemcsak válás esetére,hanem csak hogy tisztában légy azzal,hogy mik a lehetőségeid.
123. Giovannina (válaszként erre: 121. - Csgybzs)
2012. aug. 15. 15:29
Bő 5 éve. Valószínűleg igen, csak mindenhez idő kell, még kibukik.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook