Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párom folyton azzal vádol, hogy én az utolsó bőrt is le akarom húzni róla... fórum

A párom folyton azzal vádol, hogy én az utolsó bőrt is le akarom húzni róla... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
92. 2fb18d5637 (válaszként erre: 38. - 34c48a3825)
2012. aug. 15. 14:46
Persze, hogy nem:) De míg régebben ordítva követelőztem, mostanában inkább higgadtan megbeszélem vele a dolgokat. És sokkal többet érek el vele.
91. 34c48a3825 (válaszként erre: 84. - Giovannina)
2012. aug. 15. 14:46

A ház igen, abban az állapotban és értéken, ahogy bevitte a házasságba. De az értékkülönbözet, amit a ráfordítással, felújítással értek el, az közös.


Másrészt: miért nem válsz el? Miért nem dolgozol? Miért tartod házasságnak ezt?

2012. aug. 15. 14:44

Nálunk valóban nincsenek programok. Nem is lehetnének, mert senkink nincs, akire a gyereket akár egy órára is rá lehetne hagyni. Mindenki messze él tőlünk.

Nem az volt a célom, hogy a páromat leírjam a sárga földig, és gyanítom, hogy a szülei befolyása alatt áll. Azzal viszont nem tudok harcba szállni..

89. 0a84e34983 (válaszként erre: 74. - Petra11)
2012. aug. 15. 14:38
Nálunk meg párom szülei vannak hasonló helyzetben.Mondjuk anyósomat engedte dolgozni apósom,de mindig minden úgy volt és van ahogy azt apósom megmondja,és anyósom ezt mindig hagyta.
88. 0a84e34983 (válaszként erre: 63. - Zebracsikó)
2012. aug. 15. 14:34
Hát igen,nálunk vannak programok.De náluk tuti úgy van ahogy írod.
2012. aug. 15. 14:34

úúú ha a barátnőm lennél kapnál tőlem 2 nevelőcélzatú barátnői lelkipofont :S na meg gyorsan kerítenénk valami állást :S


Kezdj el mindent megtenni azért, hogy anyagilag megerősödj, nem azért hogy most feltétlen ott kéne hagynod a férjed, de legalább az önbizalmadnak jót tenne, hogy nem vagy annyira kiszolgáltatott.


Én is kerültem majdnem hasonló sziuba -na nálunk nem a pénzen ment a vita, hanem hogy maradjak otthon háziasszonykodni- szerencsére nem álltam rá a dologra... dolgozom, jóval kevesebbet keresek páromnál -ő kérés nélkül is ad akár szükségtelen vackokra is- de annyira jó az egomnak, hgy ha én vagy akár ő "megbolondulnék/na/nánk" akkor azért nem vagyok kiszolgáltatva kényének-kedvének anyagilag

86. Giovannina (válaszként erre: 85. - Alidamolnar)
2012. aug. 15. 14:33
Köszi, látom Te megérted.
85. alidamolnar (válaszként erre: 59. - Giovannina)
2012. aug. 15. 14:31

Ne ostorozd Magad, nem könnyű "felismerni a szitut". Az előbb említett barátnőm sem ismerte fel. Férje hasonlóan gondolkodik, mint a Tied, de: együttjáráskor egész kirakatnyi ruhákat vásárolt meg neki a sétáló utcában a pasi. Mire következtethetett volna a csaj, ha nem arra, hogy legalábbis nem lesz smucig házasságkötés után sem. Aztán jött a "nincs rá pénz" figura.

Utána gyesre ment, akkor pedig a gyes összegével gazdálkodhatott a nő, és ennyi volt.

Én nem szülnék a helyedben második gyereket, és gyorsan elhelyezkednék.

84. Giovannina (válaszként erre: 80. - 34c48a3825)
2012. aug. 15. 14:28
Mert az övé.
2012. aug. 15. 14:27

Senki nem mondta, hogy túl gyakran ágyba bújnánk!

Vannak persze jó és rossz pillanatok is.

2012. aug. 15. 14:26

Befektetnék a házba, mint már írtam a konyhát a spórolt pénzemből cseréltem ki az utolsó csempéig.

Ha érezném azt, hogy minden közös, akkor nem állnék így a dolgokhoz! De folyton azt érzékelteti, hogy minden az övé.

81. zebracsikó (válaszként erre: 76. - Giovannina)
2012. aug. 15. 14:24

ezt nevezik lelki terrornak.


Hogy tudsz vele ágyba bújni, hogy ő még másik gyerekben is reménykedik?? Engem így aláznának, már régóta nem lenne házaséletem a párommal, gyomrom nem lenne hozzá

80. 34c48a3825 (válaszként erre: 76. - Giovannina)
2012. aug. 15. 14:24
Miért ne lenned közöd a házhoz?
79. zebracsikó (válaszként erre: 76. - Giovannina)
2012. aug. 15. 14:22
hát, itt mindkettőtökben nagy tüske van, elég gyenge lábakon áll már ez a házasság.
2012. aug. 15. 14:22
Mi az én szüleim házában élünk,nekünk adták,jogilag még nem,de mivel egyedüli gyerek vagyok,ennek nincs jelentősége.A férjemmel sokmindet vettünk,újítottunk fel a házban,fel sem merült hogy Ő a házba nem fektet bele,ez meg Tőled nem volt túl szép gesztus,hogy ezt mondtad.
2012. aug. 15. 14:21

Barátnőm is így képzelte anno, hogy ő csak otthon lesz a gyerekekkel, és a jól kereső férj majd mindent odateremt.

Aztán nem így lett, a pasi heti több tízezret költött a saját hobbijára, és persze fizette a számlákat is, de a csaj már a gyerek ruhákra, meg magára kénytelen volt pénzt kérni tőle, és hallgatta is eleget.

Érdekes ez a van pénz, nincs pénz. Ha a pasinak kellett, akkor volt, akármilyen költséges hobbiról volt szó. Ha a csaj akart a kisgyerek szobájába egy komódot a ruháknak, akkor nem volt pénz.

Szóval, a barátnőm is maradhatott volna csak anya ilyen felállásban, de köszönte, nem kért belőle, és viharos sebességgel elhelyezkedett. Sokan csodálkoznak a környezetében, hogy a kiemelkedően jól kereső férje mellett miért is dolgozik ő?? Hát ezért!

76. Giovannina (válaszként erre: 70. - Zebracsikó)
2012. aug. 15. 14:21
Ha minden héten azt hallgatnád, hogy semmihez semmi közöd, akkor te a minimálbéredet ráfordítanád egy olyan házra, amihez soha semmi közöd nem is lesz? Tehát neked továbbra sem lenne esélyed semmilyen tőkét összehozni, és a párod vagyona csak gyarapodna? Hurrá..
75. 34c48a3825 (válaszként erre: 68. - Giovannina)
2012. aug. 15. 14:21
Miért?
2012. aug. 15. 14:20
Irány vissza dolgozni, és próbálj a keresetedből magadra és a gyerekedre költeni! Én már láttam nőt ilyen kiszolgáltatott helyzetben, mindent feladott, beletörődött, beleöregedett már fiatalon. Meg sem próbált kűzdeni ellen, a másik fél pedig az évek elteltével egyre jobban kihasználta ezt a helyzetet. Ez a valaki 40 éve tűr, és tűr. Ő az anyám :((
73. zebracsikó (válaszként erre: 68. - Giovannina)
2012. aug. 15. 14:19
ha ezt az otthonotoknak tekintitek, akkor joggal esik neki rosszul, hogy Te ebbe semmit nem akarsz beleadni.
2012. aug. 15. 14:19

Aztán amilyen az élet,még a férjed is válhat munkanélkülivé,lehet egy ideig beteg(de ne legyen),akkor??Akkor majd mit mond?

Fordulhat a kocka ugyebár.

2012. aug. 15. 14:19
Járok takarítani egy helyre, és nagyon szeretnék még vállalni hasonló munkákat. De eddig nem sikerült. Meg néha varrok rendelésre, de ez sem sok.
70. zebracsikó (válaszként erre: 68. - Giovannina)
2012. aug. 15. 14:19

Te is megéred a pénzedet akkor!



El akarsz költözni? Te máshol képzeled el az életeteket? Ő meg maradna a saját megszokott házában?

2012. aug. 15. 14:18
Másfél év együttélés után házasodtunk, 4 évvel ezelőtt. A gyerek lassan 3 lesz.
2012. aug. 15. 14:16
Az a baj, hogy nem hiszem, ezek alapján, hogy a keresetemről dönthetnék. Ő most újítja a házat, és én meg is mondtam neki, hogy én ebbe a házba nem akarok berakni semmit, mert hogy nincs hozzá közöm. Persze a konyhát nekem köszönheti, de ez az én döntésem volt. Ő ezen is megsértődik, hogy én nem fogok ebbe a házba befektetni pénzt. Ezek után joggal hihetem azt, hogy a béremet is beosztaná.
67. Cilumiluci (válaszként erre: 62. - 0a84e34983)
2012. aug. 15. 14:16
Nálunk is.És volt olyan hogy én kerestem sokkal többet,most meg,spec.ő.de ez lényegtelen mivel mi négyen vagyunk egy család és közös minden.
2012. aug. 15. 14:15
Mennyi idő után házasodtatok, mióta vagytok házasok és mennyi idős a gyerek?
65. klifta
2012. aug. 15. 14:15
nálunk két gyerek van, a kisebbikkel vagyok én is gyesen. Dolgozom itthonról (fordítok), meg keresek még más kötetlen, akár otthonról végezhető munkát. Te ilyesmit nem tudnál?
64. 34c48a3825 (válaszként erre: 55. - Giovannina)
2012. aug. 15. 14:14
Nem tudsz vagy nem akarsz?
63. zebracsikó (válaszként erre: 53. - 0a84e34983)
2012. aug. 15. 14:14

De Veled biztosan el is jár a Férjed ide-oda, vannak programjaitok, ahol fontos a megjelenés.


De a kérdés feltevője -meggyőződésem, hogy -soha nem megy sehova a férjével, nincsenek kirándulások, étterem, mozi....nem jelenik meg vele sehol.


Az a férfi, aki mások által levetett ruhákban járatja a feleségét, az nem is mutogatja, csak cselédnek kell neki.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook