Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nők többsége megőrül, amikor végre anya lesz? fórum

A nők többsége megőrül, amikor végre anya lesz? (beszélgetős fórum)


149. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 145. - MZsanett)
2016. dec. 16. 14:28
A facebook egy közösségi oldal. Nem kötelező használni, de gyakorlatilag az a funkciója, hogy megosszunk magunkról infókat. Ismerek egy rakás olyan embert, akik nincsenek fenn, mert megosztani sem akarnak, meg a mások fotói sem érdekli őket. Én úgy vagyok vele, hogy ha már valakit ismerek, akkor érdekel, miket posztol. Ha nem érdekel, vissza sem jelölöm (nincs is túl sok ismerősöm).
148. NomNom (válaszként erre: 146. - 328e1b30ab)
2016. dec. 16. 14:25
Zsoltárka és kis Talics... NE :'D
147. NomNom (válaszként erre: 142. - Pengő Gyöngyi)
2016. dec. 16. 14:24
Mondjuk inkább a gyereket tegye fel mint a pasiját. Imádom mikor csak a pasiról rak fel valaki, hogy lássuk milyen szépségescsodálatos (SE). :D
2016. dec. 16. 14:23

Az a leggyönyörűbb az ötszáz deszépagyerek-képet posztolókban, hogy:

a, ami egyszer kikerült a netre, az örökre ott marad

b, a pedofiloknak ez egy aranybánya, és

c, nemkülönben aranybánya ez a titkosítatlan (!!!) profilokat nézegető tolvajoknak is. Ugyanis ezeken a képeken nem csak Zsoltárka és a kis Talics szerepel elmosódva és pilóta kekszet rágva rossz megvilágításnál, hanem a nyílászárók állapota, a berendezési tárgyak, elektromos kütyük, valamint az is, hogy az illető mikor van otthon, és mikor írja ki, hogy dejóittamamáéknál.


Csak gondolkodni kellene kicsit.

145. MZsanett (válaszként erre: 143. - Pengő Gyöngyi)
2016. dec. 16. 14:20
Hát ez az:D Van olyan ismerősöm, aki mindenkit letiltott, engem is, pedig jóban voltunk. Idegesítette, hogy mindenki kirakatban éli az életét.
144. MZsanett (válaszként erre: 140. - Beu23)
2016. dec. 16. 14:19
Aki azon az oldalon foglal állást, hogy nem olvad el a kisbabás fotóktól, és neadjisten szingli, az már egyből irigy?
143. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 139. - MZsanett)
2016. dec. 16. 14:19

Micsoda átkozott pech!!

😁😁😁

2016. dec. 16. 14:17
Mennyire nem vagyunk egyformák :) Én annyira imádom a babás fotókat, hogy le is tolom, aki nem nagyon rak fel. Hát hadd lássuk már azt a gyermeket! :D
141. unom (válaszként erre: 140. - Beu23)
2016. dec. 16. 14:17
Nekem van gyerekem, mégis idegesít a legtöbb gyerek. Engem hova kategorizálsz be?
140. Beu23
2016. dec. 16. 14:11
Egyebkent neked van gyereked esetleg vagysz egy gyerekre vagy irigy vagy akinek van gyereke, párja? Nem kotekedesbol :D csak mpst h visszaolvast kicsit ugy jön le. Vagy szeretnel gyereket es meg nem jott ossze vagy sose akarsz gyereket ea az a kategoria vagy akit idegesitenek a gyerekek.
139. MZsanett (válaszként erre: 136. - Unom)
2016. dec. 16. 14:11
Nekem ilyen ismerőseim nincsenek. Babás viszont dögivel.
138. Beu23
2016. dec. 16. 14:09
Sziasztok. Nekem is van egy 19.honapos lanyom az elejen en is il,en voltam de ennyire durvan nem.azt hiszem 2 uh foto 2 terhes fotot tettem ki meg ugye a szuletes. Aztan ahogy nott a gyerek egyre kevesebbet mar nem csinaltam minden nap fotot rola. :D az elejen ez meg nagyon ukdonsag minden mozdulat stb. En is mindent megorokitettem de nem posztoltam csak telleg ami nagyon nagy dolog volt szamomra. Mostmar egyre ritkabban teszek fel most pl karácsonyi fotozasrol tettem fel párat. Nekem is van 2 ilyen ismerosom aki mindent feltesz pl bilizest stb. Nekem ez mar sok. Es nem ehy kepet hanem egy posztban 8at akar es semmi lenyeges nincs a kepeket ikyet h pl esznek. Es? En is szoktam :D az ilyen engem is idegesit..nincs ertelme sztem az ilyennek. En mpstmar csak.a.magy dolgokrol teszek fel kepet vagy mikor közösen jatszanak gyerekekkel kispajtikkal.
137. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 136. - Unom)
2016. dec. 16. 14:08
Az illetőt tiltod le, vagy a posztjait?
136. unom
2016. dec. 16. 14:07
Én a horoszkópos, tudnodkell.hu-s, és hasonló posztokkal vagyok így. Aki ilyet posztol, azt azonnal tiltom. A hormongőz elmúlik, a butaság marad.
135. MZsanett (válaszként erre: 133. - Pengő Gyöngyi)
2016. dec. 16. 14:06
Én is tovább pörgettem volna, de száz babás képen túlpörgetni kicsit fárasztó.
134. MZsanett (válaszként erre: 132. - Gribedli***)
2016. dec. 16. 14:05
Semmi bajom nincs velük, csak nem érdekelnek a babás posztok, ennyi. Azt is utálom, amikor valaki mutogatja az 500 darab egyforma babás gyerekkori képeit, ami mind ugyanolyan, de neki persze mind különleges. Ha meg nem érdekel, akkor kegyetlen és szívtelen vagyok.
133. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 126. - MZsanett)
2016. dec. 16. 14:02
Egyszerűen továbbpörgetem, ha valami nem érdekel.
132. gribedli*** (válaszként erre: 124. - MZsanett)
2016. dec. 16. 13:52
Az első babás poszt után? Aztán lehet, hogy csak egyetlenegyet írt... Szerintem ez már ellenszenv, te tudod, hogy honnan ered, szerintem nem az újszülöttre kell kivetíteni. Vagy nem az anyjára. Meg felmerül a kérdés, hogy mennyire vagytok barátnők-ismerősök, hogy egyetlen poszt kiverte a biztosítékot?
131. MZsanett (válaszként erre: 129. - Unom)
2016. dec. 16. 13:44
Vagyis most már nem:D
2016. dec. 16. 13:42
Az anyukáknak az elején minden percük a babáról szól, így nem is nagyon van más témájuk, ez természetes. De a napi tíz szüléssel és/vagy anyaság csodájával kapcsolatos bölcsesség már tényleg irritáló. Vannak, akik szeretnek kérkedni a boldogságukkal. Én ilyenkor először azt állítom be, hogy kevesebb tartalmat lássak az illetőtől, aztán pedig leállítom a követését. A túl intim képekről is lehetne beszélgetni, például van olyan, aki folyton az ágyában fetrengős képet oszt meg, na az is is megér egy misét.
129. unom (válaszként erre: 128. - MZsanett)
2016. dec. 16. 13:41
Ha az elsőnél letiltod őket, akkor ezt hogyan?
128. MZsanett (válaszként erre: 127. - Unom)
2016. dec. 16. 13:38
Nekem nincsenek ilyen jó tapasztalataim:D Sok ismerősöm szül, és babákkal van tele az egész üzenőfalam.
127. unom (válaszként erre: 126. - MZsanett)
2016. dec. 16. 13:29
A frissen szült ismerőseim tesznek fel képet a gyerekről, de közülük csak kevés lesz mániákus posztolgató. Pedig nem tiltom le őket az első kép után.
126. MZsanett (válaszként erre: 125. - Pengő Gyöngyi)
2016. dec. 16. 13:24
Ez nem ellenszenv, csak nem érdekel. Azt ne mondd, hogy téged nem idegesít, ha csupa olyan dolgot kell olvasni facen, ami csöppet sem izgat.
125. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 124. - MZsanett)
2016. dec. 16. 13:08
Az szép...
124. MZsanett (válaszként erre: 123. - L.luiselotte)
2016. dec. 16. 13:02
Nekem nagyon sok ismerősöm csinálja ezt. Ahogy meglátom az első babás posztot, már tiltom is le az illetőt, mert tudom, hogy el fogja árasztani az üzenőfalamat a babás képeivel. Most megint volt egy volt osztálytársam, aki szült. Az első babás poszt után tiltottam.
2016. dec. 16. 09:59

A döntő többség nem őrül meg, csak változik a dolgok fontossági sorrendje.

Azt a fajta magamutogatást, amiről a cikkben szó van, szsrencsére még nem tapasztaltam, de ha tényleg igaz, akkor ott már valami nem stimmel.

Azt azért szem előtt kellene tartani, hogyha engem nem érdrekel más gyereke, ultrahang képe stb,, ez forditva is igaz, ill. hasonló érdeklődési körül csoporban kellene megosztani.

122. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. dec. 16. 09:46

Ez nem hormonok kérdése.Ez a hormonok találkozása a középszerű magamutogatási kényszerrel, és a végtelen digitális ostobasággal.


Benne van még az is, hogy szerencsétlennek ennyire hiányzik valami az életéből, ezért lájokokat gyűjtöget szeretetmegnyilvánulás és megerősítés gyanánt.


Egy intelligens ember anyaként, apaként, és gyerek nélkül is az marad.

121. gribedli*** (válaszként erre: 118. - Massalhangzo)
2016. dec. 16. 09:24

Ez így van. Az emberek egy része védi a magánéletét, ahogy gyereke lesz, ez ösztönösen erősebb lesz, nem adja ki az infókat, nem fotóz, nem posztol, mert nem akarja, hogy mások visszaéljenek vele. Egyszóval megtartja magának a boldogságát ami csak rá és a családjára tartozik.


Aztán ott vannak, akik meg kirakatba teszik, de ők gyerekvállalás előtt is ilyenek voltak. Régen is volt, aki mindent kirakatba tett, hogy mindenki róla pletykálhasson, és volt, aki meg diszkréten élt, mert senkinek semmi köze hozzá.


Hogy a fórumindító csak a kirakatosokba szalad bele, azt kétlem, de természetes, hogy azokról nem tud véleményezni, akik csendben élik a boldog életüket, gyerekekkel is, mert mivel ők nem posztolgatnak semmit, nincs rajtuk fogás és azokról nem tud fórumot kiírni:)))

120. Magdalénia (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. dec. 15. 22:53

Az én ismeretségi körömben is vannak anyukák, akik naponta látogatják a fészt és posztolnak, képeket raknak ki a gyerekről, a gyerekeikről.


Csak feltételezéseim vannak, ahogyan ismerem őket.

Elég késői gyerekek szülei, (30-40 között) akiknek kiterjedt ismeretségi körük van, mely eléri a 400-600-at, vagy még többet. Lakóhely, általános iskola, középiskola, egyetemi csoporttársak, munkatársak stb.

Miután évekig otthon vannak, arra kevés az idejük, hogy okosabb dologgal töltsék el, vagy elmerüljenek egy jó könyvben. Inkább a szobájukba hozzák a világot és virtuális közösségi életet élnek, - jobb híján – mert hiányzik a társaság. Szerintem ez egyfajta pótcselekvés, ami divattá vált és az tudjuk, hogy milyen ragadós. A közösségi oldalak erről szólnak.


A gyerek valóban megváltoztat minden nőt, hiszen minden gondolatunk, tennivalónk a gyerek körül forog és büszkeséggel tölt el bennünket.


Meg tudom érteni a kisgyermekes szülőket és majd Te is meg fogod érteni, amikor csemetéd lesz. Az első babafotódat örömmel lájkolnám. :)


Szívesen nézem a gyerekfotókat, legyen az bárkié.


Az én aggodalmam inkább az, hogy bárki, bármilyen céllal felhasználhatja egy gyerek fotóit, de ez más téma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook