Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nők többsége megőrül, amikor végre anya lesz? fórum

A nők többsége megőrül, amikor végre anya lesz? (beszélgetős fórum)


89. J.Sys
2016. dec. 15. 21:37
passz. én is anyuka vagyok 3,5 éve, de nem csinálom ezt, és engem is irritál :D de szerintem ők addig is ugyanolyan idegesítőek voltak, csak miután gyerekük született, abban nyilvánul meg
88. MZsanett (válaszként erre: 81. - 9a095cf031)
2016. dec. 15. 21:37
Igen...Minden fórumon ez van. Elkezdenek okoskodni, kiosztani az élet nagy bölcsességeiről, miközben ők maguk össze-vissza beszélnek, támadnak, és saját magukat sem értik szerintem.
87. MZsanett (válaszként erre: 83. - Lapbarna)
2016. dec. 15. 21:36

Most jöttem rá, hogy mindenkinek keresed a gyenge pontját, mert bántatni akarod őket. Boldog és bölcs emberre vall. Gratulálok. Hány éves lehetsz? 40-50? És ennyire tellett? Grat.


Figyeljétek meg, ezentúl mindig meg fogom kapni, hogy szingli vagyok, hehe.:)

86. 9a095cf031 (válaszként erre: 80. - Lapbarna)
2016. dec. 15. 21:35

Keresd ki te a szótárban, akkor talán megérted, miért azt válaszoltam, amit ;)


Nem kell fent lenni a facen - ez aztán tényleg érdemi, valóban a feltett kérdésre ad választ. véletlenül sem mellébeszélés (és megint egy kis plusz személyeskedés ;))


Köszönöm a gratulációt, igyekszem úgy írni a kérdéseket, hogy ne tűnjön el a Hoxa süllyesztőjében két kósza válasszal. Ha te nem vagy ilyen vagy nincs véleményed a témáról, nem kell válaszolni.


Te nem tettél fel körkérdést, én meg igen. Mások vagyunk, remélem nem kötelező mindenkinek mindent úgy tennie, mint neked.


Az én asztalom a témafelvetés. Sajnos, mindig van néhány olyan ember, aki egyből ugrik és kiakad egy-egy kérdés olvasatán. Csak tudnám, miért fáj ez valakinek annyira. Tovább lehet lapozni.

85. Channa* (válaszként erre: 73. - Andi6020)
2016. dec. 15. 21:34
:DDDDDD
84. 8a65af67ce (válaszként erre: 73. - Andi6020)
2016. dec. 15. 21:33
:D
83. lapbarna (válaszként erre: 74. - MZsanett)
2016. dec. 15. 21:33

Most jöttem rá, mi fáj neked...

Szingli vagy.

Sajnálom.

82. globus (válaszként erre: 78. - 9a095cf031)
2016. dec. 15. 21:31
Tolhatták egy utcahossznyit, amíg elkísértek :)
81. 9a095cf031 (válaszként erre: 76. - MZsanett)
2016. dec. 15. 21:31

Igen, feltűnt már, semmilyen témát nem lehet szimplán felvetni és beszélgetni róla, mert nyomban feltűnik az összesnél ugyanaz a 2-3 ember (pl. Happy Forever, lapbarna ) és normális kommentek helyett nekiállnak hőbörögni, felháborodnak, személyeskednek, kikérik maguknak, miért mert valaki feltenni egy kérdést.


Minden témánál ez megy.

80. lapbarna (válaszként erre: 69. - 9a095cf031)
2016. dec. 15. 21:30

Javaslom, ketesd ki a szótárból az "irónia" szó jelentését!

Érdemben hozzászóltam, aztán hogy-hogy nem, arra nem reagáltál. Megjegyeztem, hogy nem kell fenn lenni a facen. De gondolom, ez számodra elképzelhezetlen.

Éppenséggel ez pontosan az a fórumcím, ami megragadja az ember szemét, pláne, ha érintett (anya), úgyhogy gratulálok!

Mielőtt gyerekeim lettek nem, nem tettem fel körkérdést sehol. Nem volt hoxa. Sem.

Szerintem nem uszítottam senkit, a vitakeltés pedig (vitán fölül :DDD) a te asztalod.

79. MZsanett (válaszként erre: 72. - 9a095cf031)
2016. dec. 15. 21:29
Ez a kérdés amúgy már bennem is megfogalmazódott, amit a fórum elején leírtál, hogy miért őrülnek meg így emberek, de nekem nem a gyerekvállalással kapcsolatban, hanem inkább párkapcsolatoknál. Én ott látom ezt. A gyerekvállalásnál valahol ez természetes szerintem.
78. 9a095cf031 (válaszként erre: 77. - Globus)
2016. dec. 15. 21:29
Jegyet kellett volna szedned ;)
77. globus (válaszként erre: 72. - 9a095cf031)
2016. dec. 15. 21:28
Én nem tudtam feltenni, mert akkor még nem volt fb :) Csak kitoltam gyereket az utcára, és maguktól jöttek megcsodálni a járókelők. Körbeállták a babakocsit, pedig nem hívtam őket.
76. MZsanett (válaszként erre: 72. - 9a095cf031)
2016. dec. 15. 21:28
Az a baj, hogy minden témára így reagálnak:( Főleg arra, ami ilyen kényes témát vet fel, mert ebben tényleg sok mindenki magára ismerhet, és érzékenyen érintheti.
75. 9a095cf031 (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2016. dec. 15. 21:28

Igazából épp azért merült fel bennem a kérdés, mert sok olyan ember is beleőrül a gyerekvállalás után a facebookba, akik addig egyébként helyén kezelték az oldalt, néha kitettek ezt azt, csak szolidan.


Aztán megszületett a gyerek és onnantól kedzve idézet idéztet hátán.

74. MZsanett (válaszként erre: 70. - Lapbarna)
2016. dec. 15. 21:27
Mi az igazság? Az, amit itt összehordasz és provokálsz? Nevetnem kell.
2016. dec. 15. 21:26
Én már előtte is őrült voltam.
72. 9a095cf031 (válaszként erre: 66. - MZsanett)
2016. dec. 15. 21:25

Mondjuk elgondolkodom, hogy akik itt egyből nekiállnak felháborodva pampogni, érdemi válasz heéyett, vajon nem épp azért teszik-e, mert magukra ismertek és fáj?


Bár, legalább leírhatnák az okokat...?

71. gribedli*** (válaszként erre: 65. - Lapbarna)
2016. dec. 15. 21:24
"amit már nem írok":D
70. lapbarna (válaszként erre: 67. - MZsanett)
2016. dec. 15. 21:23

Istenem, az igazság provokál?!

Ébresztő!

Grat.

69. 9a095cf031 (válaszként erre: 61. - Lapbarna)
2016. dec. 15. 21:22

Te állítod, hogy buta vagy, nem én (és tessék, már itt is megjelenik a kiforgatás, a belemagyarázás, olyan szavakat adnál a számba, amikor nem mondtam. Mire kell ez?)


"Érdemben szeretek beszélgetni olyasmiről, amiben van tapasztalatom. Pl. gyereknevelés"


Akkor keress ilyen fórumokat és beszélgess azokban.


Hol voltam degradáló?


"Felmerült bennem, téged miért is érdekel MÁSOK véleménye, jellemzően gyerekekkel kapcsolatban?"


Tág érdeklődési körű ember vagyok, sok minden érdekel. Az embereknél úgy szokás, hogy ha érdekli őket valami téma, és főleg ha egyelőre tapasztalatlanok a témában, akkor kérdeznek. Te csak és kizárólag olyan témákról beszélsz és gondolkodsz, amiben érintett vagy? Gyerekvállalás előtt sem beszéltél, kérdeztél gyerekkel kapcsolatos dolgokról?


"te biztosan különb leszel itt mindenkinél. "

Mindenkinél biztos nem, de khmm.. remélem, néhányaknál igen.


"Addig meg tűrd, hogy olyanok is hozzászólnak, akiknek van fogalmuk arról, amiről beszélnek!"


Tűröm, ha ÉRDEMBEN szólnak hozzá. Felesleges uszításból, vitakeltésből, személyeskedésből meg a hozzászólásaidhoz hasonló sértett, ki-ha-én-nem típusú hozzászólásokból nem.

2016. dec. 15. 21:21

A felsorolásban szerepelt a "szültem, nem érdekel a testem" c. fejezet. Hát tényleg egyik nap azokat szidják, akiket nem étdekel a testük, másik nap azokat, akiket érdekel.


Mintha arról lenne szó, hogy ha anya vagy, akkor csakis valami komplexus vagy kettyósság révén teszel dolgokat. Mindenbe bele akarják magyarázni a külsősök, kész a sablonszöveg:

1. Azért törődik a testével szülés után is, mert szülés utáni depressziója van

2. Azért nem törődik a testével szülés után, mert szülés utáni depressziója van

3. Azért törődik közepesen a testével, mert szülés utáni depressziója van


Mert aki anya, az biztos csak hülye lehet, mert gyereke lett....


Szerintem meg az van, hogy mindenki hozza önmagát anyaként is, amilyen egyébként is. Ami előtte nem számított, az utána sem számít. Ami meg igen, az utána is.

67. MZsanett (válaszként erre: 65. - Lapbarna)
2016. dec. 15. 21:20
Nem érdekel a naplód, az érdekel, amit itt leművelsz. Provokálsz, utána megkérdezed, mit vettem magamra. Hát maga nooormális? Ébresztő.
66. MZsanett (válaszként erre: 60. - 9a095cf031)
2016. dec. 15. 21:19

Szerintem sokat van egyedül, egész nap a gyerekkel, és a neten él társasági életet.


Senki nem fogja vállalni, mert senki nem szeret ilyenekkel szembesülni, inkább pampognak. Pedig ebben szerintem semmi sértő nincs, ez egy jelenség.

65. lapbarna (válaszként erre: 53. - MZsanett)
2016. dec. 15. 21:19

Legalább vállalnád fel magad, öcsém. Tipikus hátulról támadó fajta vagy. Büszke lehetsz magadra.


Öcsém???

Te nagyon ügyes.

Felvállalom magam. Kattints az adatlapomra! Olvass bele a nyilvános naplómba (amit mondjuk már nem írok)!

Vagy mire gondoltál?

Nem tudok sajnos elég intelligens lenni, hogy megértsem, mit akarsz kinyögni!

64. Channa* (válaszként erre: 58. - Gribedli***)
2016. dec. 15. 21:18

Videó kamerával:) És a felvételeket átmásoltuk DVD-re, hogy megmaradjon örökre:D


És amikor előhívattuk a szmena8-al készített fotókat, akkor a fotós kérte az engedélyünket, hogy kirakja valamelyiket a kirakatba. Persze, hogy hozzájárultunk! Mindenki a mi gyerekünket csodálta:D

63. MZsanett (válaszként erre: 56. - Unom)
2016. dec. 15. 21:17
Szíved joga.
62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. dec. 15. 21:17
A Face oldalon vannak akik mindent, de mindent megosztanak. A reggeli kávéjától, az ebéd főzésének legapróbb fázisaitól, a kirándulás minden óráját. Hogy reggel óta hány cm, hány gramm ment le róla ezzel-azzal az edzéssel. A kutyuskája, cicuskája 'anyájával- apájával hogy alszik, eszik játszik. A gépkocsiját, motorját hányszor mossa, a szerelme hány és milyen sms-t küldött, és ki tudja még miket, 1001 dolgot naponta többször, akkor miért ne tenné ki valaki Dávidkáját? Ha zavar le kell tiltani, egyszerű. Megtettem már én is a lelki békém érdekében, no nem ilyen számomra piti dolog miatt.
61. lapbarna (válaszként erre: 54. - 9a095cf031)
2016. dec. 15. 21:16

Bocsi, buta vagyok, ez nyilvánvaló.

Érdemben szeretek beszélgetni olyasmiről, amiben van tapasztalatom. Pl. gyereknevelés. Is.

Csak hát olyan valaki degradáló megjegyzése, akinek nincs is gyereke, kissé megbirizgálja az agyamat.

Felmerült bennem, téged miért is érdekel MÁSOK véleménye, jellemzően gyerekekkel kapcsolatban?

Talán csemetét szeretnél?

Ha sikerül, és megfogansz, te biztosan különb leszel itt mindenkinél.

Addig meg tűrd, hogy olyanok is hozzászólnak, akiknek van fogalmuk arról, amiről beszélnek!

60. 9a095cf031 (válaszként erre: 12. - MZsanett)
2016. dec. 15. 21:16

Egyébként, kíváncsi lennék egy olyan szülő magyarázatára, aki például magára ismer a jellemzésben, hogy miért oszt meg naponta 80 képet, posztot, megjegyzést?


Mert aki nem ilyen, az nyilván csak találgatni tud, de ilyen kérdése esetén szinte sosem válaszol olyan, aki felvállalná, hogy "igen és szétposztolom a face-m a gyerekemmel és más babás dolgokkal napi szinten". Egyszer-kétszer olvastam olyat, hogy azért tesz fel napi szinten képeket, mert távol él a család és csak face-n látják a gyereket, de szerintem ez olyan hülye magyarázat, kismillió lehetőség van rá, hogy privátban eljuttassa a képeket.


Ez vajon olyan, mint amikor tinilányok fellövik a csücsörítős, pózolós selfie-ket és a gép előtt kuporogva várják, hányan lájkolják a képet, és ha kevesen, akkor teljesen önbizalomhiányosak lesznek? Nem tudom, vajon az anyák is ott ülnek, várják a lájkokat és meghatározza az önbizalmukat, hányan lájkolják a gyerek képét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook