Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A neurológiai eredménynek hihetek úgy, hogy sem CT, sem MRI nem készült? fórum

A neurológiai eredménynek hihetek úgy, hogy sem CT, sem MRI nem készült? (tudásbázis kérdés)


19. globus (válaszként erre: 13. - Panka78)
2014. nov. 3. 19:11

Ilyen alacsony vérnyomás esetén kompenzálás miatt szapora a pulzus, hiszen a szív igyekszik fenntartani a keringő volument.

Több kávé nem tanácsos, mert szintén emeli a pulzusszámot, ellenben dinamikus tréning hasznos szokott lenni. Nem túl megerőltető mozgás, ami javítja a szervek vérellátását.

2014. nov. 3. 18:32
Ugyan így voltam Panka pár évvel ezelőtt. Valmiért zsibbadtam a bal oldalon, főleg a lábam, aztán sikeresen bebeszéltem magamnak, hogy valamilyen elzáródásom van, elkezdtem rettegni, persze még jobban zsibbadtam... Orvosok aztán elkezdtek sclerosis multiplexre gondolni, amitől még jbban bepánikoltam és már a lábujjaimat se tudtam mozgatni a bal lábamon. Kaptam MRI beutalót, ahol persze nem találtak semmit. Utána szépen el is múlt az egész... Neurológiai tüneteket nagyon könnyű beképzelni, főleg a zsibbadást. Ne foglalkozz vele, majd kivizsgálnak és kész. Nagyon nagy a valószínűsége, hogy stressz és pánik kombinációja miatt van.
17. Panka78 (válaszként erre: 16. - B52624dd03)
2014. nov. 3. 15:13
Én kérdeztem rá, de a dokik szerint nincs olyanom, bár pszihiáter még nem látott!
16. b52624dd03 (válaszként erre: 15. - Panka78)
2014. nov. 3. 15:10
Pánikbetegség nem került szóba?
15. Panka78 (válaszként erre: 14. - B52624dd03)
2014. nov. 3. 15:09

Csütörtök du-ra!

A pajzsmirigytől nem rettegek, már úgy vagyok vele, hogy legyen az, aztán kezeljék! ;-)

A rettegés a napi szinten történő rosszullétektől van, ez borít ki!

14. b52624dd03 (válaszként erre: 13. - Panka78)
2014. nov. 3. 15:04

Szerintem inkább valami alagút-szindróma lehet, vagy a stressztől zsibbadsz.

A szíved meg attól ver ilyen gyorsan, mert egyfolytában félsz, vagy tényleg pajzsmirigy.

Annak mikor lesz meg az eredménye?

Egyébként ne rettegj ennyire, hidd el hogy ha az orvosok úgy látták volna hogy van valami komolyabb baj, nem engedtek volna haza, vagy sürgősen vizsgálatokra küldenek.

2014. nov. 3. 14:59

A doki szerint gyönyörűen működik a szívem.

A pulzusom a sok. 90/60-as vérnyomás mellett 130 volt az átlag pulzusom, éjjel is.

A kardiológus szerint is pajzsmirigy gondom van. (majd kiderül)

Csak annyi mindent olvasni, én meg már bebeszéltem magamnak, hogy valami elzáródásom van, innen a zsibbadás. Ugye nem?!

12. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Panka78)
2014. nov. 3. 14:56

Nyugodtan, 15 éve kb, még semmi nem volt,mégis rájöttek az orvosok, hogy kinek mi a baja.

Ezzel csak gyorsabban megy.

De ha fölösleges, akkor nem szíívesen csinálják ezeket a vizsgálatokat, annyira drága és az intézet fizeti, amit vagy visszaad nekik az OEP, vagy sem.

Sajnos az eü-ben minden a pénz és nem a beteg körül forog igazából.

11. b52624dd03 (válaszként erre: 9. - Panka78)
2014. nov. 3. 14:52

És a vérnyomásod rendben volt?

A 24 órás EKG éjjel is magas pulzust mutatott?

10. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 8. - Panka78)
2014. nov. 3. 14:51
Az orvosok csak emberek, nem mindent tudó istenek.
9. Panka78 (válaszként erre: 7. - B52624dd03)
2014. nov. 3. 14:46

Ezzel kezdődött, mármint magas pulzussal. 24 órás EKG, vérnyomásmérő is volt rajtam, voltam szív uh-n, valóban sok a pulzus. Az egyik bill., se százas, így van egy kis ritmuszavarom.

..csak ez a zsibbadás ne lenne!

2014. nov. 3. 14:43
És ne haragudjatok, hogy mindig itt nyafogok, de már kínomban sírok. Heti 4 nap ülök az orvosoknál, zsibbadok, eredmény meg nincs! Mármint diagnózis, csak találgatások!
7. b52624dd03 (válaszként erre: 3. - Panka78)
2014. nov. 3. 14:43
A pulzusod pedig a pánikolástól is lehet ennyire magas.
6. b52624dd03 (válaszként erre: 3. - Panka78)
2014. nov. 3. 14:41

A férjemnek volt ilyen féloldali zsibbadás problémája, neki csináltak ENG és EMG vizsgálatot.

Kiderült hogy az alkarjában van probléma valamelyik idegszállal.

2014. nov. 3. 14:41

Három hete tart ez az egész, már az őrület határán vagyok! Nap nem múlik el, hogy ne legyek rosszul!

Nem jutok egyről a kettőre. Kardiológiai eredményem is azért van, mert magánrendelésre mentem!

(170-es pulzus ellenére dec. végére adtak időpontot)

2014. nov. 3. 14:40

ha nyaki gerinc eredetű a dolog, idegbecsípődés vagy hasonló, az inkább képalkotó eljárással látható- szerintem


menj végig a kijelölt vizsgálatokon, szedd a betaloc-ot és könnyen lehet, hogy javulni fog

2014. nov. 3. 14:37

Voltam neurológián, mert zsibbadt a bal felem, legfőképp az arcom. Ketten is megvizsgáltak, majd átirányítottak a kardiológiára.

Kiderült, hogy szapora a pulzusom, kaptam gyógyszert. Most a pajzsmirigyemet vizsgálják, csüt. lesz eredmény.

De én addig begbolondulok ettől a zsibbadástól! Már magamba beszéltem, hogy valami elzáródásom van, és mire kiderül majd késő lesz már!

2014. nov. 3. 14:36
Csak fizikális vizsgálattal is meg lehet állapítani betegséget, nem mident mutat a CT,vagy az MRI.
2014. nov. 3. 14:33
A neurológiai eredménynek hihetek úgy, hogy sem CT, sem MRI nem készült?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook