Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A negyedik sikertelen lombik kezelés után fórum

A negyedik sikertelen lombik kezelés után (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
155. Bri* (válaszként erre: 139. - 9dda89be73)
2010. jan. 3. 13:48
Endometriózisom volt/van. Egyébként nekem mind a három alkalommal 10-10 petesejtet szívtak le, ebből 5-7 szépen osztódott is. A hormonszintem szuper volt, a doki még viccelődött is, hogy az összes hormont összeszedtem a folyósóról. Mondta, hogy ha most nem sikerül (ez a második alkalommal volt), akkor soha. És nem sikerült... Pedig biológiailag minden szuper volt. Csak a lelkiek nem. Egyébként nem tudom, hogy miért idegenkedtek a donortól, az csak egy dolog. A Te hasadban növekszik, Te adsz neki életet, Te neveled fel, és főleg Te szereted! Ha örökbe fogadnál gyereket, ebből a szempontból sokkal rosszabb a lenne a helyzet. Csodás dolog Anyának lenni (nekem már van egy 12 éves és egy 15 hónapos fiam:) ), ne foszd meg magad ettől az élménytől!
154. Bcicus (válaszként erre: 152. - 9dda89be73)
2010. jan. 3. 09:15

De nálunk már nem tudnak mit javítani. Biopsziásoknál is általában ha mükődőképes a dolog 2-3ra sikerül, az nlcs topikon most többen is bebabásodtak elsőre illetve másodikra.

Remélem nektek 5-re összeön, de nálunk nincs esély, hiszen az,hogy nem osztódnak nem fog változni.

153. 9dda89be73 (válaszként erre: 150. - Noinell)
2010. jan. 3. 02:38

Szia Noinell,


üdv köztünk. Ne add még fel...

Sajnálom, hogy ennyi nehéz helyzet ért az életben.

Ugye azt tudod, hogy a biopsziásoknak több próbálkozásra van szükség? Csak gyôzzük pénzzel :((

152. 9dda89be73 (válaszként erre: 144. - Bcicus)
2010. jan. 3. 02:32

Javítani biztos nem tudnak a helyzeteteken, de egy próbálkozást még megér nektek nem? Pláne ha a donor nem jöhet szóban nálatok. Bizonyára most nem akarod ezzel így lezárni a babaprojektet egy életre...

Ha nekem a doki azt mondaná nulla a lehetôségem teherbeesni a férjemtôl, én belemennék a donor témába. Azonban a közös gyerek reményérôl még négy lombik után nem mondtam le. Talán túl naív lennék?

151. Bcicus (válaszként erre: 150. - Noinell)
2010. jan. 3. 00:09
Azoospermiás?
150. noinell
2010. jan. 2. 23:40

hát Bicus ezt nehéz lenne most leírni, de prb. röviden ami non nehéz...3x3 komoly kapcsolat,válással végződve és babát akarván, védekezés nélkül..

(engem is a csodálatos nagymamám nevelt fel...)

A mostani több mint 4éve tartó kapcsolatomból nem születhet babánk a részéről, csak kimondottan biopsziával...ami + nehezíti a helyzetet tehát csakis lombik , és sajnos az sem sikerült már másodjára sem....

Pedig, isten bizony mindent megtettem-tünk!

149. Bcicus (válaszként erre: 148. - Noinell)
2010. jan. 2. 23:16
Miken vagytok túl eddig?
148. noinell
2010. jan. 2. 23:11

Sziasztok!

én még a fórumon teljesen új vok"sok-sok gyötrelmet átélve", olvaslak titieket

mostmár több mint két éve!

Nekem kb. 10 éve nem sikerül a baba!!! holott minden ok nálam állítólag!

147. Bcicus (válaszként erre: 146. - Zsanetta)
2010. jan. 2. 22:59
Nálunk azt feltételezik,hogy férfi oldalrl kéne donor, hogy miatta nem osztódnak a sjetek, persze ez csak feltételezés. De ez elképzelhtetlen számunkra, hiszen én tőle szerettem volna gyereket nem egy vadidegen pasitól.
2010. jan. 2. 22:03

sziasztok sajna nálunk is felmerült a donor téma én mindenképpen szeretnék babát de az endós cyták ezt gátolják ,nem jók a petesejtek v nincs is.

de ha nekem nem lehet akkor a páromnak akit vszeretek miért ne és az még a mi babánk lenne ,mert én hordanám ki a mi babánk lenne.

de törekszünk a kettönk magvából összeprodukálni egy babót.

de én nem zárkózom el a donortól sem.

de minden ember más:)

145. Bcicus (válaszként erre: 144. - Bcicus)
2010. jan. 2. 21:38
Mindenki azzal jön, hogy dehát válasszunk egy donort és úgy biztos nem lesz gond. Lehet, hogy ez nekik ilyen egyszerű, nekünk viszont szóba sem jöhet.
144. Bcicus (válaszként erre: 143. - 9dda89be73)
2010. jan. 2. 21:38
Rengeteg dokival beszéltem már mindegyik széttárta a karját. Sajnos ez egy olan dolog amin nem tudnak javítani.
2010. jan. 2. 21:36
Próbálkoztál más intézetben is? Talán más véleménnyel lennének róla, hiszen volt már osztódó sejted, ha csak egy is, az is valami. Ilyet nem mondhatnak erre, hogy nem lehet mit csinálni...
142. Bcicus (válaszként erre: 141. - 9dda89be73)
2010. jan. 2. 19:11

3ból kettőnél osztódott sejt, azoknál is csak 1 és az elsőnél nagyon lassan.

A dokik annyit mondanak, hogy így nincs esélyünk szerintük, és hogy ezzel sajna nem lehet mit cisnákni és persze, mindig azt mondják, hogy kérjünk donort, mintha az egy természetes dolog lenne.

141. 9dda89be73 (válaszként erre: 140. - Bcicus)
2010. jan. 2. 18:34
A három lombikból gondolom a beültetésre csak sor került Nálad... Mert akkor valamikor osztódniuk is kellett a sejteiteknek... Ha egyszer már volt példa rá, akkor van esély. A doki mit mondott erre??
140. Bcicus
2010. jan. 2. 17:57
Én az elsőkhoz nagyon optimistán álltam, biztos voltam benne, hogy anya leszek, de ma már tudom, hogy ez nem így lesz, az orvosok sem hiszik, hogy nekünk valaha lesz gyerekünk, mivel nem osztódna a sejtek. És ezen nem segít semmi.
139. 9dda89be73 (válaszként erre: 137. - Bri*)
2010. jan. 2. 17:23
Köszönöm a jókivánságaidat és garatulálok a csöppséghez :) Nálatok miért kellett a lombik?
138. 9dda89be73 (válaszként erre: 136. - Bcicus)
2010. jan. 2. 17:22
Tényleg nem szabad így hozzáállnod, hinned kell benne. Nekünk elôre megmondták, hogy a biopszia miatt több próbára lesz szükség, mégis bíztam az elsô lombikok során, sôt a harmadiktól egyre jobban, hiszen úgy éreztem a próbálkozásoknak köszönhetôen egyre közelebb leszek a sikerhez. Persze sokszor elbizonytalanodom, de ha úgy állnék hozzá, hogy nem is fog sikerülni, akkor felesleges lenne elkezdenem. Kívánom, hogy a negyedik sikerüljön nektek!
137. Bri*
2010. jan. 2. 13:46

Sziasztok!

Nem szabad így hozzállni a dolgokhoz, hogy"lesz negyedik sikertelen is"! Nem lesz! 6 év eredménytelen próbálkozás (amiben minden volt a műtétttől az inszemig)

Én az első két alkalommal úgy álltam hozzá, hogy csoda lesz, ha sikerül, meg hogy úgysem. A harmadik előtt átformáltam a lelkem, a hozzáállásom. Felszedtem egy Gynevac kúrát. Tornázni jártam, masszázsra, jó kedvem volt, soha nem voltam még olyan jó formában és TUDTAM, hogy a harmadik sikerül! A kicsi fiam már 15 hónapos, gyönyörű, okos, egészséges.

Hát így kell hozzáállni!

Babázós boldog Újévet mindenkinek!

136. Bcicus (válaszként erre: 135. - 9dda89be73)
2010. jan. 2. 13:37
Én itt vagyok, igaz ugye nekem még "csak" 3 volt, de elöbb utóbb meg lesz a 4. sikertelen is.
2010. jan. 2. 12:08

Sziasztok!

Látom elakadt ez a fórum, amin nem csodálkozom, hiszen a negyedik lombik utánt nem ismerik sokan szerencsére.

Nem sejtettem, hogy nekünk ennyi próbálkozásra lesz szükségünk, azt hittem ennél egy picit nagyobb szerencsém lesz.

134. pierrot
2009. dec. 27. 17:47
Köszönöm a válaszokat !
133. Bcicus (válaszként erre: 129. - Pierrot)
2009. dec. 27. 01:51

A dokim mondta egyszer, hogy a hormonok nem hízlalnak, csak ha az ember többet eszik.

A lombik alatt én sem híztam, pedig nem vagyok nádszál alkat.

Lehet, hogy éhesebbnek érzi magát, de nem szabad többet enni és akkor nem fog hízni.

132. 9dda89be73 (válaszként erre: 128. - Pierrot)
2009. dec. 27. 01:27
Persze nem szabad ezzel senkit riogatni, bár ez a valóság és minden intézet köteles tájékoztatni a kezelendô nôket a kockázatokról, ezt írásban bizonyára megkapja mindenki. Kérdezted a lombikozás veszélyeit, így hirtelen ez jutott az eszembe, ezenkívül szerintem csak az altatás ami még kockázattal járhat. A lombikozás hossza leginkább egyénre szabott és intézetre, erre valóban nem lehet válaszolni, hogy a szóban forgó egyénre pontosan mi vár azon kívül, amit már ismersz, hogy stimulálás, leszívás és beültetés.
131. 9dda89be73 (válaszként erre: 129. - Pierrot)
2009. dec. 27. 01:21
Én egy dekát nem híztam, vékony alkatú vagyok, azonban van aki több mint tíz kilót is felszedett. Ez egyéntôl függ.
130. Bcicus (válaszként erre: 128. - Pierrot)
2009. dec. 26. 23:22
Ezt nem lehet leíri, mert rengeteg mindentől függ. Melyik intézetbe megy, van e váró lista, milyen godnokat találnak, hosszú vagy rövid protokoll.
129. pierrot
2009. dec. 26. 21:25
.. és az igaz, hogy a nők többsége meghízik a lombikozást megelőző hormonterápiától ?
128. pierrot (válaszként erre: 126. - 9dda89be73)
2009. dec. 26. 21:23
Szerintem én ezt el sem mesélem neki, jobb, ha ilyenre nem is készülünk. Habár az orvosoknak, gondolom, hogy kötelessége tájékoztatni mindenkit a kezelés veszélyeiről is ! Én igazából azt szerettem volna tudni, hogy mi történik egy lombik programban, hogyan követik egymást az események, mik a lépések, mennyi idő, stb. Tehát minden, részleteiben. Ha van időd, vagy másnak leírni, megköszönném. Sikersztorik is jöhetnek :)) (arra szükség van!:)
127. Bcicus (válaszként erre: 126. - 9dda89be73)
2009. dec. 26. 19:57
Ez valóban nagyon ritka, főleg a súlyos. Nekem sajnos sikerült abba az 0,001%-ba belesenem akik majdnem belehaltam, az orvosok nem bíztatták a családom, azthitték nem élem túl, 3 hétig voltam kórházban, de szerencsére nagy harcos vagyok és túléltem.
126. 9dda89be73 (válaszként erre: 125. - Pierrot)
2009. dec. 26. 18:42

Nem voltál tapintatlan, hiszen nem tudhattad. Valamint köszönöm, hogy szurkolsz értem :)

Nem szeretnélek megijeszteni ezzel a hyperstimulációval, nem szokott mindenkinél kialakulni. Nekem mégis majdnem sikerült, hiszen lassan növögettek a tüszôim, így több mint két hétig stimuláltak ami oda vezetett, hogy túl sok tüszôm nôtt és ugyebár a pénztárcám is bánta. A leszívás után még napokig jártam be az intézetbe infúzióra evégett, hogy lenyugodjanak a petefészkeim. Nálam annyiból állt az enyhe lefolyású hyperstimu, hogy nagyon-nagyon fájt a hasam, sokszor alig bírtam kiegyenesedni. Hatalmas hasam nôtt, mint egy öt hónapos terhesé.

Azt mondják, hogy az IVF kezelésen átesett nôk 2%-át érinti. A komolyabb eseteknél folyadék visszatartás képzôdik, hányinger és nehézlégzés. De bizonyára a testvérednek nagyobb szerencséje lesz és nem érini :) Sok sikert neki! :)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook