Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A negyedik sikertelen lombik kezelés után fórum

A negyedik sikertelen lombik kezelés után (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
185. 9dda89be73 (válaszként erre: 182. - Bobett)
2010. jan. 11. 22:40

Szia Bobett!


Hát akkor egy cipôben járunk. Sok sikert az ötödikhez! :)

Pontosan, így kell hozzáállni a dolgokhoz, bár egyáltalán nem könnyû. Nekem mindig a folytatás lehetôsége adta az erôt, ebbe tudtam újra kapaszkodni.

184. 9dda89be73 (válaszként erre: 181. - Bcicus)
2010. jan. 11. 22:36
Légy már egy kicsit pozitívabb, meglátod csodákra képes! :)))
183. Bobett (válaszként erre: 177. - Bcicus)
2010. jan. 11. 22:00
Hát én mindegyik lombiknál kaptam végig!
182. Bobett (válaszként erre: 180. - 9dda89be73)
2010. jan. 11. 21:57

Szia!

Ha minden jól megy én is tavasszal kezdem az ötödiket! Igen elég ijesztő! Vannak nagyon nehéz pillanatok, de ha igazán akarja az ember, akkor talpra tud állni és folytatni tudja a küzdelmet, bízva abban, hogy sikerrel jár! Én is sokszor voltam azon a ponton, hogy elég volt, nem csinálom tovább, de eltelt pár nap, s már megint azon kattogott az agyam, hogy hogyan tovább, mikor mehetek már végre megint! Nehéz nagyon, de csinálni kell! Meglesz az eredménye! Én ebben hiszek!

181. Bcicus (válaszként erre: 180. - 9dda89be73)
2010. jan. 10. 02:58

SOk sikert.

Én még nem tudom lesz e negyedi és ha lesz mikor. 28-án megyek az endodokihoz, elötte nap cisnálnak terheléses vizsit, attól függ, hogyan tovább, de az eredmény tuti nem lesz jó, mert 28-án kellett volna megjönnie és még mindig semmi.

2010. jan. 9. 23:46
Tavasszal elkezdem az ötödik lombikomat. Ezek a sorok a kívûlállók számára bizonyára ijesztôen csenghet, de ki lehet bírni ezt is, csak akarni kell.
179. Bcicus (válaszként erre: 178. - 9dda89be73)
2010. jan. 6. 23:54

Érdekes, hogy ennyi különbség van. Nekem csak az első és harmadik lombiknál kellet repedésgátló, mert sok tüszőm volt a harmadiknál nem.

Viszont a véralvadásgátló mindig kell.

178. 9dda89be73 (válaszként erre: 177. - Bcicus)
2010. jan. 6. 22:23

Hát ezt nem tudtam, de hiszen én nem is élek magyarországon, de a lényeg a lényeg, hogy kell!

Nekem folyamatosan kellett adagolnom az orrspray-t, sôt már stimulálás elôtt két héttel. Biztos ami biztos.

Ezt a véralvadás gátlót meg nálunk nem adják egyáltalán.

177. Bcicus (válaszként erre: 176. - 9dda89be73)
2010. jan. 6. 19:38
A tüszőrepesztő gátlót, nálunk nem adják autómatikusan, csak ha szükséges, ha nagyok a tüszők és akkor sem végig, csak az utolsó pár napban, viszont véralvadásgátlót végig kell adni.
176. 9dda89be73 (válaszként erre: 174. - Pierrot)
2010. jan. 6. 17:13

És még egy fontos lépés. Folyamatosan kapjuk a tüszô repedés gátlót. Úgy tudom magyarországon ezt injekció formájában adják, tehát ilyenkor akár napi két hasbaszúrást kell végezni a stimuláló szurikkal együtt. Én orrspray formájában kaptam, szerintem így kényelmesebb.

Amikor már elôreláthatólag tudja az orvos a punkció idôpontját, elôtte még 48 órával beadat egy tüszô repesztô injekciót, amit általában elôírásnak megfelelôen éjfélkor szoktunk beadni magunknak. Ez az a hormon, ami a természetes ciklusnál is közrelép a tüszôrepedéskor, azonban a lombikozás alatt mesterségesen kapjuk, hiszen azt megelôzôen meggátolták már, hogy megrepedhessenek a tüszôk. Erre azért volt szükség, hogy ne durranjanak elôbb el a szépen megérett tüszôk, mert akkor kárba mennek a petesejtek, punkciókor esetleg csak üres tüszôket találnának.

175. 9dda89be73 (válaszként erre: 174. - Pierrot)
2010. jan. 6. 17:03

A tüszô érés magától is bekövetkezne, de köztudott, hogy egy normál ciklusban ha több tüszô is növekedésnek indul, abból is csak egy petesejt érik meg kellôen, -ritkább esetben több, ebbôl lesznek az ikrek :))- ez azonban a lombikozáshoz nem igazán lenne elég, hiszen a cél minél több tüszô, természetesen csak óvatos eljárással, nehogy fellépjen a korábban már említett hyperstimuláció. Ezen kívül nem minden nônek van rendszeres peteérése és nem is mindig napra pontosan kiszámítható, így ez alapján nem lehetne célszerûen tervezni. Nekem elôször 20, majd legközelebbi stimuláláskor 12 darab tüszôm nôtt, de nem mindegyikben találtak érett petesejteket. Ez mindig csak a punkció után derül ki. Tehát mindenképpen kell a drága hormoninjekció kezelés.

A visszaültetés az a punkció napjától maximum az ötödik napon történik, amit az osztódás gyorsasága is befolyásolhat. Valamint természetesen mindegyikünk kap sárgatest/progeszteron pótlást. Általában az Utrogestan kapszulát, hüvelyen át, egészen a vérvétel napjáig és ha sikerült a baba, azt hiszem még utána is :)

174. pierrot (válaszként erre: 173. - 9dda89be73)
2010. jan. 6. 16:42

Szia ! Nagyon sokat segítettél máris :) A tüszőérés magától nem indul meg ? Mindenképp kell hormoninjekció ? A visszaültetés a következő ciklus 5. napján történik, vagy a műtétet követő 3-5. napon ? A megtapadást nem támogatják valamilyen hormonnal, pl. sárgatest hormonnal ? nekem amikor teherbe estem és volt egy picike vérzésem, utrogestant írt fel a dokim, hogy ezzel támogassa a megtapadást. Lombikosoknál is lehet ilyet ugye ?

Köszönöm szépen a segítséget és a hasznos infókat ! :)

173. 9dda89be73 (válaszként erre: 170. - Pierrot)
2010. jan. 6. 14:38

Szia


A leszívásra mindig akkor kerül a sor, amikor a hormoninjekció által megfelelôen megértek a tüszôk a petesejtekben. Ált a 14. napon történik. A tüszôk sokszor tíz darab felett vannak. A mûtét abból áll, hogy teljes altatásban átszúrják egy nagyon vékony tûvel a hüvelyfalat, így szívják le a tüszôket ultrahangos megfigyelés alatt. Aztán viszik a laborba megnézni, hogy valóban tartalmaznak-e petesejteket. Közben az apuka leadja a mintát és jöhet is a megtermékenyítés laboratóriumi körülmények között. A mûtét egyébként nem hosszabb mint húsz perc. Természetesen utána fájdogálhat az illetô hasa, de ki lehet bírni. Ezután jön az izgalom, hogy megtermékenyüljenek a sejtek, általában 24 órán belül el is kezdenek osztódni. Ha többnek is sikerül, mehet a fagyasztóba, persze ha elôzôleg ebbe is beleegyeztek a szülôk. Kb. az ötödik napon, de sok esetben már a harmadikon, feljuttatják az embriókat a méhbe. Ez egy fájdalommentes eljárás, nem altatnak, öt percig tart, hasonló mint egy nôgyógyászati rákszûrés. Kicsit pihenhet még a kismami, aztán mehet is haza, ezután jön a tíz napos vagy két hetes izgalom (intézettôl függ)a vérvételig. Megtapad vagy nem? Mert ugye a beültetés nem garantálja a megtapadást, mint azt sokszor sok kívülálló hiszi.

Remélem tudtam segíteni valamit.

172. Bcicus (válaszként erre: 170. - Pierrot)
2010. jan. 5. 23:49

Egyedül a leszívás (Amely a ciklus10-14 napján van általában) történik altatásban. A leszvás után megtermékenyítik a petesejteket és azok közül emlyek osztódnak 1-3at ültetnek vissza a 2-5. napon.

A visszaültetés után két héttel kell vérvételre menni, vagy tesztet csinálni, hogy kiderüljön sikerült e.

171. pierrot
2010. jan. 5. 22:05
Lehet priviben is, ha nagyon off a téma ! Megköszönném !
170. pierrot
2010. jan. 5. 22:04
Helló, megint itt vagyok ! Ha nem zavarok - mert nem ez a fórum témája, de ha már így Rátok találtam :-) - szeretnék pontos infókat kérni, hogy hogyan is zajlik a lombikozás. Bocsi, de teljesen tudatlan vagyok de nagyon szeretném tudni, hogyan is lesz a folyamat. Már írtam korábban, hogy nővéremnek februárban lesz a beültetés. Tehát, ha megtennétek, hogy leírjátok, hogyan zajlik a leszívás, mi lesz utána, melyik beavatkozás történik altatásban, melyik nem, mikor kell izgulni, stb. stb. Előre is köszi Lányok és kívánom, hogy sikerüljön nektek az új évben a vágyatok, és Anyukák lehessetek Ti is ! :)
169. Bcicus (válaszként erre: 168. - Bri*)
2010. jan. 5. 19:42

Nem rombolja szét a kapcsolatot, de egyértelmű, hoyg nem akarja vadidegen ember gyerekét felnevelni, ahogy én sem, ebben teljes az egyetértés köztünk, mind kettőnk számára elfogadhtatlan, hoyg vadidegen ember gyerekét neveljük.

Nehéz elfogadni, hoyg nem lehet, de majd feldolgozzuk, de azt, hogy valami vadidegen ember gyerekét neveljük azt soha nem fogadnám el.

Inkább kapcsolat kováácsoló. Mindig jó volt a kapcsolatunk, de mióta tudjuk, hogy nem lehet gyerek, talán mégjobb, hiszen tudjuk, hoyg sose lesz senki másunk, csak mi egymásnak.

168. Bri* (válaszként erre: 167. - Bcicus)
2010. jan. 5. 18:30
Nem akarlak megbántani, de elég furcsa felfogásotok van, szerintem. Inkább minimális eséllyel próbálkoztok... Én már nagyon sok mindenen átmentem, úgyhogy tudom, hogy mit beszélek. A kapcsoltaotok nem elég stabil ahhoz, hogy kibírjon ilyen megpróbáltatásokat? Akkor hogy fogtok évekige együtt élni gyerek nélkül? Majd akárhányszor születik egy baba a családban vagy baráti körben, annyiszor fog bennem valami eltörni. A páros meg mindig úgy fogja gondolni, hogy ez miatta van. Ez nem kapcsolatromboló?
167. Bcicus (válaszként erre: 166. - Bri*)
2010. jan. 4. 18:04
Biztos, hoyg nem.Nálunk az a gyerek aki vérszerinti. Én sem és ő sem akarja vadidegen ember gyerekét nevelni, szenvedés lenne mindenkinek ez biztos, ha bele is mennénk, valszeg 1-2 hónap után elmenne hiszen nem tudná elviselni, hogy más gyerekét várom és ez teljesen érthető.
166. Bri* (válaszként erre: 157. - Bcicus)
2010. jan. 4. 12:18
A TI gyereketek lenne, hidd el! Nem azon járna folyton az eszetek, hogy biológiailag (és csak biológiaialag) nem a párodé, hanem a CSODÁN! SOHa nem jutna más eszetekbe!
165. 9dda89be73 (válaszként erre: 163. - Diandra)
2010. jan. 4. 00:46

Szia Diandra,


jó érzés olvasni a soraid, hogy érdemes pozitívnak maradni és küzdenünk nekünk lombikosoknak :)))

164. 9dda89be73 (válaszként erre: 161. - 8c408b7d96)
2010. jan. 4. 00:42
Mirôl beszélsz Beuskám? :)))
163. Diandra
2010. jan. 4. 00:18

hú végigolvastam a fórumot, megakadtam a szemem rajta, van pár kedves sikeres lombikos ismerősöm...sok sikert a babaváróknak. nekünk spontán és gyorsan jött a baba, de a

klinikán ahol szültem 3 hétig egy csomó lombikos mamival voltam. sokat beszélgettem velük, van akinek 5-6 alkalomra sikerült. több 2 és 3 ikres is volt:-) a rutinosak a győri programot dicsérték nagyon. kitartás mindenkinek!!!

162. Bcicus (válaszként erre: 158. - 9dda89be73)
2010. jan. 3. 23:22
De mindennnél jobban akarok, de egy babához két ember kell. A párom is szeretne apa lenni, de nem lehetünk azok.
161. 8c408b7d96 (válaszként erre: 160. - 9dda89be73)
2010. jan. 3. 20:31
Sziasztok:) Giduskám remélem, hogy nem vagyunk örihariban
160. 9dda89be73 (válaszként erre: 159. - Dragon73)
2010. jan. 3. 20:24
Köszi Dragon, viszont kívánok Neked is Boldog, babasírásban gazdag Új Évet!!! :))
2010. jan. 3. 18:46
Babás Uj Evet Kivanok mindenkinek:)
158. 9dda89be73 (válaszként erre: 157. - Bcicus)
2010. jan. 3. 18:34
Hát akkor nagyon sajnálom, hogy ezúton sem próbálsz meg anya lenni. Talán nem is akarsz igazán.
157. Bcicus (válaszként erre: 155. - Bri*)
2010. jan. 3. 17:05

Én hordom ki és az én gyerekem, de nem a páromé. És én nem akarok más pasitól gyereket és nyilván ő sem tudna úgy velem maradni, ha más valakitől szülnék gyereket és nem tudná a sajátjának tekinteni.

Az örökbefogadás szintén kizárt. És mivel úgy néz ki nem lehet gyerekünk így nem leszek anya soha.

156. 9dda89be73 (válaszként erre: 155. - Bri*)
2010. jan. 3. 15:51

Az biztos, hogy a lelki egyensúly ami nagyon fontos a siker érdekében. Legközelebb megvárom a stimulációval azt az idôszakot, amikor igazán nyugodtnak, kiegyensúlyozottnak érzem magam.

Én nem idegenkedem a donortól, de még nem érzem itt az idejét. Talán Bcicusnak szólt a válaszod. Lehetôségem van még lombikozni biológailag és anyagilag is. Csupán annyit írtam, hogy nem adom fel még ezt az oldalát a lehetôségeimnek. Valamint egyértemlû, hogy elsôsorban egy donor jön szóba az örökbefogadás elôtt, hiszen az mégis csak az én petesejtembôl, génjeimbôl foganna.

Elhiszem, hogy csodás dolog anyává válni, én is ezért küzdöm immár több mint hét éve és fogok is még, amíg el nem érem a célom.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook