Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? fórum

A nagycsaládosokat a gyerektelenek és az egygyerekesek tartják el? - egyetértesz? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
763. 3667336370 (válaszként erre: 761. - Cb4c323adf)
2009. szept. 1. 22:47
nem hinném... csak a tévében szajkózott hazugságokat halljuk tőle :(
762. H.Ancsi (válaszként erre: 755. - Spinneli)
2009. szept. 1. 22:47

ellentmondás, ne viccelj.

Minden nő ösztönökkel születik, jó esetben, sőt élete folyamán nyilván előfordul,hogy találkozik kisbabával, ezt nem kell tanulni, ez bennünk van.

Hangsúlyozom bennünk, nőkben általában.

továbbiakban nem látom értelmét kettőnk beszélgetésének, pá

2009. szept. 1. 22:45

méghogy a fillér:) a forint sem ér már semmit!!

Én csak annyit kérdeznék hogy a körülötted élők erről a témáról milyen véleménnyel vannak?? beszéltél már velük rólla???

760. 3667336370 (válaszként erre: 758. - Cb4c323adf)
2009. szept. 1. 22:43
teljesen mindegy mit mondasz, aki százezrekből él úgysem fogja átlátni milyen amikor kevesebbet kell beosztani és hónap végére esetleg fillérek maradnak. Jaj mielőtt belekötne bárki : TUDOM , HOGY A FILLÉR MÁR MEGSZŰNT :)
759. spinneli (válaszként erre: 756. - 40163fd81d)
2009. szept. 1. 22:40

azt mondod hagyjam?

nyílván tapasztalással együtt jön el a dolgok 99%-a.

2009. szept. 1. 22:40

Nem a gyes meg a családiról szól itt a dolog,én is dolgoztam 4 évet de 1,5 évet itthon voltam a lányommal mert fulladt,és mire manó született visszaszámolták a 2 évet hogy jár e gyed és biz a 9 nappal kevesebb volt és ezért kapok gyest!!

pedig én is dolgoztam!!

757. 3667336370 (válaszként erre: 753. - Bcicus)
2009. szept. 1. 22:39

Elég egyedi munkahelyed van akkor örülj neki.


Hogy hol lesz bölcsőde másfél év múlva azt megnézem.


Olyan helyre adjam be a gyerekemet ahol verik egymást a gyerekek, miközben a gondozók édesdeden napozgatnak és a járókelők szólnak be hogy figyeljenek már oda ? Na ezt nem...


Családi : majd HA AZ ÁLLAM nem csak elvenni tud hanem adni is, akkor elveheti ... Mert mindaddig, amíg pl vidéken 70-80 ezer az átlag nettó kereset és 5000 egy csomag pelenka, szerintem addig örüljön állambácsi, amíg az emberek nem csinálnak forradalmat.


Ja és EGY gyerekes vagyok, és elmondom, sosem mondanám, h elveszik tőlem a nagycsaládosok, mert igenis ( bizonyos rétegeken kívűl ) dicséretre méltó hogy a mai világban is vállalják és megpróbálják TISZTESSÉGBEN felnevelni a gyerekeket.

756. 40163fd81d (válaszként erre: 751. - Spinneli)
2009. szept. 1. 22:36

Felesleges:)))


Majd megtudod,ha ott lesz az ideje!:DD

Azt hiszem a gyerek vállalás,szülés egy olyan olog ,amit át kell élni ,hogy nyilatkozhass róla.

Lehet persze tervezni,tudni vélni mit,hogyan teszel majd,de ebben a témában ,úgy érzem ,mindez édes kevés......bár egy gyerek mellett még én is tudtam tartani a tervet:)))

755. spinneli (válaszként erre: 754. - H.Ancsi)
2009. szept. 1. 22:35

mint írtam a stílusom nem a legzsalonképesebb, és azt is hozzátettem, hogy részemről nem volt benne rosszindulat.


rávilágítanék az ellentmondásra, ha te az élet iskolájának tartod a gyerekszülést és az azt követő élményeket elárulod, miért követeled és nézed le azt aki még nem részesült benne, és ezért nincs ismerete a témában?

754. H.Ancsi (válaszként erre: 745. - Spinneli)
2009. szept. 1. 22:33

azt hiszem egy gyerek születése és az azt követő időszak nem hasonlitható össze semmi egyéb tanulható témával. Ez nem egy szak az egyetemen, hanem ez az élet.Ha pedig egy felnőtt nő, igy tesz fel egy kérdést az számomra elég sekélyes, ha tetszik ,ha nem.

mint már alattam többen irták, a kérdés stilusában volt némi bántó, de azt hiszem tök feleslegesen koptatom az ujjam.

753. Bcicus
2009. szept. 1. 22:32
Ennyit most nincs se idpm se kedvem visszaolvasni, csak az enyém utána párat olvastam el. HOgy honnan veszem az infóim, szakemberektől, pedagógusoktól és szülőktől. Hogy apár mirét volt börtönbe? AZért, hoyg most nekünk jobb legyen. 56-ban csukták le, mert megszervezte a Vas megyei ellenállást. Amikor a gyerekeket vállalták nem tudták hogy ez fog történni és sejtheted, hoyg semmilyen segítséget nem kaptak az államtól még is felnevelt 6 gyereket tisztességesen. Doxikri nem nem sokkal idősebbek nálad de nem a szüleim, hanem a testvéreim egy része. A szüleim 24 illetve 34 évvel idősebbek nálad. Anyukám a maásodikvilághávorúba született. Apukám pedig gettoba került és hidd el akkor sme kaptak sok támogatást meg utána sem és még is nagyszerű emberek lettek akik rengeteget tettek ezért az országért. Amikor én születem a legtöbb szülő már fél évesen vitte a gyereket bölcsibe mert kellett és is féléves alig múltam mikor mentem bölcsibe és ez volt a normális. Mint írtam nem fél évesen de 1-1,5 évesen már kell a gyereknek a bölcsi, csak anyucik szeretik magukhoz láncolni, ezért olyan borzalmasak a mai kamaszok, mert ez azóta lett divat. Elkényesztettek, és azthisezk csak ők vannak a világon. én itt élek Bp-en mint írtam enm máshol és a kisgyerekes ismerőseim is itt élnek. A barátnőm, tudja, hogy mit gondolok, szoktunk beszélgetni és teljesen egyért velem. Mint írtam a gyed az járt azért megdolgozott az ember a gyes-t és a csp.t törölném el és ő is. Igen megkapja mert járt, nem tehet ellene ez a jogszabály, és persze elrakja a gyerekei bankszámlájára, de szerinte nem szabadna enyni pénzt osztogatni. Mint írtam most készülnek az új bölcsik, hoyg mire életbe lép az új törvény még 2,5 év, addigra kész legyenek. Mi a maunkahelyemre több kisgyermekes anyát is felvettünk és nincs velük semmi baj.
752. spinneli (válaszként erre: 750. - Doxikri)
2009. szept. 1. 22:32

olyanokat láttok bele a hsz.-embe ami nincs ott, ezen nektek kell gondolkoznotok.


én sehol sem állítottam, hogy ez nem munka, vagy egy gyermeket nem kell szeretni vagy bármi ilyesmi, ezt saját magatok látjátok bele.

751. spinneli (válaszként erre: 749. - 40163fd81d)
2009. szept. 1. 22:31
tisztában vagyok vele, pont ezért érdeklődöm gyakorló anyukáktól.
750. doxikri (válaszként erre: 745. - Spinneli)
2009. szept. 1. 22:29

A stílusod volt igen sekélyes és meg kell mondjam,

ez a téma sok embernek nagyon is a szíve csücske. Csak furi, hogy valaki így gondolkodik egy picivel kapcsolatban.....egy miniember általában a legkeményebb szíveket is meg szokta lágyítani....így kicsit felkavaró a te stílusod ezzel kapcsolatban.


Azonkívül, aki gyereket nevel, nem feltétlenül csak ahhoz ért, el sem hinnéd milyen sokoldalú emberek vannak itt!

749. 40163fd81d (válaszként erre: 747. - Spinneli)
2009. szept. 1. 22:28

Nem is vagy az:))

De biztosíthatlak,jó pár meglepetés ér majd,ha tapasztalatot szerzel a gyermekszülés és nevelés terén.

Ha annyit mondok ,hogy elfelejthetsz minden mostani gondolatodat,akkor finoman fogalmaztam:)

2009. szept. 1. 22:25
mindenesetre ennyi elég volt az itteni tapasztalatokból, ismét megerősítve, hogy nem itt fogom megélni a babavárásomat.
747. spinneli (válaszként erre: 746. - 40163fd81d)
2009. szept. 1. 22:23

igaz, de azt hiszem ez sem jogosít fel senkit arra, hogy sekélyesnek hívjon.

:)

746. 40163fd81d (válaszként erre: 736. - Spinneli)
2009. szept. 1. 22:22
Nem többre tartja magát,hanem tapasztaltabbnak:))))...és a tapasztalat ,az tudás.
745. spinneli (válaszként erre: 742. - H.Ancsi)
2009. szept. 1. 22:21

tudod rengeteg téma van, amit én tartok alapvetőnek, és amihez neked vagy a többségnek halvány lila gőze nincsen, felnőtt ember létére.

de meg nem ettől függetlenül nem mondanék és ítélnék meg senkit sem sekélyesnek vagy másnak.


ha te jobbnak érzed magad attól, hogy több az ismereted a témában, mint nekem egészségedre.

744. spinneli (válaszként erre: 743. - Doxikri)
2009. szept. 1. 22:17

én pont azt tartottam gázosabbnak.

:)

743. doxikri (válaszként erre: 738. - Spinneli)
2009. szept. 1. 22:13
Esetleg...
742. H.Ancsi (válaszként erre: 736. - Spinneli)
2009. szept. 1. 21:50

én kérdeztem,hogy viccelsz-e. Ja, ha ilyen a stilusod, akkor bizonyára megszoktad, hogy nem mindenki értékeli.

Tudod, elég sekélyesnek tünik, ha valaki felnőtt ember létére, igy gondolja, és azt is csak olvasta valahol.

Egyébként tényleg nem nagy ügy egy baba, csak gondoskodni kell róla, etetni, itatni, üritést rendezni, meg ringatni, szeretni, altatni, fürdetni és aggódni érte, a nap 24 órájában, jónéhány éven keresztül.

Igen, nem feltételeztem egy felnőtt emberről, hogy ezt komolyan kérdezi.

741. McKenzi (válaszként erre: 732. - Doxikri)
2009. szept. 1. 21:43
én sok mindent másképp gondolok a szülés után, addig az egész téma egyáltalán nem érdekelt, ha kisgyerekesekhez mentünk persze szívesen játszottam a gyerekekkel, de a babákkal nem tudtam mit kezdeni, még ma is felemlegetjük a férjemmel, hogy milyen fejet vágtam, mikor a kezembe nyomtak egy (rokon) kisbabát :)))
740. era741211 (válaszként erre: 737. - Spinneli)
2009. szept. 1. 21:41

Az is lehet.....bár....én szívesen olvasom az én babámmal egykorú gyereket,mert érdekel,hogy melyik baba hogy fejlődik!

Majd meglátod....remélem,hogy ez változni fog!Ha meg nem,akkor sincs semmi baj.....a sajátodat szeresd és minden OK!:)

739. Mókicaaaa (válaszként erre: 736. - Spinneli)
2009. szept. 1. 21:39
én ismerem már, beszéltünk már más fórumon....-))
738. spinneli (válaszként erre: 727. - Doxikri)
2009. szept. 1. 21:36
kakilást kellett volna írnom?
737. spinneli (válaszként erre: 734. - Cb4c323adf)
2009. szept. 1. 21:36

vagy csak mások gyereke nem érdekel.

:)

736. spinneli (válaszként erre: 726. - Cb4c323adf)
2009. szept. 1. 21:35

ez a saját bejáratott stílusom, akik régebben itt vannak, ismerik.

nem volt a kérdésemben rosszindulat.


A nagytudásút arra írtam, mikor valaki megkérdezte, hogy viccelek-e, nem nagyon kedvelem, ha vki bizonyos élethelyzetbeli tapasztalata miatt tartja többre magát.

735. era741211 (válaszként erre: 733. - Spinneli)
2009. szept. 1. 21:35

:::)))Akkor még nem jött el a pillanat....hogy Anya legyél!

Amikor itt lesz,tudni fogod!::))

734. cb4c323adf (válaszként erre: 733. - Spinneli)
2009. szept. 1. 21:34
akkor bizony tényleg várnod kell még!!
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook