Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A nagy kérdés. Teherbeesés megszakításos módszerrel? fórum

A nagy kérdés. Teherbeesés megszakításos módszerrel? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 1. 18:47
Igen, nagyon jó eséllyel lehet ilyen módszerrel kismamává lenni, szóval hajrá mindenkinek, úgyis egyre fogy a születések száma.
2012. dec. 25. 18:15
ha gyereket akartok az a legjobb!
2012. nov. 24. 10:43
A Pearl-index szerint (ami azt mutatja, hogy a 100 nő közül, akik egy éven keresztül használják az adott fogamzásgátló eszközt, hányan esnek teherbe) 100 nőből 35 lesz terhes a megszakításos közösüléssel történő "védekezés" során! Óvszerrel ez a szám 3-4, fogamzásgátló mellett pedig 0,1-0,5. Szóval ennyire biztonságos! :D
2012. nov. 24. 10:04
Csak abban az esetben ajánlatos szerintem, ha az sem világvége, ha baba lesz az eredmény :)
2012. nov. 24. 06:06
én tavaly nyáron így lettem terhes..apukám tesója szoptatott és úgy jött össze a tesó:)..anyukám fogamzásgátló mellett lett terhes..
2012. nov. 24. 02:55
Eredmény: tuti gyerek! :) Tapasztalat... :D
19. globus (válaszként erre: 11. - Vikucka)
2012. nov. 23. 17:25

Tudtommal a megszakításost is.

Nem számít bűnnek a naptármódszer, valamint az akció hanyagolása :D

18. 099c0bed40 (válaszként erre: 17. - Kiszvorosz)
2012. nov. 23. 16:38

Szia, erről van szó!

A megszakított közösülés kb. olyannyira biztos mint az orosz rulett...

2012. nov. 12. 11:33

Anyámmal pont most beszélgettünk erről-életemben először. Szerinte nem lehet teherbe esni a menzesz előtti-utáni héten semmiképp,szoptatás alatt meg elég a megszakítás-mert akkor a hormonok sem úgy állnak. Erre mondtam neki azt, hogy mi valószínű menzesz utáni héten hoztuk össze az unokáját, és talán ezért van az,hogy 2 hónapos koromig ettem tejet, és a hugom 11 hónappal fiatalabb nálam.

Basszus, ha nem akarsz gyereket,használj gumit, pesszáriumot,esetleg gyógyszert!

16. Bibi25
2012. nov. 12. 10:08
Meg egy gondolat. Egy szabalyos ciklusnal ajanlott az absztinencia vagy ovszerhasznalat a 13. naptol a 16.-ig. Ezen a negy napon sanszos a teherbeeses.
15. Bibi25
2012. nov. 12. 10:06
Nalunk ez evek ota mukodik,nem is akarunk valtoztatni rajta, de magamtol senkinek nem ajanlanam. Az egyik baratnom igy esett teherbe. A partner 'ugyessegetol' fugg es nem sok embernel mukodik ez. Jobb az ovatossag:).
14. Syksy
2012. nov. 12. 06:20
Sose higgy papnak! :)
2012. nov. 12. 06:02

Valahol azt olvastam, hogy az előváladékban a korábbi ejakulációkor ott maradt legénykék vannak benne a levesben, s attól lehet teherbe esni. Àltalàban a megszakításos módszerrel azért jön össze a gyerek, mert az utolsó pillanat után készül a ràntotthús.

Szerintem a kat. egyház nem támogatja a megsz. módszert, csqk a naptárast.

12. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - Luna93)
2012. nov. 12. 06:00

Hát, lehet, hogy az illető papnak eddig szerencséje volt:) - bocsánat -, de nekem csak a környezetemben két babus lett ebből a biztos védekezési módszertől:)


Más kérdés, hogy ha a természetes módszereket ötvözi valaki: hőmérőzés, naptármódszer, méhnaykváladék-vizsgálat és még a megszakításos is, akkor azért emelhető valamennyire a biztonsági index, de akkor sem 100%. Jó, a többi sem az.


Amúgy a megszakításosban az a legjobb, hogy senkinek sem jó igazán:(

11. vikucka (válaszként erre: 2. - Luna93)
2012. nov. 12. 05:42

Ha pap, akkor valszeg római katolikus, ők pedig elitélik az összes védekezési módot. Talán a megszakitásost nem. De a gumi, tabletta, spirál, stb. a természet rendjébe való avatkozás.


(Sosem estem teherbe megszakitásos mellett, de tekintve, hogy nekem normális úton is nehezen jön össze, nem meglepő. Vannak olyan nők, akik ránéznek egy pasira és már terhesek lesznek.) Szerintem azért ezt nem lehet ennyire egzaktul megállapitani.

2012. nov. 12. 05:17
Medve apám....
2012. nov. 12. 00:06
Mi így védekezünk, és nálunk eddig bevált. Mondjuk én pcos-es vagyok, terhességem előtt még gyógyszeres rásegítés is kellett, gondolom nálunk ezért is hatékony ez a védekezés. Én amúgy azt hallottam, hogy általában fiatalabb férfiaknál, sőt inkább kamaszoknál fordul elő gyakran, hogy az előváladékban van spermium. Ha csak azt nézzük, hogy gyógyszer és gumi mellett is teherbe lehet esni, szerintem a megszakításossal is megtörténhet.
2012. nov. 11. 23:30
Aktus közben a férfiaknál van elő váladék,amitől teherbe lehet esni,szal nem is kell hogy ügyetlen legyen...(ezt a férfiak nem érzik)
2012. nov. 11. 23:28
Nálunk közel 10 évig működött a módszer, és egyszer valahogy nem..... de ez az egy éppen elég volt a teherbeeséshez. :)
6. Luna93 (válaszként erre: 5. - -bvildiko)
2012. nov. 11. 23:24
Értem. Csak érdeklődöm. Én a volt párommal másfél évig megszakításos módszerrel védekeztünk. Nem történt baj. Következő párommal pedig a gumit választottuk.
2012. nov. 11. 23:22
Bármi lehet, ezt már sosem tudjuk meg. De ha ügyetlen is volt esetleg ez azt is bizonyítja, hogy nem biztonságos a módszer. Szerencsére!
4. Luna93 (válaszként erre: 3. - -bvildiko)
2012. nov. 11. 23:20
Nem lehet az, hogy csak a párod volt ügyetlen?
2012. nov. 11. 23:20
Ez nem kamu, valóban teherbe lehet esni. Élő bizonyíték erre az én kisfiam. :) :)
2012. nov. 11. 23:16
Egyik barátnőm mesélte, hogy neki egy pap mondta, hogy ez az egész kamu, hogy megszakításos módszerrel teherbe lehet esni, és hogy ezt csak azért terjesztették el, hogy az emberek pénzt fektessenek bele a védekezésbe; gumik, gyógyszerek, stb. És hogy régen is így védekeztek az emberek, és még nagyon sok természetes védekezési lehetőség van (pl. hőmérőzés, naptár). Véleményetekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi. Érvek, ellenérvek?
2012. nov. 11. 23:14
A nagy kérdés. Teherbeesés megszakításos módszerrel?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook