Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkahelyemen vettek fel a helyemre új személyt, hogy én más munkákat kapjak. Csak én érzem rossz előjelnek? fórum

A munkahelyemen vettek fel a helyemre új személyt, hogy én más munkákat kapjak. Csak én érzem rossz előjelnek? (beszélgetős fórum)


24. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2019. aug. 5. 16:12
* hőmérőt
23. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2019. aug. 5. 16:12
Dehogynem. Állami cégnél dolgoztam, és a jól muzsikáló KISZ-titkárt a műhely dolgozói státuszból felhozták az irodára, a munkaköre lett: levegő felelős = naponta végigjárta az irodákat, megnézte, hogy van-e fűtés, megnézte a hőmérők, feljegyezte, és ment tovább.
22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2019. aug. 5. 15:07
Tényleg nem, én viszont még tényleg a régi berögződésben gondolkodom.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2019. aug. 4. 19:32

Miért ne teremthetne a főnök új munkakört? Az a munkahely is csak valakinek a vállalkozása, ahol a főnök = vállalkozó akármilyen munkakört létesíthet, ill. megszüntethet.

Csak az állami hivatalok esetében van kötöttség a munkakörök kialakítására. Azt viszont nem írja a kérdező, hogy kft, vagy éppen önkormányzat, posta, stb. helyen dolgozik.

2019. aug. 4. 14:35

Én voltam ilyen helyzetben, bár én utólag tudtam meg, hogy helyettem vettek fel valakit, mert egyszer elkeseredésemben azt mondtam, hogy ki fogok lépni.

Ez múlt év őszén volt (szeptemberben), novemberben kezdett az új ember, elvárták, hogy tanítgassam, majd januárban megkérdezték, hogy hogy állok a munka kereséssel, én meg mondtam, hogy nem keresek állást. Ezen teljesen felháborodtak és ekkor közölték, hogy helyettem jött a kolléga, és így már sokan vagyunk, és nekem kell menni. Természetesen megmondtam, hogy nem fogok kilépni. Így elvették az összes munkámat. Addig is éreztem, hogy nem kívánatos személy vagyok, de ezentúl még inkább, így egy újabb csörte során megmondtam mennyiért vagyok hajlandó a közös megegyezésre. Alkudtak belőle valamennyit, de nagy részét megkaptam és megváltunk egymástól. Nagyon szerencsés voltam, mert 2 hét múlva már volt állásom és végre olyan, amilyet szeretek és ahol megbecsülik a munkámat.


Nem tudom nálad, hogy alakult ez ki, esetleg nem megfúrt e valaki, ahogy engem is, így nem állítom, hogy nálad is ez a helyzet, de sosem lehet biztos az ember semmiben...

19. Guruljka (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. aug. 3. 08:07

A főnököd, aki javasolta, hogy tanuld be az újabb munkát - na őt kellene megkérdezni, hogy most mi legyen. Ha ki akarnának tenni, már megtették volna.

Átgondolatlan bővítés történt, nem jött be, amit az új munkakörrel akartak?

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2019. aug. 3. 07:27
Szerintem a közvetlen főnök sem, de a felettese sem teremthet státuszt, előbb ezt a fura helyzetet kellene megérteni, miért is vettek fel gyakorlatilag egy személyt úgy, hogy eleve nincs munkaköre.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. aug. 3. 07:19

Lehet, hogy nem volt egyértelmű, ahogyan fogalmaztam: arra gondoltam, hogy pl. a művezető, vagy éppen osztályvezető főnöke az igazgató, és az új kolléga az igazgató által patronált személy.

Tehát a közvetlen főnök nem tehet mást, mint felvette az igazgató valakijét arra a munkakörre, mert azt az utasítást kapta. De a kérdezőt nem szeretné elveszíteni, ezért kivár, mikor csinál hülyeséget a kedvenc, ill. keresi a lehetőséget egy újabb feladatkörre, ahova a kérdezőt be tudja tenni.


De nem árt, ha a keres magának valami új munkahelyet, legyen valami tartalék-cím a zsebében.

16. Guruljka (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2019. aug. 3. 07:11
Ez nekem erőltetettnek hangzik. De lehet, hogy én vagyok naiv és tapasztalatlan.
2019. aug. 2. 14:34

Mi az, hogy neked kitalálnak valamit amikor volt munkád. Hát nincs jó szaga a dolognak. Ha már ki kell találni mert a másik amire téged gondoltak befuccsolt, régen rossz.

Szerintem maradj a fenekeden, és ajánld fel, hogy iskolázzanak be és ellátsz egy magasabb pozíciót magasabb bérért. Ne ugrálj, igaza van annak aki azt mondta a fizut megkapod, majd kitalálnak neked valamit.

Egyébként mivel foglalkozol?

2019. aug. 2. 14:21
Nekem még az jutott eszembe ezzel kapcsolatban, hogy azt akarják, hogy esetleg te mondj fel magadtól, hogy az nekik azért jó, mert nem kell végkielégítést fizetni. Ha viszont ők küldenének el indoklás nélkül, akkor viszont lehet, hogy járna neked.
13. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. aug. 2. 10:51
Jól érzed.
12. 0adc8842b1 (válaszként erre: 9. - R.Eszter)
2019. aug. 2. 09:53
De lehet egy tetszetős hölgyemény, vagy valóban valakinek a valakije. Kár utána nézni, legfeljebb hamarabb kirúgják, csak először tanítsa be az új jövevényt.
2019. aug. 2. 07:18
Sajnos nem tudom valakinek a valakije-e. De ez jó irányvonal, erre nem gondoltam eddig!
10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - R.Eszter)
2019. aug. 2. 07:08

Látod ez meglehet, hogy az új munkatárs egy a főnököd főnökének valakije. És a te közvetlen főnököd most azt várja, hogy az új kolléga mikor csinál akkora marhaságot, hogy őt kirúghatja, és téged rögtön vissza tud a helyébe állítani.

És az ő kedves főnöke vigye a kis rokont oda, ahova akarja!

Persze ez csak akkor igaz, ha a közvetlen főnöködnek is van főnöke. Ha saját rokon, stb. akkor ez a verzió kilőve.

9. R.Eszter (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. aug. 2. 06:58
Amikor olvastam a történeted, átsuhant az agyamon, hogy akit felvettek -végül is a te munkakörödbe - az nem valakinek a valakije? A kérdésed szempontjából mindegy és az előttem szólókkal értek egyet, csak én a helyedben azért utánanéznék. Végül is az történt, hogy a te munkádat átjátszották valaki másnak.Ezt általában csak "cimboráknak" szokták megtenni.
2019. aug. 2. 06:58

Az a problémám, hogy a 8 órámat bár letöltöm, feleslegesnek érzem magam. Nem bírom a tétlenséget.

Szóltam erről, hogy alig van mit csinálnom.

Mások szerint buta vagyok, mert kapom a fizetést jelenleg is, ha csinálok valamit ha nem. De engem zavar ez.

2019. aug. 2. 06:46

Logikusnak tűnik, amit gondolsz, és amit a többiek is tanácsolnak.


Egyetlen bökkenőt látok: a mai világban már nem várnak heteket azzal, hogy valakit elküldjenek, ha nincs rá szükség. Nem fizetnek egyetlen dolgozót sem, ha nem tudják hasznos munkával ellátni.

Ma már sajnos nincs olyan helyzetben egyetlen vállalkozó sem, hogy emberségből, és a várható eredmény, haszon nélkül fizessen munkabért, TB-t, stb.


Titkon még reménykednék, de nem árt, ha van a tarsolyodban egy-két lehetőség!

2019. aug. 2. 06:24
Köszönöm a megerősítést. Akkor nem csak bebeszélem magamnak. :(
2019. aug. 2. 04:55

Kezdj el állást keresni.

Én sem gondolnám normális esetnek ezt.

4. globus (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. aug. 1. 23:09

Hát...érdekes. Talán azt akarják, hogy magadtól mondj fel?

Amikor felajánlották az új állást, tudhatták, hogy nem tartós státusz.

3. Böce (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. aug. 1. 23:04
Az a véleményem, hogy szépen csendben kezdj el más munkahelyet keresni. Úgy tűnik, hogy szükséged lesz rá.
2019. aug. 1. 22:58
Tényleg gyanús szerintem is jobb ha nézegeted az álláshirdetéseket.
2019. aug. 1. 22:36

2 éve dolgozom itt. Panaszt nem kaptam a munkámra. Volt egy szabad pozíció, amit NEM én pályáztam meg, hanem a főnököm javasolta, hogy vállaljam el. Vettek fel egy nőt akit tanítottam, átadtam a munkám neki. Teltek a hetek, majd szóltak hogy az új munka megszűnik. Segítsek be a nőnek a régi munkámban. Ketten sokak vagyunk rá. Vagy nekem nincs mit csinálni, vagy neki. Azt mondta a főnököm, hogy legyek türelmes, majd kitalálnak valamit nekem is. Hetek telnek el így.


Mi a véleményetek? Néha úgy érzem ki akarnak fúrni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook