Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kisfiam 10 hónapos és ma szóltak, nem mennék-e vissza a munkahelyemre dolgozni. Te mit tennél? fórum

A kisfiam 10 hónapos és ma szóltak, nem mennék-e vissza a munkahelyemre dolgozni. Te mit tennél? (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 7. 17:52

Kedves kismamák, anyukák!


Mint tudjátok, a bölcsöde egyre kevesebb található óvoda még ugy ahogy az a bökkenő csak ugy veszik fel a gyermeket, ha van munkahelye az anyukának.

Az is igaz kevés az a cég, ahol megértőek az ilyenekkel szemben. Általában az a tapasztalat a munkáltató nem nagyon szereti azt, valamelyik munkavállaló csemetéjével sokat legyen pl betegállományban, hiszen kiesik a munkavégzésből.

Ha a gyerköc közösségbe kerül, akkor ezzel számolni kell, mert ott kapnak el betegségeket.

Én tapasztalatból és jóindulatból mondom. Nekem már felnőttek a lányaim, de én is keresztül mentem ezeken. Az én időmben akkor még nem volt ilyen probléma. Ma már sajnos másképp mükődik ez a rendszer.

Kivánok mindenkinek sok szerencsét.

Szivélyes üdvözlettel:

Anyuci91

2009. márc. 28. 07:37

Azt kell eldönteni, szükség van-e a keresetedre, vagy sem.... Ennyire egyszerű. Én annak idején egyik gyerekemmel sem maradhattam otthon. A családért hozott áldozat természetes - szerintem.

A többi csak duma.

2008. szept. 2. 07:59

sziasztok,

nekem van egy 16 hetes fiam, es en igenis dolgozom mellette mar 6 hetes kora ota. Es nagyon jot tesz nekem is, es neki is. Abban igazatok van hogy ö az egyik legfontosabb, de mellette meg van 100 masik szempont is.

Nekem szerencsem van, mert olyan a munkahelyem hogy csak este kell mennem es annyiszor megyek ahanyszor akarok, nagyon rendesek a fönökeim. Igy heti 2max 3x megyek be. (felszolgalas) A ferjem ilyenkor mar itthon van, ö van a fiunkkal. Eleinte nagyon rossz volt, nekem is es nekik is. De mar szuper, es szemmel lathatoan naprol napra egyre remekebb lesz a kapcsolatuk. Szerintem erre nekik is ugyan ugy szüksegük van mint nekünk a babaval lenni. Ha otthon vagyok az nem ugyan az, nem tud olyan kapcsolat kialakulni köztük. Nekem pedig szüksegem van kicsit emberek (felnöttek)között lenni, beszelgetni, kiszabadulni otthonrol. Ettöl meg nem maradok le a gyerekem fejlödeseröl, mar csak azert sem mert 6-kor megyek es ö altalaban mar 8-fel9-kor elalszik este. Szoval Szerintem igenis jo egy kicsit kimozdulni baba nelkül, hatrahagyn az otthoni dolgokat, dolgozgatni valami mast, nem csak hazimunkat es mellette persze nem utolso szempont hogy a penz is mindenhol altalaban jol jön a kisgyerköc mellett. Es en ettöl nem erzem hogy rossz anya lennek!!!

2008. júl. 30. 10:34

A gyermeknek a legfontosabb időszaka ez a három év, ezt a korszakot soha nem fogod vissza hozni.

Más fogja látni miként, kezd járni, beszélni, és még sok más.

Utána már elkezd lassan kirepülni és észre se fogod venni, hogy már felnőtt.


Ági

2008. júl. 22. 11:40
Nem mennék semmi áron! A legszebb együtt töltött időszakot mulasztanád el!
22. dus (válaszként erre: 21. - 2577cdcc12)
2008. márc. 14. 22:50

Igen! Kár lett volna!

Nem sokat morfondíroztam rajta, de azért a szíven visszahúz a "felnőttek" világába, mert hát itthon a 4 fal közt az ember kicsit besavanyodik!

De azért nem megyek minden áron! Annak csak a babám inná meg a levét!

Márpedig Ő AZ ELSŐ, A LEGFONTOSABB!!!!

Arról nem is beszélve, hogy mivel még nincs 2 éves, csak 11 hónapos, a GYED-et le kellett volna "cserélni" a GYES-re, ami aztán még sokkal kevesebb, így tényleg ugyanott lettünk volna pénzügyi téren!

Azért kíváncsi voltam más anyukák véleményére is.

Köszönöm a hozzászólást. :))

21. 2577cdcc12 (válaszként erre: 20. - Dus)
2008. márc. 14. 17:25
Hát ha az anyagiakban majdnem mindegy, akkor tényleg kár lett volna...
20. dus
2008. márc. 14. 17:11

Sziasztok!


Köszönöm a hozzászólásokat!

Végül úg ydöntöttünk, hoyg nem megyek vissz adolgozni!

Ennek van több oka is!

Egy részt kiderült, hoyg ha vissza szeretnék menni dolgozni, akkor el kell végeznem még egy vendéglátó vagy kereskedő sulit, mert már kell.

Más rész voltunk a bölcsiben bejelentkezni, ahol is közölték velem: szeptembernél hamarabb nem tudják fogadni a fiamat, mert zsúfoltság van, sok a beszoktatós baba.

Aztán figyelembe vettük annak tényét is, hogy többet nem lesz a babám kicsi, nem lehetek itthon évekig, sok mindenről lemaradok,ami pótolhatatlan!

Nem tervezek 3 éves koráig itthon maradni, de amint betölti a kettőt, kezdjük a bölcsibe szokást,így jövő szeptembertől tudok ismét munkába állni! Addigra meg lesz a kért iskolám( végzettségem) is, ami szükséges a munkám ellátásához.

Még azt is figyelembe vettük, hoyg most GYED-en vagyok, szinte annyit kapok a családival együtt, mintha dolgoznék.

Sajnos itt az ezen a vidéken nem magasak a bérek, így az ember 2x meggondolja, mit lép!

Tehát végül itthon maradtam!

2008. márc. 14. 14:53

Van jó és rossz oldala a bölcsinek.

Jó, mert gyerekek között van, és ott más hatásoknak is ki van téve mint otthon, előbb szocializálódik. És valószínűleg az együtt töltött időt sokkal jobban meg fogjátok becsülni mindketten, mintha egész nap otthon lennél vele.

Rossz viszont azért, mert sok dologról lemaradsz, amiről ha vele lennél, akkor nem...

Mondjuk ha szereted a munkád, akkor szerintem egyáltalán nem gáz visszamenni. Én 3 éves koráig itthon voltam vele, de lássuk be az sem a leányálom, mindenhova hurcolni, egész nap egy picivel lenni, kimaradni a "felnőtt" életből. Persze nem mintha megbántam volna, de azért mindkettőnek megvan az előnye-hátránya...

2008. márc. 14. 14:31
Azt még leírnám, hogy nem hiszem, hogy ártott a bölcsöde (illetve az együtt töltött idő hiánya) a kapcsolatunknak vagy a fejlődésének. Kiegyensúlyozott, vidám és sokoldalú és önálló kislányom van (ez nem az én elfogult véleményem, hanem az iskolaérettséget vizsgáló "szakemberé"), aki szívesen jár iskolába és más közösségbe is. Azt nem tudom, hogy milyen lenne, ha tényleg három évet itthon töltöttünk volna.
2008. márc. 14. 14:25

Én úgy tudom, hogy lehet már dolgozni GYED mellett.

Úgy látom már döntöttél, de én azért leírom a saját tapasztalatomat.

A kislányom 11 hónapos volt, amikor visszamentem dolgozni, igaz csak 6 órában (kellett a pénz is és féltem is, hogy később már nem vesznek vissza, ha akkor nem megyek).

Nagyon féltem, hogy nem fogja bírni a bölcsödét és nem fogják úgy szeretni, gondozni ... és nagyon nehezen is indult. Nehezen szokott be (nem evett semmit, amíg nem mentem érte stb.) Aztán utánna már ment minden "simán". Nagyon jó lett a kapcsolata a gondozónőkkel, én pedig el voltam ájulva, hogy szinte (persze csak idézőjelben) jobban ellátják őket, mint mi otthon (gondolok itt arra, hogy még akkor is lemosdatták a popsijukat, amikor csak pisis volt a pelus stb.).

Összességében nem bántam meg, hogy visszamentem dolgozni, bár azt nem tudom, hogy milyen lett volna ha három évig vagyunk együtt itthon.

Az biztos, hogy az oviba való beszokás nem lett könnyebb attól, hogy már előtte is közösségbe járt a kislányom. Nagyon nehezen szokott be az oviba, egy hónapig minden reggel az ablakban bőgött (én meg kint).

16. Banita76 (válaszként erre: 5. - Dus)
2008. márc. 6. 12:17
Szerintem jól döntöttetek, hogy otthon maradsz a babával. Kicsi még, rossz lenne neki nélküled.
15. Cinka
2008. márc. 5. 21:30
A kisebbik lányom 20 hónapos. Már a terhességem alatt munkanélküli voltam. Most kaptam egy ajánlatot állásra. Hosszas vívódás után elfogadtam. Itt nagy a munkanélküliség, a hivatásomban pláne.Ha ezt elszalasztom, nézhetek majd nagyokat, ha lejár a gyes.A picit egy kedves anyukához viszem át napközben, aki hivatásos nevelőszülő, és nagy szeretettel, odaadással fogadta a kislányomat is.(bölcsőde nincs a városunkban).Még ha fizetek is az elhelyezéséért, nekem megéri, ha nem is anyagilag, de lelkileg mindenképpen, így nyugodtan dolgozhatok, mert jó kezekben tudom. Reggelenként persze sírdogál, ha otthagyom, de hamar megnyugszik és ragyogóan elvan a pótanyukával is. Nem bántam meg a döntésemet.
2008. febr. 19. 11:05
Neked kell eldöntened,hisz te látod,hogy tudod-e ezt vállalni,vagy esetleg szükséges is vállalni..de ha tudnának várni még rád,akkor lehet kis lurkód díjazná,de ha úgy érzed,bírnád a munkát és a gyerkőcöt is meg tudod oldani,akkor szerintem nem lenne akadálya..de..hangsúlyozom,TE döntheted ezt el családi helyzetetdől függően!Hát,alapos átgondolást igényel,az már egyszer biztos...
2008. febr. 19. 10:59

hát ez sok mindentől függ

elsősorban az ajánlattól amit kapsz

de mérlegelni neked kell

hogy mennyire éri meg mennyire fontos az anyagi előre lépés

vagy inkább a gyerek nyugalma fontosabb stb

habár nekem nincs gyerekem

de ha lenne.és 10 hónaposan olyan ajánlatot kapnék ami minden tekintetben visszautasithatatlan

akkor mennék

de 50 ezer ft-os minimálbérért meggondolnám...

2008. febr. 19. 08:59
masfel eves kor alatt csak akkor mehetsz vissza dolgozni,ha lemondasz a gyesrol,gyedrol.Es utana is csak reszmunkaidoben dolgozhatsz.En is csak masfel eves kora utan mentem dolgozni,napi 4 oraban(csak papiron voltam 4 oras,igazabol sokkal tobbet dolgoztam).De ha anyagilag megteheted,ne menj!En egyedul voltam a gyerekkel,muszaly volt dolgoznom,hogy eltartsam.
2008. febr. 16. 20:43
Szerintem vissza lehet menni, bár ez az anyuka és a gyermek személyiségétől is függ. A legfontosabb, hogy ha az ember mégis bölcsibe viszi, hogy abban az időben viszont, amit együtt tölt a gyermekkel csak vele törődjön.
10. Sylva
2008. febr. 16. 20:39
Az én kicsim április 5-én tölti a 2 évet. Én április 7-én kezdek dolgozni. Most kezdjük szokni a bölcsit, együtt. Korábban is lett volna lehetőségem dolgozni, de nem mentem. A gyerek a legfontosabb!!!
2008. febr. 16. 20:37
Ha anyagilag megteheted maradj othon velük ezt az időt és életkort soha semmi nem hozhatja vissza.Soha többé nem lesznek ennyi idősek soha nem jön vissza és még annyit melozhatsz életedben...
2008. febr. 16. 20:28
Én a 2 gyerekemmel 6 évig voltam otthon. Szerencsém volt mert utána is olyan munkahelyet választottam ami mellett együtt mentünk reggelente az oviba és suliba. Visszahozhatatlan szép éveket töltöttünk együtt a két kis lurkóval. Kiegyensúlyozott, nyugodt, egészséges gyerekek voltak. Ma amikor a gyerekkorukról beszélgetünk bőven van mit mesélniük és csupa kellemes emlék.
2008. febr. 16. 19:14
Hát én mérlegelnék minden szempontott.De először is azt,hogy hetente menyi időt vesz el a gyerekemtől?Van-e aki addig is vigyázon rá?Na meg attól függ,hogy anyagilag kinek hogy?
6. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Dus)
2008. febr. 16. 08:03
:) a bébi a legfontosabb :)
5. dus (válaszként erre: 4. - LoLiNa)
2008. febr. 15. 16:19

Szia LoLiNa!


Nem hagynám itthon, az biztos! Csak kíváncsi voltam a véleményekre e témával kapcsolatban!

Megbeszéltük a párommal, hogy nem megyek vissza! Lesz, ami lesz, de a babám nyugodt lelki és szellemi fejlődése sokkal fontosabb bármi másnál!

Azért jó volt eljátszani a gondolattal, hogy megint emberek közé menjek!

Így csak kikapcsolódás szinten járok be a munkahelyemre(fürdőbe)! :))))

Arra a döntésre jutottunk, hogy majd ha betölti a 2. évet, akkor kezdjük a bölcsit és majd ha beszokott, utána megyek csak vissza dolgozni!

4. LoLiNa (válaszként erre: 1. - Dus)
2008. febr. 15. 10:33

hááát.. esetleg besegíteni nem hivatalosan.. és persze, ha van kire bízni addig a picit..

még annyira csöpp a bébid, én nem tudnám otthagyni..

2008. febr. 13. 15:32
Nekem a kisfiam 2008. március 18-án lesz 1 éves. Én majd másfél évesen szeretném beadni bölcsibe! Muszáj dolgozni! De ennél hamarabb nem adnám be a helyedbe! Annál jobb minnél tovább van veled a gyermeked! :)
2008. febr. 13. 15:04

Teljes munkaidőben nem lehet állást vállalni.


Én visszamennék. Ebben a világban? Simán. Persze csak akkor, ha a gyermek gondozását meg lehet oldani nélkülem is.

1. dus
2008. febr. 13. 15:00

A nagyobbik fiam 2,5 éves volt, amikor dolgozni kezdtem, azonnali szoktatással mentünk bölcsibe! Szegény sokat sírt, mert néha a mama vitte, én 12 órában másnaponta dolgoztam!

Ugyanerről a helyről vagyok most itthon GYED-en, a fiam még pici, nem szívesen adnám még bölcsibe! A főnöknőm most szólt, hoyg felmondott az egyik csaj, jó lenne, ha vissza tudnék menni, mert szükségük van rám!

Szerintetek mit tegyek!

Szívem szerint mennék is és maradnék is! Anyagiak miatt jó lenne, de ha a baba érdekeit nézem (márpedig ez a fontosabb!!), neki még nagy szüksége van rám, hisz még olyan pici!

Egyáltalán a GYED mellett lehet teljes munkaidős állást vállalni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook