Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Most szültem áprilisban, tanulni szeretnék, nyelvet, szakmát, bármit, hol, hogyan? Nem mennék vissza a régi munkahelyemre :( fórum

Segítsetek! Most szültem áprilisban, tanulni szeretnék, nyelvet, szakmát, bármit, hol, hogyan? Nem mennék vissza a régi munkahelyemre :( (tudásbázis kérdés)

16. af1fde488c (válaszként erre: 15. - Gyzsuzska)
2010. júl. 28. 22:28

Kockáztatod az egészséged, hogy fennmaradjon valami abból, amit úgy hívnak, magyar, és nem kapsz érte cserébe semmit.


Elkeserítő.

2010. júl. 28. 00:32
Nekem most jár le a GYED én is voltam már korábban a munkaügyön és azt mondták,hogy nálunk nincs semmi a kismamáknak.Mert a tanfolyamok vidéken vannak és csak helyben lévőre lehet menni de itt nálunk nincs semmi.
14. bry083
2010. júl. 26. 10:36
Sziasztok! A téma engem is érdekel. Nyelvvel nincs gond, de az érdekelne hol és milyen okj tanfolyamot lehet csinálni? Milyen szakmákat ilyesmi. Van valakinek konkrét infója, tapasztalata?
13. Csicsi25 (válaszként erre: 12. - Af1fde488c)
2010. júl. 26. 10:34

Hát, elismerésem, ha egyedül meg tudtad tanulni az angolt. Nekem a nullánál is rosszabb a nyelvérzékem. A szavakat még úgy ahogy megtanulom, de a nyelvtant képtelen vagyok alkalmazni. Én németet "tanultam" általánosban, meg gimiben, de egy épkézláb mondatot ki nem tudok nyögni.

Megoszthatnád velünk, milyen tankönyvet, hanganyagot használtál.

12. af1fde488c (válaszként erre: 1. - 81fea164b2)
2010. júl. 26. 10:30

A nyelvtanulásnak látom legtöbb értelmét.

Ha nem beszélsz angolul, akkor kb egy év alatt meg tudsz tanulni önnállóan angolul otthon. Ez után, ha már a tudásod stabil, keress egy nyelvvizsgaelőkészítő tanfolyamot, ez kb 3 hónapos, és tedd le a nyelvvizsgát. Én az egynyelvű ECL-t javaslom, ott a vizsgán nem kell fordítani.


Azért nem kivitelezhetetlen, mert én is uígy csináltam, pedig a nyelvvérzékem egyenlő volt a nullával, de pótoltam szorgalommal.


Nagyon szívesen leírom Neked, hogy miből tanultam. (Tankönyv, plusz hanganyag) és hogy mit kell még megvenned. Ez egyszeri beruházás, de egy életre szól, ha megtanulsz angolul.

2010. júl. 26. 10:30

bár én nem vagyok kismama, de sok mindent tanulnék, sok minden érdekel.


szabás-varrás, minden ami kézzel készíthető...

10. mamcili (válaszként erre: 1. - 81fea164b2)
2010. júl. 26. 10:28

nyelvet már a neten keresztül is tudsz...

csak időt kell szánnod rá...


[link] itt vizsgalehetőség is van.


vizsgát szinte bárhol letehetsz


mit tanulnál?

mi érdekel?

9. jozsi.38 (válaszként erre: 8. - 81fea164b2)
2010. júl. 26. 09:29
igen jól érted :()
2010. júl. 26. 09:26
Nos, ha jól értem, mivel nekem van már okj-s bizonyítványom (amivel kitörölhetem) akkor ingyenes oktatásban nem vehetek részt? Hát az nem jó! Most találtam egy oldalt, ahol elméletileg ingyé van, de olyan szarságokat lehet tanulni, ami engem nem érdekel :( ezerféle manager képzés, nah meg a számviteles száraz szakmák, vagy csak Bp-en lehet tanulni :(
2010. júl. 26. 09:24
én is hasonló cipőben járok, gyesen vagyok de mire visszamennék dolgozni, a cég valószínű be is zár.:( ezért szeretnék én is valamit tanulni.
2010. júl. 26. 09:19
nem szakmája okj-s képzésre is ha nincs okj-s képesítésed semmiből, szakmám nekem is van :) de azért még minimálbért se fizetnének, ahol meg gyes előtt dolgoztam nem akarok visszamenni 3műszakban dolgozni
5. mandy (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2010. júl. 26. 09:11

Igen, ha nincs valakinek szakmája, akkor az állam támogatja - ez független attól, gyesen vagy-e.

De nekem már van szakmám, így ez alapból nem jár :-/

2010. júl. 26. 09:04
én is neten néztem szét,hasonló cipőben vagyok mint ti. ha nincs okj-s képesítésetek akkor államilag támogatott képzésben részt lehet venni. jelentkeztem egyre csak az februárban kezdődik
2010. júl. 26. 08:52
:( nah igen, elég nagy baromság. Nekem is mondja mindenki, hogy úúú most úgysem kell fizetni, mert gyesen vagyunk, meg olcsóbb, meg kedvezmény...de én semmit nem találtam, sehol. Olyan baromságokat dob ki a google! A munkahelyemre én sem akarok visszamenni, 9 év elég volt, utáltam.
2010. júl. 26. 08:49

Szia :)

Én is tanulni szeretnék, de ugyebár a tanfolyamoknak elég borsos ára van. Voltam bent a munkaügyi központban, elmondtam, hogy elméletileg nem vagyok munkanélküli, de szeretnék más szakmát tanulni, mert az előző helyemre nem mehetek vissza (kicsit füllentettem - visszamehetnék, csak nem akarok). Azt mondták, vannak ilyen kismamát segítő beiskolázási támogatások, de csak akkor járnak, ha a baba elmúlt 1.5 éves.

Elég nagy baromságnak tartom, de ez van.

Szóval most várok...

2010. júl. 26. 08:46
Segítsetek! Most szültem áprilisban, tanulni szeretnék, nyelvet, szakmát, bármit, hol, hogyan? Nem mennék vissza a régi munkahelyemre :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook