Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A megelőzés és táplálkozás egy időben kezdődik fórum

A megelőzés és táplálkozás egy időben kezdődik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A megelőzés és táplálkozás egy időben kezdődik

2012. ápr. 1. 16:48

Hm...a cikkben vannak jó dolgok...persze sokszor az ember magára vesz dolgokat. Sajna én is így voltam, vagyok a szopizás terén, mert nekem sem ment. Volt, amiről nem tehettem, mégis érzem, h van, amit másképp is csinálhattam volna, ha segítenek, ha tudom és még sorolhatnám. Már nem tudok rajta változtatni, bár beletörődni sem, biztos érzékenyen fog érinteni mindig. Így a kisfiam 4 hónapos korától tápin él, addig anyatejet kapott cumisüvegből.


A hozzátáplálást igyekeztem okosan, ahogyan írták, csinálni. kb. az 5. hónaptól kezdtük, ahogy kell, ehhez képest sem a sárgarépát, sem a burgonyát nem eszi meg és még sorolhatnám mennyi mindent nem. Sőt. Mostanában úgy gondolja, h nem jó a kanál sem, kézzel enni sem, csak a cumisüveg, igaz igyekszem kutyulgatni neki főzit bele, tejpépet, gyümölcsöt....amit csak lehet. Sűrűre, nagy lyukú cumisüvegből issza. Semmi gond nem volt, míg a felső 4 foga ki nem jött szinte egyszerre, addig szépen evett kanállal. Onnantól csak csikorgatta és nem tudott mit kezdeni vele.

Az ételt nem veszi a szájába, legyen az kölesgolyó, kifli..., a mi ételünkbe is csak turkál, pedig kéri, érdekli, de mégsem.


Óh, a tanácsok...... védőnőre számítani nem lehet, ha a dokin múlik, még tápit sem enged váltani, a szoptatási tanácsadóról inkább nem beszélnék és sorolhatnám, pedig a kisfiam a 35. héten 1730 grammal, 43 cm-rel született. Igaz 11 hónaposan 78cm és 8600 gramm.

Sok múlik egy jó segítőn és a gyermek természetén. Az én fiam van úgy, h meg sem kóstolja az ételt, csak rázza a fejét, h nem kell. De volt olyan is, h csodálkoztam, h ízlik.


Sok mindent elolvastam, úgy csináltam, ahogy kell, vmit mégis elrontottam, h ide jutottunk.

Emésztem magam, de változtatni nem tudok, mert csak a sok hasonló problémával küzdő anyuka kérdését olvastam sok helyen, megoldást mégsem mondott senki. Az oké, h leírják, h a nagy könyv szerint, h hogyan kell, de mi van, ha mégsem kivitelezhető. Mert emberek vagyunk, sokfélék.

A gyermekeink is azok, már saját természettel.

Persze jó, h vannak támpontok, szerintem ez a cikk is ilyen, de az élet saját magát írja. Pont.

22. e417245f24 (válaszként erre: 21. - Egypt)
2011. ápr. 30. 06:57
Pont erre írtam:15 éve 6 hónaposan ajánlottak glutént.Így csináltam.10 éve 1 éves korig nem ajánlották ,ezt tettem.Most azt mondták,7 hónapos kor erre az ideális.Betartottam,pedig már láttam,hogy vannak helyzetek,amikor hiába teszünk meg mindent a gyerekért,az csak arra lesz jó,hogy a lelkiismeretünk tiszta lesz,hogy mindent betartottunk,ahogy azt kell.A dokinőnk szerint pl. mint a lisztérzékenység is,genetikailag kódolt,több ágra visszamenőleg-nálunk mindenki negatív lett családszűrésen...-elég egy vírus pl.és menthetetlenül aktiválja a folyamatokat.
21. egypt
2011. ápr. 29. 22:53

Egy kis kiegészítés:


"A 4. hónap előtt vagy a 6. hónap után megkezdett glutén bevezetés fokozhatja a lisztérzékenység és a cukorbetegség (diabétesz) kialakulási kockázatát."


A hivatalos védőnői ajánlás szerint a 7., és nem a 6. hónap után bevezetett glutén okozhat gondot.


A szoptatós egyesületek egyébként anyatejes táplálás esetén semmiképpen sem ajánlják a 6. hónap előtt elkezdeni a glutén bevezetését.

20. egypt
2011. ápr. 29. 21:52

Semmi támadó nincs a cikkben, nem tudom, miért veszik egyesek magukra. Túlérzékenység és belemagyarázás. És nehogy már a végén az jöjjön le, hogy semmi előnye nincs a szoptatásnak és az anyatejnek...

Megjegyzem, az első gyerekem nem tudtam szoptatni és tudom, hogy ilyenkor mennyire érzékeny az ember a szoptatás témára, de nem kéne olyasmit belemagyarázni a cikkbe, ami nincs benne.

19. kingi7 (válaszként erre: 17. - Clau26)
2011. ápr. 29. 21:00
Való igaz, az jön le belőle, hogy így kell... nos ilyenkor jelenik meg egy kérdőjel az ember fejében... olvastam itt olyan szoptatós fórumot, ahol egyenesen a tápszeres babák anyukáit elássák és olyan nincs,hogy egy anyuka nem tud szoptatni.
18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 8. - Szecsilla)
2011. ápr. 29. 19:00

Valószínűleg, mert ezek a dolgok nagyon nem egyszerűek, és legfőképpen nem egyértelműek.


Az anyatejjel táplált gyermekeim sokkal többet voltak betegek, hurutosak, stb.. A legkisebb még mindig szopik. Persze én is azért csinálom, mert az előnyeit nézem. Nyilván van az is.

De az is tény, hogy a tápszeres babám meg ezeket a nyavajákat sokkal jobban bírta, és bírja...


Akinek meg saját bevallása szerint volt már olyan babája, akit nem tudott szoptatni, nem tudom, hogy hogyan írhat így. Már ami az érzelmi részét illeti...Mi nők meg igencsak azok alapján működünk. És a világ még mindig fönnáll, hálisten.


Egyébként azért zavarnak a magyar szoptatós cikkek, mert itt csak írnak, sok országban konkrétan segítenek, szoptatási tanácsadók vannak, akik foglalkoznak a kismamával. Nekem pl. az elsőnél ezen múlott, hogy 3 hós kortól nem tudtam tovább szoptatni..


Egyébként a tényeket tekintve jó összefoglalás a cikk.

17. Clau26 (válaszként erre: 16. - Hoxa)
2011. ápr. 29. 15:49
Az a gond hogy a cikkben egyszer nem fordul elő az a szó,hogy ajánlatos..pl:Ajánlatos a babát igy meg úgy etetni stb..hanem az jön le belőle aki nem igy cselekszik az eláshatja magát mint anya..
16. Hoxa
2011. ápr. 29. 15:30

A cikk tájékoztatás, ebben a témakörben semmi nincs kőbe vésve.


A babák táplálása azért vált ki mindig vitát, mert annyira sokféle nézet létezik és mert minden gyerek más. Ettől még ajánlásokat, információkat meg lehet osztani, úgy gondolom.


Egyébként az első gyermekemet én sem tudtam szoptatni, a másodikat igen, tudom mi a különbség és tudom, milyen ezeket a dolgokat átélni.


Információnak szántam a cikket, aki nem talál benne használhatót, az hagyatkozzon más forrásokra, bőven van mit olvasni a szoptatás, tápszeres etetés és hozzátáplálás témakörben, emellett sokat segíthet a gyermekorvos és a védőnő is, a gyermek egyéni igényeit és tulajdonságait figyelembe véve.

15. kingi7 (válaszként erre: 13. - Clau26)
2011. ápr. 29. 15:29

Vagy az apuka :))) igen, elég nehéz főzni, az biztos, hiába próbálom :S a gyümit csak lében issza meg, ránéz analizálja, majd egy határozott "nem" és megy tovább... lehet bármilyen csinos a hami.

Most még nehezebb főznöm, apinak kijött a gyomorfekélye,Lányom válogat én meg a terhességi cukrom, kajaundorom, hányásom és a gyomorégésem miatt korlátozva vagyok. Na ez feladat!


Miket eszik meg a gyermeked, ami zöldség és gyümi?

Mi a kedvence?

Miket adsz neki általában enni?

A másik, nem tudom, hogy írtam-e de az én lányom a pirosat nem ette meg 4 hósan és most sem, szerintem akkor nem volt tudatos és mégsem...


Mondjuk van előnye, legalább nem zsíros mint sok gyerek :) hanem kis csinos magas leányka :)))

14. bettike2007 (válaszként erre: 13. - Clau26)
2011. ápr. 29. 15:26

szia.Anyukám átélte velem amit mondasz,semmit nem ettem meg,de mikorra iskolás 2-3ikos lettem már túl sokat is ettem:D

Úgy látom lányom kicsit jobb evő,de ő is azt amit szeret csak!

13. Clau26 (válaszként erre: 12. - Kingi7)
2011. ápr. 29. 15:15
aranyos vagy:-) és úgy látom egyet értünk..engem momentán az sokkal jobban megvisel hogy válogat és nem eszik normálisan,mint hogy nem tudtam szoptatni,mert tudtam a tápszeres babák is felnőnek minden probléma nélkül..na de ennél bosszantóbb dolog nincs mikor a wc eszi meg a főztödet..
12. kingi7 (válaszként erre: 11. - Clau26)
2011. ápr. 29. 15:08

Tökéletes anya vagy :) mert akik ezt átélik, nagyon megszenvednek! Nagyon egyszerű akinek simán van teje, de fogalmuk sincs, hogy mit élünk át, akik nem tudnak szoptatni! én is mindent elkövettem, hogy egyen gyümit, zöldséget,de nem megy!

Mintha az én lányomról beszélnél :)

Hát arra én is, mert ha nem kell neki valami, mert nem szimpi, inkább éhezik és sír, de biztos rossz anya, aki nem hagyja órákig sirni, zokogni a gyermekét! Én nem hiszem...

11. Clau26 (válaszként erre: 8. - Szecsilla)
2011. ápr. 29. 14:03

Gondolom neked is van gyereked és annak rendje módja szerint mindig időben megette a gyümölcsöt a zöldséget, a főt ételt,és nem evett soha édességet helyette és gondolom szoptatni is tudtad sőt a cikk irója azt is kihagyta:

3hónaposan már átaludja az éjszakát

12hónaposan már szalad

12hónaposan van már vagy 10foga

és 16hónaposan perfectül beszéli az anyanyelvet

na szóval itt azzal van baj hogy nemtudom a cikk irójának van e gyereke de minden gyerek más

Az enyém pl:

tápszeres mert nemtudtam szoptatni következik ebből:sz.ar anya vagyok

Nem szereti a zöldséget következik ebből az én hibám

Nem szeret semmilyen furcsaságot értem ez alatt:eper furcsa,vaj undoritó,májkrém undoritó,felvágott undoritó,kivi még undoritóbb és sorolhatnám még

Bezzeg a kinder tejszeletet és tárasit szereti amitől én gondolom szintén sz.r anya vagyok mert délelőttönként szoktam neki adni,következetesen délelőttönként!!

Szóval itt az a gond hogy a cikk irója azt sugalja ezzel,hogy akinek nem úgy működik a gyereke ahogy le van irva az már nagyon elrontott valamit..de mondom lehet jönni és ugyan etesse már meg a gyerekemet mondjuk vacsora időben...akár fogadnék is rá...

2011. ápr. 29. 10:49
Ja!Meg hiába figyelünk annyira az elején,ha utána a boltok polcain a legtöbb dolog tele van adalékanyaggal,színezékkel,állományjavítóval,stb.Mi is tudnánk sokan,hogy a bioételek lennének az igaziak,de ha egyszerűen nem tudjuk megfizetni?!
9. kingi7 (válaszként erre: 8. - Szecsilla)
2011. ápr. 29. 09:49
Miért kell le..... ni azokat, akik élettapasztalatuk, gyakorlatuk alapján kivitelezhetetlen? Tudod, nem mindenki olyan szerencsés, hogy tud szoptatni, meg mint a hozzászólások is mutatják, az ételallergia nem a "MIKORI" hozzátáplálásról szól. Nem hinném,hogy támadtak az anyukák! Minden anyuka máshogy csinálja, mindenki azt tartja jónak, ahogy ő csinálja.
2011. ápr. 29. 09:36

Hoxa, gratulálok a cikkhez. Szerintem nagyon is tanulságos.


Egy dolgot nem értek Vagyis értem: az emberi ... határtalan.):Mért van az, hogy egy értelmes cikkhez érkezik öt hozzászólás és mind az öt támadás, de egy másik cikk, ahol anyuka kétségbeesetten maga sem akarja bevallani, hogy valamit nagyon elszúrt gyereke nevelésében pillanatok alatt 100 hozzászólásban vigasztalják, hogy annak így kell lennie. Az eszem megáll.

2011. ápr. 29. 09:32
Ahogy olvasom a hozzászólásokat, nem túl jól sikerült ez a cikk...
2011. ápr. 29. 07:08
Hagyjuk már!Ápolónő vagyok,3 gyerek anyja!Az orvosok mindig variálnak az ajánlásokkal!"Adjál!Ne adjál!"Más volt az ajánlás 15,10 éve,más most.A fiaim 3 évig szoptak,fél évig csak anyatejet kaptak.Tehéntejet 1 éves kor alatt egyik sem.Mégis a nagyobb asztmás volt-hál istennek évek óta tünetmentes-a kisebb meg cukorbeteg és lisztérzékeny.A kislány 21 hónapos,ő önként hagyta abba a napokban a szopit,hát kíváncsi leszek!De csoda,ha ezek után nem hiszek a nagy ajánlgatásoknak?Hiába tudom felfogni ésszel,logikával,mit és miért ne adjunk,ha a tapasztalatom meg homlok egyenest ellentmond mindennek!!!
2011. ápr. 28. 22:25
Nekem a gyerekek 1 éves koruk után kecsketejet ittek, most pedig tehéntejet isznak tisztán. A kisebbik fiam még nem töltötte be a 2 évet, s imádja a tejet. Nekem mind a két gyerekemnél volt tejem, de én már 3 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni, úgy ahogy drága édesanyám is csinálta velem. Nem lett nagy bajom tőle, az ekcémát és az allergiát pedig nem erre fognám. S ha valakinek nincs teje még inkább a kecsketej, mint a tápszer. A tápszer is mesterséges dolog ki tudja miket kevernek bele. Érdekes volt ez a cikk az biztos. Egyébként kíváncsi lennék az írójára mennyire tartaná be a saját gyerekénél.
2011. ápr. 28. 21:49

Nem életszerű. Szép is lenne, de mi van azokkal az anyukákkal akik nem tudnak szoptatni? Így is lelki betegek, az a cikk pluszba beléjük rúg. Nos én olyannal találkoztam, aki fél évesen kezdte a hozzátáplálást, allergia, ekcéma, minden bejátszott, 2 ilyen ismerősöm van. Az, hogy a gyerek mit eszik meg, azon is múlik, hogy mi ízlik. Én sok dologgal próbálkoztam, nem csípi a gyümit és a zöldséget, de ami tejtermék, minden mennyiségben. Ez van, ő 4 hónaposan már nem ette meg ami piros, nem hiszem, hogy tudatos.


Apropó! annó tehén és kecsketejet keverve adtak a csecsemőknek, és nem lettek allergiások. Az allergiát inkább a sok vegyszerre és társaira lehet fogni. Én 4 hónaposan kezdtem almával és mégsem vagyok allergiás!!!


Clau26 Csatlakozom :))) A gyerek nem egy robot... hanem egy lény.

3. Clau26 (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2011. ápr. 28. 20:39
Na persze ha ez ilyen egyszerűn menne..szivesen ide hivnám a cikk kitalálóját hogy ugyan etesse már igy a leirtak alapján a 17hónapos kislányomat...megnézném mire menne vele...
2011. ápr. 28. 19:35
Én írok először úgy látom.Ez mind szép és jó,és természetesen sok mindent be is tartottam a gyerekemnél.Bár az is igaz hogy tejen nevelkedtem újszülött korom óta és nem kímélték a gyomrom,de nincs nagy betegségem semmi,sem allergiám.Ismerek olyat aki anyatejen élt 2éves koráig ezt azt nem adtak neki és beteges örökké,biztos hatással vannak az ételek a szervezetünkre,de nagyban számít a genetika.
1. Hoxa
2011. ápr. 28. 16:08
A gyermekek táplálkozása életük első napjaitól hatással van felnőttkori egészségükre, hiszen a kiegyensúlyozott fejlődéshez szervezetüknek a legjobb minőségű táplálékot kell kapnia. Az első hat hónap tápláléka az anyatej, amely nem csupán a növekedésben, de a betegségek megelőzésében is kulcsszerepet játszik. 1-3 éves korban alakul ki gyermekünk ízlése és táplálkozási szokásai, így fontos, hogy már kicsi kortól az ételek minősége és tápanyag tartalma számukra optimális legyen. A helyes táplálkozás segít az elhízás és az allergiák kialakulásának megelőzésében, és egy életre rögzíti a helyes választásokat.

Ugrás a teljes írásra: A megelőzés és táplálkozás egy időben kezdődik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook