Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A meditáció maga a csoda, mely meggyógyít téged és a világot. fórum

A meditáció maga a csoda, mely meggyógyít téged és a világot. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
20. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 1. - Ddba37bd80)
2010. febr. 9. 18:04
Egyetértek. :) Szoktam meditálni és nagyon jó érzés. Elfelejteni a környezetet és nem gondolni semmire. Nekem ezt jelenti elsősorban, de tapasztaltam hasonló érzést kiránduláskor is, mikor az ember egyedül kiül a sziklára a hegyekben és csak élvezi a szabadságot. Felemelő még belegondolni is. :)))
2010. febr. 8. 19:48
óó, most látom már nem is él a fórum :(((((((
18. 84882672dc (válaszként erre: 15. - Ddba37bd80)
2010. febr. 8. 19:47
volt már olyan hogy sírtatok meditálás közben??
17. 84882672dc (válaszként erre: 5. - Castellina)
2010. febr. 8. 19:46
van egy meditáció, az a címe ha jól emlékszem: a Föld gyógyítói... annak éppen az a lényege hogy egy kritikus tömeg már képes volna változtatni globálisan is.... és én bízom benne hogy egyszer ez is bekövetkezik....:)
16. 84882672dc (válaszként erre: 3. - Ddba37bd80)
2010. febr. 8. 19:44
örülök a fórumnak :) amiről írsz, az sajnos vagy nem sajnos, nagyon sok gyakorlást igényel... én az öngyógyítást szoktam csinálni a "laborban" bár gondolom ez mindegy is, a lényeg amit közben érzek és gondolok... viszont sajnos egyedül nem nagyon megy a meditálás, jobban szeretem a vezetett meditációt.... egyedül túl sokat gondolkodok..... :(
2009. jún. 20. 08:36

Teljes mértékbe egyetértek veletek. Olyan belső békét tudunk elérni, amiről még csak nem is álmodtunk. És ezzel a körülöttünk levőknek is.

Szerintem sokunknak ugyanezt jelenti. A materialista oldalról megközelítve relaxálnak. Csak a fizikai testen, az agyukon keresztül ürítik ki gondolataikat. Kezdetnek ez is megteszi Szerintem ők is előbb-utóbb elérnek a lélekhez.

Én minden meditáció előtt imádkozom, kérem a megbocsátást, és én is megbocsátok tiszta szívemből mindenkinek.

14. c4f059c04b (válaszként erre: 13. - Platty666)
2009. jún. 19. 23:32
Mióta meditálok (most már több éve), nekem is ezek jutottak eszembe és ezeket érzem.
2009. jún. 19. 22:36

Megpróbálom elmondani, amit erről gondolok.

A legfonotosabb, hogy tisztában légy ÖNMAGADDAL! Bocsáss meg a gyereknek, aki benned él, és bocsáss meg a mai önmagadnak, hiszen tudod, hogy nem vagy tökéletes. Fogadd el, hogy van, amire nem tudsz hatni, és fogadd el, hogy neked is van erőd, te is befolyásolod az univerzumot. Csillag vagy a Tejúton, nélküled hiányozna egy kis fény. Amikor ezt átérzed, akkor visszataláltál önmagadhoz. Nekem ezt jelenti a meditációt. Az, hogy önmagad belső útjain jársz, ahol kincsekre találsz.

(Amúgy még mindig nem tudom, más mit tart meditációnak...)

2009. jún. 19. 19:28
Kívánom, hogy mindenki megtanulja, érezze ennek fontosságát, és tudja meg, hogy mennyivel könnyebb az élet nehézségeit elviselni, hogyan tud segítségével meggyógyulni, a belső békét megtalálni.
11. c4f059c04b (válaszként erre: 10. - Ddba37bd80)
2009. jún. 19. 16:08
Igen, szerintem is. És ez adja a szabadság érzését.
10. ddba37bd80 (válaszként erre: 9. - C4f059c04b)
2009. jún. 19. 08:39
Ez így van. Kell valami belső késztetésnek lenni, hogy kezdjük keresni az utat. Miért is születtünk, mi a feladatunk. A felsőbb tudat elérése, mely Isten felé megnyitja a kaput, ez a cél. Ez könnyíti meg a fizikai életünket is, mert tudjuk, hogy nem rajtunk múlik minden. El tudjuk fogadni, hogy van eleve elrendelés, de ezzel együtt tudatára ébredünk annak is, hogy nekünk is sok mindent kell megtennünk.
9. c4f059c04b (válaszként erre: 8. - Ddba37bd80)
2009. jún. 18. 22:06
Az lehet, hogy első az egészség a betegeknek. De úgy tapasztaltam, hogy az univerzumot nem hatja meg önmagában az -egészséges szeretnék lenni kívánság-. Amíg csak a betegségtől szeretnénk szabadulni, az nem elegendő. Vagy max. csak nagyon az elején egy darabig. Később más célnak is lenni kell.
8. ddba37bd80 (válaszként erre: 7. - C4f059c04b)
2009. jún. 18. 21:16
Előszőr mindenkinek az a legfontosabb aminek a hiányában szenved. Aki beteg annak első az egészség. A végcél a test-lélek-szellem egyensúly megteremtése és megőrzése. Egy olyan magasabb és finomabb frekvenciára tudunk hangolódni, hogy a minket ért káros hatásokat kezelni, hárítani tudjuk. Mindnyájan szenvedünk és kínlódunk munkahelyi, családi, párkapcsolati problémáktól, de a meditációval kezelni tudjuk ezeket.
7. c4f059c04b (válaszként erre: 3. - Ddba37bd80)
2009. jún. 18. 21:02
Igen. Én is így tapasztaltam. De csak akkor működik, ha elvárások nélkül meditálsz. Az egészség önmagában még nem cél. Arra is gondolni kell mit szeretnénk kezdeni erősen, egészségesen.
2009. jún. 18. 20:42
Mi is változunk a világ által, és a világ is változik általunk. Minden összefüggésben van. Az apró sejtek nélkül nincsen nagy egység. A világnak szüksége van ránk, és ha sokan vagyunk akik a jót akarják és tesznek is érte, akár csak annyit, hogy önmagukat jobbá teszik, akkor az egész világ jobb lesz.
2009. jún. 18. 00:15
Az egész világot nem változtathatod meg. csak egyhez van jogod, a saját világod megváltoztatásához. Az önbizalom csak akkor társunk, ha egészséges, de azt önbecsülésnek nevezzük. Ha önző egoizmus vezérel, akkor rossz úton jársz, az nem hoz lelki békét.
2009. jún. 17. 12:54

azért a világot nem ez fogja megváltoztatni


de azon kéne dolgozni, hogy mi igen

2009. máj. 14. 18:26
A meditáció mindenképpen a békét, megbocsájtást, szeretetet ad. Mivel egy eddig ismeretlen érzés tölt el, ha gyakorlod, nem találod már bántónak azt, ami előtte még fájdalommal töltött el. Ezért lehet meditációval gyógyulni. Kicseréled még a beteg sejtjeidet is vele. Egyszerüen minden, ami eddig negatívan működött átváltozik pozítívba. Megszűnik a depresszió, fóbia, stb. mert rájössz, hogy nincs mitől félned.
2. platty666 (válaszként erre: 1. - Ddba37bd80)
2009. máj. 14. 15:42
Az én lelki békém az önbizalmamból táplálkozik. Amióta megtaláltam, egyre erősebbnek érzem magam, nyugodt vagyok. Nem tudom milyen a meditáció, bár próbáltam már olvasni róla, kérdezgetni másokat, de talán én nem vagyok rá alkalmas. Nekem az jelentette a fordulatot, hogy egy csalódás nyomán magamba néztem. Sok átsírt éjszaka és mardosó önvád után jutottam nyugvópontra, segítséggel. Lehet, hogy nálam a meditáció fordítva zajlik, dübörgő indulatokkal?
2009. máj. 14. 15:36
Biztosan vannak olyan emlékképeid, amikor olyan lelki békét, nyugalmat éltél át, amire a mai napig vágyódsz. Amikor úgy érezted, te és a világ egy egység vagytok, ahol senki nem bánthat, ahol a végtelen boldogság az úr. Ez a meditáció hatalma. Ennek segítségével nem csak a lélek, de a test is gyógyul. És ha sokan leszünk, az egész világ megváltozik. Nem lesz harag, ellenségeskedés, gyűlölet, irigység, stb. Segítsük egymást, tanuljunk együtt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook