Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van olyan betegségetek amit nem tudott orvos meggyógyitani és ti kezdtetek el alternativ terápiát kitalálni? fórum

Van olyan betegségetek amit nem tudott orvos meggyógyitani és ti kezdtetek el alternativ terápiát kitalálni? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. ápr. 28. 13:53
„A legmélyebb valóság nem a boldogság, hanem a fájdalom. Ez a legvégső valóság. Hogy miért, azt nem tudom megmagyarázni, valószínűleg azzal áll kapcsolatban, hogy a fájdalom teszi lehetővé, hogy búcsút vegyünk az átmenetitől. Ha összességében nézzük az élet valóságát, akkor azt látjuk, hogy átmeneti és mulandó. Mögötte azonban valami maradandó hat, bármi legyen is az. Nem tudom, és nem is akarom definiálni. Ám a fájdalom arra utal, ami mögötte van. A fájdalom teszi lehetővé, hogy meglássuk és elinduljunk felé.”
2009. ápr. 27. 19:21
köszuike
42. csabi4
2009. ápr. 27. 17:26

[link]

kezdetnek ez is elég :)

2009. ápr. 27. 17:21
mi ez az ujmedicina ?
40. youlcsi (válaszként erre: 38. - Csabi4)
2009. ápr. 27. 17:10
nem írtál "csúnya dolgokat" :)
39. lilluska25 (válaszként erre: 35. - Youlcsi)
2009. ápr. 27. 16:44
pedig van benne igaz,hidd el.
38. csabi4
2009. ápr. 27. 15:55
igen a legjobb tudása szerint de ez sajna kevés mert ezt nem tanitották meg nekik pedig már régen tudnak róla ... küldök privit ide nem irok "csunya dolgokat"
2009. ápr. 27. 15:51

ismerem, olvastam ezt az ujmedicinás dolgot már.

azt aláírom, hogy vannak csodák :) a vak hit sokmindenre képes. de azért nem mindenre!


és mi van akkor, ha én az orvosomban hiszek vakon? hiszen a kezébe tettem az életem, és biztos vagyok benne, hogy ő a legjobb tudása szerint akar nekem segíteni.

36. csabi4
2009. ápr. 27. 15:41

Nem is kell vitatkoznod :) én csak tájékoztatásul tettem fel ezt az elhalgattatot modszert -ez a doktor elvesztette saját fiát és utánna here rákos lett innen indult az egész.... ma már magyar forum is van és a vezetö 2 rákból is sikeressen kigyogyult az uj medicina segitségével + ha nem hiszed hogy be van bizonyitva már több mint 20 éve ajánlom ezt nézd meg

[link]

klinikákon professzorok elött !!! mégsem tanitják hogy miért ??? járjatok utánna.. :)

2009. ápr. 27. 15:37
ezzel meg már azért nem vitatkoznék, mert... izé... szóval én az ilyen pszichés blablával nagyon nem értek egyet.
34. csabi4
2009. ápr. 27. 15:02

idemásolok egy érdekes dolgot - ennyire egyszerü"" de ha ez az ember bekerül az egészségügyi gépezetbe....azért nem ismerik a placebót és nem is ismerhetik mert mindenki máshogy él meg egy azonos helyzetet -ezért a gyogyszerkisérletek is 2ös vak proba és hasonlok nem igazán jók....

[link]

2009. ápr. 27. 14:55

a placebo-hatással nem vitatkoznék :)

a legnagyobb gond vele az, hogy nem ismerik a pontos működését. tény, hogy létezik, hogy jó, de amíg nem tudják, mi váltja ki a placebora a reakciót, addig terápiás céllal sajnos nem használható, csak kísérletekben, tanulmányokban.


de tk placebo-n alapul nagyon sok terápia. népi dolgoktól kezdve a javasasszonyokon át a woodoo-ig sok minden (na, oké, kicsit sarkítottam :)). ha az ember hisz benne, jó eséllyel hatni fog. de elég lett volna említeni itt már önmagában a hit erejét is.

32. csabi4
2009. ápr. 27. 14:40

ez csak egy példa volt a sokszáz közül amit ismerek és igazad van ez nem eléggé meggyöző mert már eleve régen volt 42éve :) na de akkor ide másolok valamit ami eléggé friss és megláthatod mire is képes az ember ...

Dr. Jon-Kar Zubieta, a Michigani Egyetem ideggyógyásza egészséges önkéntesnek infúziót köt be az orvosi műszerekkel zsúfolt vizsgálóban. - Mindjárt hatni fog az új fájdalomcsillapító - mondja biztatóan. És tényleg: a korábban apró tűszúrásokkal kiváltott fájdalom a gyógyszer - mondanom sem kell: placebo - beadását követően nyomban csillapodik. Azt mondják, ez szubjektív érzés? Nagyon tévednek. Pozitronemissziós tomográffal, PET-CT-vel pontosan nyomon követhető (látható!), hogy a szervezetben fájdalomcsillapító endorfin termelődött, és az bizonyos agyrész receptoraihoz kötődött. Hogy a szuggerálás - némileg élezve - láthatóan hol váltott ki biokémiai hatást.


Fabrizio Benedetti a torinói egyetemen parkinsonos betegek remegését csillapította placebóval. Ő is műszerekkel igazolta, fényképezte le, melyik agyrészeknek változott meg a működése. A British Columbia Egyetem kutatói a placebo hatására a tüneteket csökkentő dopamin nevű anyag felszaporodását igazolták szintén Parkinson-kórosoknak adott placebo hatására.


Az is elég groteszk, ahogyan egy svéd kísérletben terhes asszonyoknak csillapították a hányingerét. A kismamák úgy tudták, hogy egy új hányáscsillapító szüntette meg rosszullétüket. Tévedtek, még csak nem is placebót tartalmazott a szer, hanem egy jól ismert hánytató hatására szűnt meg a hányingerük! Hatott. Ugye, a hit hegyeket mozdít.


Schedlowski, esseni kutató tizennyolc egészséges férfinak két napig cyclosporint, egy nagyon erős, a szervezet védekezéséért felelős, immunrendszert gyengítő anyagot adott. Ezt adják, adták transzplantációban is, hogy ne lökődjön ki az átültetett szerv. A kapszulákat epres tejjel vetették be. Egy hét múlva a kísérletet megismételték. Az epres tej ugyanolyan volt, csak éppen a kapszulák nem tartalmaztak már hatóanyagot. A szervezet ugyanúgy reagált rá, mint az "igazi" gyógyszerre: csökkent az interleukin és az interferon, valamint bizonyos fehérvérsejtek mennyisége a vérben. Azaz a placebo is sikeresen elnyomta a szervezet védekező képességét.


Nekem a legjobban az állatkísérletek tetszettek, hiszen a rágcsálóknak nem lehet elmagyarázni, beléjük szuggerálni, milyen szert kapnak. Egy elég kegyetlen kísérletben patkányokat cukros vízzel itattak meg, és egyidejűleg injekcióban egy cyclophosphamid nevű mérgező anyagot is beadtak. Az állatok fele elpusztult. Amikor a megmaradt állatok ismét cukros vizet kaptak, de mérget már nem - közülük is minden második elpusztult. A szervezet, vulgárisan fogalmazva: reflexesen kötötte össze a cukros víz és a korábban kapott méreg hatását.


Végül idézünk egy, a Der Spiegelben megjelent példát a sebészeti placebohatásról (melynek etikai vonatkozásáról tapintatosan hallgatott a neves német folyóirat...). Bruce Moseley texasi sebész 180, térdízületi bántalomban szenvedő betegének azt mondta, hogy a jól bevált "kulcslyuktechnikával", azaz egy apró lyukon át az ízületbe vezetett endoszkópos eszközzel műti meg őket. Csak éppen az altatást követően csak a páciensek felén végezte el az operációt. A többieket, mind a 90 embert is elaltatta, ám csupán apró bőrmetszést ejtett a térdükön, amelyet aztán összevarrt. Az ízülethez hozzá sem nyúlt. A placebobeavatkozáson átesettek ezt nem tudták. Kétéves nyomon követés során a két csoport terápiás sikerében nem volt különbség. Ismétlem: a sikerben, nem pedig a kudarcban...

Ha arra gondolunk, hogy csupán Németországban évente 190 ezer hasonló térdbeavatkozást végeznek, akkor érdemes tovább kutatni a placebót.

Vagy inkább a gyógyszert?

31. youlcsi (válaszként erre: 30. - Csabi4)
2009. ápr. 27. 14:32

most már azért a betegséget felismerik (jó esetben), és kezelik. lehet, hogy valami nem gyógyítható (mert az okát nem ismerik), de kezeléssel attól még megfelelő életminőség elérhető. pl cukorbetegség: ma már senki nem kérdőjelezi meg az inzulin létjogosultságát. gyógyítják? nem, mert nem tudják. de egy beállított dózissal és szigorú előírásokkal kordában tartják a betegséget.


az, hogy mennyivel születtél, és hogyan kerültél haza... már bocs, de ez nem az orvostudományt, hanem a kórházat, és az orvosokat minősíti.

30. csabi4
2009. ápr. 27. 13:55
miért most tudják ???? nem csak megállapitanak egykét elváltozást és arra fogják rá...saját példám hagy emlitsem meg 3.4 kg-al szüelettem 1.8 al kiadtak a korházból hogy menthetetlen !!!mert minden kijött belöllem - a házunkban élt egy öreg néni és egy nagyon egyszerü megoldást javasolt konyakot cseppentsenek kockacukorra és ezt nyalogassam :) és lás csodát már másnap elkezdtem enni és gyogyúlni - a mai tudásommal már tudom nem a konyak mentett meg hanem hogy hazavittek !!!!
29. youlcsi (válaszként erre: 27. - Lilluska25)
2009. ápr. 27. 13:47

50-100 évvel ezelőtt nem tudták, hogy mi a baj. nem volt uh, nem volt endoscop... sorolhatnám.

és persze vsz nem volt ennyi beteg sem: erősebb volt az emberek immunrendszere, nem volt ennyi vegyianyag... de mondhatnám azt is, hogy egyszerűen belehaltak úgy egy betegségbe, hogy nem tudták, mi okozta...

28. csabi4
2009. ápr. 27. 13:03

50 -100 évvel ezelöt nem ismertek ennyi betegséget amit a mai "orvostudomány" ismer???

szerintetek hogy lehetne eladni ennyi felesleges gyogyit ha nem találnának ki egy betegségre 30-40féle nevet ??? +jól irtad ez a rohanó világ és még sokminden más konfliktus okozza és pl a chronos betegek hol jobban hol rosszabbul vannak éppen attól függ éppen milyen szakaszban vagy -egy 1xrü példa tartozol a banknak havi törlesztőrészlettel de még nem kaptad meg a fizetésed -megkapod a fizetésed nem tartozol már- köv honap ugyan ez állandó visszaesés a konfliktusba

de hihetsz ennek a leirásnak is :A betegség eredete ismeretlen. Valószínűleg autóimmun folyamatról van szó. Lelki megterhelés nem játszik szerepet a betegség létrejöttében. Genetikai tényezők szerepére utal, hogy vérrokonok között 20% az ismétlődési kockázat. Esetleges kórokozók szerepe vitatott. A betegek egyéni megfigyelése alapján a táplálkozás valószínűleg szerepet játszik.

27. lilluska25 (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2009. ápr. 27. 12:42
hm de nem hiszem h kb 50-100 évvel ezelött is ennyi chronos volt vagy allergiás vagy endos...ezek mind a mai kor betegségei vagyrefluxosss
26. youlcsi (válaszként erre: 24. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 27. 12:13

na, szóval a crohn is fekélybetegség, nem csak a cu. sőt, a crohn talán egy lehelletnyivel rosszabb is.

a táplálkozásnak az ibd kialakulásában nincs szerepe (később belobanásban van... talán). amitől kialakul: génhiba, környezeti hatások, infectio stb véletlenszerű és rossz kombinációja. vsz. de nem tudják.

és a fórum témájába vágóan: gyógyítani nem tudják, de ált. jól kezelhető.

2009. ápr. 26. 15:51
ja persze énis sokmindent tudok kivülröl,de már unom hogy csak a betegséggel foglalkozzak,más gondolkodás mód kell...
24. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 21. - Lilluska25)
2009. ápr. 26. 15:24
Látom azért Te is utánanéztél. :) Igen, a Crohn és a colitis ulcerosa is más. Ezek mind a belek betegségei, utóbbi fekélybetegség de olyan sok minden okozhatja őket, egy azonban biztos: a táplálkozásnak igen nagy ha nem a legnagyobb szerepe van bennük.
23. lilluska25 (válaszként erre: 22. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 26. 15:22

most egy másik köbyvet is olvasok de nemtudom a cimét,ugyanez,mindent inkább másik odalrol közelit meg,hogy mik lehetnek a betegségek okai,

szerintem azért a lelki vonal is erös.

22. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 19. - Lilluska25)
2009. ápr. 26. 15:20
Nagyon érdekel minden ami az emberi testtel, egészséggel, betegségekkel, azok megelőzésével és az orvostudománnyal, egészségüggyel kapcsolatos. Igykszem minél többet tudni mindenről. Biológiából érettségiztem és jelenleg egészségügyet tanulok, de később szeretnék ápolónőit is elvégezni. Nagy álmom volt az orvosi egyetem, de a kémia pl nem az erősségem. :(
2009. ápr. 26. 15:16

bélgyulladás nem elvileg mert az Chron lenne az más.

az is érdekes ,mitöl van...

és neked volt vmi bajod ami miatt igy változtattál?

2009. ápr. 26. 15:14

Hallottam róla jókat. Főként lúgosításra ajánlják. Látogass el az Ex candidások topicba, ott választ kapsz a kérdéseidre, és konkrét dolgokat is tudnak Neked ajánlani. A candida sincs kizárva mert az is modern betegség és nagyon szereti megtámadni a szervezetet ebben az állapotában.

Az orvosok ált. mindenre rámondják egy idő után hogy lelki erdetű amivel nem tudnak mit kezdeni. Az IBSről nekem az allergiás bélgyulladás ugrik be, persze emellett lehetnek lelki vonulatai is.

19. lilluska25 (válaszként erre: 16. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 26. 15:10
te amugy vmi bioszt taulsz?nagyon kened vágod ezeket.
2009. ápr. 26. 15:08
Green Mix jó?
17. lilluska25 (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 26. 15:08

lehet hogy az IBS az is de olvass utána,föleg pszichoszomatikus betegségként tartják számon persze ezzel sem mindig értek egyet


ha van tuti recepted hogy induljak el,leirhatnád.

miket igyak,egyek stb.

16. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 13. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 26. 15:06

Azt nem mondanám, hogy egyáltalán nem eszek de próbálok keveset. A cukrot felváltottam édesítőszerrel abból is próbálom a legtermészetesebbet, a szteviát használni.

Kiskoromban édesség-függő voltam egy napot sem bírtam ki nélküle és bizony rengeteget megettem.

Nagyon nehéz volt leállni róla. Sokszor belebuktam, de egyszer sikerült. Fél évig nem ettem illetve nagyon minimálisat. Azért nem kell örökre megvonnunk magunktól, csak a mértékletességre kell figyelni. A csoki kis mértékben még talán hasznos is. Persze inkább az étcsoki amiben nincs annyi cukor.

Hát igen, az ételek régen teljesen mások voltak. A zöldségek, gyümölcsök vitamintartalma sokkal nagyobb volt, manapság a növényvédőszerek aránya magasabb bennük, aztán a környezetszennyezés is negativ, az élelmiszerek manipulálása, a gyógyszerek, kémiai anyagok hatása,a mozgásszegény életmód stb.. Régen minden más volt egészségesebbek voltak az emberek, nem volt ennyi negatic tényező. Ezek gyengítik az immunrendszert amely aztán elöbb utóbb kisiklik(allergiák) és a folyamat előrehalatával súlyos betegségek alakulhatnak ki.

2009. ápr. 26. 14:59

Az ember hozzáállása is nagyon fontos!

Mióta saját kezembe vettem a sorsomat, sokkal jobb a közérzetem és az egészségem.

Nagyon sok mindent meg kell változtatni és bizony ez nagyon nehéz. Nemcsak magunk miatt, hanem mert soxor csodabogárnak nézik az embert. Ma már divat egészségesnek lenni, de ez nem mindig volt így...

Nagyon sok módszert megtanultam kényszerűségből és rá kellett jönnöm, csupa hasznos dolog. A családom javára is tudom használni. Ingyen terápia.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook