Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A lélek betegsége fórum

A lélek betegsége (beszélgetős fórum)


27. winny (válaszként erre: 25. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 16:17

Igazad lehet.

Gyermeked betegségét jelentősen befolyásolta a Te állapotod.

Az orvosok nem vizsgálják a lelki okokat!

Így a gyermek olyan erős gyógyszereket kapott amitől ezek a gondok felléptek.

26. andi6020 (válaszként erre: 25. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 16:01
köszi :)
25. holdsirály (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2012. jan. 16. 15:56
ok
24. holdsirály (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2012. jan. 16. 15:54

SORAID OLVASVA OLYAN ÉRZÉSEM VAN ELÉGGÉ ISMERED EZT AZ ÁLLAPOTOT.HÁLA AZ ÉGNEK MÉG NEM VOLT RÁ PÉLDA HOGY VALAKIBEN KÁRT TEGYEN A GYEREKEM.SZÜLŐ VAGYOK,DE NEM ELFOGULT.ENGEM BÁNTOTT, A KUTYÁMAT IS.

EZ MÁR RÉG VOLT.TERMÉSZETESEN EZ NEM AZT JELENTI HOGY MÁR EL IS VAN FELEJTVE.FIGYELEM MINDEN REZDÜLÉSEIT.FÁRASZTÓ.MEG AKAROM MENTENI A GYEREKEM.TUDOM EHHEZ Ő IS KELL HOZZÁ.

23. andi6020 (válaszként erre: 22. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 15:47
Kérlek kapcsold ki a caps lockot, mert ez így nagyon zavaró.
22. holdsirály (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2012. jan. 16. 15:32

NEM! DEHOGY!ISTEN MENTS!

SENKINEK NEM JAVASLOK SEMMIT.VÉLEMÉNYEKRE VAGYOK KIVÁNCSI.

DE AZ ÖNMAGUNK MEGISMERÉSÉT AZT VISZONT JÓ ÖTLETNEK TARTOM.

21. holdsirály (válaszként erre: 16. - -Pille)
2012. jan. 16. 15:28
ELNÉZÉST HA BÁRKIT IS MEGBÁNTOTTAM.NEM ÁLLT SZÁNDÉKOMBAN.CSAK AZT ÍRTAM AMI EDDIG TÖRTÉNT VELÜNK.BIZTOS VAGYOK BENNE VANNAK ORVOSOK AKIK MEGVÁLTOZTATJÁK-MEGVÁLTOZTATHATJÁK MOSTANI NÉZETEIM-MEGLÁTÁSAIM.TERMÉSZETESEN TETTEIMÉRT-DÖNTÉSEIMÉRT FELELŐSÉGET VÁLLALOK.
20. andi6020 (válaszként erre: 1. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 15:23

Sajnálom ami veletek történik, de mit szeretnél ezzel sugallni? Hogy más is próbálja meg elhagyni a gyógyszereket paranoid skizofrénia esetén?

Rossz ötletnek tartom.

19. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 14:59

még.


egyik pillanatról a másikra átkattan, jön egy téves eszme, ami arra készteti majd, hogy kárt tegyen valakiben

18. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 14:58
ne keverd össze a pszichiátriai betegségeket (elmebetegségeket) a lelki betegségekkel, amelyeket pszichológus pszichoterápiával jól tud kezelni
17. -Pille
2012. jan. 16. 14:45
családtag-jav.
16. -Pille
2012. jan. 16. 14:44

Ez nem a lélek betegsége, hanem az idegrendszeré leginkább.Gyógyszerekkel a pszichotikus tünetek visszaszoríthatók vagy meg is szüntethetők. Gyógyszer nélkül, csak pszichoterápiával ugyan nem gyógyítható, de nagyon fontos a pszichiátriai kezelés.

A betegek saját magukat nem látják betegnek, így a családtak felelőssége , hogy biztosítsa a folyamatos orvosi kontrollt. Így elkerülhetők az olyan súlyos dolgok, mint pl. a skizofrén betegek gyakori öngyilkossága. Biztos vagy benne , hogy mered vállalni a következményeit annak, hogy felülbírálod az orvosokat?

15. edibest (válaszként erre: 13. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 14:23

Akkor legközelebb, ha baj van, ne az orvoshoz vidd!

Gyógyítsd magad...

Felülbírálni egy orvost???...merész!

2012. jan. 16. 14:13
kellene a gyógyszer...
13. holdsirály (válaszként erre: 10. - Edibest)
2012. jan. 16. 14:12
AZ ELME , A LÉLEK TELJESEN MÁS.AZ ORVOS CSAK A MEGLÉVŐ DOLGOT KEZELI AMI A FELSZINEN VAN.ANNÁL MÉLYEBB DOLGOKRÓL VAN SZÓ.
12. edibest (válaszként erre: 9. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 14:09

Nincs ilyen beteg a családomban.

Ápoló vagyok, dolgoztam pszichiártián...

11. holdsirály (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2012. jan. 16. 14:08
IDEGENEKTŐL INKÁBB FÉL
2012. jan. 16. 14:08
szerintem az embernek olyan az orvos, mint az autónak a szerelő...ha elromlik, szerelőhöz visszük. Ha azt mondja a szerelő, hogy pl olajat kell cserélni, akkor lecseréljük. Te most megtagadod az olajcserét....lehet, hogy egy darabig még megy így az autó, de már nem sokáig.
9. holdsirály (válaszként erre: 6. - Edibest)
2012. jan. 16. 14:06
A CSALÁDBAN VAN A BETEG?
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 14:04
csak nehogy a csoda előtt még valakiben kárt tegyen....
7. holdsirály (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2012. jan. 16. 14:03
MINDEN EMBERNÉL MÁSKÉPP VAN.MINDEN EMBER SZERVEZETE MÁS.MINDEN EMBER MÁS MÁS DOLGOKTÓL LESZ BETEG VAGY SÉRÜLT.HISZEK A CSODÁBAN.
2012. jan. 16. 14:01

Én is adnám a gyógyszereket neki.

ismerem a betegséget, megfelelő gyógyszerekkel jól kordában tartható

5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 14:00
a hoxán mindenki tegeződik.
4. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Holdsirály)
2012. jan. 16. 13:59
??
3. holdsirály (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2012. jan. 16. 13:58
TEGEZHETEM?
2012. jan. 16. 13:52

Gyógyszereletlen paranoid skizofrénia elég veszélyes.

A társadalomra is és önmagára is.

2012. jan. 16. 13:49

2001-ben megműtöttek rosszindulatú rákkal.A gyerekem ezzel egy időben pszihésen lerobbant.Elvittem orvoshoz,különböző gyógyszerekkel kisérleteztek melyik az amelyik "jó"neki.Úgy döntöttem nem adok több gyógyszert mert olyan szinten hatott ,hogy gyerekem vezettem mint egy alvajárót.Nem volt akarata, fizikai ereje.

Jöttek a dühkitörések,a hangok fölerösödése, gonoszságok, szemétgyűjtögetése-amibe nem szólhattam bele mert ha igen ellenséggé váltam.Tört zúzott lakásból mindent kidobált az ablakon.Psihiátrián kötött ki.Megállapították paranoid szkizófréniában szenved.Megint injekció-gyógyszer.Gyógyszerrel vagy anélkül a hallucináció megmaradt,idöközönkénti agresszió amit nem tudott kezelni megvolt.Hízni kezdett kegyetlenül.

Programot próbáltam kialakitani/asztali tenisz,rajz,futás,zene/ne szakadjon el a világtól,amit pontozással szerettem volna sarkalni.Egy darabig működött,de megunta-kezdett terhére vállni a program, én és a saját élete.Megint ellenséggé váltam,akit ki kell játszani,be kell csapni ha kell fizikailag helyre kell tenni.Természetesen nem tudtam mellette dolgozni,lakást a sok adósság miatt elvesztettük.Sokáig azt hittem annyira gyűlől, én váltom ki ezt a betegséget.Szenvedtem ettől az érzéstől, de főleg hogy tehetetlenül állok és nem tudok segíteni gyerekemen.Több alkalommal elküldtem magamtól, egy idő után visszafogadtam,megint elküldtem.Mindig olyankor amikor nem bírtam vele.Sokan megvetnek ez miatt/miért nem gyógyszerezem, vagy teszem be egy elmegyógyintézetbe?/Nem bántam meg amit tettem.Bár majd megőrűltem mi van a gyerekemmel!Döntésem jó volt!Jót tett neki amíg nem volt velem.Kapott jó és rossz impulzusokat.Harmadik hónapja velem van,szeretjük egymást-meg tudunk beszélni dolgokat és megpróbáljuk kezelni együtt a magasabb szintű rezgéseket.Remélem csak jobb lehet ezútán.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook