Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A lélek betegségei terjednek a leggyorsabban... fórum

A lélek betegségei terjednek a leggyorsabban... (beszélgetős fórum)


4. de7b885b74 (válaszként erre: 3. - Aranyalma41)
2010. aug. 28. 18:17
"Ha változol, a világ változik Veled"
2010. aug. 28. 16:39
Sziasztok! Sajnos azok kerülnek ilyen helyzetben akik lelkizősebbek. Az én tapasztalatom szerint a családok széthullanak, itt nem csak a válásokra gondolok. A mi családunkban már nem ismerjük egymás igényeit szokásait, így az ajándék vásárlása is nehezebbé válik egy-egy alkalomkor./ Itt tágybb családot értsd./ Aki dolgozni jár, az dolgozhat, látástól......A munkahelyi körülmények egyszerűen szörnyűek:az emberek problémáikat nem egymással, hanem egymás háta mögött beszélik meg. Vagy egyesek igyekeznek a másik bizalmába férközni, majd kibeszélik azt, és még sorolhatnám a rengeteg stressz helyzetet. Amit a legborzasztóbbnak tartok, az emberek nem segítik egymást, hanem mindenkin átgázolva csak Ő akar érvényesülni stb. Ilyen világban kell élni? Tudunk, akarunk ezen változtatni, vagy egyszerűen nincs rá lehetőségünk!?
2010. aug. 28. 13:02
Szia! Tény hogy a depresszió és a stressz sokak életét megkeseríti. Ebben a rohanó világban sokan csak a karriert hajszolják és nem veszik észre mit is tesznek magukkal vagy épp a szorongásban kétségek között szenvedő rokonaikkal és barátaikkal. Sajnos én is érintett vagyok ebben. :(
2010. aug. 28. 12:47

"Az előttünk álló évtizedekben a pszichés betegségek minden képzeletet felülmúló ütemben támadják meg az embereket, ami elsősorban a hihetetlenül felgyorsult társadalmi-gazdasági változásokkal, háborús konfliktusokkal, az erőszak terjedésével, a mind nyomasztóbb migrációs és menekült problémával és a munkanélküliséggel magyarázható.

Világszerte 350 millióan szenvednek depresszióban, 300 millió az alkoholbetegek száma, 40 millió a skizofrén, és évente1 millióan vetnek véget az életüknek önkezükkel. A pszichés betegségek az ezredfordulóra a második leggyakoribb betegségcsoporttá léptek elő Földünkön. Az Egészségügyi Világszervezet, a WHO becslése szerint 2020-ban a depresszió lesz a második legelterjedtebb betegség világszerte. Nem ennyire ijesztő ütemben, de folyamatosan emelkedik a skizofrénia, a különféle szorongásos betegségek, kóros személyiségzavar, a stressz betegség és az időskori demencia (elbutulás) gyakorisága."



Mivel érintett vagyok a témában,ezért elég sok fórumot olvastam már ezzel kapcsolatban.Külön-külön van "pánikbetegségről","szorongásról" ...szóló fórum,de sajnos van olyan fórum is ami már nem aktív.

Én nem szeretném csoportokra szedni ezt a témát (hiszen mindenkinek egy a cél:MEGGYÓGYULNI!!!:-),várok mindenkit akik mentális zavarokkal kűzdenek és szeretnének róla beszélni.


Tudom,hogy sokan vannak olyanok,akiket a család ill. barátoknak nevezett ismerősök sem támogatnak.


Bízom benne,hogy itt mindenki megtalálja a támaszát és egymás segítségére lehetünk.:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook