Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kutyámnak daganata van! Már elfakadt. Mi a teendő? Volt már valaki ilyen helyzetben? fórum

A kutyámnak daganata van! Már elfakadt. Mi a teendő? Volt már valaki ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2015. jan. 24. 15:43
A 13és fél éves shih-tzumnak lépén volt daganat,tegnap megoperálták jól viselte az altatást ma már evett is.A szövettantól sok minden függ de a doki néni nem sok jót mondott.Az a tapasztalat,hogy 80%ban rák az eredmény és visszajön fél éven belül.Van valakinek esetleg tapasztalata ilyen betegséggel kutyusnál?
2015. jan. 4. 09:52
Rendben, elviszem orvoshoz, nem veszíthet semmit.
78. marlenka70 (válaszként erre: 75. - Airlady)
2014. dec. 19. 18:39
Én még ennyi idősen kivetettem az emlő daganatot a kutyusomból. Nehezen viselte de volt még néhány boldog évünk együtt. Ilyenkor kiüríti a szimszédos emlőket is a doki azokba nem volt semmi de így nagy vágásos műtét volt, de felépült belőle szépen.
77. Pansioner (válaszként erre: 76. - 388b941089)
2014. dec. 19. 07:12
Azonnal orvos!!!!
76. 388b941089 (válaszként erre: 75. - Airlady)
2014. dec. 19. 06:41
Hat mondjuk azert el kene vinned a dokihoz h ranezzen milyen eselyei vannak, meddig maradhat eletben, altatas stb. Megvarod amig elpusztul?
2014. dec. 19. 03:52
Sziasztok! Az én kutyusom Susy. 13 éves. Van egy mell daganata. Kb. most akkora, mint másfél teniszlabda. Mivel öreg a drágám, már nem látom értelmét orvoshoz vinni. Nem kedvetlen, nem szomorkás, nincsek fájdalmai. Vidám, bohókás természetű, mint mindig. Nem tanácsot szeretnék, csupán megosztottam veletek a történéseket. Ha fájdalmai lesznek, természetesen nem hagyom szenvedni. Legutóbb Linda kutyám hagyott itt minket. Tüdőembóliája volt. Én nemrég költöztem apámhoz. Sajnos későn lett volna reagálva a doktorral. Mire hazaértem, már nem lehetett segíteni rajta. 8 éves volt.
74. Mendy
2011. márc. 1. 20:59
Köszönöm a hozzászólást. Átérzem....hasonló eset volt a miénk is.
2011. márc. 1. 17:30

Május 8.-án lesz 3 éve hogy hosszú szenvedés után átsegítettük 8 éves ír farkasomat az örök vadászmezőkre.

2005-ben fedeztem fel kisebb csomókat az emlőjén,teljesen megijedtem rögtön tudtam hogy ez az amire gondolok:( Még aznap megnézte egy orvos,aki azt ajánlotta hogy várjunk a műtéttel.Én hülye meg hallgattam rá:( Teltek a hónapok és a csomók nőttek,elmentünk a helyi kisállat ambulanciára,ahol kaptunk időpontot...

Mikor már a műtétre került volna a sor a doki megnézte UH-on a szívét és nem vállalta a műtétet mondván nem bírná ki a kutya :( Ez volt a 2. pofon!Beletörődtünk.

Végső elkeseredésünkben,utolsó esélyként mégis belevágtunk a műtétbe!2008 elején megműtötték,úgy nézett ki a dolog hogy felépül minden rendben lesz,de valószínűleg tüdő és egyéb áttétje lett.Április elején köhögni kezdett,majd már nem bírt lábra állni sem.1 hétig néztük szerencsétlen szenvedéseit és végül nagy rábeszélést követően a doki( ez már a 3.!!!)elaltatta szegénykémet.Látszott rajta hogy szenved,reszketett alig evett :(

Nagyon sajnáltam szegényt,de nem volt más megoldás.Hihetetlen milyen fájdalmat éreztem és ez még most 3 év után is így van :(


In memoriam Xara von S.N alias Höbi

72. Mendy
2011. márc. 1. 17:10
Köszi...
71. 83e25137af (válaszként erre: 70. - Mendy)
2011. márc. 1. 17:03
Sajnálom :(
70. Mendy
2011. márc. 1. 16:40
Mai napon meghalt a drága kis kutyuskánk. El kellett altatni, már szenvedett, már ételt sem fogadott el. Nyugodj Pegi békében!
69. e12ac2bb5c (válaszként erre: 68. - 388b941089)
2011. jan. 5. 07:47
Hát igen sajnos itt már tényleg azt kell mérlegelni ,mi a legjobb a kutyusnak . De ez egy borzasztó lelki megterhelés :-(
68. 388b941089 (válaszként erre: 67. - E12ac2bb5c)
2011. jan. 4. 13:12

örülök, h meggyógyult a kutyid, neki volt mégegy esélye :))


viszont egy áttétes daganatból sajnos nincs gyógyulás, ezzel mindenkinek tisztában kell lennie...:(((

2011. jan. 4. 13:06
Ez egy nagyon nehéz dolog . A kutyusom tavasszal nagyon beteg volt . Gennyes méhgyulladása volt megműtötték 10 éves kutyusról van szó .Azt mondta az orvos adjunk neki esélyt . Nagyon nehezen jött rendbe ,nem evett csak volt naponta vittem infúzióra 2x . Már elvoltam keseredve,és sírva kérdeztem az orvostól mi lenne jó a luluskámnak . Ő azt mondta juj ne mondjak ilyent ő majd szól ha ő is úgy látja . Nagyon elvoltam keseredve,és egy nap leültem a luluskámmal szembe ,és kifakadtam . Sírva mondtam neki ha neked tényleg nem jó itt közöttünk akkor nem nyúzlak tovább,hogy végre egyél hagylak elmenni ha akarod . Tudom hihetetlen ,de elkezdet enni a kezemből igaz egy kis erőszakkal eleinte csak bébiétel . És egy szép napon elkezdet magától enni . Tudom amiről itt folyik a beszélgetés egy teljesen más esett . Nagyon átérzem a helyzetet nagyon nagyon nehéz kimondani a végső ítéletet.A luluskám meggyógyult. Hosszú nagyon nehéz gyógyulás volt . Febr 16-án lesz 11 éves . Én azt gondolom ennyi szenvedés után remélem még velünk marad pár évig . csak a szeretet kapja tőlünk ,bár eddig is ,de most több mindent megengedünk neki
66. 388b941089 (válaszként erre: 64. - Puszitolvaj)
2011. jan. 4. 12:18

de igen, rosszindulatú voltál a gazdával szemben és ítélkeztél úgy, h valószínűleg fogalmad sincs a részletekről...


abban igazad van, h nem szabad önzőnek lenni én is azt próbálom minden egyes hsz-emben sugallni neki, h minél előbb cselekedjenek...

65. Mendy (válaszként erre: 64. - Puszitolvaj)
2011. jan. 3. 21:44
Értem és az írásodból kitűnik, hogy te is állatbarát vagy és nagyon sajnálod az állatot. A rosszindulatúságot arra írtam, ahogyan rólam vélekedtél, hogy milyen ember az olyan....és stb. úgy, hogy azt sem tudod mit jártunk már ki. Nem azt nézted, hogy itt is megvitatom és beszélgetek róla, hanem hogy miért nem viszi orvoshoz....amin már régesrég túl vagyunk.
64. Puszitolvaj (válaszként erre: 49. - Mendy)
2011. jan. 3. 16:15
jah es apropo...ne keverd ossze a rosszindulatossagot a tenyekkel!...semmi rosszidulat nem volt, csak a realitast es tenyeket vazoltam...tudom, milyen rossz megvalni tolle, mert nem egy kutyam volt... es van, de nem az en akartomat es lelki allapotomat helyeztem eloterbe hanem a szenvedojet!
2011. jan. 3. 16:09

nah, hat hozaszollok, mert gondolom, sok bejegyzes nekem szolt, es nem akarom, hogy az legyen, hogy kussolok...

Tehat, adott egy 15 eves!!! nem 7 vagy 8, hanem 15 eves kutyus- ami magaban is nagyon szep kor, aki azonkivul, hogy oreg, komolyan beteg es szenved, pont ugy mint egy ember aki rakos, es akin, az orvos is azt mondta, hogy segiteni nem lehet, megis amelett dontesz, hogy hagyod szenvedi, mert te nem akarod valalni-eldonteni, hogy megszabaditsd a kinjaitol...ha egy 4-5 eves kutyarol lenne szo, nem mondanak semmit...meg azert csodalkozom, hogy az orvos is mindenfele kezelest probalgat, kiserletezik az allaton...

Itt mindenki leirja, hogy a kutya "szenved" attol hogy 7 napbol 1-et jol van nem azt jelenti, hogy nem faj neki es nem szenved...

nekem is van kutyam, az oregebb 14 eves lesz, nincs foga mar, alig lat stb, minden baja van, es fel vagyunk ra keszulve, hogy ha komolyabb gond adodik, akkor szo nelkul elaltatjuk, barmennyire is faj es rosszul esik, de ugy erzem, hogy ennyit tehetek erte, ha mar 14 evig velunk volt es a csalad tagja volt...nem leszek onzo, hanem vallalom azt hogy, ez az elet rendje, es azonkivul, hogy oreg, beteg is...azzal hogy elaltatom, csak ot kimelem meg a szenvedestol...sztem, ennyi meltosag es nyugalom jarna neki is...

2011. jan. 3. 16:06
Mamám nőstény kutyájának is emlő daganata volt. Éreztük, hogy van ott pár kemény csomó, de nem tettünk semmit, nem gondoltuk akkor, hogy daganat, csak később derült ki (a falu állatorvosa nincs a helyzet magaslatán). Aztán megnőttek a púpok és ki is fakadtak, többször is. Kihívtuk a szüleim állatorvosát, aki azt mondta, hogy már nem lehet műteni, mert nem maradna bőr, amivel összevarrja a sebet :((( Így 1 hónap után elaltattuk, mert már se állni, se feküdni nem tudott szegény. Luxy fiatalabb volt, 8-9 éves lehetett. Tudom, hogy nehéz az altatás mellett dönteni, mert az ő életéről van szó, és nincs beleszólása, de ha nagyon szenved, ő maga is el akar menni. A szánhúzó keverék kutyánknak méh műtétje volt 3 éve, a műtőasztalon 5x élesztették újra. 1-2 hétig úgy tűnt, felépül, de a szíve és a mája nem bírta. A kutyus kiszedte az infúzióját (a doki szerint jó jel volt, mondván, hogy felépül és "nincs rá szüksége"), de szegény pont ellenkezőleg érezte, nem akarta tovább csinálni. Egy este végül felemelte a fejét, ránézett anyumékra, és lehanyatlott - ezt anyukám mesélte. Ne várjátok meg, míg még rosszabb lesz. Meg kell "beszélni" a kutyussal, el kell tőle búcsúzni szépen. Szerintem meg fogja érteni, amilyen okos állat. Szörnyű elveszíteni egy kedvencet, de szenvedni hagyni sem szabad.
61. Mendy (válaszként erre: 60. - 388b941089)
2011. jan. 3. 15:29
Köszönöm jóindulatod.
60. 388b941089 (válaszként erre: 52. - Mendy)
2011. jan. 3. 15:03

nagyon sajnálom..:(:( figyu, ha áttétet képzett a tüdőben a daganat, az borzasztó... lefeküdni nem tud a kutya mert ha lefekszik még nehezebben kap levegőt.. mikor kiderült (tök véletlenül) h a kutyáknak tüdődaganat van, 1 hét múlva el is altattuk...:(( és hidd el, nem csak odavágom neked, h altasd el, nem szabad őket szenvedni hagyni, 15 évet leélt mellettetek hűségben, ennyit ő is megérdemel. De ez a ti döntésetek, gondoljátok át, beszéljétek meg.


Írtam egy cikket a kutyámról, akinek semmi baja nem volt, majd pár hét alatt végül el kellett altatni, olvasd el, h mennyire nehéz volt nekem is meghozni a döntést, de meg kellett...:(


a gonoszakkal pedig ne foglalkozz, nem éri meg:)

59. Mendy
2011. jan. 3. 14:57
Az orvos azt mondta emlődaganat. Ezt megelőzően is volt rajta kemény csomó, az eltünt, megint visszajött, aztán hirtelen megnőtt. Még olyan is volt neki, amit az orvos elmasszírozott és eltünt....érdekes de így volt, hogy az mi volt kitudja...ő próbálta magyarázni de már nem emlékszem rá, ez másfél 2 éve volt.
58. Várhegyi Márton (válaszként erre: 56. - 83e25137af)
2011. jan. 3. 14:49
A daganat mielőtt fölfedezik, általában már évek óta nő. Bár a különböző daganatok növekedési üteme jelentősen eltérhet, nagyon extrém, hogy ilyen rövid idő alatt ekkorára megnőjön.
57. Várhegyi Márton (válaszként erre: 50. - Mendy)
2011. jan. 3. 14:47

"mert még azért vannak jó napjai, mikor csóvál, fut ki megugatni a postást...."


Én erre azt tudom mondani, hogy az elhunyt kutya nem gondol már arra, hogy mennyi ugathatott volna még, nem fáj neki sem fizikailag, sem szellemileg.


Ellenben a daganatba belehalni általában nagy fájdalmakkal jár, persze egy 15 éves kutyánál fölmerül, hogy "természetes" halállal előbb hal meg, mint a daganat következtében (már ha egyáltalán szét lehet a kettőt választani).

56. 83e25137af (válaszként erre: 54. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 3. 14:46
az embernél hogy jelenhet meg a semmiből több tojásnyi vagy ökölnyi stb daganat hónapok! alatt és el is viszi..??? ugyanígy..
55. 83e25137af (válaszként erre: 53. - Mendy)
2011. jan. 3. 14:44

nekünk a cicónk 16 és fél évesen anyum kezében dorombolva aludt el.. vesebeteg is volt és vak is de evett ivott sőt játszott is az utolsó napjaiig. javasolták az altatást de nem tettük. elaludt szépen és kész. megsirattam és máig hiányzik. igaz azóta van 2 cicánk akiket nagyon szeretünk de nem pótolja.


Szóval hidd el tudom mit érzel ezzel kapcsolatban. Én még a hörcsögjeimet is megsirattam pedig az "csak" egy hörcsög.

54. Várhegyi Márton (válaszként erre: 52. - Mendy)
2011. jan. 3. 14:43

(Nekem továbbra is furcsa, hogy jelenhet meg egy ekkora daganat a semmiből, 1 év alatt.)

Azt lehet tudni, milyen daganat?

53. Mendy (válaszként erre: 51. - 83e25137af)
2011. jan. 3. 14:41

Igen, így van andicca83. sokan könnyedén irogatnak , hogy el kell altatni. Hát nem könnyű ilyen kérdésben döntést hozni......

Megoldásként a legkönnyebb, de a szivem megszakad, én miért döntsek az ő kis élete fölött.

Tényleg szép idő 15 év....mindig babusgattuk, gyerek ő a családban, ugyanazt a kaját eszi mint mi, megkapott minden vitamint...karácsonykor is kapott valamit mindig.

52. Mendy (válaszként erre: 41. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 3. 14:37

Az egyik állatorvos, aki nézte, vizsgálta a kutyát ő azt mondta, hogy bizonyos, hogy rosszindulatú, sőt egy ekkora méretű daganat már áttétet képzett, vagy a tüdőben vagy a csontvelőben.

Mivel 15 éves kutyáról van szó műteni azért nem lehet, ill. nem ajánlják, mert valószínűleg fel sem kelne a műtőasztalról, a vérveszteség is sok lenne.

Aki vizsgálta elmondta, hogy neki ez a szakterülete, tehát nem valószínű, hogy tévedne.

Azt is mondta, hogy ha meg is vágnák, gyorsabban elpusztulna, mert rohamosan átterjedne a belső szervekre.

2011. jan. 3. 14:36

Ha nincs mit tenni akkor foglalkozz vele amíg lehet ahogy egészbiztos tenni is fogod. egyszer majd csak elalszik és nem szenved. a természet tudja mi a dolga. nem mindig kell beavatkozni (altatás)


Sajnálom de nézd. 15 nagyszerű éve volt neki ami lássuk be kutya életben hosszú idő. de minél tovább van társként annál nehezebb elengedni. ezt tudom.. :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook