Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kutyámnak daganata van! Már elfakadt. Mi a teendő? Volt már valaki ilyen helyzetben? fórum

A kutyámnak daganata van! Már elfakadt. Mi a teendő? Volt már valaki ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)

1 2 3
50. Mendy
2011. jan. 3. 14:30

Ma reggel az volt az első dolgom, hogy felhívtam a helyi állatorvost, aki nagyon jól ismeri mindhárom kutyámat.

Elmondtam neki mi történt az ünnepek alatt, azt mondta, hogy vegyünk hiperol tablettát oldjuk fel aztán azzal napi többször mosogassuk neki, de többet nem tehetünk. Antibiotikumot szedhet, de már őt ez sem fogja meggyógyítani.

Rákérdeztem konkrétan az altatásra, azt mondta, hogy sajnos még ez a lehetőség van, de nagyon nehéz meghozni a döntést, mert még azért vannak jó napjai, mikor csóvál, fut ki megugatni a postást....szóval egyikünknek sem lenne szíve elaltatni....valahogy olyan érzésem lenne, mintha én ölném meg.....rossz belegondolni....

49. Mendy
2011. jan. 3. 14:25

Sziasztok!


Sajnálom, hogy van itt rosszindulatú ember is és még hozzászól a témához, úgy hogy foggalma sincs, hányszor vittem orvoshoz, éjfélkor rohantam vele az ügyeletre egy másik városba, rengeteg pénzt kihúztak már tőlem, mert több orvos is vizsgálta ilyen meg olyan vizsgálatokért 10-20-30 ezreket fizettem és senki nem tudott semmi biztatót mondani. Folyamatosan gyógyszert szed, mindent megvettem neki, még a preventa vizet is, ami egy flakonnal 3000 ft abból főzök is neki azt issza, folyamatosan kapta a vitaminokat, ő nálunk családtag volt mindig is.

Az, hogy megosztom másokkal is, hogy mi történik a kutyusommal, nem hiszem, hogy ezzel ártanék bárkinek is, csak jó megvitatni ennyi az egész.

2011. jan. 3. 13:17
miújság a kutyussal?
2011. jan. 3. 11:23

Nem akarom senkinek osztani az eszet, en csak magambol indulok ki, de ha valami gond van, nem ugy probalom megoldani, hogy irogatok es forumozok, hanem realisan belegondolok, hogy akkor most mi a teendo...azt hiszem koztudott, hogy ilyenkor orvos es pont, esetleg ha ugy erzem, hogy az orvos nem megbizhato, akkor elviszem egy masikhoz...ezenkivul, egy oreg kutyarol van szo... nyilvan ez a betegseg, nem 2-3 nap alatt alakult ki...sajnos, tehat tudom, vagy tudatositom, hogy akkor most mi lesz...mi fog tortenni...nem varok az utolso percig aztan meg nezem, ahogy az allat szenved es forumozgatok, ahol mindenki megallapitja, hogy ez most daganat vagy nem...jo indulatu vagy nem... stb...en ezt nevetsegesnek tartom- mar bocsi- de egy felnott-felelosseg teljes ember kicsit maskepp kene gondolkozzon...

ez van...sajnalom, es remelem, hogy a szegeny kutya nem szenved nagyon...

46. Havran (válaszként erre: 45. - Puszitolvaj)
2011. jan. 3. 11:15
Sajnos igazad van:(((((((Számomra ami kérdés még mikor látta ezt az orvos azóta hányszor ment el elenöriztetni,mert azért az ugy illik szerintem ha van valami gubanc akkor azt folyamatosan megnézetem a dokival.Nálam legalábbis igy van.
2011. jan. 3. 10:40

bocsi, figurazott a netem...

szal, en csak abbool indulok ki, amit o leirt...

tehat, ha voltak orvosnal, miert nem csinaltak semmit?!?!?...az orvos azt mondta, hogy daganatos, kar muteni mert mar oreg, vigyetek haza majd megdoglik, addig lehet nezni ahogy kinlodik az allat?!?!, ezt nem hiszem...

mikor is irta ki a forumot??!?ahhh, szora sem erdemes...

megjegyzem: van 2 kutyam, az egyik 14 eves, utobbi idobe sokat betegeskedik, de volt ugy hogy ejjel kijott ra valami kiutes, mondom, kiutes- nem daganat- es masnap vittuk az allatorvoshoz, es nem egy 5kg kutyarol van szo, amit az olodbe is elviszel, hanem egy 20kg kutyarol,...de nem is ez a lenyeg, ha tudod, hogy beteg az allat, irogatsz es varod a szentlelket?!?! NEM! megprobalod megoldani, amennyiben lehetseges, ugy hogy az allat minnel kevesebbet szenvedjen...attol, hogy itt irogat, az allat nem fog meggyogyulni, mert barmennyire is jo volna, a hoxa meg nem tud "tavgyogyitast"...

a kerdesemre, hogy ha egy csaladtag-gyerekkel hasonlo tortenne akkor is ezt csinalna/csinalnad valaszt nem kaptam...

azert mert egy allat, attol meg lehet csaladtag es nagyon jo volna nem vegignezni ahogy szenved!

44. Puszitolvaj (válaszként erre: 43. - 388b941089)
2011. jan. 3. 10:31
en nem bantok semmit es senkit, amit leirtam azok TENYEK, o irta, tehat -gondolom-ugy volt...E
43. 388b941089 (válaszként erre: 42. - Puszitolvaj)
2011. jan. 3. 10:16
ne csináld már ezt...nem volt felelőtlen, elvitte a kutyát orvoshoz, nem is értem miért vagy ilyen? és azt is mondta, h megint le fogja vinni. miért bántod? elég neki az, h látja szenvedni a kutyáját!
42. Puszitolvaj (válaszként erre: 28. - 388b941089)
2011. jan. 3. 09:47

...olvastam, hogy voltak orvosnal...a kerdes hogy mikor??!?!?...mert ha nem regen, es az orvos mondta hogy mi a szitu, akkor miert nem tettek semmi?!??!!...hazavittek a kutyat, hogy majd jon a szentlelek es meggyogyul???...ha meg, mar regen volt, akkor mire var????hogy ismet jon a szentlelek ???!?!...akar hogy nezzuk, ez igy nem a leghelyesebb eljaras...

mindenki talalgat, hogy ez...vagy az a baj...valaki itt allatorvos es latta a kutyat?!?!?...nem!

ha egy csaladtag, rokon, gyerek megbetegszik...ugyan igy jarna el?!?!?...hogy irogat es varja, hogy ki az okosabb vagy ki mond olyat ami neki tetszik vagy megnyugtattja?!?!?...

nah, az ilyen emberektol tudok kiakadni...

sajnalom, ha durva vagyok, de erre nincs "pardon"...

41. Várhegyi Márton (válaszként erre: 38. - 83e25137af)
2011. jan. 3. 09:11
Vannak olyan makroszkópos tulajdonságok, amik alapján valószínűsíthető, hogy rosszindulatú, de biztosat (biztosabbat) csak a szövettani vizsgálat után lehet mondani.
40. Várhegyi Márton (válaszként erre: 37. - Mendy)
2011. jan. 3. 09:09
Ha úgy érted, hogy 1 éve még kicsi volt a daganat, mostanra lett ekkora, akkor kétségbe vonható, hogy tényleg daganat, azok ennyi idő alatt általában nem nőnek ekkorát. Embernél, legalábbis.
39. 83e25137af (válaszként erre: 34. - 388b941089)
2011. jan. 2. 22:27

ott volt egy előző hsz-emben hogy máásik doki ;)



én csak segítő szándékkal írtam nem letolásképpen amúgy. :( én is be tudok pánikolni ha a macsekokkal van baj


Sajnálom a kutyid.. bizti hiányzik. nekem néha a cicám. az a kis sz*ros már 5 éve hogy nincs de még mindig tud hiányozni szóval átérzem. 16 évig csak velünk volt..

38. 83e25137af (válaszként erre: 33. - Mendy)
2011. jan. 2. 22:21

Ezt úgy ránézésre állapította meg hogy rosszindulatú?? :O azt az embernél se tudják 100%-ra megmondani..


Mindenesetre sajnálom. :(

37. Mendy
2011. jan. 2. 22:19
Hát 1 év kb. A viselkedésében semmi változás nem volt, jókedvű volt játékos volt végig, mostanában kezdett visszahúzódóbb lenni, már a labdája sem érdekli.
36. Várhegyi Márton (válaszként erre: 32. - Mendy)
2011. jan. 2. 22:07
Mennyi idő alatt nőtt ekkorára?
35. 388b941089 (válaszként erre: 33. - Mendy)
2011. jan. 2. 21:50
nagyon sajnálom, ezen már nincs mit nézni...kérd ki a doki tanácsát, konkrétan kérdezz rá az elaltatásra...:(((((
2011. jan. 2. 21:48

akkor te pedig légyszi tanulj meg pontosan fogalmazni, ha én nem tudok olvasni :DDD

gondolom a doki mondta neki h daganat, ha nem az lenne, akkor azt mondta volna neki h ez tályog...egyébként a bőr felületén keletkező daganat is ki tud fakadni, pl emlődaganat.


SOS-ben vigyétek vissza a kutyát az orvoshoz, vele konzultálj a továbbiakról és ha szükséges meg kell hoznotok a döntést, nem szabad őt szenvedni hagyni, ne legyetek önzőek, most nagyon észnél kell lenni és felnőtt módjára kell viselkedni! sok erőt és kitartást kívánok nektek!


a mi kutyánkat márciusban kellett elaltatni, azt hittem belepusztulok......

33. Mendy
2011. jan. 2. 21:47
Biztos hogy daganata van, az orvos azt mondta, ráadásul rosszindulatú, mellette alakult ki akkor a tályog....ezt holnap nézi meg a helyi állatorvos
32. Mendy
2011. jan. 2. 21:46

A daganat az ugyanúgy megvan a két melső lába között....mellette van ez a bűzös kráter, ezek szerint tályog. Ez pár napja vettük észre, hogy büdös és állandóan nyalogatja. Szinte egy lyuk van ott.

Az egyik hozzászóló tényleg elég durván fogalmazott, gondolom nem kell írnom, hogy ki, de elolvashatta volna, hogy voltunk orvoshoz, többhöz is....a tályog pedig az ünnepek alatt lett észrevéve, ilyenkor pedig itt nincs orvos, csak holnaptól lesz, holnap pedig el is visszük ujra természetesen és kikérjük a tanácsát.

31. Várhegyi Márton (válaszként erre: 27. - 388b941089)
2011. jan. 2. 21:45

Nem mindenki tudja, hogy mi a "daganat", lehet, hogy Mendy a "duzzanat" szinonimájaként használta, ami azonban nem feltétlenül daganat. (A duzzanatot okozhatja más is, pl. hematoma.)

Daganat (neoplazma) ~ = kóros szövetszaporulat.

30. Havran (válaszként erre: 28. - 388b941089)
2011. jan. 2. 21:37
Én speciáll olvastam és fel is fogtam, de úgy gondolom ha van rá lehetőség akkor elviszem egy másikhoz is.Több szem többet lát.Arról nem beszélve ha tényleg rossz állapotban van már a kutyus akkor abban a pillanatban viszem és kikérem a doki tanácsát még egyszer.
29. 83e25137af (válaszként erre: 27. - 388b941089)
2011. jan. 2. 20:56
drága.. ami kifakad és büdös az nem daganat hanem tályog ez szerintem egyértelmű.. láttam már kioperált daganatot de az minden csak nem büdös. az egy szövet képlet ami nem nő hirtelen nagyra.. mielőtt még elkezdenél vagdalkozni javasolnám az értelmező olvasás gyakorlását.. én úgy értettem másik orvoshoz mert az valószínűleg nem ért hozzá akinél voltak...
28. 388b941089 (válaszként erre: 22. - Puszitolvaj)
2011. jan. 2. 20:50
komolyan nem értem ezt...?!?! senki nem olvasta azt, h vitte már orvoshoz?? miért nem figyelünk egymásra???
27. 388b941089 (válaszként erre: 15. - 83e25137af)
2011. jan. 2. 20:48
írta, h voltak dokinál, nem olvastad?.. nem tályogról beszélt, hanem daganatról.
26. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. jan. 2. 15:30

Gyanús, hogy nem daganat: egy ekkora daganat nem tud ellenni vérellátás nélkül (érképződés nélkül kb. max. 1 cm-esre tud egy daganat megnőni), így véreznie is kellett volna (gondolom, említetted volna). Ha fehéres-sárgás, sűrű folyadék ürül, akkor valószínűleg valami tályog lehet, ami nem daganat, hanem valamilyen gennykeltő baktérium okozta helyi gyulladás.

Esetleg ciszta is lehet.

A daganatok általában kemény tapintatúak, ez nem tudom, milyen.

25. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. jan. 2. 15:22
Mennyi idő alatt nőtt ekkorára?
24. bb102acbcc (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. jan. 2. 15:19
Azt mondom,hogy vidd orvoshoz, hátha mégsem olyan vészes, lehet nem is daganat.
23. Havran
2011. jan. 2. 14:21

Rögtön vigyétek orvoshoz,ne hagyd szenvedni,talán még lehet valamit tenni.De azért ilyen esetben ha van lehetőség akkor tödd dokival is megkellet volna nézetni.

22.puszitolvaj/ha tetszik ha nem amit irt teljesen igaza van,attól,hogy itt irogatsz attól nem fog semmi történni:(((((

22. Puszitolvaj (válaszként erre: 5. - Mendy)
2011. jan. 2. 13:29

...beszaras, akkor nezzetek, ahogy szenved ahelyett, hogy elvigyetek egy orvos, hogy megnezzetek, hogy most akkor mi is van...mert nem engedni megnezni...

remek, te meg itt csucsulj es hoxaz...attol, biztos meggyogyul vagy rendbe jon...

Jezus, es ilyen embereknek van kutyajuk...ez nem igaz...

2011. jan. 2. 13:02
Volt egy 18 éves tacsink, neki is daganata volt, már a hátsó lábán is lett, aztán egyik reggel alig kapott levegőt, nagyon szenvedett. Kihívtuk az állatorvost, azt mondta áttétes tüdőrákja van valószínűleg, és elaltatta. Ne hagyd szenvedni, ne várd meg, míg kínjai lesznek, mindenképpen mutasd meg orvosnak!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook