Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A kutyámnak daganata van! Már elfakadt. Mi a teendő? Volt már valaki ilyen helyzetben? fórum

A kutyámnak daganata van! Már elfakadt. Mi a teendő? Volt már valaki ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. jan. 2. 12:25
Az én uszkáromnak is kifakadt. 2* lett műtve. Az első után fél évvel kiújúlt. Még akkor jó fizikumban volt, így mertünk vállalni egy második műtétet. Másodszor is kiújult fél év után, átterjedt a tüdejére. A végén elaltattuk, mert már nagyon le volt gyengülve.
2011. jan. 2. 11:49
Igen, a boxeremnél nem is kifakadt, hanem inkább felszakadt a bőr a daganaton.
2011. jan. 2. 11:48

Nem olyan biztos az, hogy daganat! Vidd el másik orvoshoz!

Amíg nem tudod, addig mindenképpen fertőtlenítsd betadine nagyon jó, vagy ha van otthon hyperol. Nem kell mindjárt elaltatni azért, mert öreg és most beteg.

Ha fájdalmai vannak amin nem lehet könnyíteni az más, de az én régi boxerem 3 évig elt még egy daganattal ami néha kifakadt. Az mondjuk nem volt büdös, csak enyhén vérzett. Fájdalma nem volt, mindig fertőtlenítettem (többször naponta, a betadine azért jó mert nem csípi) tisztán tartottam, ennyi.

Összekötöttem nála a fertőtlenítést valami jóval (olynakor lefeküdtem mellé mindig, simiztem sokat, adtam neki mindenféle fionomságot), úgyhogy meg is szerette a cécót és örülök, hogy még velem maradt 3 évig!

Nem azt mondom, hogy ez így működik mindenkinél, de próbálkozzatok mielőtt végleges döntést hoztok...! Akkro is lehet, h ugyanaz a vége, de ő is megérdemli, hogy megpróbáljatok mindent. Ha pedig nincs más választás, akkor csillapítani a fájdalmát, majd elbúcsúzni tőle :-(

2011. jan. 2. 11:47
Az Én kutyámnak is volt daganata, a bűzmirigye gyulladt be, és lett belőle rosszindulatú elváltozás, ő kiharapta, úgy fakadt ki, el kellett altatni sajnos. :(
2011. jan. 2. 11:46

a daganat nem fakad ki, gyorsan vidd el orvoshoz, az elaltatásnál azt kell mérlegelni, hogy a kutya hogyan érzi magát, lehet kifakadt egy tályog és büdös, de ez a kutyának különösebb gondot nem okoz.

Valószinüleg jól ismered őt, a kérdés, vannak -e fájdalmai, mennyire befolyásolja az életének minőségét az a valami. Ezt mindenképpen orvossal konzultáld meg. De a döntést neked kell meghozni!!

Ha szenved nem szabad tovább huzni, de ha javithatsz ezen akkor azt kell megtenni.

Kivánom, hogy a legjobban alakuljon

15. 83e25137af (válaszként erre: 14. - Mendy)
2011. jan. 2. 11:46

vidd dokihoz és tisztítsa ki. tuti tályog lesz.


azért ő nem egy 3 éves ereje teljében lévő roti hogy ne lehessen lefogni. :) rossz kicsit de az ő érdeke!

14. Mendy
2011. jan. 2. 11:43
Nyalja szegény mindig magának, de nem is hagyja megnézni nekünk. Elaltatni is félünk, egyikünk sem akarja vállalni a családból, mert már a gondolatától is sírunk.
2011. jan. 2. 11:40
Sajnálom,át tudom érezni mit érzel,főleg szegény kutyus,ha már szenved is...9.évében van az én kutyám is kb.4-5éve megállapitottak nála belső daganatot,azóta is minden nap gyógyszerezni kell,amit csak sajtban tudom be adni neki.Napi 5db.kezdtem,most fél db.-nál tartunk.Az orra kezdet nagyon kopni,az egyik orvos a turkálásra,napra fogta,mire a másik rá jött mi is a baj.Sajnos azóta nagyon is meg hizott a gyógyszer utó hatása ez.De nem is tudom mit tennék ha el kéne altatnom,de biztos őt nézném,ne szenvedjen tovább,akár mennyire is hiányozna...
12. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. jan. 2. 11:39

Ha kifakadt és büdös az nem daganat hanem tályog

ami nem ugyanaz viszont ha elfertőződik és a hasüregbe megy akkor végzetes. az az orvos kicsit el van tájolva...


Sajnálom a kutyid de próbálj meg másik dokit és az antibiotikum még lehet hogy segít és ki kell tisztítani. ha altatni kell valószínűleg azt nem bírná ki a kora miatt.. :(

2011. jan. 2. 11:38

meg vegyél aloeverát növényt most olcsó interspárokban

és kenegesd maga növénnyel

10. cicaanya (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. jan. 2. 11:38
doki
9. rinike (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. jan. 2. 11:37
A mi (keverék) öreg kutyánknak is volt "daganata", ő mindig kirágta magának amikor kifakadt. Oxicort nevű spay-vel fújtuk, ami állítólag fertőtlenít és segíti a hámosodást. Mikor ez már többedszer előfordult, az állatorvos azt mondta, hogy nagy szerencsénk van, hogy eddig nem fertőződött el neki, és szerinte ez előbb utóbb megtörténik majd, ezért legjobb lenne egy ideig kényeztetni-szeretgetni a kutyust és elbúcsúzni tőle, és aztán elaltatni, mert nem "kutyához és emberhez" méltó szenvedések között meghalni. Mi elaltattuk végül a kutyusunkat.
2011. jan. 2. 11:36
Tudom hogy nagyon rossz,mert én tavaly már a harmadik kutyámat altattam el.Baromira rossz,de tudom,hogy jól döntöttem.Én nem bírom nézni amikor úgy szenved,hogy nem tudunk rajta segíteni!!Altasd el!!
7. gizus58 (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. jan. 2. 11:35
Vigyétek vissza az állatorvoshoz.Nekem 10 évig volt egy labradorom ,el kellett altatni ,mert beteg volt.Átérzem, min mész át most, de nem érdemli meg ,hogy szenvedni hagyd,bár mennyire is fájdalmas.Ilyen esetben már az orvos sem tud mit tenni.
2011. jan. 2. 11:35

mi lesz vele?

meg fog halni.

kérdés,hogy hagyod-e szenvedni, vagy megadod neki a lehetőséget, hogy még "kutyához méltóan" távozzon.


nagyon sajnálom.

2011. jan. 2. 11:34
Már eszembe jutott az elaltatás, mert látom a tekintetén, hogy mennyire szégyelli magát, tudja mi történik vele. Ahogy beszélünk róla akkor is annyira figyel, mintha értené. Nem merünk rendelkezni az élete felett, szörnyű, fájdalma is lehet, mert nem tud nyugodtan aludni, nem találja a helyét, járkál leengedett farokkal, görnyedt háttal....
2011. jan. 2. 11:32
Kinlodni fog ahogy eddig is...el kene altatni, es ilyen esetekbe ez a legindikoltabb, folleg, hogy egy oreg kutyarol van szo...egyaltalan, szereted nezni ahogy kinlodik?!?!?....akkor EDDIG miert nem altattad el , hogy ne szenvedjen!?!?!?!?meggyogyulni ugysem fog...akkor jobb ha kinlodik??!?...
2011. jan. 2. 11:30

Szia!

párom cicájának is daganata volt,már a végén nem tudták megmenteni elaltatták:(

2011. jan. 2. 11:30
A miénknek szájdaganata volt. Amikor már enni sem tudott és inkább csak szenvedett elaltattuk, ez volt neki a legjobb, akármilyen fájdalmas volt. Túl szép élete volt, hogy hagyjuk így érjen végett. Előbb utóbb szerintem elgondolkodtató és nagyon nagyon sajnálom! Tudom mit élsz át!
2011. jan. 2. 11:28

15 éves máltai selyemkutyáról van szó. Benti kutya. A két melső lába között nött egy testéhez képest nagy daganat. Elvittük dokihoz, azt mondta, műtétet már nem javasol a kora miatt.

A daganat a napokban elfakadt és nagyon büdös. Úgy sajnálom szegényt, orvos nem volt az ünnepek alatt. Mi ilyenkor a teendő? Mi lesz vele?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook