Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 5 éves gyereknek számítógépes játék fórum

5 éves gyereknek számítógépes játék (beszélgetős fórum)


2010. aug. 1. 10:13

Egy kisgyereket, de még bennünket felnőtteket is letudna kötni, én megmondom őszintén jobb, ha a gyermek inkább kint játszik a társaival, vagy ha van rá mód többet legyen a szabadban, mint a gép előtt,ha történetesen valami felkelti az érdeklődését akár egésznap le köti magát vele.

Ennél többet ér egy kirándulás. Üdv.Ágnes

2010. aug. 1. 09:56
szerintem felesleges egy kicsinek számítógép, persze venni lehet, és nagyon ritkán megmutatni mi is az, néha játszani...De arra, hogy még ilyen picurként használja is, hát nem tudom.... nem hiszem, hogy túl jó ötlet. Én azt látom, hogy a mai fiatalok, sajnos a kisebb korosztály is inkább bent ül a számítógép előtt, vagy épp PS-el vagy Xbox-al játszik;és fogalma sincs arról, mit jelent egész nap kint lenni a szabadban, és felhőtlenül játszani, akár homokozóban, milyen labdázni, ugróiskolázni, meg egyáltalán olyan dolgokat csinálni, amelyeket még anno a szülő élt át gyermekkorban. Aki meg panelban él, na ott kicsit eldurvul ez a helyzet, mert azért ott nem úgy van, hogy kimegy a gyerek az udvarra. A szülő idejére van hagyatkozva. Szerintem kicsit elkényelmesedik az az ember, aki úgy fogja fel a számítógépet, hogy milyen jó, a gyerek legalább megismeri a betűket..stb. Persze, tényleg jó pofa játékok lehetnek, nem vitatom, időtöltésnek tuti hogy jó. De bennem ilyenkor felmerül az a kérdés, hogy hol van a szülő, aki megtanítsa neki a betűket akár könyvből, akár együtt papírra lerajzolva. Régen sem volt ez, és ilyenkor majd jó pár év múlva csodálkozik a szülő, hogy mit rontott el, mert a gyerek éjjel-nappal a gép előtt ül, és nyomatja a különböző számítógépes játékokat, netet...stb, és eltunyul minden tekintetben.(tisztelet a kivételnek). Én inkább vennék valami jó kis készségfejlesztőt, könyveket, társast, vagy bármit, amit együtt tudtok játszani. De hát 2010-ben a régi játékok már nem sokat érnek a technika vívmányaival szemben.
2009. jún. 12. 08:19
Az én lányom három éves, és úgy használja számítógépet mint aki már évek óta ezzel dolgozik.Játszik a gépen, be kapcsolja a meséket, zenét hallgat rajta, és ezeket mind ő kapcsolja be.Sokszor meg kell kérdeznem hogy ezt hogy csinálta, mert még én sem tudom.Elleste a nővérétől (15 éves).Szerencsére már kb. egy hónapja nem érdekli a számító gép, mert nagyon aranyos mese filmeket kapott és azzal van elfoglalva.
2009. máj. 31. 12:50
Mindekitől elnézést kérek, hogy nem válaszoltam a hozzászólásokra, de elromlott a gépem. Köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 23. 21:33

Kisfiam 4,5éves simán netezik.Gribedli.hu ről mindenhova elmegy ami érdekli.

Játékokban ami cd-ről meg a manóvilág ovis kiadásaival is játszik.

Sokan nem helyeslik és megis lepődnem rajta de hát ezt látja a testvérétől.

2009. máj. 22. 16:53
Szerintemha oda figyelsz hogy ne legyen függő akkor csak használ.
4. angyal 79 (válaszként erre: 1. - Marcsi1952)
2009. máj. 22. 16:52

Az én lányom most 5 és fél éves és egy éve van számítógépe.Csak készségfejlesztő játékok vannak rajta.Amúgy nem sokat játszik, mióta jó idő van szinte eszébe sem jut.Inkább télen.

A micimackós játékok magyon jók,angol szavakat megtanulja kiejteni, megismei a betúket stb..

Kislány vagy kisfiú?

2009. máj. 22. 16:50

Meg fogja szeretni.

Szerintem inkább a könyveket kellene, mert ha "rákap" a számítógépre, majd nem akar meséket olvasgatni, nézegetni. És mint tudjuk, a könyv az azért mégis csak fontos.

2009. máj. 22. 16:49
Szerintem felesleges. Úgyis rászoknak maguktól is, bőven ráér még vele
2009. máj. 22. 16:47
Mi a véleményetek, 5 éves gyerekkel megszerettessem a számítógépet, ha igen, milyen játékot javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook