Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kullancsot eltávolítottam... lehet így baj? fórum

A kullancsot eltávolítottam... lehet így baj? (tudásbázis kérdés)


22. vacsa (válaszként erre: 19. - Dodi44)
2013. jún. 24. 08:10

Jajj istenem, ezt még valaki elhiszi és terjeszti is??? A gyufaszál végén nincs is foszfor.


"A gyufa, amit ma használunk oxidáló anyagot (kálium-klorát), valamilyen éghető és valamilyen ragasztó anyagot, (esetleg színezéket) tartalmaz a "fejében". A doboz oldalán egy vörösfoszfor tartalmú, durva dörzsfelület található a meggyújtáshoz."


A beszakadt fej sem okoz problémát.


Ezt a sok baromságot miért kell még terjeszteni is????

21. vacsa (válaszként erre: 12. - Juditkecskemet)
2013. jún. 24. 08:07
Ez nem igaz.
2013. jún. 24. 07:25

Koszonom szepen a valaszokat!!!

Meg piros most a helye, de gondolom ez ertheto! Mindenkepp figyelni fogjuk!!!!

Szep napot mindenkinek es kullancsmentes nyarat!!!

19. Dodi44
2013. jún. 24. 07:20

Gyufa szal veget, ahol a foszfor van, nyalazd meg es kis koroket rajzoljal a kullancs kore.

A kullancs legyen a kor kozepeben! varj egy kicsit, es a kullancs magatol kibujik!

Ha ki kaparod, vagy ki teped, a feje beleszakad es megfertoz!!!

(a kullancs a potroha vegen vesz levegot, es erzi a foszfor szagat, es azt nagyon szereti, es azert bujik ki!)

18. a78c2ff918 (válaszként erre: 4. - 84c6df2a20)
2013. jún. 23. 23:23
Te mit csinálsz itt?Folytasd csak az értelmetlen,agyhiányos és ízlésficamos zagyválkodást a haszonszőrűnél...
2013. jún. 23. 22:54
nem csak a Lyme-kór veszélyes, az agyvelőgyulladás azért veszélyesebb, ismerősöm majdnem lebénult tőle, kullancstól...
16. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2013. jún. 23. 22:49

Szia.


Én is - szerintem - életem első kullancsát még 2009-ben szedtem össze Zalában a strandon. A meleg vizes medencében vettük észre a barátommal, nem is figyeltem igazából meg mi az az oldalamon, pikk-pakk kiszedtük. Körülbelül rá 3-4 hétre vettünk észre a helyén ténylegesen egy kokárda alakú kis mintát, akkor már éreztem, hogy ez baj. De aztán elmentem vele orvoshoz, szedtem rá antibiotikumot 3 hónapig, ha jól rémlik, és volt Lyme-kór, nincs Lyme-kór. Persze akkoriban nagyon megijedtem, mert nem tudtam ez mi is pontosan, mennyire veszélyes, lesz-e maradandóan bajom. Most már nem esnék nyilván kétségbe, minden kezelhető, ha az elején felismerik, addig meg pánikolni felesleges. Szerintem ne aggódj már előre ezen, ha fertőzött volt a kullancs, annak úgyis megjelenik a jele a párod testén. Szép estét!

15. baybi
2013. jún. 23. 22:05
Már létezik kullancs gyors teszt,patikában kapható!Érdemes letesztelni!Na és legfőképp nem szabad eldobni!
2013. jún. 23. 22:04
A lényeg hogy kiszedésnél a potrohát nem szabad nyomkorászni, mert akkor belenyomjuk a mérget. Állítólag cérnával is jól kilehet szedni, és az se túl nagy baj ha a feje beleszakad. Érdemes eltenni a kis "férget" és bevizsgáltatni hogy fertőzött e...
13. fildus
2013. jún. 23. 21:56
Én a lányommal voltam az ügyeleten, hogy szedjék ki. Benne 3-4 órát lehetett azt mondta az orvos a kullancs mérete alapján, hogy még nem szívta meg magát. Azt mondta, ha lázas lenne rögtön kórház.
2013. jún. 23. 21:46

24 óra hosszáig nem történhet baj. Addig nem juttat a szervezetbe semmit...


Most mondták nekem erdei kiránduláson szakemberek...

11. Za.Eni (válaszként erre: 5. - F1e23b97ee)
2013. jún. 23. 21:04
Nem az időtartamtól függ,hanem attól,hogy fertőzött volt a kullancs,vagy sem.
10. Za.Eni (válaszként erre: 9. - Za.Eni)
2013. jún. 23. 21:03
Hülyeséget írtam...nem ovális alakú kör,hanem ilyen ovális alak(pont térdhajlatba...)
2013. jún. 23. 21:00
Én lyme-kóros lettem az orvos szerint(tavaly),kullancs eltávolítása után 2-3 nappal vastag vörös szegélyű nagy ovális alakú kör jött ki a kullancs helye körül...2 hónap antibiotikum-kúra.Figyeljétek,ha tünet van azonnal menjetek orvoshoz,hogy minél előbb el lehessen kezdeni a kúrát..
8. a4c08bc146 (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2013. jún. 23. 20:58
Írjátok fel magatoknak mikor, és melyik részén volt a kullancs benne. Kokárda jelet kell figyelni, hogy az ne alakuljon ki. A csípés részén körbe piros, majd a piros rész körül fehér és a fehér rész körül megint piros alakul ki. Akkor rögtön orvoshoz kell fordulni. Nem lehet összetéveszteni semmivel!
7. f3000dc5ef (válaszként erre: 6. - Asinel 75)
2013. jún. 23. 20:51
Nekünk volt olyan sétánk, hogy kb . 1000 kullancs volt a kutyában....
2013. jún. 23. 20:43
Undorító mennyi kullancs van az idén! Még sosem volt a kutyámban, erre idén már nem tudom hányat kiszedtem belőle, pedig szobakutya,nincs kint egész nap, ráadásul be is van csepegtetve. Az én fejemben is volt kb. egy hete, anyu vette ki. Állítólag ha időben kiveszik (24 órán belül) nem lesz gond. Kicsit elegem van belőlük.
5. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2013. jún. 23. 20:40
Ha nem volt sokáig benne, akkor nem hiszem, hogy bajt okozna. Arra készüljetek fel, hogy a helye egy ideig meg fog látszani, úgy mint egy szúnyogcsípés helye.
4. 84c6df2a20 (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2013. jún. 23. 20:34

Én azt olvastam,hogy csak akkor lehet fertőzés,ha vissza hányja amit megevett.

Ha nem "fuldoklott" vagy nem nyomtad,akkor nem valószínű.

Meg ha nem sokáig volt benne,akkor sem valószínű.

2013. jún. 23. 20:32

??? ne parázz már :D

Figyeljétek a tüneteket.

Elég jellegzetesek.

Ha nagy piros kör akkor Lyme. Gyorsan gyógyszerek, és nem fog nagy bajt okozni.

Ha lázas stb. akkor gyorsan orvoshoz, és mondani a kullancsot. Ennyi.

2013. jún. 23. 20:32
A második mondatot nem értem.
2013. jún. 23. 20:28

Páromban volt egy kullancs, csipesszel kiszedtem a feje is kijött!

Amikor szétnyomtam nem jött belőle vér, akkor a szervezetébe került?

Nagyon megvagyok ilyedve!!!

Olvasgattam, de azt irják, hogy csak később vannak tünetei és a vérvétel sem mutatja ki!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook