Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A körömrágásról fórum

A körömrágásról (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
36. ae12cc5be5 (válaszként erre: 35. - Ae12cc5be5)
2008. nov. 22. 17:33
Na jó, ez már kettetlen hátulütő volt.
35. ae12cc5be5 (válaszként erre: 30. - Hmv.)
2008. nov. 22. 17:33

Én az AV..-tól rendeltem anno, de szerintem drogériákban, vagy gyógyszertárban is érdemes megkérdezni, hátha.

Az egyetlen hátulütője, hogy minden kézmosáskor lejön, és nem biztos, hogy eszedbe jut újra kenni, a másik, hogy elfelejted, és evés közben nagyon zavaró, akár szendvicset eszel, akár az ebédhez töröd a kenyeret. Amit én rendeltem, az jó keserű volt. Pfujj! Nekem nem segített pont az említett okok miatt.

A műköröm sokkal jobb ötlet volt, iszonyatosan nagy lett tőle az önbizalmam. 3 hét után úgy éreztem, nincs már rá szükségem. De tévedtem, véletlenül a számba tévedt néha a kezem, és azt vettem észre, újra rágom. Tényleg kell fél év, hogy annyira megerősödjön, hogy ne is tudd lerágni.

34. ae12cc5be5 (válaszként erre: 22. - JUL17)
2008. nov. 22. 17:26

Sziasztok!


EZEKET NEM ÖRÖKLI A GYEREK, HANEM LÁTJA. AZT SZOKTÁK MONDANI, HOGY A GYEREK 3 ÉVES KORÁIG MÁSOLJA A KÖRNYEZETÉT. SAJNOS, HA NEM IS AKARJUK ELŐTTE RÁGNI A KÖRMÜNKET, KEZÜNKET, ELKAPJA A SZÜLŐT VÉLETLENÜL 1-2-SZER, AMIKOR ÉSZRE SEM VESSZÜK, PL. IZGI FILM, ÉS Ő IS AZT FOGJA TENNI.

AHÁNY FELNŐTT ISMERŐSÖM RÁG EZT-AZT, OTT A GYEREK IS RÁGJA.

2008. aug. 24. 23:10
Sztem meg lehet vonzó bár nem mind az biztos!
2008. jún. 28. 14:51
Műköröm! Fél évig kell csupán és utána már nincs inger. Tapasztalatból írom. Fiúknál én sem tudom.
2008. máj. 29. 11:05
Az én fiam már 14 éves, nála is próbáltuk ezt a keserű krémet a körömre, de nem vált be. A férjem lánytestvére a műkörmöt ajánlotta, a keresztfia is rágta a körmét és nála kipróbálták, bevált. Csak azt nem tudom, milyen műkörmöt lenne érdemes felrakatni? Azt hallottam, hogy lehet kapni direkt keserű ízű tipeket. Kit mit tud róla?
30. Hmv.
2008. máj. 15. 11:52
Mi az a körömkeserű? Hol lehet kapni?
2008. ápr. 13. 22:12
Sziasztok! Én nem tudom mióta, de én is rágom a körmöm :( Próbáltam leszokni, pl. azzal a keserű körömlakkal, de a vágyam a körömrágásra erősebb volt! Ha valami bajom van, tuti, hogy lerágom. Ráadásul úgy, hogy előtte kezet mosok! :)
2008. ápr. 8. 12:00

Sziasztok!

A körömrágás egy szorongásra utaló, illetve azt levezető jel. Ez persze nem jelenti azt, hogy egy gyermek beteg, vagy súlyos lelki bánata volna. Lehet, hogy egy átmeneti állapot amivel gyerekként nehezen bírkózik meg és ekkor választja ezt a fajta feszültséglevezetést. Általában ilyenkor rövid idő alatt elhagyják.


Akkor érdemesebb erre odafigyelni, ha ez már olyan mértékeket ölt, hogy véresre rágja, vagy valamilyen más tünet is párosul ehhez a szokáshoz. Akkor már jó felkeresni egy szakembert. A büntetés vagy jutalmazás ilyen esetben nem sokat segít.

27. bucimami (válaszként erre: 26. - 70a5a27405)
2008. jan. 21. 22:30
:-)))
26. 70a5a27405 (válaszként erre: 24. - Bucimami)
2008. jan. 21. 15:22
De nem ám, kirrrály!!!
2007. dec. 30. 09:43
Köszönöm, nekem is jól jött most ez a cikk, mert kezdtem aggódni a fiam miatt! Megpróbálom lazábban venni, akkor lehet neki is könnyebb lesz és nem akar majd annyira "megfelelni"
2007. dec. 8. 23:07
Jaj de jó, itt a körömrágók klubja!:-)Nem vagyunk egyedül!
23. szarvasi79 (válaszként erre: 22. - JUL17)
2007. nov. 16. 12:33

Én arra gondoltam, lehet a kislányos látja a párodtól, és még nem tudja, hogy ez egy rosz szokás, és késöbb szégyelni fogja.

Egyébként a legtöbb gyerek rágja a körmét.Most még próbáld meg a körömkeserüt, rosz íze van, és lehet nem fogja többet a kezét a szájába venni.

22. JUL17
2007. okt. 17. 19:28
5 ÉVES LÁNYOMAT MIVEL SZOKTATHATNÁM LE A KÖRÖMRÁGÁSRÓL.?ÉN NEM RÁGOM DE A PÁROM IGEN ,LEHET ,HOGY ÖRÖKÖLTE ?
21. puhika
2007. szept. 30. 16:07
nagyon csúnyának tartom, de sajnos én is rágom.
2007. szept. 30. 15:43
Sajnos én már óvódás korom óta rágom a körmöm, nem tudok leszokni róla. Próbáltam már hogy nem rágom, de max. pár hétig sikerült. Na persze ha emberek között vagyok akkor meg takargatom a kezem!
19. Cinka (válaszként erre: 18. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 30. 01:07
Nekem jó így, szeretem rágni. Amint meglátok egy parányi fehér körömrészt, már rá is csapok, mint a vércse és gyakran a véres húsig lenyúzom...
18. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - Cinka)
2007. ápr. 30. 00:58
Akkor ideje, hogy valamin valtoztass. Ha tudod, hagyd abba magadtol, ha nem, vess be eszkozoket. NEM EGESZSEGES!
17. Cinka
2007. ápr. 30. 00:52
Megszámoltam: 5 ujjamon van jelenleg körömágy melletti seb, rágás vagy tépkedés által és egyetlen ujjamon sincs a köröm felső részén fehér csík.Ez két nap műve.
2007. ápr. 30. 00:27

Hihetetlen mennyisegu baclust be lehet vinni a szervezetbe. A leszokas kezdeti nehez idoszakaban sokat segithet a mukorom, es ha megnottek a kormok, akkor legyen mindig az illetonel koromreszelo, nehogy fogakkal akarja korrigalni a kormei vegeit, ha azok nem egyenletesek. Erdemes rola leszokni, egeszen mas onbizalmat ad, gyerekkoromban en is ragtam, es azota folyton nalam van reszelo, ha barmi lenne, nehogy szemezni kezdjek veluk.

A bor piszkalasat is abba kell hagyni, minnel tobbet ragjak, vagjal, piszkaljak, annal inkabb vastagszik, hamlik.

2007. ápr. 29. 21:47

14.éves koromig én is rágtam a körmeimet(lelki oka volt),de aztán szerelmes lettem és szégyelltem ahogy kinéz a kezem és abbahagytam!De a körömágybőrömet kezdtem el piszkálni és rágni.Még most is sokszor azt veszem észre,hogy MÁR MEGINT piszkálom a bőrömet!De annyira megkeményedik,észre sem veszem és már vagy lerágom,vagy kapargatom:-((

Pedig a kéz ápolása a szakmám és megvan mindenem ahhoz,hogy rendbe hozzam!De valahogy későn kapok észbe.

2007. ápr. 29. 21:34
egészen a kamaszkorig rágtam a körmömet,de később rájöttem,hogy milyen csúnya amikor tövig levan rágva egy nőnek a körme,azután ápoltam,növesztettem a mai napig is lakkozom és manikűrözöm magamnak,sőt azt szeretem amikor szép hosszúra megnő,csak ha egy letörik akkor hozzá igazitom a többit is,hogy egyforma legyen.
2007. ápr. 29. 21:08
a hugom is rágta kicsi kora óta a körmét, amióta műkörme van leszokott róla bár néha rajta kapom hogy ha feszült vagy hasonló akkor bizony a műkörömmel is be próbálkozik...
12. hvirag
2007. ápr. 29. 21:01
Kisgyermek korom óta rágtam a körmeimet. Nagyon utáltam, szégyeltem a kezeimet. Számtalanszor megfogadtam, hogy leszokom róla, de mindhiába. Öt jónapja van itthon internetem, amikor bekötötték, kezdtem el olvasgatni a körömrágásról. Borzasztó volt, nagyon megijedtem, olyannyira, hogy azóta nem rágom egyáltalán, és ingerem sincs. Végre szép a kezem, és nagyok a körmeim. Nem hittem volna... Mindenkinek kitartást kivánok, csak azért írok, hogy aki reménytelennek hiszi a dolgot, ne adja fel!
2007. febr. 15. 10:37

Gyerekkoromban én is rágtam a körmöm, de leginkább sebesre kapartam a böröm.A körömrágásról akkor szoktam le mikor már lakkozhattam a körmöm.Most műkörmöm van, de mikor szüneteltettem, újból elkezdtem kaparni a bőröm.Elég szorongó természet vagyok, és biztos ezért van.Műkörömmel nem tudom kapargatni.

Gyerekeknél is biztos ez van a suliban mindíg éri őket rosz és jó dolog.Vagy egy tanártól félnek, vagy bármi.Legtöbbszőr szerintem kinövik.

De ha mégsem akkor ki kell próbálni a körömkeserűt.

10. suani (válaszként erre: 4. - E71af41436)
2007. febr. 14. 19:47
Én szintúgy
9. ideisodais (válaszként erre: 8. - A900f63755)
2006. szept. 7. 13:09
Saját tapasztalat során .Van 1 lányom ö is rágta a körmét ez nálla idegi alapon ment . Akiket ismerek szintén hasonlo helyzetben vannak.Bársajátmaguk nem ismerik fel .
2006. szept. 4. 20:45

Én már a körmöm ugyan nem rágom, de a köröm melletti bőrt folyamatosan elkaparomÉn észre sem veszem, a párom szól rám vagy jegyzi meg, hogy " már megint körömpörkölt lesz?".Én magamról biztosan tudom, hogy ez lelki-idegi alapon van.Ha mejd újra nyudodt lesz az életem, akkor valószínűleg ez elmarad.

A kisfiam most lesz még 4 éves decemberben.Rá folyamatosan rá kell szólni, mert ha nézi a tv-t tuti, hogy a keze a szájában van.Szerintem örökölte.Más magyarázatot nem tudok.Neki nincsenek a cikkben leírt problémái.Remélem kinövi!És azért megpróbálkozom a drasztikusnak mondott keserűkrémes és lakkos megoldással, hátha mégis sikerrel jár.

2006. szept. 4. 20:27
én is rágtam a körmöm de most már odafigyelek rá és megbírom állni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook