Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet leszokni a körömrágásról? fórum

Hogyan lehet leszokni a körömrágásról? (tudásbázis kérdés)


28. 61fc1393dd (válaszként erre: 1. - Fd47e3a793)
2011. márc. 29. 07:39
Nekem az segített, hogy elkezdtem rendszeresen manikűröshöz járni...azóta nem rágom.
2008. dec. 2. 12:11
Gyerekként én is rágtam, de még hogy, már szinte fájt, főleg, ha vmi izgis film ment a tv-ben. Engem is zavart, apu azzal "fenyegetőzött", hogy vmi nagyon csípősbe dugja az újjaim :D, de szerencsére mindig megúsztam... :))). Aztán láttam a barátnőm körmeit, aki (szintén rágta, mert túl gyengék voltak)kb 2-3mm-re megnövelte, meglepődtem persze, és 1xcsak azon kaptam magam, hogy nem rágom a körmeimet, mivel engem is az motivált, ha neki sierült, akkor nekem mért ne...
2008. ápr. 15. 19:44
próbáltam már de nem vagyok olyan lányos típus szóval nem nagyon tudok vele bánni...sztem csak én vagyok ilyen szerencsétlen de nem megy.suliban se tudok írni...hiába rakatok kisebbet.akkor sem érzem,hogy mit csinálok és csak olyan lesz az eredmény mint a vasárnapi ücsi kiöntés..xD
2008. ápr. 15. 19:39
Kicsit komolyabban: nem akarod kipróbálni a műkörmöt? Ha felrakatod, és meglátod, milyen esztétikus vele a kezed, később hátha a sajátodat sem fogod rágni.
2008. ápr. 15. 19:38
Kicsit talán olcsóbb, ha egyik kezedet Wasabiba(nagyon csípős mustár)a másikat pedíg chillikrémbe mártod. Ha megunod, keverj össze a két kezeddel egy kis csirkemellet, süsd ki forró olajban:-))
23. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 22. - Wandamaci)
2008. ápr. 15. 19:14

[link]



Egy teljes szett ára 9500,de van olcsóbb is,csak azt a márkát nem ismerem.

22. Wandamaci (válaszként erre: 21. - 5d3fac1d2b)
2008. ápr. 15. 18:51
azt elmondanád hogy milyen meg hogy kb.mennyibe kerül?:$köszi^^
21. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 20. - Wandamaci)
2008. ápr. 15. 17:38

Szia!

A letörés ellen van egy nagyon jó módszer:japán manikür.

2008. ápr. 15. 17:12
hát én amióta az eszem tudom rágom a körmöm...nagyon rossz szokás de nem bírok róla leszokni...2 hete sikerült tök jól megnöveszteni...nem is bántottam..tllg. és letörtek...annyira gyengék hogy nagyon...megpróbáltam lefesteni de akk. is letört.Amúgy én is azért bírtam ennyire "leszokni" mert mindenkinek látom hogy szebbnél szebben van kifestve a körme...hát ez nekem valahogy sose jön össze...=(
2008. ápr. 3. 16:39

A munkatársnőm rágja a körmét. 28 éves!!! Annyira gusztustalan, h el nem tudom mondani, undorító amikor munka közben nekiáll, már azon gondolkodom, h megkérem ültessenek át valahova, mert nem tudok dolgozni olykor! tök gáz!!!

Nem tudom, ha más nem, motiváljon az hogy ez egy iszonyatosan kellemetlen és idegesítő szokás, amelyről igenis le lehet szokni...

18. sodrak
2008. ápr. 3. 15:41
Szerintem nagy önfegyelem kell hozzá, úgy mint egyéb rossz szokásról való leszokásnál-cigi, csoki... Lehet még esetleg külső segédeszközöket igénybe venni pl. körömlakk körömrágás ellen. Ja, és egy cél pl. szép festett körmök.
17. iriszb
2008. ápr. 1. 20:51
-Sehogy :))
16. genlips (válaszként erre: 15. - Annelly)
2008. márc. 11. 12:40

A baj, hogy ez automatikusan megy, nem úgy, hogy: na én most nekiállok rágni a körmeimet, amíg tövig nem ér. Hanem azon kapja magát az ember, hogy már végeztem is mind a tízzel???


Én kiskoromban rágtam, meg is látszik, hogy az eleven rész rövid és most nagyon-nagyon irigylem azokat, akiknek szép körmük van (persze műkörmök nélkül...). Én vhogy egyik napról a másikra hagytam abba nagy elhatározások nélkül, egyszerűen elmaradt. Gondolom, mint gyereknél, vmi olyan zavaró tényező szünt meg, ami ezt kiváltotta.

2008. márc. 11. 12:01
Levágod annyira, hogy ne tudj róla mit lerágni. Vagy kihúzod a fogaidat. De a legjobb az lenne ha magadba néznél, és elgondolkoznál rajta, hogy miért is jó ez neked, és amikor a szádhoz emelnéd gyakorolsz egy kis önuralmat.
14. andix
2008. márc. 5. 22:32
Nekem két évig volt műkörmöm és így sikerült leszoknom a körömrágásról.Mostanában sajnos kicsit stresszes vagyok így megint kezdem.Most próbálok akarattal leszokni róla.Belebeszélem magamba hogy ez nem jó,eddig sikerült.
2008. febr. 26. 13:54
Az ecsetelő a fiamnál anno bevált,azóta nem rágja a körmét!
12. 2577cdcc12 (válaszként erre: 10. - 5f7b4cf4b6)
2008. febr. 26. 13:50
Több féle ecsetelő van, ez veri mindet!
2008. febr. 26. 13:38
Én aloe verával szoktam le, mármint a növénnyel, pici végét ha letöröd, annak iszonyat keserű az íze, azzal kentem be a körmeim végét, azóta (már kb 15 éve) egyszer nem rágtam meg a körmöm...
2008. febr. 26. 13:35

Én is próbáltam már az ecsetelőt, nem ellenfél :(

Barátnőm is hiába használta a 9 éves lányánál!

2008. febr. 26. 13:31
Van egy remek ecsetelő, a patikában lehet kapni, az a neve, hogy "Stop 'n grow". A férjem is ezzel szokott le harminc évnyi körömrágás után. Rá kell kenni a körömre, és iszonyúan (nem viccelek, tényleg) keserű. Ja és ott marad a szádban az az íz, hiába eszel bármit. Hát nálunk bevált, próbáld ki, én csak ajánlhatom.
8. Szamó (válaszként erre: 7. - Fd47e3a793)
2008. febr. 26. 13:25

Hát, igen:-(((( Pénz kérdés is, az igaz!


A ragsztgatósnak én sem vagyok a híve, gombásodhat alatta a köröm!


Akkor amikor rágni akarod gondolj arra, hogy milyen sok pénz rendbehozatni:-))))

2008. febr. 26. 13:24
volt már műkörmöm,csak most épp nincs rá pénzem.amit meg itthon ragasztok,annak nem vagyok híve :)
2008. febr. 26. 13:17

Szia! Én manikűrös vagyok és tapasztalatból tudom, hogy nem könnyű, sok vendégem rágja. Vagy a gyerkőce.


Egy biztos, ez csakis idegi alapon megy! Ha agyban el tudod dönteni, hogy nem rágod tovább, akkor sikerülhet! Kenhetsz rá bármit, ha régóta csinálod, akkor az nem lesz akadály....


De!


Sok vendégem van, akinek építettem rá műkörmöt és így le tudott róla szokni! (De van olyan is, aki nem...:-((((

5. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 4. - Szanád)
2008. febr. 26. 13:14

:-DDD



Vagy gyógyszertárban lehet kapni ecsetelőt körömrágás ellen!

2008. febr. 26. 13:12
a régi jó bevált módszerrel : sz@rba kell mártani a körmöt...akkor nem fogod rágni az biztos DDDD
2008. febr. 26. 13:12

SZia!

Menj el egy műkörmöshöz és ő biztos tud neked ebben segíteni!

2008. febr. 26. 13:09
Már jó ideje rágom a körmöm felnőtt nő létemre,és nem bírok leszokni róla.Nem tudom megállni hogy ne rágjam.Van valami ötletetek?
2008. febr. 26. 13:09
Hogyan lehet leszokni a körömrágásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook