Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A "komoly" zene milyen szerepet játszik az életedben? fórum

A "komoly" zene milyen szerepet játszik az életedben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
27. Henni_led (válaszként erre: 26. - Margaret Margret)
2019. máj. 4. 06:24
Ha Csongrády Katika a csúcs zenei élmény neked, akkor tényleg furcsán érezheted magad egy igényes komolyzenei koncerten.
26. Margaret Margret (válaszként erre: 6. - Henni_led)
2019. máj. 4. 00:17
Henikém! Tudod voltam nem egyszer komolyzenei hangversenyen és mind ilyen banyákat láttam. Viselkedni nem tudtak. Én amilyen vagyok nevetés nélkül kibírtam. Elmentem mert meghívtak, de majdnem kinevettem a sok kornyikálást. Vannak olyan komolyzenei művek, amelyek lehangolnak. Ezek a halálzenék. :(
25. fidel (válaszként erre: 24. - Fidel)
2019. máj. 3. 23:34

re do do ti la ,ti szi mi szi la !:)


[link]

24. fidel (válaszként erre: 1. - Henni_led)
2019. máj. 3. 23:18
Ti szi mi szi lá ti do la ti szi mi szi lá!X2 ,do mi mi ré do do ti la ,ti szi mi szi la! :)
23. Henni_led (válaszként erre: 22. - Hangyászsün)
2019. máj. 3. 13:41
Ennek mi köze ehhez a fórumhoz?
22. Hangyászsün (válaszként erre: 1. - Henni_led)
2019. máj. 3. 12:15

Az emberek elhülyülése/elhülyítése világszerte megfigyelhető jelenség. Ez Mo.-ra fokozatosan jellemző. Kukkants bele ebbe a fórumba:

[link]

21. trapiti (válaszként erre: 1. - Henni_led)
2019. máj. 3. 11:49
12 évig tanultam zongorázni, utána már szinte felnőttként 8 évet harmonikázni is. Mindkettő hangszeren játszom azóta is bár mindig inkább lelkes mint tehetséges voltam. A lányom zongorázik, 11.5 éves és a bergeni zeneakadémia fiatal tehetségek osztályában tanul, úgyhogy nekem kicsit kevesebb idő jut a zongoránál, ő napi 3-4 órát gyakorol.
20. Margaret Margret (válaszként erre: 6. - Henni_led)
2019. máj. 3. 08:57
Egyszer voltam ilyenen es megdobbento volt amit lattam.
2019. máj. 3. 08:14

12 évig tanultam zongorázni, a család minden tagja szintén, megszoktuk a komoly zenét. Egy időben tanitottam, is.

Most hogy készülünk külföldre, mint humándiplomásnak, egyik " munkatervem" a zongora tanítás.


A fóruminditónak : én templomban fiatalkoromban sokszor játszottam orgonán, de a zongorát sokkal jobban élvezem.

18. ikres_anyu (válaszként erre: 17. - Ikres_anyu)
2019. máj. 3. 08:00
Pontosabban a Messiás-ból a Halleluja kórust.
2019. máj. 3. 07:59

Én pl. szeretem Bach: Air című művét, tetszik. És már hallottam könnyűzenei feldolgozásban is.

Gyerekeknek szerintem ilyen pörgősebb indulók amik érdekesek lehetnek. Az Örömóda is fülbemászó szerintem, illetve azok a darabok amiket iskolában is lehet tanulni.


Mostanság halálom, hogy ezt a szegény Handel: Halleluja kórusát egy reklámban énekelik, hogy mily' boldogság hitelből autót, babafelszerelést venni...

2019. máj. 3. 07:38
milyenen játszanál...
2019. máj. 3. 07:37

Bocs, hogy belebrekegek...


Arra sem válaszoltál, hogy milyen orgonán játszol, és arra sem, hogy milyen játszanál?


(Gondolom szívesen, ha nem lennének pl.anyagi (matematikai) korlátai.)


Csak azt tudtuk meg, hogy az orgona nem egy könnyen hordozható hangszer :-)

2019. máj. 3. 06:33
Nem jó összekeverni a szezont a fazonnal.
13. Lávli (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. máj. 3. 06:30
Ez egy jó kérdés!
12. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Henni_led)
2019. máj. 3. 06:25

A zenélésbe lassan belekevered az atomfizikát és a Vatikánt...


Játszok hangszeren, és nem kell a kottaolvasáshoz valami marha nagy tudomány...

11. unom (válaszként erre: 1. - Henni_led)
2019. máj. 3. 04:25

Te nem érted a természettudommányokat, és azt képzeled, aki érti, az zenélni nem tud.

Tévedsz. Nem mindenki korlátolt.

10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Henni_led)
2019. máj. 3. 03:16

Hogy érted?


Nincs kivel értelmes beszélgetést folytatni - ennyi.

9. Henni_led (válaszként erre: 8. - Henni_led)
2019. máj. 3. 02:04
Mi van, megfutamodtál?
2019. máj. 3. 01:56

Mit kérdeztél?

Hogy írjam le fizikailag a berendezést?

2019. máj. 3. 01:54
Nem, nem válaszoltál, talán meg sem értetted.
2019. máj. 3. 01:48
Ezt hogy érted?
2019. máj. 3. 01:45
Szep, csak a magyarok mindig ezzel foglalkoznak. Pl fillharmonikusok. Odamegy a sok ronda kivenhedt no a szemuvegukkel. Az o programjuk.
4. Henni_led (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. máj. 3. 01:39

Csak információként.

Egy orgonista általában 3-4 hangszeren játszik.

Van egy specialitása az orgonának: nagyon nem hordozható :))))

Ezért ez nagyon különbözik az egyéb hangszerektől.

3. Henni_led (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. máj. 3. 01:37

Hú, milyen szakmai kérdés, köszi szépen.

Legklasszabb a budavári evangélikus orgona volt az, amit a legjobbnak éreztem.

Hogy milyenen játszanék...? Így a fórumindító szövegem alapján?

.. ahogy megéreztem a tanítás ízét, nekem ez így rendben van.

2019. máj. 3. 01:30

Megkérdezhetem milyen orgonán játszol?

És milyenen játszanál, ha nem lenne az a ronda fizika és matematika?

2019. máj. 3. 00:57

Beütöttem itt a "zene" szót a keresőbe. Kijött 30 fórumcím. Egyetlen egy sem utalt a klasszikus zenére.

Ennyire távol áll itt a fórumozóktól a "komoly" zene?

Itt nem arról szeretnék beszélgetni, hogy "vannak kedvenceim, pl. szeretem Verdi operájából a szabadság kórust".

Arról szeretnék beszélgetni, hogy te konkrétan műveled-e csak olyan szinten, hogy valamilyen hangszert a kezedbe veszel időnként, vagy gyermekedet igyekszel-e valamilyen hangszertanulás irányába terelgetni?

Én orgonán játszom és most három kis zongora tanítványom van.

Picik. 5-6-6 évesek.

Azt hittem sokáig, hogy a világon a legklasszabb dolog, ha egyre jobb orgonákon játszhatok (önző gondolat volt, "Isten" máshogy gondolta). OK. Az is jó..., de kinyílott egy kapu egy másik irányba is: "add át, amit tudsz eddig"!

(Hogy "Istent" miért teszem idézőjelbe, arra nyitok egy külön fórumot, ha addig nem köveztek meg ...:) Csak vicceltem...)

A zenélés az nem hasonlítható egyik klasszikus tantárgyhoz sem.

Minden zenélési forma meditáció és imádság is egyben.

Miért?

Mert zenét csinálni és zenét hallgatni az nem egy "tudományosan értékelhető" dolog.

A tudomány nem szereti a művészeteket, mert nem tudja skatulyába zárni, matek egyenletekkel leírni.

Hogy miért szép egy Esz-Dúr - Fisz-Dúr - D-Dúr akkord füzér, azzal a tudomány semmit nem tud kezdeni, de bárki hallja, azt mondja, "ez szép".

Kedves Tudomány! Lehet, hogy vannak még általad nem ismert dimenziók......?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook