Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kislányom testén a bőre olyan mint a smirgli papír, és nagyon viszket neki. Van valakinek tapasztalata, hogy mitől lehet? fórum

A kislányom testén a bőre olyan mint a smirgli papír, és nagyon viszket neki. Van valakinek tapasztalata, hogy mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 29. 14:12
A lányomnak is ilyen lenne , ezért minden fürdés után gyógyszertári testápolóval kenjük - rendben is van.
2011. jan. 29. 14:07

iszik eleget? úgy értem vizet.

nekem akkor szokott ilyen kijönni, mikor elfelejtek inni

2011. jan. 29. 13:37
Szia! Az én lányom bőre is ilyen és ha picit változtatok akkor visszajön azonnal.Csak fürdetőkrém(a jonsonból jó volt a hidratáló fürdető,de érezhetően megváltoztatták az összetételét és már nem jó az se ) és gyógyszertári testápoló jó rá , nekünk a linola se jött be. Végigzongorázunk mindent,szerintem mindenkinek egyedi mi lesz jó neki.Sok szerencsét!
2011. jan. 26. 22:25

Szia!

Az én kisfiamnak is ilyen volt a bőre, én inkább úgy írtam le, hogy olyan mintha libabőrös lenne. neki nem viszketett, csak akkor mikor fürdött.

A doki írt fel gyógyszertári kikevert E vitaminos krémet, és kb 2 hét alatt szépen rendeződött, pedig csak este kentem.

15. Tücke
2011. jan. 26. 21:05
próbáld ki a fürdetőkrémet meg a linola tusfürdőt és testápolót az jó a lányomnak is helyre rántotta a bőrét ....és amióta csak tomit használok mosásra és lenort az öblítésre semmi baja nincs
2011. jan. 26. 21:05
köszönöm.... azt tudom hogy anyukának is nagyon érzékeny a bőre , tehát valamit örökölt.:...
2011. jan. 26. 21:03
de már annyi mindenen változtattam, és most egy kicsit tanácstalan vagyok...
12. Tücke
2011. jan. 26. 21:02
kijöhet stressztől ez nála elég valószínűtlen, valami olyant evett, valami olyan állat van a közelében ami felerősíti ezt a dolgot, a légkör nem megfelelő lehet túl száraz , ha a családban bármely ágon előfordul akkor előjöhet bármikor ez örökletes igazából , érdemes megkérdezni a nagyszülőket tudnak e valamit a családon belüli allergiáról esetleg ekcémáról ...meg mielőbb eljutni a bőrgyógyászatra ahol biztosat tud mondani a doki , ha időpontosok vagytok ajánlom addig ne szappannal vagy tusfürdővel fürdesd hanem a régi jól bevállt fürdetőkrémmel avval krémezni is tudjátok és átmenetileg megoldás lehet ... háziorvos felirja
2011. jan. 26. 21:02
orvos látta már mert nem újkeletü a dolog... a tejet már elvették tőle és nem ekcéma..... ki van száradva a bőre szerintem is de én valami mosószerre tippelek
10. bf5264a5b9 (válaszként erre: 1. - Boribon5)
2011. jan. 26. 21:00

Sztem vidd el bőrgyógyászhoz. Nekem is ilyen a bőröm, egyrészt hormonális okból, másrészt a hidegtől, harmadrészt meg attól, hogy allergiás vagyok valamire a tisztítószerekben... Azért jobb ha látja orvos, és célzott készítményt ír fel rá.


Én is utálom ha viszketek, el tudom képzelni egy gyereknek milyen szörnyű érzés lehet :(

9. Tücke (válaszként erre: 8. - Bige)
2011. jan. 26. 20:59
a kiszáradt bőr kevésbbé viszket mint az ekcémás bőr, és az is egy kiszáradás tul képpen csak épp kegyetlen egy dolog
8. bige
2011. jan. 26. 20:56
szerintem ki van száradva .
2011. jan. 26. 20:55
ekcéma, kiütés, allergy
2011. jan. 26. 20:55
én gyerekkorom óta ekcémás vagyok tudom milyen érzés viszket viszket nem bírod abbahagyni a vakarózást és addig meg sem állsz amíg véresre nem kaparod és utána is kaparod még amíg el nem gennyesedik nem szép látvány... és a gyerek si szenved tőle
2011. jan. 26. 20:53
ekcéma vagy allergia sztem menyjél el vele minnél előbb a bőrgyógyászatra mielőtt véresre kaparja és fájni is fog neki
2011. jan. 26. 20:52

ekcéma vagy allergia

doki a tuti,nem mi látatlanban!

3. emily (válaszként erre: 1. - Boribon5)
2011. jan. 26. 20:51

Hm... bőrgyógyászra gondoltál már?


Én ekcémára tippelek, de nem látom és orvos sem vagyok...

2011. jan. 26. 20:50
Ekcéma?
2011. jan. 26. 20:49

A kislányom testén a bőre olyan mint a smirgli papir , és nagyon viszket neki...

. nem tudom mitől lehet, tudna valaki segiteni vagy volt már valakinek ilyen a bőre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook