Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kisfiamnak rendszeresen elered az orra vére. Mitől lehet? fórum

A kisfiamnak rendszeresen elered az orra vére. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 7. 17:59
gyerek fülész-gégészhez vidd el
2009. szept. 7. 17:44
Bocsi, helyesbitek a vérzékenységet a felszivódni nem tudó K vitamin hiánya okozta.
2009. szept. 7. 17:39
Az én fiamnak is többször vérzett az orra gyerekkorában,később kiderült,hogy lisztérzékenység volt a háttérben.Ugyanis egyes gabonák meg nem emésztett fehérjéi,(glutén)lesorvasztják a bélbolyhokat,ezért a felszivódás nem zökkenőmentes,és a vérzékenységet okozó K vitamint nem tudta hasznositani a szervezet.
2009. febr. 26. 17:11
az unokaöcsémnek is volt hasonló, ha jól emlékszem - viszont ott talán vashiány miatt (kicsik voltunk, csak halványan emlékszem)
14. wanda8
2009. febr. 26. 16:46
köszönöm mindenkinek a segítséget.
13. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Alexandracska83)
2009. febr. 22. 19:27
igen, etzért is ajánlottam a RUTASCORBIN-t, mert az C-vitamin és rutinsav hatóanyagú.
12. kisstoth (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2009. febr. 22. 19:11
Szerintem is ez a legjobb.
11. wanda8
2009. febr. 22. 19:00
köszönöm mindenkinek
2009. febr. 22. 18:56
Én is úgy tudom C-vitamin hiány!Nekem is volt ilyen időszakom.Minden este eleredt az orrom.Voltunk orvosnál de nem mondott semmi érdemlegeset.Elküldött vérvértelre.Ennyi
2009. febr. 22. 18:56
Ha elmentek az orvoshoz és elmondjátok, hogy gyakran vérzik az orra, akkor föl fog írni egy kenőcsöt, amit az orra alá kell kenni amikor elkezd vérezni. Ettől el fog állni és erősíti az orrában levő érfalakat. Egy idő után nem fog vérezni az orra, vagy csak nagyon ritkán. A páromnai is nagyon gyakran vérzett az orra gyerekkorában, most már csak akkor, ha beüti vagy megszorongatom neki.
2009. febr. 22. 18:56
köszönöm a segítséget.
2009. febr. 22. 18:53

Szia!


Az én kislányom is orrvérzős volt, s korall calcium, omega 3-6-9 és C vitamin együtt helyrehozta. Meg nagyon erősen visszavette az édességfogyasztást.

Már pár hónapos korában azt vettük észre, hogy vérben fekszik alvás közben. Később ez csak rosszabb lett, heti 2-3 alkalommal "csak úgy" eleredt az orra vére. Mióta ezeket a vitaminokat bevetettük, fokozatosan csökkent az előfordulások száma, mostmár fél éve nem vérzett neki.

2009. febr. 22. 18:50
holnap készülünk az orvoshoz,mert most a hétvégén elég sűrűn eleredt neki.
2009. febr. 22. 18:49

Adj neki Rutascorbin nevű tablettát.

Az erek falának védelmére való, annakidején én is ezt szedtem erre

2009. febr. 22. 18:45

Szia. Vidd el orvoshoz, megvizsgálja és ő pontosan megmondja, mi legyen.

Az öcsém is ilyen orrvérzős volt, végül tablettával helyrehozták, azóta sincs semmi gondja.

Azt mondták anno, hogy akkor lenne gond az orrvérzés, ha vérzékeny lenne, de egy sima tüsszentéstől is képes volt eleredni az orra vére.

2009. febr. 22. 18:45
De mostanában a szabad levegőn is elered.párologtatok a szobájában,tehát szerintem nem száraz a levegő.
2009. febr. 22. 18:42
lehet,hogy a melegtol elpattan egy ér az orrában, a bátyámnak folyamatosan ez volt ha meleg volt! kinotte,már nem ered el a melegtol!
2009. febr. 22. 18:39
A kisfiamnak rendszeresen elered az orravére.Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook