Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha szeletelve veszek felvágottat, rendszeresen belevágják a végét. Van erre valami szabály, hogy hány deka alatt nem lehet beletenni? fórum

Ha szeletelve veszek felvágottat, rendszeresen belevágják a végét. Van erre valami szabály, hogy hány deka alatt nem lehet beletenni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2011. márc. 24. 10:34

Olyan nincs hogy köteles megfordítani a tarját mi csak egyoldalról szeletelünk.Ha a végét tudjuk már csak adni ami nem olyan szép szeletek akkor azt csak annak adjuk oda (legalábbis én)aki azt mondja hogy nem baj pizzára kell úgyis.

A szalámi végeket selejtként tételesen lemérve külön kell kezelni.

48. esőcsepp (válaszként erre: 44. - 18b03d4aee)
2011. márc. 24. 08:39
Ez így van. Ezért esett rosszul, mert ott maradt neki 30 dkg szép szeletelni való felvágott, amit gondolom már az egészet el kell vinni. Tehát az én 15 dekámból 5 deka cafrang volt. Aki a maradék harmincat viszi, annak meg az összes szép szelet. Ha akkor kezdi meg, nem zavarna, de így azért bosszantott a dolog.
2011. márc. 23. 18:51
Tudjátok az eleje is a "vége" azért mégsem reklamál senki. Értem én a gondot de a vége is ugyanaz mint pl a közepe maximum nem egyezik a nagysága a szeletnek(nem a vastagsága). A végét sokszor azért se szeletelik bele hanem belerakják mert választhatnak vagy beleszeletelik a kezüket vagy odaadják a véget( normális helyeken megkérdezik belerakhatják-e). Én például legtöbbször bele se teszem de ha igen akkor is megkérdezem vagy külön szólnak, hogy nyugodtan. Amúgy meg az, hogy megkapjátok a végét meg az elejét is nem hiszem hogy akkora gond, valahol meg kell kezdeni a felvágottat ha tetszik ha nem. Egyébként egy 10dkg-os kérésnél is bele kellene rakni a legtöbb helyen, főleg a fönök miatt aki minket csesz le miatta. Olyan véget meg eladni ami összevissza "szakadt" meg alig tartja össze valami tényleg undorító. Mi például ezeket elrakjuk vagy a cicáknak/kutyáknak vagy megesszük mi.
2011. márc. 23. 16:36

Én is rendszeresen így járok. De az volt a legjobb, amikor a végét beleszeletelték, és egy új megkezdettnek az elejét is. Na akkor vettem először és utoljára is olyan szalámit, amiből csak kisebb végedarabka van. :D

Először mindig megnézem, hogy mekkora darab van, és milyen állagú. Mert sokszor elszineződik, vagy ki is szárad, és azt is belerakják.

45. gombszem (válaszként erre: 42. - 9cf0020815)
2011. márc. 23. 16:02
Azért csak ha valami inyencségből 10 dkg-ot veszek ne tegyék már bele!!!!!!
44. 18b03d4aee (válaszként erre: 2. - Esőcsepp)
2011. márc. 23. 15:53
Egy megkezdett tarjat akart a vegerol el kezdeni szeletelni neked?Akkor ez azt jelenti,a kovetkezo vasarlo mar csak a szep szeleteket kapja,mivel mindket veget levagtak.....
2011. márc. 23. 15:48

Sziasztok én 1983-ban végeztem a kereskedelmit, és élelmiszer szakon!!!!

Tehát akkor volt rá szabály!!!!!!

10 dkg alatt nem lehet bele tenni a véget!!!!!

A sonkát szépen egyenletes szeletekre kell vágni, nem dirib, darabokra!!!!Mint ahogy mostanság teszik ezt sok helyen...és a sonkaféléknél pedig 15 dkg felett lehetett a véget beletenni..

De ez mondhatom mindig ""pofára megy ""

Érted, h mondom, ha szimpi vagy akkor nem kapsz véget, ha nem vagy szimpi akkor igen kapsz véget is!!!!!! :D :P

Ez van!!!

Mert mint az előttem szóló irta nincs rá lehetőség, h leírják a végeket...

A maszek pedig úgy teszi rá a hasznot, h a végeket a cicának lehessen adni....

Már csak az a maszek aki jó fej és így ez a vevőnek is tetszik!!!!


Van 1 jó szólás erre a hentesárú vég témára:

Nekem az egyik régi főnököm mindig úgy tett ha a kedves vevő szólt, h a véget ne tegye bele, erre ő azt mondta mosolyogva :

- " csókolom de hát ez az ELEJE""!!!!!!!!!!!!!!

:DDDDDD :PPPPP


Amúgy ma már nem élelmiszerben dolgozom, és én is járok így, ha nem tetszik vagy szólok, vagy nem veszem meg az árut.....

2011. márc. 23. 15:44
Egy vég mindenképpen belefér,akárhány dekát veszel.
41. Búgócsiga* (válaszként erre: 9. - Ncilány)
2011. márc. 23. 15:39

"Veszélyes hulladéknak" minősül(t), amikor dolgoztam élelmiszerboltban és tételesen (fajtánként miből hány dkg) kellett a selejtet vezetnünk, és nem lehetett kiadni állatoknak, ugyanis egy cég jött érte és vitte el a külön fagyasztóban tárolt maradék felvágottat, amibe mondjuk soproni, párizsi végét minimálisan be lehetett rakni, de p.ck szaláminál az a pici vége is száz ftos tétel egy rúdnál.

Nem tudom, ez a szabály most is érvényben van-e, vagy most mit csinálnak a boltok a maradékkal. (országos áruházláncnál dolgoztam, nem maszeknál)

AMúgy szerintem 20-25 dkg felett, ha normálisan van szeletelve, akkor belefér.

2011. márc. 23. 15:32

Szerintem ne csinálj belőle olyan nagy problémát:)

Az se lenne jobb, ha az eladó ujja vége lenne benne:))))

2011. márc. 23. 15:29
Egyébként már megcsináltam, amikor a végét kaptam volna újra, akkor mondtam a hölgynek, hogy elnézést, de tegnap/tegnapelőtt is a végét kaptam...
2011. márc. 23. 15:27
Köszönöm mindenki aktív részvételét, most mennem kell. Ha bárkinek van véleménye a témával kapcsoltban, szívesen olvasom. :-)
37. esőcsepp (válaszként erre: 36. - A14deb9047)
2011. márc. 23. 15:25
Ez így van sajnos. Zsemlébe mindegy, mert nem látszik, de egy gusztusos szelet kenyéren nem szívderítő látvány a téliszalámi puzzle. :-)
2011. márc. 23. 15:21
Téli szaláminál, ill. hasonló szárazabb felvágottnál tényleg kellemetlen az a szeletelt vég. Sajnos az is megtörténik, hogy úgy a szeletek közé van rejtve, hogy csak otthon derül ki.
35. esőcsepp (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2011. márc. 23. 15:21
Nem ez a legkomolyabb problémám az életben, de eléggé zavar, meg érdekelt is, hogy jogos e a felháborodásom, vagy nem.
2011. márc. 23. 15:20
Amíg ettem húst, engem ez csak akkor zavart, ha épp nem az én adagomat szeletelte, amikor a végéhez ért, és mégis beletette.
33. esőcsepp (válaszként erre: 26. - Tenkne_helga)
2011. márc. 23. 15:18
Én értem, hogy a vége is hozzá jár a szalámihoz, csak ha még ott van majdnem a fél rúd, akkor ne a végén kezdje el szeletelni nekem a 15 dekát. Rendszerint nem tudják szépre szelni, vagy szecska lesz, vagy egyben egy fél centis szelet.
32. tenkne_helga (válaszként erre: 27. - Tenkne_helga)
2011. márc. 23. 15:17
Egyetértettem vele!:)
31. tenkne_helga (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2011. márc. 23. 15:16
Jól tetted,Te tudod,hogy emberek vagyunk tévedhetünk!
30. Pen80 (válaszként erre: 27. - Tenkne_helga)
2011. márc. 23. 15:15
A fórumindító írta, hogy ő szokott szólni nekik emiatt is és akkor is húzzák a szájukat.
2011. márc. 23. 15:15

Tényleg ez legyen a legnagyobb problémánk!!!

További szép napot Mindenkinek!:)

28. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Esőcsepp)
2011. márc. 23. 15:15
Már megtörtént, hogy lejárt szavatosságú árut adtam vissza és szóltam jóindulatúan. Meg is köszönték, mert tudják, ha az ellenőr találja meg, akkor nagyösszegű büntetés a következmény.
27. tenkne_helga (válaszként erre: 25. - Pen80)
2011. márc. 23. 15:12
Lejárt szav áru nem lehet kint a polcon több száz ezer forintért bírságolnak érte JOGOSAN.
2011. márc. 23. 15:11

Szia!

Csak annyit fűznék a "végéhez",hogy a szaláminak nem csak vége,hanem eleje is van,szoktuk mondani.

Képzeld csak el,ahol több ezer forintos szalámit árulnak,mondjuk egy 2 kilós darabból mennyit vágjanak le,hogy ne tekintsd a végének?Ha minden rúd szaláminak a 2 végét levágnánk és eladnánk párszáz forintért?

Kb,20 dkg "illik" beletenni a végét,bár azt is szépen gusztán,vékonyan.

Bár tényleg van aki a végét is szereti.

A vásárlók 90%-a belátja,hogy azt is el kell adni és nem tesz megjegyzést.

25. Pen80 (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2011. márc. 23. 15:09

Szerintem durva, hogy lejárt szavatossági idejű áru van a polcon és még nekik áll feljebb, hogy szólsz.

Azért merik megtenni, mert mások összehúzzák magukat. Verseny van, ha nem tetszik, megyek máshova. Ilyen a piac. Utána meg sír, hogy nem él meg. Ja, fel kéne venni a versenyt a többivel. És nem romlott áruval meg a vevő semmibe vételével.

2011. márc. 23. 15:06
Nincs rá szabály maximum az üzlet jó indulatán múlik.Ők se tudják le irni a végeket mint vesztesség
2011. márc. 23. 15:05

"Azért ez durva."


Hát, nem tudom. Szerintem nem igazán.

Egyébként tök jó, ha az embernek ez jelenti a komoly problémát, és csak ettől sokall be. :)

2011. márc. 23. 15:02

Sziasztok!

3 évvel ezelőtt dolgoztam boltban a végét is bele tettük ha nem fogyott el a szalámi másnap reggel azzal kezdtük,hogy levágtuk az elejét és azt adtuk cicának,kutyának ingyen.Mifelénk,de egy kisebb vagy nagyobb városban is bele teszik és nem szoktak reklamálni az emberek!


Nem kötekedés képen,de azt kívánom ennél nagyobb gondod soha ne legyen az életedben!!!

21. bige
2011. márc. 23. 15:01

Kérdezd meg a fogyasztóvédelmi felügyelőséget. Biztosan van valami ügyfélszolgálati telefonszámuk.



Én onnan tudom, hogy pl. az összetört üveget nem fizettethetik ki, ha nem volt elzárva valamilyen formában.

20. Pen80 (válaszként erre: 16. - Esőcsepp)
2011. márc. 23. 14:59

Szia!

Nem tudsz máshova járni? Azért ez durva. Te viszed oda a pénzed, belőled élnek, nehogy már te húzd meg magad!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook