Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kínzó gyomorégésnek (végig a nyelőcső is), mi lehet az oka? Már bármit eszem, tökmindegy... fórum

A kínzó gyomorégésnek (végig a nyelőcső is), mi lehet az oka? Már bármit eszem, tökmindegy... (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 26. 20:29
reflux!
2009. okt. 26. 17:37

Sok a gyomorsavad.

Szakorvoshoz kell fordulni és kiírja a megfelelő savszabályzót.

Nekem is ugyan ez volt a problémám.

2009. okt. 25. 22:09
zöldmező varázsfű teakeverék. Dm-ben kapható. Lugosító és a felesleges gyomorsavat leköti. Puffadás ellen is kiválló. 1 éve iszom.
34. cipa
2009. okt. 25. 22:02
reflux
2009. jan. 24. 04:31
Én most próbálok életmódváltással leszokni a gyomromra felírt gyógyszerről. A jövő hónapban elkezdem a gyógyszertelenséget, hátha segített már a savas ételek elkerülése. Persze tovább folytatom az ilyen irányú étkezéseket, azt hiszem ezt már mindig így kell csinálnom.
2009. jan. 23. 21:41
9.8-a tiszafüredi lugos viz is hatásos
2009. jan. 19. 09:20
sok a gyomorsavad, próbáld kerülni az olyan kaját ami savat csinál és főleg a kávét
2009. jan. 19. 08:54
A hunyadiviz csodakat tesz. Nagyon lugos...
2009. jan. 19. 05:09
Nekem rengeteg gyomorsavam volt,sőt erős gyomorgörcsök törtek rám. DE: ennek már vége. Fogyókúrázom illetve nagyon odafigyelek mit eszek. Kerülöm a tejes dolgokat, a sertéshúst, az élesztős dolgokat, lisztet, cukrot, sót. Tök jól érzem magam, és ami eddig nem sikerült két hét alatt hét kilót adtam le, úgy hogy nem éheztem, viszont sok zöldséget,gyümölcsöt eszek rendszeresen. Még szedem a gyomromra és magas vérnyomásra adott gyógyszereket, de bízom abban, hogy egyszer a helyes táplálkozással elérem, hogy ne kelljen szednem őket. Szerintem vizsgáld meg, hogy miket eszel és próbálj szelektálni a savasító ételek között.
2009. jan. 18. 22:16
Én most iszok egy nagyon jó gyógynövényitalt. Ebbe több mint 20 gyógynövény van. Kemoterápia is tönkretette a gyomromat. A negyedik üveggel iszom, teljesen jól vagyok, nem jön fel a sav, nem fáj a gyomrom
27. Marika50 (válaszként erre: 20. - Bogárka62)
2008. dec. 29. 16:12
lehet hogy ez a megoldás
26. Marika50 (válaszként erre: 25. - Miska1971)
2008. dec. 29. 16:11
Énis erre gondolok
2008. dec. 28. 09:37
Énszerintem nagyon sok a gyomorsavad.
24. vereskati (válaszként erre: 15. - Gerna)
2008. dec. 28. 07:57
de már az is valami nem?
23. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 4. - Edb6c38cef)
2008. dec. 28. 07:55

Kikerülheted...de tovább fogsz szenvedni...nem éri meg, refluxod van....savas felböfögés....nagyon ajánlom az orvoslátogatást...annál hamarabb javul az állapotod.Ja és még valami, teljesen megszűnni nem fog ezzel már együtt kell élned,de nagyon jól kezelhető!

Hajrá!!

22. puffadás (válaszként erre: 18. - Localhost)
2008. dec. 28. 05:13
Szia/ Sziasztok! Nagyon új vagyok itt. Azért találtam erre a honlapra, mert beírtam a Zimpax nevű gyógyszernevet a google-ba. Felírta a doki, mert szerinte refluxom van. Volt 2 éve endoszkópos vizsgálat is és csak a nyelőcsövem volt begyulladva egy kissé. Ez alajpján diagnosztizálta a Refluxot, amit én nem akartam elhinni, mert ismerem a reflux tüneteit, utána olvastam és rám nem jellemző a savfelbüfögés. Rám a nagyfokú puffadás a jellemző, ami miatt a gyomorszájam feszít és fáj. Állandóan büfögök, gyajkran a puffadás hajnalban felébrreszt olyankor barcogok mint a vadak párzáskor. Szinte a szomszédok előtt is restelkedem olyan hangosan büfögök. Szenvedek ettől. A doki azt is mondta, hogy gyakran nyelem a levegőt és azért büfögök. Tény azonban, hogy az általa felírt gyógyszertől nemhogy jobban, de rosszabbúl lettem.És azon tűnődöm szedjem-e. Hiszen harmadik hete rendeltetésszerüen szedem már és nemhogy javulás, de állapotromlás mutatkozik.Szerintem csak a megfázás miatt látták gyulladtnak a nyelőcsövemet és nem a reflux miatt. Soha életemben nem büfögök fel savasat vagy savat.Kérlek segíts/ segítsetek!
2008. dec. 8. 17:07
Lehet kapni a herbáriában korpát az biztosan fog segíteni.
2008. dec. 7. 17:46
Hosszú éveken át volt nekem is sok gyomorsavam. Előszőr csak csak savkötőket kaptam aztán elküldtek vérvételre és megnézték, hogy nem-e a helicobacter priori okozza! Hát kiderült, hogy az van kaptam gyógyszereket azóta nagyon jól vagyok. És csak ritkán kell beszednem savkötőt.
2008. dec. 7. 14:46

Szia!

Nekem is ugyan ez a problémám. És nálam a keksz és a tej sem segít. Orvosnál még nem voltam, de a Rennie nagyon jó! Nekem bevált!

18. Localhost (válaszként erre: 17. - Edb6c38cef)
2008. dec. 7. 14:13
Ha bármiben tudok segíteni,küldj privit.Jó szakorvost is tudok ajánlani.
2008. dec. 7. 14:07

Nagyon rendesek vagytok, nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek.

Lekicsinyeltem ezt a dolgot, de most tényleg felkeresem a dokit. Köszönöm a bíztatást!

2008. dec. 7. 13:24

Kedves Zitamita!


Első körben azt ajánlom menj el gasztroenterológushoz,ő megvizsgál,és biztosan megállapítja mitől alakult ez az állapot ki nálad.Az egyik legyakoribb ok egy Helicobacter pylori nevű baktérium amit többféle vizsgálattal is ki tudnak mutatni,és hatékonyan kezelni.Azt ajánlom ne sokáig várj a vizsgálattal,mivel súlyos szövődményei lehetnek a "gyomorégésnek",gyomorfekély,a nyelőcső kifekélyesedése,heggesedése,egyéb emésztési problémák.Esetleg gyógyszeres kezelést fog ajánlani(Zimpax,Controloc)Ezek nem savlekötők hanem úgy nevezett protonpumpagátlók,és a tüneti kezelést szolgálják.Jó megoldásnak tűnhet,de hangsúlyozom,a betegség eredeti okát nem szűntetik meg.

Szia,és mihamarabbi gyógyulást!

15. gerna (válaszként erre: 10. - Vereskati)
2008. dec. 7. 13:03
Kineziológus legfeljebb abban segíthet, hogy könnyebben elinduljon az orvoshoz ;-)
14. Postaslanyka (válaszként erre: 5. - 52d3e0b8a8)
2008. dec. 7. 12:30
a tejtől csak rosszabb lesz (tejsav) én is ezzel küzdöttem dokihoz kellett mennem kaptam rá gyógyszert és mostmár bármit ehetek
2008. dec. 7. 12:28
Igen, bizos, h. reflux okozza. Nálam is megtalálták ezt a betegséget, de szerencsére nekem nincsenek vele kapcsolatban tüneteim, csak az állandó arcüreg gyulladás hátterét keresték, és erre is gyanakodtak. Kiderült, h. nyitva van a gyomorszájam. Engem tükröztek is, és kontrasztanyagos gyomorröntgent is csináltak. Meg kell mondjam, inkább a gyomortükrözés még egyszer, mint a kontrasztanyag, ez utóbbi nagyon rossz. Először egy pezsgő port kell megenni, amitől gáz képződik a gyomorban, majd erre meginni kb. fél liter kontrasztanyagot, aminek olyan súlya van, h. azt éreztem, lesüllyedt a gyomrom. Borzalmas volt. Ha bármi kérdésed lenne, szívesen segítek. Szép 7végét!
2008. dec. 7. 12:26
Gyomorsavra hideg tejet igyál, az beválik. De hogy mitől lehet, azt nem tudom sajna.
11. vereskati (válaszként erre: 9. - Hamurapi)
2008. dec. 7. 12:25
Egyetértek.
10. vereskati (válaszként erre: 7. - Edb6c38cef)
2008. dec. 7. 12:23

Nem valóban. Esetleg egy kineziológus is segíthet. Ha gondolod akkor......

Amúgy a túl sok savlekötő sem jó:((

9. hamurapi (válaszként erre: 7. - Edb6c38cef)
2008. dec. 7. 12:23

Próbálj Salvus vizet fogyasztani.Ha égésközben iszod , szinte azonnal hat,ahogy megy le a nyelőcsövön és szétterül a gyomorban.Lugos hatásu

A használata rajta van az üvegen.Bármikor használhatod amikor muszáj,semmi bajt nem okoz.

A szódabicarbona egyszer jó,de vigyázat,további savtermelésre ingerli a gyomrot.Csak természetesen! /amig lehet/Gorombák a tünetek!!

Üdv.

hamurapi

2008. dec. 7. 12:20

Hello,

Egyértelmű, hogy reflux (gyomorsav visszaáramlás) alakult ki a gyomor és a nyelőcső közötti záróizom meggyengülése miatt.

Ennek oka, ha nem születési, de felnőtt korban megnyilvánuló probláma, legtöbb esetben valamilyen gyulladás, akár steril gyulladás következménye lehet.

Mivel ezt folyamatosa irritálja a gyomorsav, krónikussá válhat a dolog, valóban ezt már ebben a stádiumban orvosnak kell kezelnie.

De! Ez valamitől kialakult. S ha kikezelik, és az ok megmarad, akkor ismét előjön.

Ha priviben leírod nekem, hogy mielőtt ez megjelent, volt-e valami változás az étkezésedben, alvásodban, v. valami erős lelki stressz volt-e, akkor talán vissza lehet fejteni az okát, sőt, a gyógyszert is el lehet kerülni.

Üdv: Travels

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook