Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A keveset alvó babák. Mikortól kóros? Meddig ne aggódjak? fórum

A keveset alvó babák. Mikortól kóros? Meddig ne aggódjak? (tudásbázis kérdés)


2018. nov. 14. 19:49
Hannah 12en volt 18 honapos s este 19-21 között alszik El s reggel kb7ig.Bölcsinem 1-3 orat alszik
2018. nov. 14. 13:38

Az a baj az internettel, hogy csak szítja az aggódást.

A régebbi kismamákat egy-két tapasztaltabb valaki és a védőnő megnyugtatta, kész.


Ma meg AZÉRT IS aggódik még tovább, talál erre mindenfélét, aztán felnő a gyereke, és az az emlék marad meg, hogy agyon-aggódta magát.

Holott lehetne örülni az egészséges kicsinek, figyelni, hogy tud napról napra egyre többet, és nem azon idegeskedni előre, ugyan mennyit fog aludni.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2018. nov. 14. 13:23

A kisebbik lányom egy időben próbált rendszeresen hisztizni.

Mire én mondtam, ó szegény, biztos nem érzi jól magát, lemossuk az arcát vízzel, hátha jobban lesz.

Vittem a fürdőbe, a mosdókagyónál elkezdtem mosni az arcát, de persze nem néztem, hova megy a víz, ment a szemébe, orrába, szájába is. Kapkodta a levegőt, de én csak sajnálkoztam. Aztán mikor a hiszti abbamaradt, megtörültem, kész.

Hát nem tartott sokáig a hisztizés.

Sajnos ha a gyerek már annyit elért, hogy tanácstalanok vagytok, már ő van nyerésben.

A csúnya beszédet meg nyilván hallja valahol, de nem szabad tűrni. Nyilván otthon sem hallhatja.

Az én stílusom az, hogy határozott hangon megmondom, akárhol hallotta ezt, ebben a lakásban senki nem beszél így, és ne tegye ő sem. Mert nem tűröm.

20. epervirág (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2018. nov. 14. 13:15
Nekem is probálta nem èrt el vele ő sem semmit,mègsem változott meg.most is letud vagni hisztit ès rettentő csúnyán beszèl.
19. Andi.Bobi (válaszként erre: 17. - Nana06)
2018. nov. 13. 19:03

Az én kisfiam 30 hónapos, még alszik ebéd után vagy délután. Ritkán előfordult párszor, hogy nem aludt..


A bölcsiben 12-14 ig van alvás idő. Nem mindig alszik annyit. Vagy ha nem alszik ben itthon szokott 15 óra körül elaludni.

18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Nana06)
2018. nov. 13. 17:47

Próbáltad, hogy nem rögtön ebéd után fekteted le? Hanem kicsit később?

Tele gyomorral mi felnőttek is nehezebben alszunk el.

17. nana06
2018. nov. 13. 16:22

Nekem 20 hónapos a kislányom. Ő este fèl9-9 között alszik el, ès reggel 7-fèl8 körül kel.

Ebéd után kèt órát alszik kb, de nagyon nehezen alszik be ebéd után. Párom szerintem csak èn ragaszkodom a délutáni alváshoz, neki nem lenne rá szüksége. De akkor nem aludna kèt órát nem?

2018. nov. 13. 15:18

Nekem van egy 26 hónapos és egy 10 hónapos..

Jó alvók voltak,aztán most ott tartunk,hogy reggel 6-kor kelnek szinte egyszerre,éjjel is többször felvan mindkettő,este már 9-10-kor fixen alszanak,van hogy már 8-kor de akkor korábban kelnek,nappal pedig szinte egyszerre alszanak 2 órát..ennyi...ha nekik ennyi elég,nem tudok velük mit tenni,pedig jó lenne már aludni éjszaka :)

Szerintem ők sem alszanak annyit mint kéne,védőnő se mondott rá semmit,szerinte ha álmos úgyis alszanak....csak durva mikor hadakoznak az álommanóval aztán az mégis leteperi őket,persze énekelni kell nekik,és fura mód egy dal se altatja be őket csak a boci boci tarka :D

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Epervirág)
2018. nov. 13. 14:52
Nálam egyik sem hisztizett. Megpróbálta, nem ért el vele semmit, abbahagyta.
14. epervirág (válaszként erre: 1. - Pipioka)
2018. nov. 13. 11:07
Szia! Ti mèg szerencsèsek is vagytok az èn nagylányom szó szerint alig aludt.Sőt másfèl èvesen èjjel mèg többször fel is kelt.Ja ès rettentő siros,hisztis volt.Azt kivántam,hogy legalább egy èjszakat aludjon vègig.Na ez 3 èves korára törtènt meg.Most 14 èves ès rettentő szemtelen sőt a mai napig szokott hisztizni.A kicsi 5 èves ő is azèrt felkelt èjjel,de közel sem ennyit meg nem volt olyan síros most sem.
2018. nov. 13. 07:31
Ha napközben keveset aludt akkor már 9 kor viszem aludni. Már ismerem őt... Olyan is volt az elmúlt héten, hogy 12 órát aludt. Este korán elaludt. Változó.
12. Andi.Bobi (válaszként erre: 11. - Borda)
2018. nov. 13. 07:29

Vannak pacsirta és bagoly típusú babák, gyerekek.

Az a szerencse ha a szülő és a gyerek is ugyanaz. Nálunk én is apa is későn fekszünk. A kicsi se alszik 8 kor csak 10-11 kor. Reggel alszik 8 ig. Hétvégén tovább..

11. Borda (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. nov. 13. 06:32

Mit lehet tenni? Èn volt hogy órákat töltöttem azzal, hogy megpróbáltam elaltatni az aludni nem akaró babámat, mert neki többt kellene aludnia. Szenvedés volt neki is, nekem is. Szerencsére hamar beláttam, hogy ennek nincs értelme, neki ennyi alvásra van szüksége.

Igaz egy kicsit még mindig irigykedve hallgatom szombat reggel 9 órakor a barátnőmet, hogy náluk még alszanak a gyerekek, míg nálunk már 3 órája megy a banzáj.:-)

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Pipioka)
2018. nov. 12. 23:59
18 hónapos babát, ha lelkileg is kiegyensúlyozott, és ha alszik, akkor nyugodtan alszik, kár lenne alvásklinikára vinni.
9. Pipioka (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. nov. 12. 23:45

Én sem mérem. Kiszámolom. Úgy is lehet.


Nincs előírt alvásmennyiség, nem gyógyszer ez.


De hogy mégis, mit lehet tenni? Ha nem vagyunk nihilisták, akkor több dolgot is. Pl. egy alvásklinikát felkeresni. De az előző hozzászólókat olvasva, úgy néz ki nekünk ez nem jön szóba. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. nov. 12. 23:36
Az eredeti kérdésre az a válaszom, hogy amíg egészséges és jól fejlődik, addig biztosan eleget pihen.
7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Pipioka)
2018. nov. 12. 23:20

Én sosem mértem, mennyit aludtak.

Ha kevesebbet alszik az előírtnál, mégis mit lehetne tenni? Hát nem átlagbaba és kész. Nem tragédia, ha nem követi a többséget.

2018. nov. 12. 21:38
Én kisfiam 2,5 éves lesz éjjel alszik 8-11 órát, mikor hogy. Nappal a bölcsiben 1,5-2 órát, hétvégén itthon 2-3 órát. Mondjuk tegnap csak 1,5 órát. Változó ez is.
5. manó2000 (válaszként erre: 1. - Pipioka)
2018. nov. 12. 21:21
Az én gyerekeim sem aludtak többet. Nem jó alvók, de szépen fejlődtek/nek.
2018. nov. 12. 20:46
Ezt a szakirodalmat én is csak álmodozva olvastam. Az én gyerekem is ennyi idősen kb 22-6 ig aludt éjjel, délután max 1 órát. Fejlődése rendben, koràn járt, beszélt. Most már elmúlt 6 éves, és kb fél éve már átaludta az éjszakát is.😁 Most is kb ennyit alszik más elosztásban, reggel ráhúzni még fél 1 órát, de délután nem alszik. Úgyhogy kitartást, baba tudja mi az elég neki.🙂
3. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Pipioka)
2018. nov. 12. 20:27
A saját gyerekem alvásrendjét már nem tudnám felidézni, de hasonló korú kis rokonunk kb. ugyanennyit alszik, mint a te babád.
2018. nov. 12. 20:17
Szia! Ez nekem nem tűnik kevésnek. Az én lányom mindig hadakozott az alvás ellen. Mikor ennyi idős volt reggel 6 körül kelt. Ebéd után aludt egy fél órát aztán este 8-9 felé aludt el. Sokat volt levegőn, játszottunk de nem tudtam lefárasztani. 2,5 éves korában már ebéd után nem aludt. Nem akart én nem erőltettem. Most 7 éves, iskolás, elvileg fáradt de 9-10 mire elalszik , de 6-kor magától kel.
2018. nov. 12. 20:06

Sziasztok!


Gyakorlatilag amióta megszületett a kislányom, azóta próbálom az alvás minőségét és mennyiségét feljavítani, vagy legalábbis szabályozni. A napokban töltötte a másfél évet (18 hónap). Mindig keveset aludt, de most még inkább csökken ez a mennyiség. Rengeteget olvastam erről, több nyelven is (hogy lássam az esetleges különbségeket, és legyen viszonyítási alapom), viszont most úgy döntöttem, hogy regisztrálok ide, és megkérdezem azokat a tapasztalt anyákat és apákat, akik már túl vannak ezen az időszakon – vagy éppen most vannak benne, de sokat tudnak – hogy mi az a minimális idő, amíg még nem kell aggódni.


Tisztában vagyok vele:

– örökzöld téma, rengeteg fórumon lehet erről olvasni

– minden gyereknek más a szükséglete

– minden gyerek más


A gyerekorvos 12-15 órában határozta meg. Mi eddig próbáltuk a napi minimum 12 órát tartani (nagyon nehezen), de ez most csökkeni látszik. 1 éves kora óta nappal csak egyszer alszik. Este fél 9 körül alszik el, és reggel 6:30-kor ébred. Bármit teszünk, már nem tudjuk visszaaltatni. Pár hónapja ez még ment (pelenka csere, tápszer, altatás), de most már ez sem. Nappal meg körülbelül egy-másfél órát alszik ebéd után. Tehát most napi kb. 11 órát alszik, összesen. Igen, az nagyon kevés. Nappal nem sokat nyűgösködik, keveset eszik, de normál súlyban van.


A tapasztalatok szerint meddig ne aggódjunk, meddig nem lesz káros ez a fejlődése szempontjából? Ha leírnád, hogy a te babád (gyereked) mennyit aludt ebben a korszakban, annak örülnék, hogy tudjak mihez viszonyítani.


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook