Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól érdemes biliztetésre szoktatni a babákat? fórum

Mikortól érdemes biliztetésre szoktatni a babákat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. szept. 23. 14:05

Na tessék. Dicsekedni akartam, hogy tegnap egy gatyacsere nélkül megúsztuk, erre ma bekakált a kisgatyába. Ilyen pedig már hetek óta nem történt.

Nem értem én ezt.:(

2008. szept. 22. 18:08
3 hónapos korában szívvel műtötték, sajnos nemsokára újból meg kell műteni, mert nem fejlődik a koszorúér. Állítólag nem veszélyes (de köszönöm szépen) kifogja nőni az orvos szerint. Arra gondoltam, hogy azért suttog, mert nincs ereje. Ez csak az én gondolatom, talán sokat aggódom érte, mivel nagyon szeretem. A testvérem meghalt és úgy érzem, hogy én vagyok a pót nagymamája. Köszönöm a válaszotokat.
79. be52089f0e (válaszként erre: 77. - Kalmár Edit)
2008. szept. 22. 17:29
Nem tudom, ilyenről még nem hallottam. Szerintem érdemes a védőnőnek, háziorvosnak elmondani. Sosem lehet tudni...
78. Jázminka (válaszként erre: 77. - Kalmár Edit)
2008. szept. 22. 17:12

Nem akarja "elkiabálni" a dolgokat :)

Szerintem nincs azzal semmi. Az én középső gyerkőcöm mai napig halkan mondja a dolgokat.Szerintem lusta.Túl sok energiát vesztene,ha hangosan mondaná... :)

2008. szept. 22. 17:04
Sziasztok! Tudom, hogy amit szeretnék kérdezni Tőletek az nem ide tartozik, de hátha tudtok segíteni. A testvérem 2 éves unokája egy pár hete kezdett el beszélni, vagyis suttogni, mindent suttogva mond. A véleményetekre lennék kíváncsi.
2008. szept. 22. 15:31

Szia!


Aranyos lehet, ahogy ölelgeti a pocid.:)

Ez nálunk kimaradt. Kicsi volt még ahhoz Marci, hogy a pocakban van valaki. De szerencsére egyáltalán nem volt féltékenykedés.

Mostanában fordul elő, hogy erőteljesen rákell szólnom, mert játszásból húzza-vonja szegény Lillát, aminek ő annyira nem örül.


Nekünk is van wc ülőként, de nem vonzza a dolog.

Nem akarom elkiabálni, de ma még nem történt baleset. Volt hogy ő szólt, de a többségében én ültettem a bilire. És általában nem ellenkezett.

És talán az a felfázás is amire gyanakodtam sincs meg, mert ma már rendes adagot és rendes időközönként pisilt. Lehet azért sem történt még baleset.


Ha tudok én is nagyon szívesen segítek, írj nyugodtan.

Üdv

75. zsuzska76 (válaszként erre: 73. - Be52089f0e)
2008. szept. 22. 15:05

Szió! Igen, nagyon várja a Tesót! Puszilgatja a hasamat, ha érte megyek oviba akkor is úgy örül Neki!!!A Tesónak! Egyből átöleli a hasamat és puszit ad Neki! Mindig mondja, hogy feküdjek le és simogatja. Már ki lehet tapintani, kidugja a kis tagjait, ő meg kitapintja hol keményedik, puposkodik és megpuszilja, aztán élvezi, nevet, hogy megrugta és elúszott onnan. Amúgy nagyon értelmes, okos kisfiú, fejlettebb értelmileg a koránál, mindig is az volt, oviban is mondták. Lehet, ez volt a szerencsém. Mert ahogy irtad, hogy mondja hogy kaki, az nem elég, érezze a súlyát, ha bepisil, bekakil. Szerintem. Pont húgommal beszéltem tegnap,irtam neked róluk, na Fanni azt mondja a wc-n, ülőkén, ide nem kakilok, majd a pelóba! Ez már tudatos,kemény menet lesz, ő tudja, hogy nem helyes amit tesz, de direkt csinálja, úgyhogy nem tudom hogyan fog leszokni! Szerintem nyáron melege volt,és nem volt kényelmes a peló, csak kényelmi szempontból nem pisilt bele, de lehet,hogy tévedek. Szerintem vegyél ülőkét, ha nincsen. Nem irtad, azt próbáltad-e. Levi már fél éve egyedül pisil, állva a nagyvécébe, egyedül felteszi az ülőkét ha kakilni kell,elvégzi, csak szól,hogy kész vagyok. Büszke vagyok rá,kiváncsi leszek Tesó is ilyen kis ügyi lesz-e? Remélem!


Neked kitartást, biztos nem lehet egyszerű két gyerkőccel, de dupla boldogság! Ugye? Én már várom hogy ketten legyenek:-)


Ha valamiben segíthetek, csak irj!

Szép napot nektek is!

74. be52089f0e (válaszként erre: 72. - Mokka78)
2008. szept. 22. 14:12
Szerintem annyira nem lehet összefüggés. Fiam már tudja mondani, hogy pisi és kaka, de mégis küszködünk.:(
73. be52089f0e (válaszként erre: 71. - Zsuzska76)
2008. szept. 22. 14:10

Szia!


Köszönöm, hogy válaszoltál.:)

Hát igen...az biztos, hogy nem vagyok könnyű helyzetben. Nagyon nehéz 2 ilyen pici gyereket nevelni, de megéri. Olyan jó látni, hogy már most megtalálták egymást és jókat játszanak.

Sajnos vannak olyan helyzetek, amikor döntenem kell, hogy melyik gyerkőcöt "rakom félre", mert a másik szomja, éhes vagy éppen pisilnie kell.

Ha a fiam szól, hogy pisilnie kell, azonnal rohanok, de így is van hogy 1-2 csepp befolyik. Azzal szerintem nincs is gond. Eljátssza és későn szól. De vannak olyan esetek, hogy ott állunk a bili mellett, kérdezem, hogy kell e neki. A válasza az, hogy nem és 1 perc múlva vigyorog, hogy pisi és nézi a földet. Igazából ezzel nem tudok mit kezdeni. Azt nem értem, hogy ha nem érett meg rá, akkor nyár végén miért volt olyan ügyes.


Nemsokára akkor te is újra babázol. Felkészítetted már a bátyót? Nem félsz, hogy féltékeny lesz?


Szép napot!

2008. szept. 21. 13:36

Azt modják a szobatisztaság összhangba van a beszéddel!

A fiam másfél éves és nem hajlandó ráülni a bilire! Szóval én eltettem :) MAjd késöbb újra próbáljuk :)

71. zsuzska76 (válaszként erre: 70. - Be52089f0e)
2008. szept. 20. 17:41
Szia! Olvastam a problémátokat, megnéztem az adatlapodat, látom, van még egy picurkád is, nem lehetsz könnyű helyzetben! Húgom kislánya 2 éves múlt áprilisban, és ugyanúgy mint a te kisfiad, néha szól, néha nem, most éppen újra pelós. Nekem egy kisfiam van, ő 4 éves. Nekem nagy szerencsém volt, lehet, hogy nem segítek vele, ha leírom, de hátha! Ő júniusi, úgy áprilistól rá-rátttem a bilire, abban az évben, amikor a 2-t töltötte. Szóval még nemvolt 2. Bele-belepisilt, 2x belekakilt, de nem volt türelme ott ülni. A bili a fürdőben volt, a "nagyoknak való" wc-vel szemben, és mivel kis kiváncsi volt, mindig jött velem mikor én pisiltem. Látta, én hova pisilek, és egyszer azt mondta, mivel melege volt, anya, vedd le a pelót, nem kell peló! Hozzáteszem, nagyon meleg volt, csíphette a peló, és ő már akkor folyékonyan beszélt. Játszott szépen, egyszercsak odajött, és mondta, pisilni kell. Vittem a bilihez, és azt mondta, nem oda, hanem oda, ahova te anya! ráültem a wc-re, és magam elé vettem az ölembe, együtt pisiltünk. Akkor nemtudtam jó ötlet-e, de bevállt!!! Este nem engedte visszatenni a pelót, és hidd el, nem hazudok, az a délutáni volt az utolsó pelónk. Éjjel féltem, hogy bepisil, 3 plédet tettem alá, hogy bizti így bepisil, és láss csodát, felkelt és szólt! Soha nem kakilt be, 2x pisilt be, ebből egyik idegen hely volt a másik az oviban egyszer,mert nem szeret idegen helyen pisilni.Nem tudom, tudtam-e tanácsot adni, próbáltad-e már, de ha nem megéri, hogy magad elé veszed. Levimet érdekelte, hogy én hova pisilek, a nagyok hogyan ülnek ott fent. Tesóm is ülőkét vett, párnásat, puhát, a bilit az ő kislánya sem szereti. Mindenben minket követnek, ebben miért-ne? Szerintem ne vedd le a nacit, lehet,hogy tényleg megfázott, várjál pár napot, közben próbáld a nagyok wc-jét. Én most várom Kistesót, hát, nem tudom lesz-e még egyszer szerencsém... Talán a nagy tesótól ő is hamar leszokik. Szerintem kell, hogy ők szóljanak, megérjenek a "feladatra" Én azt tapasztaltam, hogy aki szoktatta, nehezebben ment. A Levinek még most is van olyan csoporttársa, hozzáteszem, középsős, aki bepisil...Ha bármi kérdésed lenne, privit is irhatsz, hátha tudok segíteni!!!Én is örömmel veszem,ha nekem segítenek! Szép estét nektek!
2008. szept. 20. 15:25

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni, nem tudom mitévő legyek.

Kisfiam 2 és fél éves. Augusztus közepétől szépen haladtunk a szobatisztaság felé. A nagy meleg miatt csak egy kis gatyóban vagy éppen szabadon volt. Egyszer egyszer azért történtek balesetek, de nagyon ügyesen szólt, sőt volt olyan is, amikor csupin volt, hogy csak azt vettem észre, hogy a bilibe pisi van. Többször előfordult az is, hogy éjszaka is száraz maradt a pelus.

Most, hogy elromlott az idő a gatyi mellé nadrágot is adok rá. És most teljesen felborultak a dolgok. Néha még most is előfordul, hogy szól - kakinál mindig - de többségében nem. pedig fél óránként kérdezem és ültetem a bilire.

Szerintetek mit csináljak? Adjak rá pelust vagy próbálkozzunk? Sajnos a lakásban nincs olyan meleg, hogy csak egy gatyóban szaladgálhatna, így nadrágot mindenképp kell ráadnom.

A másik dolog ami aggaszt az az, hogy ha nincs rajta pelus, akkor fél óránként szól, vagy cserélem a pisis nadrágot. Szerintetek normális, hogy fél óránként pisil? Már gondoltam arra is, hogy lehet egy picit felvan fázva. Reggelre is mindig tele a pelus.:(


Szóval szerintetek mitévő legyek?

Kérlek segítsetek!!!

2008. aug. 18. 22:20

Sziasztok!

Az én fiam még csak kilenc hónapos, már van bilije, és reggel mindig azzal kezdjük, hogy ráül, ugyanis pár hete szinte minden nap száraz pelussal kel, de amint ráteszem a bilire azonnal belepisil, és közben vidáman ütögeti a kezével a bili oldalát, onnan tudom hogy sikerült neki, többször volt már kaki is, mert általában azt is reggel csinálja.

2008. aug. 18. 15:14

Sziasztok!


Most ott tartok a kisfiam biliztetésével, hogy a nap nagy részében nincs rajta pelus. De ha én nem kérdezem meg kb fél óránként, hogy kell e pisilni, akkor nem igazán szól. Egyszer-egyszer előfordul, de nem ez a jellemző.

Lehet kegyetlenül hangzik, de tegnap kipróbáltam, hogy mikor szól, hogy zavarja már a pisis pelus. Estétől (reggelre száraz pelus)másnap délután 3-ig nem szólt, én nem bírtam tovább és kicseréltem. Lehet, hogy még korai a próbálkozásom?


Azt vettem észre, hogy többször pisil be ha van rajta kisgatya, mint amikor csupaszon szaladgál. Szerintetek van összefüggés, mármint ha gatya van rajta, akkor azt hiszi pelus és így nem szól?

67. 14775640c4 (válaszként erre: 65. - Roni24)
2008. júl. 9. 12:58

ez biztos. a lányom pl. bölcsibe sosem járt.. a fiam meg 2 éves sem volt mikor beírattam. mégis 3 éves korra lett szobatiszta.

míg a lányom sokkal könnyebben. de tény egyik sem szól, csak ráül:))

habár a nagy már wc-zik a kicsi még bilis, hiába van a bölcsibe wc ,nem akarja használni.igy bili..

a kaka érdekes. mindkettőnek könnyen ment. a kicsi is előbb kakált mint ahogy pisilt a bilibe, a nagy is. ugyhogy ez szerencsére nálunk működött

66. 14775640c4 (válaszként erre: 62. - Medike01)
2008. júl. 9. 12:55

mondom:))

nekem is a nagy ilyen volt. valahogy egyik nap adni akartam neki pelust. aztán egyszer csak annyit mondott hogy vigyem el, neki már nem kell.én mint gyakorló első gyerekes annyit mondtam, de be fogsz pisilni,nem és nem. nem hittem neki.sőt még azt is hozzátette ha rá merem adni ő maga veszi le, mert tudja hogy kell:))

másfél éves alig múlt..

viszont a fűbe pisilés soáig tabu volt. a játszóra vinnem kellett eldobható papírbilit.nem vicc.

nem volt hajlandó több mint 2 éves koráig a fűbe pisilni. míg a kicsi meg szanaszét mindenhova ha tudja hogy nincs otthon, leveszi a gatyát és slagol:)))

65. Roni24 (válaszként erre: 53. - Be52089f0e)
2008. júl. 9. 12:49

Na nem azt mondtam, hogy hamarabb szólnak, csak azt, hogy neked könnyebb figyelni.

A pisi hamarabb becsurog, de kakihoz általában kell nekik egy kis rákészülés, amit ha a szülő észrevesz, rá lehet ültetni bilire, ha hagyja a kicsi! Ha nem, akkor nem...akkor mindegy, majd eljön annak is az ideje.


Azok akik olyan korán szobatiszták lettek, talán jobban hajlanak a dologra, előbb megérnek rá, szerintem a bölcsi is nagyban segít ebben, bár lehet hogy tévedek, az én kisfiam nem volt bölcsis, én igen, és soha nem pisiltem be, de mégcsak nem is pisiltem a bölcsiben egyátalán! Anyukám szerint mindig hazahoztam, amint beléptem a lakásba első dolgom volt, hogy bilire ültem, és addig pisiltem, míg már kifolyt a biliből.... :DD


Szóval nagyon sokban a gyerekektől függ, hogy mikor szoknak rá, én azt hangoztattam eddig, hogy akik maguktól nem kezdig el, azoknak nem árt legalább másfél évesen elkezdeni a szoktatást! Az én kisfiam se tudott volna még jelezni 1 évesen, bár szerintem ez nem beszéd, hanem megértés kérdése!

64. medike01 (válaszként erre: 63. - Be52089f0e)
2008. júl. 9. 12:37

Nálunk látványosan elkezdett a lányom vetkőzni, ha pisilni kellett.

Amikor még nem vettem komolyan, hogy tényleg nem akar pelenkát, akkor gyakran találtam egy szál pólóban a szobában, levette a nadrágot és a pelust is, és volt valami a biliben :-)

63. be52089f0e (válaszként erre: 59. - Medike01)
2008. júl. 9. 12:31

Én is effelé a válasz felé hajlottam. mert ha már a maga nyelvén tud szólni, hogy éhes vagy szomjas, akkor azt miért ne tudná, hogy bilizni akar.


A kakaózás nálunk is utolsó mozzanat. Annyira, hogy az utolsó kortyokat már csukotszemmel issza.

62. medike01 (válaszként erre: 61. - 14775640c4)
2008. júl. 9. 12:02

Na, erre még nem gondoltam, de jó ötletnek tűnik :-)

Bár a lányom - ha pelus volt is rajta, mert mondjuk olyan helyre kellett menni, ahol esetleg nem tud pisilni a "fűbe" - akkor is mondta, hogy pisilni kell és le kellett venni a pelenkát, majd újra fel.

Tehát úgy kezelte, mint a bugyit.

Egy rakás igazából használatlant dobtam ki emiatt.


Nekem van még kb. 100 db pelenka otthon, mert megvettem a két csomagot, hazavittem a lányomat a bölcsiből, aki meg közölte, hogy vigyem a pelenkát a szomszédba a pici babához, mert ő már nagylány, és neki mától nem kell.

Azt hittem, hülyéskedik, de tényleg nem kell neki :-)

2008. júl. 9. 11:52

tudod mire jöttem rá?

hogy abszolút nem kell megvárni hogy a gyerek pelusa teljesen száraz legyen reggelre.

ugyanis sosem lesz az:)

nekem a fiamnál mikor először nem adtam rá pelust, mert nem akartam többet venni, előző este vizes volt a pelus, és előtte is. folyton azt néztem mikor lesz száraz. de nem lett, míg végül meg nem untam.

ugyanis a gyerek is hajlamos a lustaságra. ugyanis minek küszködjön hogy visszatartsa,hisz ott a kényelmes pelus.

de amint lekerül, ugy megtanulja mint a huzat. ez tapasztalat.

60. 14775640c4 (válaszként erre: 59. - Medike01)
2008. júl. 9. 11:48

nem biztos hogy összefügg a kakaó és a szobatisztaság. nekem mindig ittak előtte vizet mielőtt aludni mentek, és volt hogy nem pisiltek és ugy mentek aludni.

de nem érdekelt, mer ha kellett nekik akkor felkeltek és tudták hohy pisilni kell. pedig lányom elég korán lett szobatiszta, és a fiamnak is csak annyi kellett hogy ott a bili ,és használd.

59. medike01 (válaszként erre: 57. - Be52089f0e)
2008. júl. 9. 11:45

Szerintem nem kell tudni beszélnie.


Ahogy te is írtad, az éjszakai szobatisztaságnál a kakaó valóban gond lehet:-(

A lányom már 3 hete "nappali" szobatiszta, a bölcsiben sem kell már neki az alváshoz sem pelus - mert az szerinte is a kisbabáknak való :-)

Viszont reggel mindig nagyon tele a pelus, mert nálunk is a kakaó a lefekvés előtti utolsó mozzanat, ami után már emgy is az ágyába, nem hajlandó semmi mást csinálni.

Szóval, azt hiszem, ez kemény dió lesz :-(

58. 14775640c4 (válaszként erre: 57. - Be52089f0e)
2008. júl. 9. 11:41

nincs. a fiam is mikor szobatiszta lett még alig alig beszélt. ugyanis lusta beszélni, és a mai napig sem nagyon dumál.

csak akkor ha kér valamit.

2008. júl. 9. 11:39
Valaki azt mondta nekem, hogy majd akkor lesz szobatiszta, ha tud beszélni. Ez tényleg összefüggésbe van?
2008. júl. 9. 11:32

nálam a nagy úgy lett szobatiszta másfél évesen hogy egyenesen kikérte magának hogy ne adjak rá pelust, mert az kisbabáknak való.

azóta sem pisilt be sem éjjel sem nappal.

a kicsi meglehtősen későn 3 éves kora körül lett szobatiszta nappalra, és közvetlen utának két -3 nappal a nappali alváshoz sem kellett pelus.

éjszaka meg ugy lett ágytiszta, hogy egy -két hónapra rá elfogyott a pelus amit éjjelre adtam neki. mondom oké, fiam ennyi volt, én már nem adok több pelust.

bevittem a szobájába a bilit, és megmondtam ide pisilj, kakálj éjjel,ha rád jön. a párommal a nyakunkat tettük volna rá, hogy reggel minden pisis lett. hát nem..

minden száraz, és a bilibe a pisi. azóta is igy tesz. sosem pisilt be azóta.

2008. júl. 9. 11:31
Gyerkőcöktől függ,de a nyár az nagyon alkalmas a próbálkozásra.
2008. júl. 9. 11:29
Két éves kor előtt szerintem felesleges eröltetni. Kisebbik kislányom most, 2 és fél évesen lett 4 nap alatt teljesen szobatiszta. Olyannyira, hogy sem a déli, sem az esti alvásnál nem igényli a pelenkát.
53. be52089f0e (válaszként erre: 46. - Roni24)
2008. júl. 9. 11:22

Szia!


Nálunk is az elalváshoz hozzátartozik az esti kakaó. Így gondolom kicsit nehezebb lesz az éjszakai szobatisztaság.


Írtad, hogy a kakinál hamarabb szólnak. Hát nem tudom. nekem hamarabb szól ha pisilni kell. Pl tegnap este olyan ügyesen szólt, hogy pisi és sikerrel is jártunk. A reggelt direkt azzal kezdtem, hogy na akkor hozom a bilit és pisiljünk bele. Semmi ellenkezés nem volt. Ráült, de semmi aztán gyorsan felállt és a szőnyegre pisilt. Nem szidtam össze, csak elmondtam, hogy a bilibe kell pisilni ezért is hoztam be a bilit. Ma már szólt is egyszer, de csak pár cseppet sikerült produkálni. De én ugyanúgy megdicsértem, mintha telepisilte volna.

Ha észreveszem, hogy kakil, akkor mindig megkérdezem, hogy hozzam e a bilit, nem erőltetem. De minidg azt mondja, hogy nem.:(


Azoktól akik 1 évesen lettek szobatiszták, azt szeretném kérdezni, hogy ők hogyan szóltak, hogy pisilni, kakilni kell? A lányom 1 éves és el se tudom képzelni, hogy ő hogyan jelezné.

52. Roni24 (válaszként erre: 51. - Drnéni)
2008. júl. 6. 14:27

Oké, csak azért kérdeztem, mert akkor még bőven van ideje! :)

Szóval nyugodtan lehet kis szünetet tartani! De ha már ennyi idősen néha-néha beleprodukál, az nagyon jó! Szóval jól csinálod! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook