Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet a babakocsi fekvő részét megemelni? fórum

Mikortól lehet a babakocsi fekvő részét megemelni? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 11. 20:54
5-6 honapos korában
24. ALLICS
2008. máj. 5. 09:45

Amikor már megtud ülni rövedebb ideig.Kb fél éves kortól.

Előtte azért ne,mert a gerince bánhatja.

2008. febr. 1. 08:51
Kb.5-6 hónapos kórtól.
2007. dec. 25. 17:41
Mikor megy mar neki z ules
21. LoLiNa
2007. júl. 13. 06:12
6 hetesen döntve volt a kocsi, kb mint az autósülés, mert unatkozott. minden érdekli, hasról hátra fordul mindkét irányba magától, kb 4 hetes korától. aszittem lehidalok.. de igaz, minden nap átfordul lazán, hasról hátra.
2007. jún. 22. 08:28
Kislányomat 4 hónaposan már fel kellett ültetni a kocsiban,mert unatkozott,és sírt.
2007. máj. 15. 03:45

Ha már tud ülni, vagy legalábbis nagyon próbálkozik :)


Nekünk 6 hónapos koráig mózeskosaras volt, utána sport, bár 5 hónapos korától ült szépen.


Ha több fokozatban lehet emelni, akkor szerintem nézelődni, 5 pontos övvel,vagy kicsúszásgátló középrésszel a karfán már lehet neki egy kicsit feljebb, félfekvőbe 4-5 hónaposan.


Ha kényelmetlen lesz neki, ne félj, szólni fog :)

18. Éva
2007. ápr. 21. 21:57
Önállóan 8 hónaposan ült a fiam,előtte bébihordozoban 4-5 hónaposan még evolt,de utána már nem lehetett benne hagyni ,nem is maradt.Szerintem 6 hónaposan.
17. kszilvi (válaszként erre: 15. - Katica979)
2007. ápr. 2. 19:24

szia! Indítottam ilyen fórumot is (mibe öltöztetitek a babát) igaz már most nem csak erről beszélgetnek benne...


Nekem 6 és fél hónapos múlt a fiam. Most adok rá: harisnya,zokni, nadrág, kocsicipő, rövid ujjú body, vékony hosszú ujjú felső, kabát, vékony sapka.(kapucnis a kabát, azt is rá tudom húzni.) plédet viszek, ha hűvösebb van, betakarom. Itthon néha ha nagyon jó az idő akkor felül csak hosszú ujjú bodyt, melegebb kardigánt adok rá.

2007. ápr. 2. 17:04
En is ugy voltam vele,hogy az elso fokozat is tul magasnak tunt,igy nem mertem felemelni,hiaba szeretett volna mar a babam nezelodni.Meg aztan pont tlen volt ez az idoszak,es a vastag ruha miatt kenyelmetlennek tunt nekem,hogy felultessem.Kb.6 honapos volt,amikor mar egyedul ult,es akkor emeltem fel neki a hattamlat,de ha elalszik a kocsiban,akkor lefektetem.
2007. ápr. 2. 10:14
Sziasztok!Akicsi fiam 2 hónapos.A bundazsák már nagyon meleg neki,de akkor mit adjak rá ha kiviszem levegőztetni?
2007. márc. 12. 18:19
Most, hogy ilyen jó idő van, lekerült a bundazsák! Sokkal jobban érezte magát manókám. Ülve nézelődik, ha elalszik, akkor leengedem vízszintesbe a kocsi fekvő részét, hogy kényelmesebb legyen neki. Ma aludt is kint a levegőn 3 órát!
13. kszilvi (válaszként erre: 12. - Emzéperix)
2007. febr. 27. 10:48

Szia!

Nálunk is ez a helyzet! A fiam már lassan 5 és fél hónapos. Csak az az átkozott bundazsák ne lenne. Mostanában nem szereti...meg tudom érteni. Én is alig várom a jó időt! Míg nem alszik el a kocsiban séta közben, akkor sír. Vagy ha sokat sétálunk, akkor meg a végén.


Neked nem volt ilyen gond? mármint, hogy sírna?

2007. febr. 26. 13:20

Sziasztok!


Pont most kérdeztem meg én is a védőnőt, azt mondta, hogy nam a kor számít, hanem hogy akar és tud-e már vmennyire ülni. A Kiscsibém most volt 4 hónapos, és már nem is nagyon akar feküdni, ölben is inkább előredől és tartja magát. Úgyhogy én megemelem neki a háttámlát, nem teljesen, de a középső szintre. Az itthoni pihenőszékben is félig ülő helyzetben van, a hordozóról nem is beszélve. Úgyhogy a gerincének nem hiszem, hogy ártana.

11. rencsilany (válaszként erre: 2. - Kszilvi)
2007. febr. 21. 17:53

Én akkor emeltem meg,mikor már úgy láttam,hogy szeretne többet látni a gyerkőc a világból.Kb. olyan 5 hónapos koruk körül emeltem.De addigra már inogva,de ültek némi segitséggel.Magasnak pedig azért tűnik,szerintem,mert szokatlan.

Rövid időre meg lehet próbálni:)

2007. febr. 21. 17:20

Sziasztok!

Köszi, hogy írtatok. Már nagyon akarna ülni pici fiam, ha felhúzom ülő helyzetbe alig akar vissza feküdni:-)Ölben ülni nagyon szeret. Ma voltunk sétálni, jó volt az idő. Próbáltam 1 fokozattal feljebb emelni. Nekem olyan magasnak tűnik ez a fokozat, pedig még vagy 3 van ezen kívül. Tetszett neki, hogy kilát, de aludni inkább vízszintes helyzetben szeret. Jajj és az az átok bundazsák...nem tud benne mozogni. Jobb lesz, ha már nem kell így felöltöztetni. Várjuk az igazi tavaszt és persze a nyarat is!

Szép napot nektek a továbbiakban.

2007. febr. 21. 11:45
Szerintem nyugottan megemelheted már,nálunk is csak ugy tud aludni a kocsiban ,hogyha benne van a hordozo.Az sem vízszintes.
2007. febr. 21. 10:20
5-6 hónapos kortól
2007. febr. 21. 10:20
Nálam már 2 hónaposan tudott picit ülő helyzetben maradni, azóta tegnap lett 5 hónapos és teljes ülő helyzetben van és imdája, mert látja amerre megyünk és gagyarázik közben.
6. ipi
2007. febr. 21. 09:53
Sziasztok, szerintem akkor, amikor már fel tudja magát húzni, és ölben is megtartja magát többnyire. Ha döntve van az ülés, akkor nem terheli meg a gerincet. Viszont, ha szívesen fekszik és nem akar felkapaszkodni, akkor maradhat fekve is. Majd látod, hogy kepeszt, mert ki akar látni, akkor úgyis felemeled egy kicsit, aztán mindig egy kicsit... :-)
2007. febr. 21. 09:41
Szerintem akkor, amikor már tud ülni, különben megterheli a kis gerincét!
4. Ildikócska (válaszként erre: 2. - Kszilvi)
2007. febr. 21. 09:29
Szerintem akkor ha már ül. Bár amikor elkezdett forogni én már akkor is felemeltem egy kicsit. Az a jó ha több a fokozat a babakocsiban.
2007. febr. 21. 09:19
most feleves a kisfiam, meg nem ul, de nekem az elso fokozat valojaban egy dontott fekvo helyzet, amire azt mondta a gyerekorvos, hogy ezzel nem artok a kicsinek, o meg jobban szeret ugy utazni, mert tud nezelodni. a masodik fokozatra csak akkor fogom tenni, ha mar stabilan ul.
2007. febr. 21. 09:14

Csak 6 hónapos kortól, vagy csak ha már tud ülni?

Lassan fekve már nem is fér el:-) Csak az a baj, hogy a babakocsi fekvő részét, ha 1. fokozatba emelem, nekem még az is olyan magasnak tűnik...

Ti mikortól emeltétek meg?

2007. febr. 21. 09:13
Mikortól lehet a babakocsi fekvő részét megemelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook