Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A hiszékenység határai...azaz mindent el kell hinni? fórum

A hiszékenység határai...azaz mindent el kell hinni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. jan. 26. 20:01

gondolok itt: agykontroll.


működik, pedig hihetetlennek tűnt!

2009. jan. 26. 20:00

Szia!


Bizonyítékkal nem szolgálhatok. Azt gondolom mindenkinek magának kell eldönteni miben hiszen. Én azt gondolom, van az anyagi világon túl valami más is. Anélkül rengeteg dolog megmagyarázhatatlan lenne. Csak figyeld az érzéseidet, és sokszor tapasztalsz meg majd a saját bőrödön olyat, ami nem magyarázható meg. (Pl.: Egyes helyeken nagy nyugalom száll meg, máshol pedig éppen ellenkezőleg stb.)


Véleményem szerint, akik azt mondják, hogya tudománnyal minden megmagyarázható, azok is hisznek valamiben. A tudományban. Hiszen rengeteg dolgot nem tudunk tudományosan bizonyítani!


Lényeg, hogy az ember mérlegeljen, gondolkozzon, és maradjon nyitott:)

2009. jan. 26. 19:59

hát én nem hiszek, csak azokban a dolgokban, amik józan ésszel felfoghatóak.

nem akarok gúnyolódni, már így is beszóltak kül. topicokban, de nem hiszem, h. a gyerekek látják a szellemeket, hogy vki átkot tud levenni, és a különböző nem bizonyított gyógymódokkal is szkeptikus vagyok.

2009. jan. 26. 19:57
szkeptikus vagyok, de ha bármit betudnak bizonyítani, hogy működik, akkor én is elhiszem!
2. correct (válaszként erre: 1. - Stan)
2009. jan. 26. 19:54

Az én példám:

Én reális vagyok. Inkább...

A horoszkópoknál az alaptulajdonságokban "hiszek", de az előre jóslásokban nem, az már más.

És ez úgy működik, hogy nem én vagyok olyan, mint a bikák, hanem rám illik a bika jegy. Teljesen.

Nincs rá bizonyíték, de látom, hiszen egyszerűen teljesen rám illik.

Az ismerőseimre meg az ő jegyük, és semmilyen más jegy nem.

Hiszek még abban, ami az aggyal kapcsolatos, hiszen az agyunk olyanokra képes, amikről fogalmunk sincs.

Itt a gondolatok hatalmára gondolok, a meditációra, stb.

És bizony abban is hiszek, hogy nincs szabad akarat......

1. stan
2009. jan. 26. 19:51

Topicom célja a természetfeletti dolgok, szellemek, jóslatok, stb... valódi létezésének kutatása, megvitatása, esetleg bizonyítása...


Továbbá a hiszékenység határainak vizsgálása...


Valamint a fő kérdés: Ha valamire nincs VALÓDI bizonyíték, akkor mi visz rá egyeseket, hogy kövessék?


És még mielőtt támadási felületnek éreznék egyesek lenne, nem a gúnyolódás a cél, csupán véleményt nyílvánítunk, tényeket vitatunk...


Szóval, ha a legapróbb jelét is tapasztalom annak kézzelfoghatóan, hogy természetfeletti dolognak voltam tanúja, szereplője, akkor a topikot azonnal bezárom...


Nos várom a bizonyítékokat...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook