Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A halál megérintett fórum

A halál megérintett (beszélgetős fórum)


1 2
2018. ápr. 6. 22:32
6 éves koromban egy nagy kutya támadt meg. Ledöntött és rámugrott. Majdnem a nyakamat harapta el de, a gazda leszedte rólam. A fejemet viszont elkapta lett rajta egy 2cmes seb.
31. ina87
2017. nov. 10. 16:13
többször majdnem baleset ért,egyszer mellém csapott le a villám,de úgy látszik még abba a nagykönyvbe nem vagyok bele írva...
2017. nov. 8. 18:57
Többször megúsztam én is .. de minden eset után erősebb lettem , s hiszem vannak sorsszerű dolgok . Mára teljesen elfogadtam a halál közelségét . S ha az éjszaka jön ? Uccu neki !!
29. sanyinak (válaszként erre: 28. - Lonelywolf)
2017. nov. 8. 18:39
A macskának is 10 élete van, talán még neked is megmaradt néhány :)
2017. nov. 8. 17:44

Hú, hát vannak itt durva történetek, ahogy olvasom.

Én 3-szor születtem újra.

Egyszer egy lovam tiszta erőből nekem rohant, lefejelt, csak egy hatalmas ütést éreztem, aztán azt, hogy fejjel becsapódok a földbe. Ott voltak a rokonaim is, de senki nem hívott mentőt, vagy orvost. Nem tudom, meddig feküdtem ott. Amikor kinyitottam a szememet, hassal feküdtem a földön, pedig a ló oldalról jött nekem. Összeszedtem magam, majd feledésbe is merült a dolog évekig, egészen addig, amíg elküldtem egy bizonyos okból CT-re, és ott mondta az orvos, hogy tudok-e róla, hogy a bal oldalon egy gyógyult koponyatörésem van? Mondtam, nem, de csakis ez a baleset lehetett. Azt mondta az orvos, ez olyan van, hogy ha nem kap illető orvosi segítséget, a törött koponyacsont beleáll az agyvelőbe, és harangoztak.

A második esetnél az autópályán jöttünk haza, én vezettem, 130-al mentünk,amikor előzni akartam az előttünk autót, azonban amikor beértünk a belső sávba, defektet kaptunk, és nekivágódtunk a szalagkorlátnak. Az vezetett minket egy darabon, majd visszavágódtunk a külső sávba, ahol éppen akkor nem jött semmi, teljesen elvesztettem az uralmamat a kocsi felett, mert akkorra már kitört a bal első kereke, és pont úgy sikerült megállni, hogy még nem borultunk be az árokba, hanem ott hintáztunk a szélén.

A harmadik egy tűzeset volt. Fiam krumplit sütött, és egyszer csak üvöltött, hogy tűz van. Kirohantam, a tűzhely fölött a plafonig értek a lángok. Hirtelen nem tudtam gondolkozni, a fiúk segítségével berángattuk a kerti slagot, és azzal kezdtem locsolni a lángoló olajat. Persze berobbant, és az volt a szerencsénk, hogy fölötte volt a konyhaszekrény, előtte meg nem volt semmi, így előre robbant be. Utána lassan a víz átvette az uralmat, persze minden áram alatt volt,a tűzhely is villanytűzhely volt. Már bokáig tocsogtunk a vízben, és vannak olyan konnektorunk, ami egészen lent van a földön. Amikor kijöttek a tűzoltók, azt mondták, elkönyvelhetjük a második születésnapunknak, mert ebben a helyzetben 10-ből 9-en áramütésben meg szoktak halni.

2013. nov. 2. 16:55

Egyszer át hajtottam egy kamion előtt még 14-15 évesen. Hallottam ahogyan dudáét, de nem néztem oldalra, de a túloldalon hatalmas pofont kaptam a tesómtól.A szele megcsapott persze a halálnak, mint amikor fiatalon törött sörös üveget nyomtak a torkomhoz egy részeg, vagy fekszek, mondjuk falon lógva elég nehéz lett volna, vagy akkor meghalok.

Ilyen még volt később is, hogy vagy fekszek vagy meghalok.

Mégis ki tűnő a nemi életem és semmi múlt béli problémám nincs, de feljelentést sosem tettem.

26. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 25. - Nemcsaktommy)
2013. nov. 2. 16:49
Sose bánd, hogy túl élted, túl kellett élned, szerintem nem jött még el a te időd.
2013. okt. 30. 14:09
2007. Február 28-án volt egy frontális autóbalesetünk. Egyik ismerőssel ültünk az autóban,és miskolcon a Szemere kereszteződésnél belénk hajtott fékezés nélkül egy autóbusz. Ismerős kartöréssel megúszta engem a tűzoltók vágtak ki a roncsból. Kétszer élesztettek újra a helyszínen majd a kórházban kómába estem. Az orvosok 3 napot jósoltak nekem. A család már lélekben készült a végső búcsúra mikor a párom az ágyam szélére ült megfogta a kezemet és megcsókolt. Az orvosok és a család elmondása szerint ezt a pillanatot követően megmozdult a lábanm,megszorítottam a párom kezét és csak szuszogtam hangosan. Azt hitték ez volt az utolsó lélegzetem. De nem mert két nap műlva felébredtem és a páromat nevén szólítottam majd vissza ájultam. Annyira gyenge voltam hogy annyit tudtam csak kimondani hogy Viki. A párom sírva rohant az orvoshoz hogy magamhoz tértem. Még aznap este a gépekre voltam kötve másnap reggel már levettek róla és átvittek az intenzív terápiás osztályra. Március 14-én hazaengedtek a kórházból hogy otthon lábadozzak. De sajnos márc. 17-én szombat délután jött egy szomorú hívás. A párom életének 21-ik évében tragikusan elhunyt. akkor már bántam hogy túléltem ezt a balesetet
24. Meda
2010. márc. 12. 21:24
8 napot voltam a kórházban, ebből 48 óra volt a döntő, 50%-os eséllyel.... A negyedik napon születtem ujjá, tehát már megvan a második születésnapom.
23. Meda
2010. márc. 12. 21:21

47.-ik évembe léptem, sokat betegeskedek.

Engem is megérintett a halál karácsonykor és úgy nézett ki hogy nem érem meg a 2010-es évet. Édesanyám nem adott volna egy garast sem az életemért.

2 kemény éjszakán át küzdöttem és akkor valóságosnak hittem mindent. Mindez az influenza miatt történt, amitől asztmás rohamot kaptam. Kóma,eszméletvesztés, klinikai halál nem volt. De megcsapott a halál szele. Fel akartam kelni és a folyosón át egy 20km-re fekvő kegyhelyre, Szűz Máriához. Minduntalan fel akartam kelni, ám egy Láthatatan Kéz mindig visszanyomta az ágyba, nem engedte hogy megtegyem. Így huzakodtunk. Fel-le, fel-le. Aztán mégis fekve megmaradtam, majdnem kettévált a test és a lélek, de nem lehetett. Sajnáltam. Valamiért a földön kellett maradnom.

A vírus kiment a légutamból. Mindenki a családból megkönnyebbült, hogy kibírtam, fellélegeztek. Azt mondták, hogy többet ne ijesztgessem őket, ne forduljon ez elő újra.

Nem H1N1 influ, dehogy, szimpla volt. Most hosszú időre nem szeretnék kórházba menni, elég volt. Arra gondolok, ha újra eljön az órám, hát eljön. Állok elébe. De már nem vagyok ideges, teljesen megnyugodtam. Békében várom azt a dolgot.

2009. dec. 11. 17:28

2004. májusában autóbalesetem volt... :(

Hajszálon múlt az életem, még elmesélni is rettenetes!

Lepergett az életem, éreztem h végem van, az autó csak pörgött-pörgött, én meg vártam a pillanatot h mikor halok meg...

És egyszercsak megállt a roncs, amit egy fa kettétört, és ÉN A SAJÁT LÁBAMON SZÁLLTAM KI!

Mai napig nem értem, hogyan! CSODA!

2009. dec. 5. 13:33
2006-ban 19 évesen érettségi után, egyetemista gólyatábor előtt 3nappal elütött egy autó, combcsontom eltört, fejjel mentem a szélvédőbe, a fejem szétnyílt, jelentős mennyiségű vért veszítettem, mert senki nem akart mentőt hívni, azt hitték meghaltam, ezért negyed órán át csak feküdtem a betonon arccal lefelé, sokkot kaptam, nem voltam magamnál a következő 1 hétben és utána se voltam a toppon. 1 hetet töltöttem az intenzív osztályon, 3hónapig tartott míg újra lábraálltam. A barátom az intenzív osztályon dobott ki, versenyszerűen futottam, azt se tudtam folytatni, és persze az egyetemet se tudtam elkezdeni. 1évig otthon voltam, lábadoztam, majd kitaláltam, hogy más egyetemre akarok menni, ahol megismerkedtem a mostani férjemmel. Ha nem történik a baleset, és "nem találkozok a halállal", akkor most nem lennék a férjemmel, nem várnék neki babát, nem mentem volna ösztöndíjjal külföldre, és nem becsülném meg az életet, amit másodszorra is megkaptam! :-)
2008. nov. 26. 19:45
Bizony, a Halál minden egyes pillanatban les ránk, és néha megkopogtatja az ember vállát, hogy emlékeztesse múlandóságára. Ám a legtöbb ember a lehető leghamarabb igyekszik elfelejteni a kellemetlen élményt, és újra beleveti magát szürke kis életébe ahelyett, hogy átértékelné azt.
2008. nov. 26. 19:37

1...kicsi kormba..valami fertozes egtamadta a vesem....4 honapig mestersegesen taplaltak..mar szurkultem be amikor beerkezett az orvos es tamadt egy otlete egy uj gyogyszer..mukodott.....MEGMENEKULTEM


2...tabaroba voltunk emeletes agyak voltak a szobaba..az en helyem az emeleten volt...az nap a baratnommel veszekedtunk de..megkert aludjak lent vele...mert egyedul nem szeret....a csempere mellettunk fa volt felrakva kigyulladt...es ejjel ki kellett rohnajunk a hazbol..ha akkor fent aludtam volna...;(( MEGMENEKULTEM


3....volt egy jo baratnom a baratja nagyon feltekeny tipus volt meg ram is...;( es egyszer alltunk lent...es o futott szembe es kaptam egy nagy utest a gyomorszajamra.....levego nelkul maradtam..a baratnom szolitgatott..de nem tudtam valaszolni,..hisz kezdett sotet lenni...de csak nekem mert valaojaban nappal volt...nem kaptam levegot..es egyszer csak megis...;) MEGMENEKULTEM


4. bicikliztem nagy volt a bicikli kicsi en...egy rud mellett hajtottam el..de tulkozel mentem hozza..s a kormany belekadt...leestem bele a kormanyba...levego nelkul maradtam..a hasamnal lett a gyomorszajnal..egy kor...verzett..de sikerult levegot vennem....;(( nagyon sokan korem gyultek arra mar...MEGMENEKULTEM....


=> valamiert elnem kell ....:) ..ez a feladat...

18. Cuczy (válaszként erre: 10. - Polgár Linda22)
2008. nov. 25. 17:30

Szerinted ha a nővéred maradt volna, akkor most ő keseregne, hogy miért nem ő ment el helyetted?

Valamiért így történt. Majd talán az életed végére eldöntheted, hogy miért. (Ha van egyáltalán értelme ennek a kérdésnek).

10 éve nekem is volt autóbalesetem (nem én vezettem), 'hálstennek be voltam kötve. Ennek köszönhető, hogy itt nyüzsgök... :)

A mögöttem ülő pasi (kb.190 magas, 110kg) az oldalablakon repült ki (bordatörés, lépszakadás, agyrázkódás). A sofőr belefejelt a szélvédőbe (nem volt bekötve).

Sztem is engedd el a szeretteidet és Élj! Helyettük is...

17. Csigusz 79 (válaszként erre: 10. - Polgár Linda22)
2008. nov. 25. 17:19
Uhh.szóhoz sem jutok,sajnálom :(
16. sariya
2008. nov. 25. 17:17
Ne a halált kívánd,hogy mmiért nem te voltál ott helyette,hanem inkább ÉLJ,hogy büszke lehessen rád.ÉLj értük..
15. sariya (válaszként erre: 10. - Polgár Linda22)
2008. nov. 25. 17:16
Meg kell próbálnod elengedni azt aki elment.De ha magadat okolod,és bűntudatod van,meg ilyeneket kívánsz,akkor te is olyan leszel mint ők,csak te élve..
14. Júlia* (válaszként erre: 1. - 4fb920abf7)
2008. nov. 25. 17:10

Nem jó az útirány, amin haladsz,


most állj meg, és ezen gondolkozz el.


Leírná a részleteket, mert nem mindegy, hogy melyik irányból érkezett az akadály?

13. survivor3 (válaszként erre: 10. - Polgár Linda22)
2008. nov. 25. 17:05

Szia!


Őszintén sajnálom, ami történt.

Ne gondolkodj azon, hogy mi az, ami történhetett volna, vagy ahogy történnie kellett volna!

Valamiért te életben maradtál és ha még nem tudod, akkor majd meg fogod tudni miért.

12. Cyntia (válaszként erre: 10. - Polgár Linda22)
2008. nov. 7. 23:09

Sajnálom.

De a sorsnak valószínüleg biztos volt valami célja veled.. Nem így érzed?

11. Csipkerózsika (válaszként erre: 10. - Polgár Linda22)
2008. nov. 7. 23:06
Húúúh. Ez kemény. Nagyon sajnálom.
2008. okt. 15. 14:42

Ezt talán 12 éves koromra teszem vissza mert még nem vagyok túl rajta

Édesanyám leukémiás volt egy éjszaka rosszul lett rohantuk vele a kórházba mind 3-an apa,Dyna, és én

a nagy sietségbe nem vettük észre hogy egy részeg sofőr áthajtott a piroson a teheraútó belénk jött a mögöttünk lévő autó belénk jött hisz nem számitott rá hogy befékezünk.

Elvesztettem az édesanyámat és mellette az én gyönyörű növéremet(szépségversenyen 4-et megnyert)

Ma 1 éves édesapám is elment agyvérzésben

Hogy lehet ezen túltenni magam néha arra gondolok bárcsak én ültem volna a nővérem helyén a kocsiban........

2008. jún. 10. 08:34

Tegnap megrázott az áram. Szerencsére az ijedségen kivül nem történt semmi baj.

ÉLEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2008. ápr. 30. 10:18
Tavaly augusztus 30-án összetörtem az autómat- "A halál megérintett"- mindenkit az érdelkelt első látásra, hogy mi van az autóddal,talán egy embernek jutott az eszébe,hogy neked nem lett semmi bajod? Mai napig nem tudtam feldolgozni,hogyha akkor lepergett volna előttem életem filmje ,akkor....
2008. ápr. 24. 10:42
Köszi.
6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 5. - 4fb920abf7)
2008. ápr. 24. 10:39
Ennek örülök:)))
2008. ápr. 24. 10:36
Megtörtént baleset,szerencsére nincs nagyobb bajom.
4. 0c97fbb607 (válaszként erre: 3. - 4fb920abf7)
2008. ápr. 24. 10:13
Majdnem baleset,vagy baleset,de te szerencsés voltál?
2008. ápr. 24. 09:40
baleset
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook