Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermekverő anyukákról mi a véleményetek? fórum

A gyermekverő anyukákról mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
29. Kata óvónéni (válaszként erre: 1. - Mamika50)
2013. márc. 3. 12:46

Csak a fórumindítót olvastam el.Azt hiszem,ha ilyennel találkozol,nem itt kell megvitatni,hiszen normális gondolkodású ember elítéli az ilyen tettet.Ez egyértelmű.

Nem az a megoldás,hogy itt ócsároljuk az ilyen szülőket(nem védelemből írom!),hanem ha ilyet tapasztal bárki,a megfelelő szervekhez kell fordulni!!!

Gyermekvédelem,rendőrség!

28. Mamika50 (válaszként erre: 25. - 408020f45e)
2013. márc. 3. 12:46
Én ezzel a pedagógussal felvettem a kapcsolatot és rákérdeztem,hogy jelentette -e mindezt ? A válasz megdöbbentő volt, a gyereknek akkor is az anyja mellett a helye az anyuka veri ! Isten ideges anyuka!Az apa intézkedik !
27. 7b1e92c262 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 3. 12:43
Éedekes neveléstől? Nem biztos,minden kornak meg vannak a sajátosságai és még hozzáadódik a kis emberke személyisége,ami nem nevelés függő a környezeti tényezők is befolyásolják, amivel a családon kívül is találkozik,plussz a személyisége ami már születése pillanatában adott.
26. Mamika50 (válaszként erre: 18. - Salabakter)
2013. márc. 3. 12:42

Nem lakom velük ! Csak pup volt a fején és megkérdeztem mi történt ? Anyuka nem is tagadta , sőt büszke volt magára !!!


A kicsinél meg más család én vigyáztam rá és nem jöttem rá mi van a kis arcán , megkérdeztem a nagyobbik gyereket mi történt! Ő mondta,hogy tegnap elött anya pofonvágta . Aztán a kicsit is megkérdeztem milyen a kis arcod . Anya mondta , ennyit .

Aztán akit fakanállal vernek is bekapcsolódotta beszélgetésbe, hogy ő semmit nem csinált csak elment az anyja mellett , és az nagyon ráütőtt ő meg sírt . Utána azért is megverte mert sírni mert !

25. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Mamika50)
2013. márc. 3. 12:42

Szerintem az ilyen anya segítségre szorul. Pszichológiai és pedagógiai segítségre. A maga belső indulatait és feszültségét (ami vélt vagy valós sérelmeken alapul és mások okoznak neki)a gyerekein vezeti le, de mivel tudja, hogy ez nem helyes, felnőtt mivoltával a gyerekre hárítja vissza.

A pedagógus az anyának hisz, mert felnőtt és mert ő az, aki hivatott a gyerek érdekeit képviselni. De helyes lenne ilyenkor a gyereket is meghallgatni. De mivel a gyerek csak a szülő jelenlétében "hallgatható ki", így nem valószínű, hogy kiderül nyíltan az igazság. Viszont a pedagógus ha jelenti a gyermekvédelem felé a tapasztaltakat, akkor azok rendszeres ellenőrzésekkel megfigyelhetik az anya viselkedését is és fény derülhet sok mindenre.

Adott esetben veszélyeztetettség miatt ki is emelhetik a gyerekeket ebből a családból.

De mi szól ehhez az apa? Ő hol van?

24. Silver36 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 3. 12:41
Szerintem meg nincs ilyen jelenség. A gyerek- mint bárki más, összetett én önálló emberke- nem így vagy úgy működik. Természetesen semmi nem jogosítja fel a szülőt, hogy bármilyen okból is tányérokat törjön szét a gyereke fején.Gondolom nem lesz olyan hozzászóló aki erre indokot hozzon. Szerintem is minden hasonló, tudomásunkra jutott esetben meg kell tenni a megfelelő lépéseket.
23. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Mamika50)
2013. márc. 3. 12:39
Már ne haragudj ..de te ezt láttad??? Szemtanúja voltál...
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Silver36)
2013. márc. 3. 12:34

Jobb hirtelen nem jutott eszembe, azért is tettem idézőjelbe. Ha végig olvasod a hsz.-t azt is leírtam biztos meg van az oka.

Akárhogy , akármilyen jelzőt használok a jelenség attól még van.

2013. márc. 3. 12:33

Fúúj...ha jól tudom a börtönökben a gyerekbántalmazókat ugyan úgy kezelik.

Kisördögök? Nekem is volt ,van olyan időszakuk mikor így viselkednek,de milyen jogon részesíteném őket testi bántalmazásban?

Ha mindez egy felnőt(?) irányában jelenne meg egyből a bántalmazót lecsuknák,a gyerek meg kénytelen hallgatni és tűrni.


Szerintem nem baj hogy nyílt egy ilyen fórum.

20. 17aadc1082 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 3. 12:30

pont ugyan ez? :)


csak fura, hogy egy éve olvastam, és ahogy nézem (gugliban megtaláltam) 2011-es történet tán, most meg pont ugyan ez történt... hát na.. nem értem annyira.

19. Silver36 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 3. 12:28
"Érdekesen" viselkedni? Ez egy elég ellenszenves jelző... Valószínűleg az ilyen gyereket "érdekesen" is nevelték. :(
18. salabakter (válaszként erre: 1. - Mamika50)
2013. márc. 3. 12:25

Együtt laksz velük?

Látod? Vagy honnan veszed ezeket?

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - 17aadc1082)
2013. márc. 3. 12:25
Szerintem ilyen naponta megesik a családokban, bármikor lehetne ilyen a jogi fórumon.
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Mamika50)
2013. márc. 3. 12:24
Az jó, csak kérdés ők a problémát annak látják-e? A gyerekek elmerik-e mondani, a bántalmazást, nem félnek-e a nagyobb büntetéstől, és akkor a szülők mossák kezeiket, hogy na látják csak az ismerős lihegte túl a dolgokat.
15. 17aadc1082 (válaszként erre: 13. - Mamika50)
2013. márc. 3. 12:23
mikor? csak mert én ezt a storyt tavaly már olvastam egy jogi fórumon.
2013. márc. 3. 12:22
Nem a verés mellett szólok, de a gyerekek is tudnak "érdekesen" viselkedni. Van aki a környezetével udvarias, kenyérre lehetne kenni, de otthon olyan, mint a kisördög. És van olyan is, aki otthon angyal, de a közösségben elviselhetetlen a magatartása. Persze mindkét esetben vannak okai, hogy egyik-másik helyen miért fojtja el az érzelmeit, más helyen meg miért engedi teljesen szabadjára.
13. Mamika50 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 3. 12:20
Már a gyámügyi lépéseket megtettem !
12. Mamika50 (válaszként erre: 4. - Writingsmurf)
2013. márc. 3. 12:17
Én nem a virtuális világban élek .És pontosan azon vagyok,hogy tegyek valamit a sanyarú sorsú gyermekekért ! Mert sok anyuka a virtuális világot jobban szereti, mint a saját gyerekeit !És ez nagyon szomorú !!!!
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 3. 12:16
kérdői=költői
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Mamika50)
2013. márc. 3. 12:15
Nem normális dolog egyértelmű. Erre a válsz minden esetben nem, mert épeszű ember saját gyerekét ennyire nem bántja, aki meg bántja, az 1000% nem fogja ide kiírni, hogy kövezzetek meg, de én naponta fakanállal verem a gyerekemet.
2013. márc. 3. 12:12

A kérdés gondolom kérdői volt. A fejen eltört tányér már veszélyeztetés.

Ha a családodban fordul elő akkor, beszélj a bántalmazó szülővel, férjével, hogy a büntetés más formáját alkalmazzák. Úgy érzem, ha az anya házasságban él az apa is éppen annyira felelős a gyerekek testi, szellemi fejlődéséért. Ha idegenről van szó, akkor a gyámügyet kell értesíteni, hogy veszélyeztetett gyerekek élnek a közeledben. Az iskola nem sokat tehet, ha nincs konkrét bizonyíték a kezében.

8. Mamika50 (válaszként erre: 5. - Bázis22)
2013. márc. 3. 12:12
Van rálátásom !
7. Mamika50 (válaszként erre: 3. - Writingsmurf)
2013. márc. 3. 12:12
Különösebben semmit nem várok . Csak kiváncsi vagyok ti megtennétek e ezt a gyermeketekkel ? Mert írhatom azt is ,hogy pofonokat kapott a gyerek ,hogy 4 nap múlva is látszott a kicsi arcán aki mellesleg 2 éves ! Ez másik anyuka már !
2013. márc. 3. 12:04
lesz itt radír rendesen.
2013. márc. 3. 12:04
Érintett vagy, van teljes rálátásod a bántalmazásokra?
2013. márc. 3. 12:04

Szerintem virtuális megkövezést...


Ha tudsz erről, akkor tegyél valamit. Egy fórum kiírása még nem ez a kategória....

2013. márc. 3. 12:00
Mit vársz ettől a fórumtól?
2013. márc. 3. 12:00
Az ilyen anya ,nem méltó arra a szóra, hogy ANYA!
2013. márc. 3. 11:58

Igaz történes sajnos! : Milyen anya szerintetek az aki a gyermeke fején szétver egy tányért , utána nekivágja a falnak ?

Másnap berohan az iskolába és elmondja a tanítónak, hogy rossz a gyerek és elakarja hagyni Őt, mert véletlenül ráöntötte a fözeléket !

Hazudik ,hogy a saját írháját mentse, bemártja az amugy is sebzett gyermeket .

A másik gyereket is folyamatosan veri fakanállal , és rá is azt hazudta ,hogy rossz ! Pedig a gyerekekkel semmi baj nincsen, nagyon udvariasak és kultúráltan viselkednek .

Miért az anyukának hisz a pedagógus ? Amikor már azzal is gyanússá tette magát, hogy berohant az iskolába.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook