Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermekverő anyukákról mi a véleményetek? fórum

A gyermekverő anyukákról mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
239. belladonna3 (válaszként erre: 237. - Muraja)
2013. márc. 5. 11:00

Muraja!A te anyádnak csak egyetlen baja volt;

Nem volt cápa a magzatvizébe amikor te megfogantál!

Mellesleg ne akard hogy elmeséljem a pályafutásodat itt ezen

a portálon,elég sok nickedet"ismertem meg.Két közös van mindben:

Az egyik ez a különlegesen ocsmány,pocsék magyar(grammatika)

hogy a te szavaiddal éljek,(ez alapján csak az nem ismer fel,aki nem akar)

a másik a notórikus hazudozás.Beleolvastam a hsz-aidba és jókat röhögtem

a folyamatos öntömlyénező marhaságaidon!:DD

Az összes idétlen hsz-ed arról tanúskodik hogy egy deka önismeretre

sem tettél szert egész életed során,pedig már őslénytani leletnek

számítassz. :D

Az anyád pedig valószínleg nem ilyet érdemelt volna,a helyében én a

kezedbe adtam volna a kötelet,ha nem kéretszkedtél erre a világra és

nem tetszik a helyzet akkor vissza lehet húzni oda ahonnan jöttél

ez eléggé logikus nem?Az összes sötét,buta semmirekellő ezzel az álszent

dumával akar takarózni,hogy nem kéretszkedett a világra,ahelyett

hogy köszönetet mondana már azért is hogy egyáltalán létezhet!

Fórumról fórumra ocsmányolod itt a magyar asszonyokat és az országot, mintha te szarnád

a spanyolviaszt,pedig te is MAGYAR vagy sajnos..

Nem lehet hogy te pont azok közt voltál akik kilopkodták a svédek nyugdíját?

A nagy lehetőségek közt csak eddig jutottál? :D

Vén satrafa létedre hülyíted itt a tagokat a beteges "pedagógiáddal"..

Álszenteskedésért nem kell a szomszédba menned az tuti!

238. e28c748947 (válaszként erre: 233. - Belladonna3)
2013. márc. 4. 11:27
A gyermek korlátjait, tűrhetetlen viselkedését NEM veréssel, pofonokkal kell megállítani.Elég szomorú, hogy sokan ezt teszik......
237. Muraja (válaszként erre: 234. - Belladonna3)
2013. márc. 4. 11:10

Miröl irsz te ? milyen ferjröl ?

Te en egyedul eltem rengeteg evet telejs fuggetlen szabadon olyan lehetösegekel diszponalva hogy neked meg az almaidban sem bukkanhatnak fel.

Te szerencsetlen , nekem a magyar nem a anya nyelvem megtanultam 13 -14 evesen.

Ha valaki budösiti a levegöt akkor te vagy a rossz es nem pedagogikus nevelesedel.

Es a többi mindcsak irigyseg mert soha de soha nem lesz benned annyi makni batorsag hogy betudjad valalni nem nem mindenki elött eleg ha sajat magad elött hogy ; te soha nem tudtad volna igy nevelni a gyerekeket hogy miert azt nem reszletezem...

Igen is az anyam nem erdemelt meg ! ugye hogy erös neked ? neprobalj utanozni mert ez nem lehet ez az elet...

236. 731e5b9ffb (válaszként erre: 234. - Belladonna3)
2013. márc. 4. 10:45
Épp te írtad, hogy a tiszteletet veréssel lehet kivívni, amit ő megcáfolt saját tapasztalatból. Tiszteletet az iránt érzünk, akire felnézünk, akik a tetteik alapján kiérdemlik azt. Nálam az, aki kihasználja az erőfölényét egy nála gyengébb emberrel, állattal szemben, szándékosan megalázva őt, az nem érdemel tiszteletet. Nem várhatok tiszteletet a gyerekemtől, ha én se tisztelem meg őt annyival, hogy humánusabb módját választom a nevelésnek.
235. 731e5b9ffb (válaszként erre: 233. - Belladonna3)
2013. márc. 4. 10:36

"Mit gondolsz kinek az érdeke hogy ne embereket nevelj hanem hülyét,aki azt hiszi hogy neki mindent lehet,nincsenek korlátok?!"

Itt a nagy probléma. Ha a gyerek jól van nevelve, akkor verés nélkül sem hiszi azt, hogy neki mindent szabad. A korlátokat valóban meg kell szabni, csak a korlátszbásnak semmi köze a veréshez. Arra ezer más mód van, amit a jó szülö kihasznál, a nem olyan jó pedig egyszerűbbnek véli az elkanászodott gyerekét egy pofonnal lecsitítani. A következetesen nevelt gyerek verés nélkül se kanászodik el, nem csak nő, mint a gaz, azt folyamatos precíz neveléssel kordában kell tartani, világosan megszabni a határokat. Kell, hogy legyen a rossz tetteinek következménye, csak annak nem a pofonnak kell lenni. És mindig az értelmi színvonalának megfelelő elvárásokat kell állítani vele szemben.(Példa:Ha az egy éves gyerek előtt hagyom a tollat és az összefirkálja vele a falat, az az én hibám, ha a 4 éves gyerek csinálja ugyanezt, az már rosszalkodás, mert tudatába volt, hogy ezt nem szabad.)

234. belladonna3 (válaszként erre: 227. - Muraja)
2013. márc. 4. 06:16

:D Kár hogy egy kis tudást nem tudott belédverni!

"ö volt az aki engem nem erdemelt meg !"

Miért ki vagy te?Szánalmas hogy mennyire sajnálod magad.Inkább köszönted volna meg neki hogy itt büdösítheted a levegőt ezen a bolygón és terjesztheted a hülyeségeidet.Hol van az állítólagos konzul"férjecskéd aki utánad lövöldözött az utcán? :D

233. belladonna3 (válaszként erre: 221. - 7b1e92c262)
2013. márc. 4. 06:08

Te aki az isteni törvényeken keresztül lépsz lazán és minden pillanatban áthágod!Te aki valamelyik botcsinálta ítész-firkász paragrafusait

lengeted,még nem is sejted hogy mennyire magad ellen dolgozol!Itt kezdődik amikor valakinek üres a feje és mint a birka megyen valami után amiről meg sem kérdezték hogy elfogadja e vagy nem?!Vagy téged megkérdeztek?Mert engem nem!Látszik hogy mennyire hülyül a társadalom és egyre csak rosszabb és rosszabb lesz!Ezért lesznek csippek a gyerekeitekben,mert nem tudtok önállóan gondolkodni,még azt is mások mondják meg,hogy a saját testetekben hordozott,véreteken kifejlődött

utódjaitoknak mit engedhettek meg és mit nem!Kérdem én,kik ők?Honnan jöttek?Különbek mint te vagy én ,vagy akárki más?Talán emberi életből jelesre vizsgáztak?Vagy az egyetem jogosította fel őket hogy mások helyett döntsenek mi helyes és mi nem?!A végzetetekbe rohantok mert vakok vagytok,de meg is érdemlitek!Mikrocsipp,ez a jövő!

De jó hogy én már nem leszek itt!!

Jó hogy nekem nem pofázta meg senki,eltángálhatom e a saját gyerekem ha az tűrhetetlenül viselkedik.

Mit gondolsz kinek az érdeke hogy ne embereket nevelj hanem hülyét,aki azt hiszi hogy neki mindent lehet,nincsenek korlátok?!

232. Muraja (válaszként erre: 228. - 8c40921157)
2013. márc. 3. 23:41

Naponta mindenki gyereke jobb es szebb volt tölem .

Csak az irgalmatlan majdnem militant othonban elni hol az hogy magahoz ölelt volna vagy hasonlot nem ismert.

De azert erdekes hogy ez volt az en szerencsem mert meg majdnem gyerekent megfogattam hogy en a forditotja leszek es soha de soha nem emelek a gyerekere kezet.

231. Muraja (válaszként erre: 229. - E28c748947)
2013. márc. 3. 23:33
Köszönöm az igazat minnel többen lesznek hasonlok hozzad anal szebb es jobb lesz a vilag .
230. 7b1e92c262 (válaszként erre: 223. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 3. 22:54
Upssz...nem gondoltam hogy ez ilyen hosszú.
229. e28c748947 (válaszként erre: 227. - Muraja)
2013. márc. 3. 22:24
Minden ember, aki egyszer is kezet emel gyerekre, v bárkire aki gyengébb nála, az szánalmas és beteg.
228. 8c40921157 (válaszként erre: 227. - Muraja)
2013. márc. 3. 22:18
Jaj, ez nagyon szomorú. Vagyis szörnyűűű!
227. Muraja (válaszként erre: 144. - 8c40921157)
2013. márc. 3. 22:15

Köszönöm szepen , hidd el megy !

En bevelom mivel anyam utött vert en soha öt nem tiszteltem ö volt az aki engem nem erdemelt meg !

Olyan borzalmas amikor gyerekeket szerte a vilagon megalaznak mert ök a szulök es nekik szabad.

226. 973d9d6ecf (válaszként erre: 219. - 44f59aa223)
2013. márc. 3. 21:49
nem .....nem,lehetne mondani...bár néha egy egy pofon megszaladt....
225. 8c40921157 (válaszként erre: 224. - E28c748947)
2013. márc. 3. 21:25
Baszki, hát, amennyit én itt lógok, soha nem lenne megfőzve! Ezt csak így lehet!:)))
224. e28c748947 (válaszként erre: 222. - 8c40921157)
2013. márc. 3. 21:21
Én is.Különben, hogy főzzek??:)
223. 731e5b9ffb (válaszként erre: 221. - 7b1e92c262)
2013. márc. 3. 21:21
És még azt hittem, az én üzim lett hosszú:)
222. 8c40921157 (válaszként erre: 201. - 17aadc1082)
2013. márc. 3. 21:19
Én is hordom a laptopot a konyhába, ha főzök:)
2013. márc. 3. 20:13

Család- és gyermekvédelem - Alapvető jogok és kötelességek


Gyermeki jogok


6. §


(1) A gyermeknek joga van a testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődését, jólétét biztosító saját családi környezetében történő nevelkedéshez.


(2) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy segítséget kapjon a saját családjában történő nevelkedéséhez, személyiségének kibontakoztatásához, a fejlődését veszélyeztető helyzet elhárításához, a társadalomba való beilleszkedéséhez, valamint önálló életvitelének megteremtéséhez.


(3) A fogyatékos, tartósan beteg gyermeknek joga van a fejlődését és személyisége kibontakozását segítő különleges ellátáshoz.


(4) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy a fejlődésére ártalmas környezeti és társadalmi hatások, valamint az egészségére káros szerek ellen védelemben részesüljön.


(5) A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással - fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez.


(6) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy a közszolgálati médiákban fejlettségének megfelelő, ismeretei bővítését segítő, erőszakmentes, a magyar nyelv és kultúra értékeit őrző műsorokhoz hozzáférjen.


7.§


(1) A gyermek szüleitől vagy más hozzátartozóitól csak saját érdekében, törvényben meghatározott esetekben és módon választható el. A gyermeket kizárólag anyagi okból fennálló veszélyeztetettség miatt nem szabad családjától elválasztani.


(2) A gyermeknek joga van - örökbefogadó családban vagy más, családot pótló ellátás formájában - a szülői vagy más hozzátartozói gondoskodást helyettesítő védelemhez.


(3) A gyermek helyettesítő védelme során tiszteletben kell tartani lelkiismereti és vallásszabadságát, továbbá figyelemmel kell lenni nemzetiségi, etnikai és kultúrális hovatartozására.


(4) A gyermeknek joga van származása, vér szerinti családja megismeréséhez és a kapcsolattartáshoz.


(5) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy mindkét szülőjével kapcsolatot tartson abban az esetben is, ha a szülők különböző államokban élnek.


8.§


(1) A gyermeknek joga van a szabad véleménynyilvánításhoz, és ahhoz, hogy tájékoztatást kapjon jogairól, jogai érvényesítésének lehetőségeiről,továbbá ahhoz, hogy a személyét és vagyonát érintő minden kérdésben közvetlenül vagy más módon meghallgassák, és véleményét korára, egészségi állapotára és fejlettségi szintjére tekintettel figyelembe vegyék.


(2) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy az őt érintő ügyekben az e törvényben meghatározott fórumoknál panasszal éljen.


(3) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy alapvető jogai megsértése esetén bíróságnál és törvényben meghatározott más szerveknél eljárást kezdeményezzen.


9.§


(1) Az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett gyermek joga különösen, ha életkorához, egészségi állapotához, fejlettségéhez, valamint egyéb szükségleteihez igazodóan


a) állandóságot, érzelmi biztonságot nyújtó teljes körű ellátásban, gondozásban, - nemzetiségi, etnikai és vallási hovatartozását figyelembe vevő - megfelelő nevelésben, oktatásban részesüljön,


b) gondozási helyének megváltoztatását, testvéreivel való együttes elhelyezését kezdeményezze,


c) felzárkóztató, tehetségfejlesztő programokon és érdeklődésének megfelelő szabadidős foglalkozásokon vegyen részt,


d) vallási vagy lelkiismereti meggyőződését szabadon megválassza, kinyilvánítsa és gyakorolja, valamint hit- és vallásoktatásban vegyen részt,


e) véleményt nyilvánítson a részére biztosított nevelésről, oktatásról, ellátásról, a személyét érintő kérdésekben meghallgassák, tájékoztassák,


f) érdekei képviseletére gyermekönkormányzat létrehozását kezdeményezze,


g) támogatást kapjon gondozójától, törvényes képviselőjétől családi környezetébe való visszatéréshez,


h) családi környezetébe való visszatérését kezdeményezze,


i) személyes kapcsolatait ápolhassa,


j) utógondozásban részesüljön.


(2) Ha az (1) bekezdés i) pontja szerinti jog gyakorlása a gyermek személyiségfejlődését hátrányosan befolyásolja, a szülő vagy más kapcsolattartásra jogosult közeli hozzátartozó kapcsolattartási joga az e törvényben foglaltak szerint korlátozható, megvonható vagy szüneteltethető.


10.§


(1) A gyermek kötelessége különösen, hogy

a) gondozása és nevelése érdekében szülőjével vagy más törvényes képviselőjével, gondozójával együttműködjön,


b) képességeinek megfelelően tegyen eleget tanulmányi kötelezettségének,


c) tartózkodjék az egészségét károsító életmód gyakorlásától és az egészségét károsító szerek használatától.


(2) A gyermekek védelmét ellátó szervezetek (a továbbiakban: intézmény) házirendje - e törvényben meghatározott keretek között - a gyermek életkorához, egészségi állapotához, fejlettségi színtjéhez igazodva állapítja meg a gyermekek jogai gyakorlásának és kötelességei teljesítésének szabályait.


(3) Ha az intézmény házirendjét a fenntartó jóváhagyta, azt az intézményben mindenki által jól látható helyen ki kell függeszteni, és gondoskodni kell megismertetésérol, továbbá arról, hogy az, a gyermekek, a hozzátartozóik és az intézmény dolgozói számára hozzáférhető legyen.


Gyermeki jogok védelme


11.§


(1) A gyermeki jogok védelme minden olyan természetes és jogi személy kötelessége, aki a gyermek nevelésével, oktatásával, ellátásával, ügyeinek intézésével foglalkozik.


(2) A gyermek alkotmányos jogainak védelmét az állampolgári jogok országgyűlési biztosa (a továbbiakban:biztos) a maga sajátos eszközeivel segíti, és ennek során


a) a biztos feladata, hogy a gyermek alkotmányos jogait érintő - tudomására jutott - vissaéléseket kivizsgálja, és orvoslásuk érdekében általános vagy egyedi intézkedéseket kezdeményezzen,


b) a biztos az a) pontban megnevezett intézkedéseiről évente beszámol az Országgyűlésnek.


Szülői jogok és kötelességek


12.§


(1) A gyermek szülője jogosult és köteles arra, hogy gyermekét családban gondozza, nevelje és a gyermeke testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges feltételeket - különösen a lakhatást, étkezést, ruházattal való ellátást -, valamint az oktatáshoz és az egészségügyi ellátáshoz való hozzájárulást biztosítsa.


(2) A gyermek szülője jogosult arra, hogy a gyermeke nevelkedését segítő ellátásokról tájékoztatást, neveléséhez segítséget kapjon.


(3) A gyermek szülője - ha törvény másként nem rendelkezik - jogosult és köteles gyermekét annak személyi és vagyoni ügyeiben képviselni.


4) A gyermek szülője köteles


a) gyermekével együttműködni, és emberi méltóságát a 6.§ (5) bekezdése szerint tiszteletben tartani,


b) gyermekét az őt érintő kérdésekről tájékoztatni, véleményét figyelembe venni,


c) gyermekének jogai gyakorlásához iránymutatást, tanácsot és segítséget adni,


d) gyermeke jogainak érvényesítése érdekében a szükséges intézkedéseket megtenni,


e) a gyermeke ellátásában közreműködő személyekkel és szervekkel, továbbá a hatóságokkal együttműködni.


13.§


(1) Az átmeneti nevelésbe vett gyermek szülője jogosult arra, hogy a) a gyermeke gondozójától, gyámjától, hivatásos gyámjától a gyermeke elhelyezéséről, neveléséről, fejlődéséről rendszeres tájékoztatást kapjon,


b) a gyámhivataltól gyermeke gondozási helyének megváltoztatását kérje,


c) a gyermeke családba történő visszahelyezése érdekében a települési önkormányzattól - a nevelésbe vétel okának elhárításához, a körülmények rendezéséhez, a gyermeke családba való visszailleszkedéséhez - segítséget kapjon,


d) a Csjt.-nek megfelelően a gyermeke sorsát érintő lényeges kérdésekben - a gyermeke nevének meghatározásáról, illetve megváltoztatásáról, tartózkodási helyének kijelöléséről, iskolájának, valamint életpályájának megválasztásáról - meghallgassák.


(2) Az átmeneti nevelésbe vett gyermek szülője jogosult és köteles


a) a gyermeke gondozását ellátó személyekkel, intézményekkel - a nevelés érdekében - együttműködni,


b) gyermekével - törvényben meghatározott módon - kapcsolatot tartani.


(3) Az átmeneti nevelésbe vett gyermek szülője köteles


a) minden tőle elvárhatót megtenni gyermeke családba történő visszahelyezéséért,


b) tiszteletben tartani a nevelőszülő családját és otthonát, az intézményben dolgozó személyeket, valamint köteles betartani az intézmény rendjét,


c) gyermeke ellátásáért gondozási díjat fizetni.


(1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról)Család- és gyermekvédelem - Alapvető jogok és kötelességek


Gyermeki jogok


6. §


(1) A gyermeknek joga van a testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődését, jólétét biztosító saját családi környezetében történő nevelkedéshez.


(2) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy segítséget kapjon a saját családjában történő nevelkedéséhez, személyiségének kibontakoztatásához, a fejlődését veszélyeztető helyzet elhárításához, a társadalomba való beilleszkedéséhez, valamint önálló életvitelének megteremtéséhez.


(3) A fogyatékos, tartósan beteg gyermeknek joga van a fejlődését és személyisége kibontakozását segítő különleges ellátáshoz.


(4) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy a fejlődésére ártalmas környezeti és társadalmi hatások, valamint az egészségére káros szerek ellen védelemben részesüljön.


(5) A gyermeknek joga van emberi méltósága tiszteletben tartásához, a bántalmazással - fizikai, szexuális vagy lelki erőszakkal -, az elhanyagolással és az információs ártalommal szembeni védelemhez.


(6) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy a közszolgálati médiákban fejlettségének megfelelő, ismeretei bővítését segítő, erőszakmentes, a magyar nyelv és kultúra értékeit őrző műsorokhoz hozzáférjen.


7.§


(1) A gyermek szüleitől vagy más hozzátartozóitól csak saját érdekében, törvényben meghatározott esetekben és módon választható el. A gyermeket kizárólag anyagi okból fennálló veszélyeztetettség miatt nem szabad családjától elválasztani.


(2) A gyermeknek joga van - örökbefogadó családban vagy más, családot pótló ellátás formájában - a szülői vagy más hozzátartozói gondoskodást helyettesítő védelemhez.


(3) A gyermek helyettesítő védelme során tiszteletben kell tartani lelkiismereti és vallásszabadságát, továbbá figyelemmel kell lenni nemzetiségi, etnikai és kultúrális hovatartozására.


(4) A gyermeknek joga van származása, vér szerinti családja megismeréséhez és a kapcsolattartáshoz.


(5) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy mindkét szülőjével kapcsolatot tartson abban az esetben is, ha a szülők különböző államokban élnek.


8.§


(1) A gyermeknek joga van a szabad véleménynyilvánításhoz, és ahhoz, hogy tájékoztatást kapjon jogairól, jogai érvényesítésének lehetőségeiről,továbbá ahhoz, hogy a személyét és vagyonát érintő minden kérdésben közvetlenül vagy más módon meghallgassák, és véleményét korára, egészségi állapotára és fejlettségi szintjére tekintettel figyelembe vegyék.


(2) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy az őt érintő ügyekben az e törvényben meghatározott fórumoknál panasszal éljen.


(3) A gyermeknek joga van ahhoz, hogy alapvető jogai megsértése esetén bíróságnál és törvényben meghatározott más szerveknél eljárást kezdeményezzen.


9.§


(1) Az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett gyermek joga különösen, ha életkorához, egészségi állapotához, fejlettségéhez, valamint egyéb szükségleteihez igazodóan


a) állandóságot, érzelmi biztonságot nyújtó teljes körű ellátásban, gondozásban, - nemzetiségi, etnikai és vallási hovatartozását figyelembe vevő - megfelelő nevelésben, oktatásban részesüljön,


b) gondozási helyének megváltoztatását, testvéreivel való együttes elhelyezését kezdeményezze,


c) felzárkóztató, tehetségfejlesztő programokon és érdeklődésének megfelelő szabadidős foglalkozásokon vegyen részt,


d) vallási vagy lelkiismereti meggyőződését szabadon megválassza, kinyilvánítsa és gyakorolja, valamint hit- és vallásoktatásban vegyen részt,


e) véleményt nyilvánítson a részére biztosított nevelésről, oktatásról, ellátásról, a személyét érintő kérdésekben meghallgassák, tájékoztassák,


f) érdekei képviseletére gyermekönkormányzat létrehozását kezdeményezze,


g) támogatást kapjon gondozójától, törvényes képviselőjétől családi környezetébe való visszatéréshez,


h) családi környezetébe való visszatérését kezdeményezze,


i) személyes kapcsolatait ápolhassa,


j) utógondozásban részesüljön.


(2) Ha az (1) bekezdés i) pontja szerinti jog gyakorlása a gyermek személyiségfejlődését hátrányosan befolyásolja, a szülő vagy más kapcsolattartásra jogosult közeli hozzátartozó kapcsolattartási joga az e törvényben foglaltak szerint korlátozható, megvonható vagy szüneteltethető.


10.§


(1) A gyermek kötelessége különösen, hogy

a) gondozása és nevelése érdekében szülőjével vagy más törvényes képviselőjével, gondozójával együttműködjön,


b) képességeinek megfelelően tegyen eleget tanulmányi kötelezettségének,


c) tartózkodjék az egészségét károsító életmód gyakorlásától és az egészségét károsító szerek használatától.


(2) A gyermekek védelmét ellátó szervezetek (a továbbiakban: intézmény) házirendje - e törvényben meghatározott keretek között - a gyermek életkorához, egészségi állapotához, fejlettségi színtjéhez igazodva állapítja meg a gyermekek jogai gyakorlásának és kötelességei teljesítésének szabályait.


(3) Ha az intézmény házirendjét a fenntartó jóváhagyta, azt az intézményben mindenki által jól látható helyen ki kell függeszteni, és gondoskodni kell megismertetésérol, továbbá arról, hogy az, a gyermekek, a hozzátartozóik és az intézmény dolgozói számára hozzáférhető legyen.


Gyermeki jogok védelme


11.§


(1) A gyermeki jogok védelme minden olyan természetes és jogi személy kötelessége, aki a gyermek nevelésével, oktatásával, ellátásával, ügyeinek intézésével foglalkozik.


(2) A gyermek alkotmányos jogainak védelmét az állampolgári jogok országgyűlési biztosa (a továbbiakban:biztos) a maga sajátos eszközeivel segíti, és ennek során


a) a biztos feladata, hogy a gyermek alkotmányos jogait érintő - tudomására jutott - vissaéléseket kivizsgálja, és orvoslásuk érdekében általános vagy egyedi intézkedéseket kezdeményezzen,


b) a biztos az a) pontban megnevezett intézkedéseiről évente beszámol az Országgyűlésnek.


Szülői jogok és kötelességek


12.§


(1) A gyermek szülője jogosult és köteles arra, hogy gyermekét családban gondozza, nevelje és a gyermeke testi, értelmi, érzelmi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges feltételeket - különösen a lakhatást, étkezést, ruházattal való ellátást -, valamint az oktatáshoz és az egészségügyi ellátáshoz való hozzájárulást biztosítsa.


(2) A gyermek szülője jogosult arra, hogy a gyermeke nevelkedését segítő ellátásokról tájékoztatást, neveléséhez segítséget kapjon.


(3) A gyermek szülője - ha törvény másként nem rendelkezik - jogosult és köteles gyermekét annak személyi és vagyoni ügyeiben képviselni.


4) A gyermek szülője köteles


a) gyermekével együttműködni, és emberi méltóságát a 6.§ (5) bekezdése szerint tiszteletben tartani,


b) gyermekét az őt érintő kérdésekről tájékoztatni, véleményét figyelembe venni,


c) gyermekének jogai gyakorlásához iránymutatást, tanácsot és segítséget adni,


d) gyermeke jogainak érvényesítése érdekében a szükséges intézkedéseket megtenni,


e) a gyermeke ellátásában közreműködő személyekkel és szervekkel, továbbá a hatóságokkal együttműködni.


13.§


(1) Az átmeneti nevelésbe vett gyermek szülője jogosult arra, hogy a) a gyermeke gondozójától, gyámjától, hivatásos gyámjától a gyermeke elhelyezéséről, neveléséről, fejlődéséről rendszeres tájékoztatást kapjon,


b) a gyámhivataltól gyermeke gondozási helyének megváltoztatását kérje,


c) a gyermeke családba történő visszahelyezése érdekében a települési önkormányzattól - a nevelésbe vétel okának elhárításához, a körülmények rendezéséhez, a gyermeke családba való visszailleszkedéséhez - segítséget kapjon,


d) a Csjt.-nek megfelelően a gyermeke sorsát érintő lényeges kérdésekben - a gyermeke nevének meghatározásáról, illetve megváltoztatásáról, tartózkodási helyének kijelöléséről, iskolájának, valamint életpályájának megválasztásáról - meghallgassák.


(2) Az átmeneti nevelésbe vett gyermek szülője jogosult és köteles


a) a gyermeke gondozását ellátó személyekkel, intézményekkel - a nevelés érdekében - együttműködni,


b) gyermekével - törvényben meghatározott módon - kapcsolatot tartani.


(3) Az átmeneti nevelésbe vett gyermek szülője köteles


a) minden tőle elvárhatót megtenni gyermeke családba történő visszahelyezéséért,


b) tiszteletben tartani a nevelőszülő családját és otthonát, az intézményben dolgozó személyeket, valamint köteles betartani az intézmény rendjét,


c) gyermeke ellátásáért gondozási díjat fizetni.


(1997. évi XXXI. törvény a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról)

2013. márc. 3. 20:09
Engem néha elkalapált a fater, igaz sosem ok nélkül,és verésnek nem nevezném igazán. Mindig tudtam előre, hogy ha megteszem, bünti jár érte. Megtettem, feszegettem a határokat..az öreg meg csak következetes volt.:)
219. 44f59aa223 (válaszként erre: 216. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 3. 20:07
Miért? Te gyermekverő anyuka lennél?
218. 7b1e92c262 (válaszként erre: 213. - Mamika50)
2013. márc. 3. 20:05
Az utolsó szó az enyém... Mamika aranyos meg Főnix,kész van már a palacsinta?,megmutathatnánk milyen gyerekverés nélkül a mama-baba zsúr vakdugóval.
2013. márc. 3. 20:02
Gratulálok amúgy azoknak az anyukáknak, akik a gyereknevelés=gyerekverés elvet vallják. Mintha más módja nem is lenne a nevelésnek, illetve a tisztelet kivívásának. Én csak olyan embereket tisztelek, akik nem vertek meg. Tisztelem a szüleim, ők szintén nem vertek. Mégis tisztességes, felelősségteljes felnőtt vált belőlem. Többféle út vezet ugyanazon cél eléréséhez, van aki veréssel, van aki következetes neveléssel éri el, én az utóbbit sokkal nagyobbra becsülöm. Ja, és én azokat az embereket nem tudom/akarom tisztelni, akik gyerekeket/feleségeket/állatokat, tehát náluk gyengébbeket vernek..
216. 973d9d6ecf (válaszként erre: 215. - 44f59aa223)
2013. márc. 3. 19:58
köszi a jó kívánságokat.....
2013. márc. 3. 19:54

"A gyermekverő anyukákról mi a véleményetek?"


Anyuka verő apukát nekik! :)

2013. márc. 3. 19:37
Sokan elfelejtenek egy nagyon fontos dolgot: a pici babáknak, gyerekeknek nem olyan fejlett az agyuk és nem olyan jó még a memóriájuk, mint a felnőtteknek. Ezért teljesen abszurd egy 1-másfél éves gyereknek a kezére csapni azért, mert a konnektorba nyúl, ugyanis még biztosan nem fogja felfogni az agyával, miért kapta a verést, csak annyit fog felfogni a dologból, hogy az Isten (mert számukra még a szülők az Istenek) valamiért haragszik rá. A pici gyerekeknek az a feladatuk, hogy felfedezzék a világot, mindent a szájukba vegyenek, összefogdossanak. Nem a gyerek hibája, ha a szülő őrizetlenül hagyja, és felmászik a tűzhelyre..Vagy ha összetépi a szülő kedvenc kőnyvét, amit elöl hagyott, vagy összefirkálja a falat a szülő tollával, ami szintén elérhető helyen volt..A szülőnek járna a verés ilyen esetben, nem a gyereknek. Egyedül magára haragudhat ilyen esetben a szülő, mert ő volt figyelmetlen. Ahol pici gyerek van a lakásban, olyan környezetet kell teremteni, ahol nem férhet hozzá a veszélyes dolgokhoz, ha mégis, nem szabad őrizetlenül hagyni. Az áram ellen pedig a fí-relének kellene minden háztartásban lenni a balesetek elkerülése végett. Ahogy nő a gyerek, egyre inkább elvárható tőle, hogy megértse mit miért nem szabad. Viszont a memóriája még akkor is sokkal roszabb, tehát lehet, hogy a szülő úgy érzi, már 100szor elmondta, a gyerek egyik fülén be, másikon ki. Közben meg a gyerek valóban elfelejtette, hogy erről már volt szó. A másik, amit sokan nem vesznek figyelembe, a gyerek 100%-os kiszolgáltatottságát a szülő felé. Verés nélkül is annyi eszköz van a szülő kezében a nevelésre, ami a jó szülőnek bőven elég. Eltiltás, kedvenc játék karanténba helyezése, büntihelyre ültetés stb. És már valaki utalt rá, hogy sosem szabad elfelejteni, hogy a gyerek is egy emberi lény, például mi sem vennénk jó néven, ha a munkahelyünkön a felettesünk jól elverne, ha elrontanánk valamit.
2013. márc. 3. 19:32
Na jó megyek, mert látom az utolsó szó a tied és hiába is vártam a képet, azt nem tudod vakon gyorsan betenni ! De örülök,hogy a gyerköcök mellett is folyamtosan tudsz gépelni ! Jó éjt !
2013. márc. 3. 19:23
hát persze.
2013. márc. 3. 19:19
van fogalmam róla ! :D
210. 17aadc1082 (válaszként erre: 209. - Mamika50)
2013. márc. 3. 19:15

szövegértés....


a vakon gépelés meg egy kifejezés, hiába is akarsz belekötni, nézz utána :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook