Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A fölöttünk lakó szomszéd éjjel-nappal dübög, futtatja a a szobában a kutyáját, és a gyereke is tigrisbukfenceket hány a fejünk fölött. fórum

A fölöttünk lakó szomszéd éjjel-nappal dübög, futtatja a a szobában a kutyáját, és a gyereke is tigrisbukfenceket hány a fejünk fölött. (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. okt. 27. 11:12
Felettünk elég gyakran porszívóznak reggel fél 6-kor, illetve éjjel 11-kor. (meg napközben is sokszor, ami viszont nem gond. Ez valszeg vmi fóbia a csajnál). Az a jó, hogy magas a belmagasság, és ha mélyen alszunk, nem halljuk. De azért a közös képviselőnek megemlítettem, hogy a házirendet jó lenne kifüggeszteni vhová, hogy legalább tudjanak mások is róla, mit mikor ne csináljanak. De azt mondta, hogy úgyis mindegy. Ő ahol lakik, a felette lakó nő hajnalok hajnalán kloffólja mindig a húsokat, és hiába szólt neki! A rendőrségnek meg felesleges szólni ilyesmikért, mert úgysem tesznek semmit.
2009. okt. 27. 11:10

Szerintem nem is azzal van a baj, amikor játszik egy gyerek, hanem azzal, amikor "érett, felnőtt" emberek nem tudnak tekintettel lenni másra! A gyerkőcök este alszanak és nem hajnalban játszanak! /persze vannak kivételes esetek! :D!/

Mi is a biztosíték lekapcsolásával "csalogattuk" ki őket!

21. ében11 (válaszként erre: 18. - 0f4d8711e7)
2009. okt. 27. 11:09

ez jó.én a sima rendőrséget hívtam és megkérdeztem bejelenthetek-e csendháborítást, kijönnek-e és azt mondták igen.eddig még nem hívtam ki rájuk,de legközelebb ez marad-annyit szóltunk már-jah és én nem is láttam ezeket a szomszédokat.nekem nem nyitottak ajtót, nappal meg alszanak-csak este járnak.

alattunk kutya is van elég hangosan ugat-spániel.ezt megszoktam-még lehet is jobb ha ugat és nem gondolja senki hogy a lépcsőházba betörhet.

20. ében11 (válaszként erre: 17. - Erababa1111)
2009. okt. 27. 11:04
zaj és zaj között azért van különbség-meg van ami átmeneti.pl. nálunk a gyereksírás,és már nem dobálja az etetőszékből a játékokat-ezt amúgy sem éjjel csinálják.
19. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2009. okt. 27. 11:04

Jol veszem ki a szavaidbol, nem is probaltatok meg beszeli veluk?

Megis honnan a fenebol tudjak, hogy benneteket zavarnak, ha nem szoltok?

2009. okt. 27. 11:03

sziasztok!

Én pénteken este hívtam ki a rendőröket, 112-őn!

Egy hónapja költöztünk be az új lakásunkba! Egy csendes nyugodt környéken van a lakás! Gondoltuk mi, amíg nem aludtunk ott. A felettünk lévő lakásban albérlők vannak! Szóltunk szépen, szóltunk erélyesebben. Egyik hétvégén jött vissza az egyik az édesanyjával. Kedvesen elmondtam neki, hogyha nem hagyják abba, akkor kihívom a rendőröket. Mivel korábban megkérdeztem két rendőrt, hogy ilyen esetben mit tudok tenni! Ők mondták, hogy ezt kell tenni!!!!

Meg is tettem, először lerázott a diszpécser, másodszor is nagyon kedvesen felhívtam őket és kértem, hogy tegyenek valamit! Negyed órán belül kinn voltak. Pont előtte mentek el öt perce, de még maradt fenn két-három srác. Szépen elmagyarázták nekik a rendőrök, hogy mi lesz a következménye, ha még egyszer ki kell jönniük!

Rita

2009. okt. 27. 11:02
Nálunk pont az ellenkezője van... mi vagyunk a "felső szomszéd" :/ Ég a pofámról néha a bőr, de a gyerkőccel nem tudok mit csinálni időnként. Nincs cipő a lábán, de néha leejti a játékait, mert ugyebár a gravitációt meg kell tapasztalni, és az tök érdekes egy 1 év körüli gyereknek. Kopácsol a fakockákkal... Szóval megértelek, de a panelház sajnos ilyen! Ez a hátránya a dolognak... Amúgy néha éjjel én azt is hallom, ha a felettünk lévők szexelnek :) Pedig szerintem nem hangosak, csak a panelnak ez az adottsága... (Ja, és nem hallgatózom direkt, falra tapasztott pohárral! :) ) És minden lépést hallani felettünk: laminált parkettájuk van
2009. okt. 27. 11:01

Fölöttünk mindig albérlők laknak, jó néhány kellemetlen percet okozva ezzel. Amikor hajnali fél egykor még mindig dübörgött a zene, felhívtam a rendőrséget, hogy ilyenkor mi a teendő. Azt a felvilágosítást adták, hogy először a zavargóknak kell szólni. Ezek után jöhet a közös képviselő vagy gondnok, pl. lobogtatva a házirendet, ha abban benne van a korlátozás. És ha ezek után sem hagyják abba, akkor jöhet a rendőrség.

Ez kb. két éve volt, most rafkósabb albérlők vannak. Ők csak néhány percig bömböltetik a zenét, és persze nem várják meg a 22 órát, de azért idegesítő, ha érted a zene szövegét. Hiába megyünk fel, nem nyitnak ajtót. Bár arra már gondoltunk, hogy mivel közös helyiségben vannak a villanyórák, ha lekapcsoljuk az övékét, akkor muszáj kijönniük, és akkor szemtől szemben beszélhetnénk.

15. ében11 (válaszként erre: 13. - 81Krisztina)
2009. okt. 27. 11:00

mi lekapcsoltuk a zenélő szomszéd biztosítékát-nah annak nem örült...tavaly az alattunk lakó csajnak is eszébe jutott hangosan zenét hallgatni meg énekelni éjszaka-neki csak lekopogtam többet nem csinálta.

persze én sem tudom elérni hogy a gyerek néma csendben legyen-3 éves eleven.de rászólok, és ha jövünk haza mindig megkérem hogy ne kiabáljon amíg felérünk(szereti a visszhangot)a szomszédok miatt is-hogy megtanulja zavarhat másokat.de ha ricsajozik engem is tud zavarni.

14. TSydy (válaszként erre: 11. - Marcsix)
2009. okt. 27. 10:58

Egyébként Marcsixnak igaza van, nekem szerencsém van, nem laknak alattunk, üres a lakás. Én is csak akkor szóltam, mikor reggel 7-kor nekiállt húst klopfolni izomból, meg porszívózni úgy, hogy a falon, meg a radiátoron kopogott a porszívócső. Nem mellesleg sztem Rakéta porszívója van, mert olyan hangos, hogy lehallatszik. A mosógépe mikor elkezd centrizni sem semmi, tudjátok a régi minimat, ami kijött a fürdőből. Na neki olyan van. Eddig csak 2x áztatott el.

Viszont az unokái miatt én sem szólok. Ez benne van a pakliban. Pedig sokan vannak itt, most is hallom, hogy rohangászik felettünk.

2009. okt. 27. 10:52

Sziasztok!

Mi is panelban lakunk, sajnos ezt dobta a gép...

Pontosabban én 3 éve költöztem a páromhoz. A reggeli ébresztőkhöz (szomszédnak 8 ponton záródó ajtaja, wc lehúzás, kerámialapon klumpában) hozzászoktunk nagyjából. Aztán beköltözött alánk egy kiskölyök aki akkor a legboldogabb ha mind a 10 emeleten mindenki hallja milyen fasza zenét hallgat amikor csak eszébe jut(akár éjjel is). Sajnos náluk rács van, a párom már többször tett kísérletet arra hogy kirángassa de nem fért ki a kis majom. Az utcán is el lett neki mesélve hogy milyen következményekkel járhat ha tovább folytatja. Két hét csend és most hétvégén újra kezdődött minden. Felettünk 2 éve arra lettünk figyelmesek, hogy mintha valaki menetgyakorlatot tartana a szoba egyik sarkából a másikba. Párszor párom felment, nem nyitottak ajtót. Aztán mikor valami nagy bútort (gondolom kétajtós szekrényt) felborítottak éjjel kettőkor a párom ismét felment láthatóan felbőszülve, ekkor kijött egy fazon és közölte, hogy majd rászólnak a gyerekre. aztán csak nem maradt abba a menetgyakorlatozás, mire a párom felment nem nyitottak ajtót, rá egy fél órával lejött a pasi, hogy az élettársa autista kisfia mostantól itt lakik és elnézést ha kellemetlenséget okozunk. Azóta minden áldott hasonló dolog megy, akkor van nyugalmunk, mikor hétvégére elviszi szegény kissrácot az apja. Szerintem ha megoldható közös képviselőnek, gondnoknak kell előbb szólni, de ha tudajdonos aki zavar minket akkor a rendőrség sem fog semmit tenni, csak ha vér folyik...

12. TSydy
2009. okt. 27. 10:51
Én felmentem a síró gyerekkel együtt és megkértem, hogy próbáljon meg viselkedni, vagy beszélje meg ő a fél éves gyerekkel....azóta csak egyszer küldte el a párom (meg a fél ház) mikor hétvégén délben nekiállt erkélyt felújítani és csempevágó helyett flexelte a járólapot....Azóta viszonylag csend van, bár a lakás összes bútorát azért időnként át szokta tologatni....Ja, nyugdíjasok, úgyhogy ráadásul itthon vannak egész nap.
2009. okt. 27. 10:51

Szia.

Én eddig családi házban laktam anyósomék fölött, sokan már ismernek egy két fórumból ...


Szóval két gyermekes családanya vagyok. van egy 9 hónapos és egy majdnem 4 éves gyermekem. Most elkötöztünk anyósoméktól. Sajnos csak panell bérházba költöztünk...

A lényeg, hogy sem a majd 4 éves fiammal nem bírok, sem a 9 hós lányommal. A fiam sajnos akár mit is csinálok rohangál, persze néha lelassít, vagy ha a cipőjét leveszi, leejti a földre az ágyról. A kislányom pedig mint a golyó ugy mászik négykézláb, és csak úgy csapkodja a kezeit...mind a kettő akkora dübörgést csinál, hogy csak na. Mi a 3. emeleten lakunk, legfelől. A második emeleten aki alattunk lakik, hát szerintem nem örül tulzottan, de ha a fejem tetejére állok akkor sem tudok mit csinálni, mert ha rá szólok semmit sem ér, ha kiabálok és ütök, akkor a gyermek is sír, ordít, és akkor meg a mellettünk levők élvezik mindezt. Egyszerűen nem tudok mit tenni, hogy halkabbak legyenek. Állandó jelleggel szólok rájuk, de egy 9 hónaposnak egyébként hiába jár a szám. Szóval nem védem a fölöttetek levőket, de ha van gyerek, akkor tul sok dolgot ő sem tud mit tenni. Ja és nálunk este 22.00-ig felvannak a gyerekek, mert ha megszakadok, akkor sem tudom hamarabb altatni őket. sajnos. :((

2009. okt. 27. 10:50

sziasztok

sajnos ez a probléma nálunk is fennáll. mondjuk mi nem panelban, hanem téglaházban lakunk,de szörnyű,amit felettünk művelnek. én már volt,hogy szóltam szépen, meg olyan is volt,hogy a seprűnyéllel felkopogtam,de semmi haszna nincs. nekem most két és fél hónapos kisfiam van, szerencsére őt nem ébreszti még fel az ilyen. de még ez is változhat.

9. ében11 (válaszként erre: 7. - Peppelínó)
2009. okt. 27. 10:49

nem tudom.talán közös képviselő szólhatna.

de tudom hogy reagálnak az emberek.

anyumnál pont a közös képviselő felett járt magas sarkúba a gyerek éjjel-fel is ment szólni.és még a szülők voltak kiakadva.persze többet nem engedték a gyereknek hogy kopácsoljon.

8. a74de3d08a (válaszként erre: 5. - Peppelínó)
2009. okt. 27. 10:44

igen, ez így van.

próbálj meg normálisan beszélni a szomszéddal, hogy kicsit csendesebben éljenek.

7. Peppelínó (válaszként erre: 6. - Ében11)
2009. okt. 27. 10:43
Ha nálunk is lenne ilyen házirend, hogy más szomszédot nem zavarhat, akkor is mit érek vele, ha az orra alá dörgölöm?
2009. okt. 27. 10:38

én szólnék neki, hogy minden lehallatszik.

de van csendrendelet, és házirend amit a lakók lefogadtak-abban általában benne van hogy egymást nem zavarhatják.

mi most két szomszéddal is így jártunk-egyetemista bérlők éjszakai életet élnek, buli 20-30 haver fent stb.átmentünk szólni-ebből nem értettek,kiröhögtek.rendőrt éjszaka nem akartam hívni-de ha legközelebb lesz zaj kihívom őket.

és szóltunk a tulajoknak-ez lett a leghatásosabb.

5. Peppelínó (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2009. okt. 27. 10:37
De férjem szerint ez nem csendháborítás. A zajongásuk miatt hiába megyünk bárhová, mert van egy bizonyos decibel, amit ha túllépnek, csak akkor tudunk lépni.
4. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2009. okt. 27. 10:36

Sajnos a párodnak van igaza:(

Én is laktam panelban. A felettünk lakó vett a kislányának egy klumpát....Éjjel nappal abba járkált. De még ha járkált volna:(

Amikor felmentem szólni, tök normálisan, kulturáltan, hogy egy kicsit zavaró, még nekik állt feljebb. Sőt, minta uszították volna a gyereket, hogy trappoljon még erősebben:(

Aki ennyire nincs tekintettel a körülötte lakókra, az egyszerűen BUNKÓ! Viszont a bunkónak sose tudod megmagyarázni, hogy bunkó...

2009. okt. 27. 10:35

Nem tudom, hogy él-e a csendrendelet. Ha igen, akkor sokmindent nem tehetsz, mert 22 óráig csinálhatja.

Mondjuk a mi házunk szabályzatában le van fektetve, hogy 13-15 óra között nem szabad zajongani. Persze ez alól a lakásfelújítás felmentést ad.

2009. okt. 27. 10:33
Önkormányzat!Szabálysértési osztály!
2009. okt. 27. 10:32
Mit tehetnék? Legszívesebben felmennék és leüvölteném a fejüket, de azzal nem oldanék meg semmit. Kicsi gyerekünk van (10 hónapos), ő sem tud pihenni tőlük, mert ha elalszik az ajtócsapásokkal, vagy mással felébresztik. Sokszor azt is hallani, mintha valami nehéz vasgolyót dobálnának a földre, ezt is éjjel-nappal hallani. A férjem azt mondja felesleges szolni nekik, hogy fogják vissza magukat, mert úgy se történne semmi. Panelházban lakunk és elvileg ők is hallják, mikor morgunk a zajongásuk miatt, és párom szerint ha eddig ezt csinálták, ez után is folytatják.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook