Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A fölöttünk lakó szomszéd éjjel-nappal dübög, futtatja a a szobában a kutyáját, és a gyereke is tigrisbukfenceket hány a fejünk fölött. fórum

A fölöttünk lakó szomszéd éjjel-nappal dübög, futtatja a a szobában a kutyáját, és a gyereke is tigrisbukfenceket hány a fejünk fölött. (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 46. - 81Krisztina)
2009. okt. 27. 14:00

Nem tudom elítélni az anyát, hihetetlenül nehéz egy autistával élni (nincs fejlődés, nincs érzelemkimutatás). Ha intézetben gondoznák sem biztos, hogy jobban tudnának vele bánni -feltéve, hogy egyáltalán bárhová is bevennék ugye, mert azért ne felejtsük el, hogy Magyarországon élünk-. Az Esőember és a Kód neve merkúr című filmekből megismert autista túlidealizált képet ad (legalábbis azokhoz képest, akiket én ismerek). A gyógypedagógus barátnőim a legtürelmetlenebbek a gyerekekkel, annyira kikészültek már az évek alatt.

Úgyhogy legyetek megértőek szegény asszonnyal és örüljetek, hogy nektek nem ez a sors jutott.

52. ében11 (válaszként erre: 50. - Peppelínó)
2009. okt. 27. 14:00
hm. én is mondom az erkélyen a magamét-de semmi hatása.ők kijárnak mert a kutyára nem füstölnek rá...tényleg reménykedem nyáron elmennek haza-ha nem kénytelen leszek szólni, a negyven fokba hogy legyek csukott ablaknál és éjjel ha rábagóznak 3-4 en a gyerekre?
51. c42aaaac41 (válaszként erre: 16. - Kund Abigél)
2009. okt. 27. 13:56
na ez tetszik!z egy nagyon jó ötlet!
50. Peppelínó (válaszként erre: 32. - Ében11)
2009. okt. 27. 13:53
Nálunk is a fürdőszobában dohányzott telente az alattunk lakó, és a szellőzőn át jött hozzánk a füst. Mikor a babánk megszületett, és a fürdőszobába gyerekfürdetésnél is befüstölt, kikeltem magamból és szidtam rendesem a fürdőben jó hangosan. Már nem dohányzik a fürdőben. :)
49. Peppelínó (válaszként erre: 19. - A1baa7edcc)
2009. okt. 27. 13:38
Mivel a beszélgetéseket is lehet hallani oda-vissza(gondolom ők se süketek és hallanak minket), én nem egyszer dühöngtem a férjemnek, hogy menjen fel, vagy én megyek, de abban nem lesz köszönet!
48. ében11 (válaszként erre: 46. - 81Krisztina)
2009. okt. 27. 13:33
hát sajna ez kivétel-nem hiszem hogy az anya sokat tehet, és valószínű hogy a dühkitörései miatt nem viszi le meg utcára.a lakótelepen volt ilyen kisfiú-de ahogy nagyobb lett ő is bekerült egy intézménybe-mert akkor még nehezebb volt kezelni
47. Peppelínó (válaszként erre: 11. - Marcsix)
2009. okt. 27. 13:27

Szia!

Nekünk 10 hós a fiunk, de én pl. a nagyágyon szoktam egész nap játszani vele, odapakolom a játékait is. Olyankor rakom az ágyába, ha ki kell mennem a szobából és nem tudok akkor figyelni rá. Szerintem az ekkora gyerekekre jó hatással lehet, ha napi szinten elviszik játszóházba, játszótérre, hogy ott kiugrálják magukat.

46. 81Krisztina (válaszként erre: 37. - Anyuci91)
2009. okt. 27. 13:17
Én is mondtam már a páromnak hogy ez nem normális hogy így bánik a gyerekkel. Sőt, lehet hogy nem is autista, bár én szerencsére nem ismerem közelebbről egyik ilyen betegséget sem. Biztos nagyon nehéz lehet, hogy beteg gyereke van de az sem megoldás ahogy bánik vele, szerintem még agresszívebbé teszi őt, ha még nő 5-10cm-t a gyerek agyon is veri őket, amilyen szinten "társalognak"egymással. Ha ő nem tudja kezelni ezt miért nem viszi el valamilyen bentlakásos intézetbe, ott hozzá értő emberek lennének szerintem. A gyereket még egyszer sem láttam pl hogy játszótérre levitték volna, vagy csak sétálni, így persze hogy van energiája őrjöngeni éjjel. Nem hiszem hogy az anya viselkedése jó a gyereknek is...
2009. okt. 27. 13:10

mellénk is költözhetne pár házias segítőkész egyetemista vagy fiatal fiú!

az előző helyen tök rendes szomszédok is voltak.

egy nő 3 gyerekkel és olyan illedelmesre nevelte őket.a legnagyobb mindig megvárt a kapuban kinyitotta az ajtót és felvitte a babakocsit-sőt egyszer egy ismerős jött hozzánk az ő babakocsiját is felhozta ez a fiú vagy az idős néniknek felcipelte a szatyrot.olyan jól esett akkor hogy van aki figyelmes.

44. ében11 (válaszként erre: 43. - Kund Abigél)
2009. okt. 27. 13:08
ez jó kérdés :D
2009. okt. 27. 13:05

Van egy "aranyos" sztorim, a bátyámmal esett meg. Albérletben lakik, nem bulizós, inkább házias típus. Ennek bizonyítéka az is, hogy szeret főzni, és egyik este, valamikor 8 körül nekiállt turmixolni, de nem órákon keresztül. Alig telt el fél perc, dörömböltek az ajtaján, hogy hagyja abba. Egy idős nő volt, aki alatta lakik.

Nem sokkal később esküvőn volt, a szülink nála aludtak. Hajnalban (kb. 3/4 3-kor) értek haza, tesóm megmutatta a lakást nekik, amikor szintén jött a dörömbölés. Ugyanaz a nő volt, hogy hagyják abba a mászkálást, nem tud aludni. Ez nem a második eset volt, és tesóm, aki rendszerint egy kis nyuszi, ekkorra úgy felhúzta magát, hogy leordította a nőt, elküldte melegebb éghajlatra.

Azóta nyugi van.

Sajnos vannak olyanok, akikkel nem lehet beszélni, vannak olyanok, akik túlreagálják a dolgokat, és persze vannak normálisak is. De miért nem ők a szomszédaink? :)

42. 2a033963fa (válaszként erre: 39. - Ében11)
2009. okt. 27. 12:46

Persze,de kicsi gyereknek mit mond a szülő?Hogy üljél egyhelyben?

Laktam családi házban is sok-sok évig,tudom ott is vannak zavaró tényezők,de azért elfogadhatóbb.

2009. okt. 27. 12:43
a tulajnak kell szólni-nálunk most csend van.gondolom a tulaj megkérte őket úgy éljenek hogy a szomszédok ne panaszkodjanak-mert keres másik bérlőt.
2009. okt. 27. 12:40
mi egy olyan házban lakunk, ahol csak albérlők laknak. Gondolom el tudjátok képzelni,milyen lehet.. Van olyan szomszéd, aki a bejárati ajtaját mindig teljes izomból vágja be. Ilyenkor remeg a fal. Felettünk 2 srác lakik az anyjukkal. Szerintem bolondok, ahogy röhögnek..fociznak fent, ugrálnak az ágyról. ( gondolom én). Velünk szemben akik laknak..hát az borzasztó. Van ott egy 4 hós. kisfiú. Persze a lánynak nincs párja, és együtt él az anyukájával. Minden nap dübörög a zene. Ma pl. azt hittem,hogy valamelyik kocsiból szól a dümdüm zene,de aztán rájöttem ,hogy nem ,mert a bejárati ajtónk remlegett. Szembeszomszéd biztos altatta a gyereket :D
39. ében11 (válaszként erre: 38. - 2a033963fa)
2009. okt. 27. 12:40

azért ennek belülről kellene jönnie-hogy nem zajoskodok mert mást meg zavarhat.

amúgy a kertes házban sem lesz csend-tapasztalat.a szomszédok ott is mindig csinálni fognak valamit+ kutyák és egyéb háziállatok.apóséknál éppen a kacsák kb. 30 kacsa él az ablaka alatt elég hangosak hajnalban.anyumnál meg kutyaól van a szomszédba amit nem takarít a gazdája és azt szagoljuk ha kint vagyunk.úgy takarítja ki hogy slaggal kimossa a szart az útra.a saját háza elé-ezt se gyakran.:(

2009. okt. 27. 12:19

Felettünk egy két kisgyerekes család lakik.Zajonganak,sírnak,ezt-azt leejtenek,a fürdetést abszolút végig lehet hallgatni minden este...engem nem zavar,mert most mit szóljak?

Nálunk is voltak problémák (pl.ugat a kutya) de azt hiszem sokan túlreagálják a dolgot.Nálunk sokszor a kutyaugatás volt a zavaró a szomszédok számára,és azt akarták hogy adjuk el-rakjuk ki,csakhogy erre én nem voltam hajlandó.

Aztán egyszer szóltam nekik hogy probléma megoldva,na persze örültek hogy kidobtuk a kutyát,mire én közöltem hogy nem,kutya marad,csak vettünk neki ugatásgátló nyakörvet,ami majd jól megrázza ha ugatni merészel (nincs ilyenünk amúgy,nem is lesz:) na azóta leálltak.Szomszédot is ránk akarták uszítani,de ő azt mondta amíg tud nyugodtan aludni addig nem zavarja.Sokszor messzebb parkoltunk hogy nem lássák hogy otthon vagyunk,és váltig állították hogy órákon kerszetül ugatott,mi meg persze otthon voltunk,szóval hazudtak rendesen.Alulról haljuk a zenét állandóan,megszoktuk,ez van.Mot minek idegeljek miatta?Majd ha lesz családi házunk akkor nem lesz zaj...míg normálisan ki tudom magam pihenni éjszaka,felőlem mindenki azt csinál ami jólesik.

2009. okt. 27. 12:19

Kedves 36.hozzszóló Krisztina!

Egyszerűen elkeseritő, amit irtál a feletted lakó

nőről ez egyszerűen nem normális, ahogy azzal a

szegény autista gyerekkel bánik inkább forditva

kellene visszaadni neki ugyanezt. Meg kellene mondani neki, még ha egyszer megismétlődik akkor

számoljon a következményekkel. Én négyemeletes

házban lakom és bármilyen zaj fentröl lefele és

a földszintről meg az emeletekre hallik.

Az ilyet a Gyámhatóságnak kellene jelenteni, ha

képtelen a csemetéjével rendesen bánni.

Az éjjel- nappali tulzott döbörgésről az a meglátásom fel kell jelenteni, mert a csendrendelet sajnos már régóta nem veszik figyelembe ezt valamikor még nagy volt a sulya,

de már ugy látszik érvényét vesztette, pedig, aki

közösségben és emeletes házban laki mindenkire

vonatkozik a szabály kivétel nélkül este maximum 10 óráig lehet zajongani, de normálisan és nem

megszegve az előirást.

Mindenjót kivánok a fórumozoknak. Üdv.Anyuci91.

36. 81Krisztina (válaszként erre: 31. - Ében11)
2009. okt. 27. 12:02

Szia!

De gondolom zavarja őket is, de hogy őszinte legyek nem is tudom ki pontosan a másik két szomszéd.bár úgy vettük észre fölfele terjed a hang is jobban...lehet ők kevésbé hallják.

Sajnos ez még kezelhető dolog, de fölöttünk az autista kisfiúval nem tudunk mit kezdeni, az anyja sem, sokszor bezárja a gyereket a fürdőbe, egy órán át kurvaanyázás hallatszik, aztán már könyörög a gyerek hogy engedjék ki, szerintem ez sem normális.

35. ében11 (válaszként erre: 34. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 27. 11:40
az jó.az enyém is néha olyan hisztivel jött fel mondjuk a játszótérről hogy kijöttek a lakók-szerencsére ez már nem gyakori.
2009. okt. 27. 11:38

Sziasztok!

A házban mi vagyunk az egyetlen kisgyerekesek, egyben az egyetlen zajforrás. Csupa idős nyugdíjas lakik körülöttünk.

Nem győztem az elején bocsánatot kérni a sok hiszti-visítás-dobálózás etc. miatt, de kedvesen csak mosolyogtak és mindegyikük megértő volt, sokat mesélnek az unokáikról, dédunokáikról és mondják, hogy tudják mivel jár egy gyerek, ne szabadkozzak.

Olyan szerencsések vagyunk :)

2009. okt. 27. 11:35

nálunk az alkoholista szomszéd verekedett rendszeresen a feleségével. Az ilyennek mit mondhat az ember?! És főleg mi értelme lenne.


alattunk, pedig egy idős néni lakott, aki nagyothalló volt és nem nagyon tudott aludni, így tévézett éjszaka

Sokszor hétvégén Verebes István szuszugására ébredtünk. Délben jött a "jóebédhezszólanóta".

Gondoltunk rá, hogy karácsonyra veszünk neki fülhallgatót.


De megoldódott, elköltöztünk családi házba. Itt más problémák vannak. A szomszéd kéménye alacsony, az összes füst az udvarunkon landol, ráadásul valami büdöset éget állandóan, na meg kutyaugatás az ablak alatt, fűnyírás hajnalban stb.

Na de a pusztába még sem költözhetünk, úgyhogy elviseljük.

2009. okt. 27. 11:34

amit nem tudok megoldani az az alattunk lévő szomszéd dohányzása.eddig nekem nyitva volt az erkélyes ablak...arról park van.de pár hónapja beköltözött a lenti kutyás szomszéd és ők alattunk az erkélyen dohányoznak többen zsinórba.így nem lehet ablakot nyitni mert a füst hozzám jön be-de nekem az a gyerekszoba.úgy tudok szellőztetni ha ott állok és figyelem kijönnek e dohányozni.a múltkor nyitva hagytam amíg elmentünk az oviba mire visszaértem csupa füst lett a szoba.ezzel nem fogok tudni mit tenni-tavaszig rá is ér.de nekem onnantól folyamatosan nyitva szokott lenni az ablakom-hogy ne legyen meleg.arra számítok addigra elköltöznek.

azért is lett ennyi baj a szomszédokkal mert sok idős volt nálunk is kiadták egyetemistáknak a lakásokat.nekik meg semmi nem számít.azt tudom, mert egy ideig laktam egyetemista lányokkal és teljesen más napirendjük van-éjjel aktívak.alig egy évig bírtam velük.

31. ében11 (válaszként erre: 29. - 81Krisztina)
2009. okt. 27. 11:29

és őket nem zavarja, velük nem találkozol hogy megkérdezd?

mi is azt hittük a többieket nem zavarja...míg össze nem futottam a szomszéddal és elkezdtünk beszélgetni.mert senki nem akar rosszba lenni,de azért vannak határok!

30. ében11 (válaszként erre: 29. - 81Krisztina)
2009. okt. 27. 11:27
mi annyit azért csináltunk hogy minden reggel 7 óra előtt felcsöngettük a hangoskodó szomszédot,legalább 10 percig csöngettünk neki-mi ráértünk mentünk oviba-ő biztos aludt volna még abból megítélve hogy hajnalig jól mulatott...gondolta a párom ha nekünk kellemetlen volt az éjszaka neki is legyen valami kellemetlen...persze ajtót sem nyitott...de remélem felkelt és zavarta a csengő.
29. 81Krisztina (válaszként erre: 26. - Ében11)
2009. okt. 27. 11:23
Szia, mindhárom lakás közösen szereltette a rácsot, hogy nehogy betörjenek.... de ha tűz van pl, ki sem nagyon jutnak. Ha nem lenne rács megoldódott volna már a problémánk. Volt olyan is hogy rácson át mondta a kölyök a páromnak, hogy tudja ám hogy ki a barátnője..., kis gyökérke, ez az igazi apuci anyuci kedvence...
2009. okt. 27. 11:21
Volt egy lakó kettővel felettünk, na annak is az volt a mániája, hogy miután jól beugrott, este 9-kor rákezdett zenét hallgatni, de az még egy dolog, hogy hangosan, ami még ezt tetézte, hogy egy számot sem hallgatott végig, 10-20 mp-et hallgatta aztán keresett mást. Sokszor a szünetekben azt hittük hogy vége, aztán mikor a párom levette a cipőjét újra kezdte.Nála nincs rács, párom elmagyarázta neki szemtől szembe mi is a helyzet. csak folytatta, sőt a házunk aljában levő közértnél dicsekedett is az alkoholista barátainak, hogy milyen szuper hangfalat épített.. Aztán valami történhetett, egyik éjjel rendőrségi autó szirénázva be a parkolóba, a mi házunk előtt megállt, aztán kis idő múlva vitték is a manust, akik kint voltak az ablakban tapsoltak:) mi is. pár hónap után szabadult, azóta behúzza fülét farkát (nem a zenélés miatt volt bent)
27. erababa1111 (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. okt. 27. 11:21
igaz... mondjuk nem éjjel csináljuk mindezt, hanem nappal és koraeste. És most olvastam újra az 1. hozzászólást: nem a gyerek zajong, hanem a felnőtt; félreértettem :(
26. ében11 (válaszként erre: 24. - 81Krisztina)
2009. okt. 27. 11:17

szomszédjait nem zavarja, vagy üres?

mert nem zárhat el 3 lakást-csak úgy ha a közös képviselőnek vagy gondnoknak aki ott lakik van kulcsa-mivel tűz esetén nem jutnak be oda.

nálunk is az volt hogy a másik szomszéddal találkoztam a villanyszekrénynél ugyanazzal az indokkal jött ő is ki-hogy lekapcsolja az áramot.

2009. okt. 27. 11:14

Sziasztok.

Nekem is pont ilyen problémám van.

A fölöttünk lakó 40 éves alkoholista pasi,aki az anyjával lakik és a kutyájukkal,rendszerint az idegeimre mennek.Reggelente és hajnalonként a kutya körmének a kopogására kelek.

A pasas,ha beiszik,üvölt és bömbölteti a tv-t.

Olyan nagyon hangosan,mintha nálam hallgatná.

Na most van egy 7 éves első osztályos kislányom,én pedig kisbabát várok.A párom már többször felment szólni,semmi eredménnyel.

Majd kihívtam a rendőröket.

Azóta csend van.Ha nem jó a szép szó,kell egy kis ráhatás is.

Üdv.Szilvia

24. 81Krisztina (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. okt. 27. 11:14

Szia!

Sajnos a kiskölyöknél rács van, amivel 3 lakás el van zárva a lépcsőháztól, nem érjük el a biztosítékot:( ezért is reménykedünk mindig hogy valahol a lph-ban összefutunk vele, akár liftben.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook