Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fokhagyma tényleg tisztítja a vért? fórum

A fokhagyma tényleg tisztítja a vért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. okt. 30. 09:11
Igen, de én nem ehetem, mert alacsony a vérnyomásom.
44. dundy
2007. szept. 24. 07:18
Igen, én is eszem rendszeresen.
2007. szept. 12. 21:31
Magas a vérnyomásom, és 10 éve gyógyszert szedek rá. Mindig kacérkodtam a fokhagyma evéssel, de saját magamat sem tudnám elviselni a saját leheletem miatt. Most egy kolleganőm a következőképp eszi: lereszel egy gerezdet, evőkanálba teszi, és rászed kiskanállal natúr joghurtot. Úgy nyeli le, hogy szinte nem is érintkezik a fokhagyma a szájával, és utána még bekanalaz fél doboz joghurtot. Én még nem próbáltam, de neki tuti nincs fokhagyma szaga, mert érezném. Ki kéne próbálni...
2007. szept. 12. 20:23
igen,de le is viszi a vérnyomást.Vigyázni kell vele,mert akinek normális a vérnyomása,annak nagyonleviszi,nem is beszélve arról akinek egyébbként is alacsony
41. e71af41436 (válaszként erre: 39. - 98b468bba8)
2007. szept. 12. 20:16

a szőlő magában keveset tisztít,de a magban lévő olaj az nagyon jó!

ezért ha szőlőt eszel,mindig ügyelj arra,hogy elrágj sok-sok magot! :)

40. dobos
2007. szept. 12. 17:08
Magasvérnyomásra is jó,nagyon egészséges.
2007. szept. 12. 16:40
Mint kiderült a szőlő is.
2007. aug. 20. 17:24
Igen.
2007. aug. 20. 13:49
Igen,valóban igaz. Vértisztító, és értágító.
36. Rika1 (válaszként erre: 34. - Edb6c38cef)
2007. aug. 20. 02:31
Szia! Igen így van,éhgyomorra kell fogyasztani.A hatásossága azon alapulhat,hogy a fokhagyma közvetlen a citrommal kerül a gyomorba.Együtt hatásosak:)
2007. aug. 18. 14:21

Még annyit: az "illatát" kajában imádom, de leheletként utálom, magamon is, máson is.

Írtátok, hogy erre valók a fokhagyma kapszulák. Ez oké is, de vajon felszívódik ugyanúgy?

34. edb6c38cef (válaszként erre: 31. - Rika1)
2007. aug. 18. 14:13

Természetgyogyim ugyanezt a receptet javasolta nekem :))

Még nem szántam rá magam (lusti vagyok annyit pucolni), de hamarosan megcsinálom. Úgy mondta, éhgyomorra egy kis kupicányit igyak belőle.

2007. aug. 18. 13:30
Fogyasztása egésséges, de nem csodagyógyszer.
32. Rozália (válaszként erre: 29. - Attila46)
2007. aug. 18. 05:18
Erre való a fokhagyma kapszula. Nem lesz tőle az ember illatos.
31. Rika1
2007. aug. 18. 02:05
Nekem a normálisnál magasabb volt a koleszterin szintem,és elkezdtem egy fokhagymás citromos italkeveréket inni,amit én készítettem el.Ezt nagyon ajánlják azoknak is akik infarktuson,vagy sten beültetésen estek át.Mivel,tényleg tisztítja a vért.Úgy kell elkészíteni,hogy 5 db citromot megmosni,és felkockázni héjastól.30 gerezd fokhagymát megpucolni,ez kb 8-9 egész fej.A felkockázott citromot és a fokhagymát felteszem egy liter vízbe és csak épp,hogy rottyan egyett,leveszem.Picit hűtöm,és turmixolom az egészet.Ha kihűlt üvegbe teszem,és a hűtőszekrénybe rakom.Naponta egy kortyot kell belőle fogyasztani.Hatásos,ez tapasztalat.Már több mindenkitől hallottam,hogy bevált.
30. Rika1 (válaszként erre: 29. - Attila46)
2007. aug. 18. 01:50
Ha közben iszol tejet nem lesz semmi problémád a gyomroddal.Persze csak akkor ha szereted:)
2007. aug. 17. 23:53
Igen olvastam egy könyvben . Sokáig ettem csak úgy semmi nélkül . Már nem birom megeni megfájdul a gyomrom .
2007. jún. 9. 22:13
Szerintem igen, de csak a hazai.
27. zse pi (válaszként erre: 26. - Icus)
2007. jún. 9. 09:59

igen, a tesco fokhagyma semmit sem ér!!!

piacon érdemes vásárolni, hazai termelőktől

26. Icus
2007. máj. 31. 14:33
Szerintem igen. Csak arra vigyázzatok, hogy a jó magyar fokhagymát vegyétek. Ez picike, sárga és nagyon nehezen jön le a héja. A gyönyörű, nagy girizdű, hófehér fokhagyma Madein China. Nem is ér semmt sem. Hogy miért importáljuk, mert a magyart, Angliába exportáljuk, gyógyszer alapanyagnak!!:((
25. Juddyt
2007. máj. 15. 22:16
Én hiszek benne!
2007. máj. 15. 20:02
Azt mondják...és vámpírok ellen is hatásos:)) (Bocsi, ezt nem tudtam kihagyni:DD)
2007. máj. 15. 15:04
Igen
2007. máj. 8. 17:49
Én is így tudom.
2007. máj. 8. 02:38
Mostanában olvastam egy tanulmányt, hogy egyáltalán nincs jelentősége, például a magasvérnyomás kezelésében a fokhagymának. Pedig a népi gyógyászatban a mai napig használt. Placebó?
20. dobos
2007. febr. 23. 12:12
Igen.Magasvényomásra is hatásos.
2007. febr. 12. 21:00
a foghagymanak az az elonyos tulajdonsaga van,hogy a magas vernyomast csokkenti,az alacsony vernyomast megemeli
2007. febr. 11. 07:34

Üdvözlök mindenkit!


Én is sokat olvastam a hagyma és fokhagyma jótékony hatásairól. Sajnos napi 3-4 gerezdet nemigen tudok megenni, de olvastam ezeket a kapszulákat, abból mennyit kell bevenni, hogy meglegyen a napi egészséges adagom?

köszi

2007. jan. 3. 14:32

A fokhagyma fertőtlenítő hatást gyakorol az emésztő- és a légzőrendszerre a benne lévő fenolsavaknak és kénvegyületeknek köszönhetően,amelyek illékony anyagok lévén a kilélegzett levegőbe kerülnek.Úgy tűnik,de ez még bizonyításra vár,hogy a fokhagyma fogyasztása csökkenti a koleszterinszintet.A vér folyékonyságát fokozó és az apró vérrögöket feloldó hatása miatt gátolhatja az érelmeszesedés kialakulását.Kénvegyületekkel tágíthatják a koszoróereket,ily módon hozzájárulnak az angina pectoris megelőzéséhez,rendszeres fogyasztásával pedig megelőzhető a gyomorrák.

Belsőleg a bélférgek (orsógiliszta,hegyesfarkú bélgiliszta,galandféreg)elleni küzdelemben hatásos,valamint a gyakori emésztő- és légzőszervi ferőzések megelőzésében és kezelésében.Kiegészítő kezelésként alkalmazható az artériás és hajszálérkeringési problémákra,illetve a kevert típusú hyperlipidémiára (amikor a vér koleszterin- és trigliceridszintje magas.)

Figyelmeztetés!

A friss fokhagyma,a fokhagymapor vagy -kivonat túlzott fogyasztása gyomorégéshez vezethet.Helyileg alkalmazva a fokhagyma vagy kivonata bőrelhalást okozhat,ezért csak a kezelendő felületre vigye fel.

Kéntartalmú vegyületei miatt a fokhagyma hatásos lehet a gyomorfekélyekben gyakran jelen lévő Helicobacter pylori nev baktérium ellen.Sajnos csak helyi hatást fejt ki,ezért alkalmazása fekély esetén ellenjavalt.

(Részlet a Reader's Digest:A természet füvészkertje cím könyvből)

Fokhagyma:Allium sativum

16. kft
2007. jan. 1. 00:32
évezredek óta ismert jótékony hatása a szervezetre.gyulladásra,magas vérnyomásra.leghatásosabb 1 kis gerezdet egészben lenyelni.de naponta csak 1*1-et.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook